Ahoj, mám pár dotazů k tomuto zprostředkovateli. Co jsem tak pročítal tady na fóru, tak to, z jaké půjčovny auto máte, se dozvíte až po dokončení rezervace a vystavení voucheru. To ještě není takovej problém. Čemu ale moc nerozumím, při bookování máte možnost si připlatit za pojištění, ovšem podle podmínek se to nevztahuje na poškození oken, zrcátek atp. prostě de facto všech věci, které běžná půjčovna zahrnuje do své plné ochrany. Zajímalo by mě teda, k čemu to je? U některých aut jsem si v podmínkách všiml, že si pak kdyžtak na místě můžu koupit ještě nějakou super ochranu, cemuž taky moc nerozumím, proč platit připojištění připojištění... Trochu problém je i v tom, že kreditku nemám (jsem student), takže jedině debetku, což u některých půjčoven nemusí být problém i přesto, že je v podmínkách napsaný, že je neberou, ale to nezjistím, dokud nedostanu voucher kde bude napsaný, jaká půjčovna mi auto dá. Jako půjčovný vychází levněji než přes rentalcars, ale jestli si pak "budu muset" (pro svůj klid) dokoupit ještě další připojištění za 20€ na den, tak už v tom moc výhodnost nevidím. Pokud máte zkušenosti, budu rád když se podělíte, díky  .

Economy Car Rentals

Založil ve fóru Půjčení auta

Ahoj, mám pár dotazů k tomuto zprostředkovateli. Co jsem tak pročítal tady na fóru, tak to, z jaké půjčovny auto máte, se dozvíte až po dokončení rezervace a vystavení voucheru. To ještě není takovej problém.
Čemu ale moc nerozumím, při bookování máte možnost si připlatit za pojištění, ovšem podle podmínek se to nevztahuje na poškození oken, zrcátek atp. prostě de facto všech věci, které běžná půjčovna zahrnuje do své plné ochrany. Zajímalo by mě teda, k čemu to je? U některých aut jsem si v podmínkách všiml, že si pak kdyžtak na místě můžu koupit ještě nějakou super ochranu, cemuž taky moc nerozumím, proč platit připojištění připojištění...

Trochu problém je i v tom, že kreditku nemám (jsem student), takže jedině debetku, což u některých půjčoven nemusí být problém i přesto, že je v podmínkách napsaný, že je neberou, ale to nezjistím, dokud nedostanu voucher kde bude napsaný, jaká půjčovna mi auto dá.
Jako půjčovný vychází levněji než přes rentalcars, ale jestli si pak "budu muset" (pro svůj klid) dokoupit ještě další připojištění za 20€ na den, tak už v tom moc výhodnost nevidím.

Pokud máte zkušenosti, budu rád když se podělíte, díky smiley

0

A co by to mělo být za destinaci?

0 Citovat

Ano, je to presne tak jak pises , mel jsem auto od nich uz vicekrat vsechno vzdy vporadku , i kdyz jsem pujceni zrusil tak vratili tu malou zalohu co platis pri rezervaci , takze jsem byl vzdycky spokojeny , ale prave mi na nich vadi to , ze se dozvis od ktere pujcovny to auto je az po rezervaci a az vlastne mas voucher na kterem je to napsano

A je tam pak i napsano kolik ta dana pujcovana vyzaduje depozit

A ted k jejich pojisteni . oni uvadeji ,ze je pojisteni , ktere obsahuje Third party liability (Liability Insurance for damages or injuries to any 3rd party outside the hired vehicle)
Collision Damage Waiver (covers you against damages to your hire car)
Theft protection (covers you against theft of the hire car)

Nevim kde ma byt auto pujcene , ale myslim, ze tohle maji standartne , toto pojisteni ale neznamna nulovou spolucast , alepon podle toho , ze chteji depozit . byl jsem svedkem hadky nejakeho pana s autopujcovnou na letisti na Rhodosu , ktery se ohanel tim ze to ma pojistene a nechtel ten depozit , ja jsem jako uz po nekolikate , zaplatil dalsich asi 7 euro na den primo pri vyzvedavani auta na te prepazce , tim jsem mel pojistne vse , ( pri dodrzeni toho ze nesmim jezdit mimo oficialni asfaltove silnice ) pochopitelne jsme jezdili po vsem i po sotoline , ale nebyl pak zadny problem

Vyfasovali jsme pomerne nove auto a kdyz jsme ho pak vraceli, byly tam nejake skrabance od ostrych krovin ( projizdel jsem po hodne uzke silnicce, kde z obou stran bylo trnite krovi ), bylo to z prevazne casti jen vyrysovane na zaprasene karoserii ,ale mozna ze i po umyti by tam neco videt bylo a mozna nebyt plneho pojisteni ,tak byl problem , depozitu jsem se ale timto vyhnul

V tom jejich pojisteni neni podvozek a skla a pneumatiky , v tom plnem pojisteni to pak je , za podminky dodrzeni co je uvedeno , verim , ze se plne pojisteni na ten tyden vyplati, pokud vim ze nebudu jezdit jen nekde , kde je mala pravdepodobnost zniceni pneumatiky , poskozeni podvozku a rozbiti skla , druha vyhoda spociva v tom , ze se vyhnu depozitu a ten mi vseobecne vadi nejvic i kdyz kreditni kartu mam

Economycar je skutecne jeden z nejlepsich zprostredkovatelu z opravdu dobryma cenama , ale zacal jsem si pujcovat auto od mistnich pujcoven co nevyzaduji depozit , jestli se pak rozhodnu pribrat pripojistni je na me , napriklad loni na Korfu , jsem se uz na economycar vykaslal a vzal jsem auto od Value plus , zadna platba dopredu , az primo na miste , bylo zcela jedno cim platim slo i casch , sjednal jsem na tyden za 28 eruro pripojistni ( sklo, podvozek , pneu ) a mohu jedine doporucit tuto autopujcovnu . stejne tak jako na Kanarskych Cicar , slysel jsem i o Plus car atd.,.. v Omanu jsem nakonec pujcil auto pres hotel a nevyzadovali ani mezinarodni ridicak ,ani depozit a rovnez jsem platil v hotovosti

Pokud tedy pujcis pres Economy nic dalsiho od nich neber , protoze stejne se nevyhnes plnemu pripojisteni primo u te pujcovny , pokud to nezarucis tou kreditkou s depozitem a pak by bylo duplicitni pojisteni

0 Citovat

Děkuji mikire za obsáhlou odpověď.

Aktuálně řeším Eindhoven na konec května - 3 dny. Momentálně mám booknutý auto od Alama. Vychází to na nějakých 3200 Kč včetně plné ochrany. U economy car se dá booknout bez pojištění za cca 1600 Kč, akorát právě pak záleží, na kolik se mi podaří ukecat tu plnou ochranu na místě... abych se nakonec cenově nedostal na to stejný co mám teď.

Nemá teda smysl si brát pojištění při bookování ale vzít si to až na místě? Aby to šlo... aby neřekli že když nemám to základní pojištění tak si nemůžu vzít to doplňkový. Zas vyhnout se depozitu by bylo fajn.

0 Citovat

V Eidhovenu nevim v Holandsku jsem si nikdy auto nepujcoval , zakladni pojisteni mas v cene u toho economy ,( pokud jsi to nevykliknul pryc ). myslel jsem to dalsi co nabizeji , to podle me postrada smysl , protoze na miste si pak udelas plne

Mozna by stalo za pokus mrknout ,jestli nenajdes v Eindhovenu nejakou mistni autopujcovnu , nebo se zkus jeste podivat jak vychazeji ti nemci , co se tu celkem dost doporucuji ,https://www.billiger-mietwagen.de/ tam vidis hned od koho pujcujes i ty podminky pojisteni.mam zkusenost , ze ty autopujcovny ,co maji budky na letistich jsou vesmes v podminakach podobne ,ale staci zajit pobliz letiste jinam a narazis na ty mistni , nemyslim ted konkretne Eindhoven ,ale vseobecne

Na 3 dny mi prijde moc 3200 Kc i kdyz pises ze uz pak je to za vsechno , to uz mi prijde ze to je cena odpovidajici tydnu

0 Citovat

Napiš prosím, jak jsi pochodil v Eindhovenu, neboť tam poletím před Vánoci a budu si taky půjčovat auto a toto mě zajímá, co se řeší zde. Něco už mám vyhlídlé, ale to jen tak okukují dopředu.

PS: Bude nějaký problém si půjčit auto na týden v Eindhovenu a přejet s tím hranice do Německa na pár dní ? Či přejíždět hranice jak " debil " párkrat za den ? ( Mam kamarádku v Německu na hranicích a 1h od Kolína, tak máme nějaký plán co navštívíme... )

0 Citovat

Spravne to budes muset nahlasit a zaplatit pripojisteni , nevim jestli bych to pri zname peclivosti a stouravosti nemcu do vseho risknul

0 Citovat

Dival jsem se na rentalcars.com a kdyz si clovek vybere Eindhoven, tak vidi pujcovnu a za sub-kompakt da 1930 + 1300 za full protection. Takze +-3200,-, nejak moc nevidim prostor na nejake vyrazne snizovani cen jako napriklad, ze sezenes auto o 1000-1500 levneji. Proste to bude okolo 3000,- stat.

jinak full protection u rentalcars - je asi pojisteni rentalcars a ne pojisteni te autopujcovny - alespon, tak jsem to pochopil.

0 Citovat

Já se právě díval na podmínky toho jejich základu a je tam napsaný, že to nezahrnuje poškození oken, zrcátek, karoserie, pneu atp. prostě to co obsahuje klasická plná ochrana... a že v případě tohoto poškození ti to strhnou z depozitu. Pak tam píšou, že si budeš moct na místě dokoupit plný pojištění. Možná to zkusím koupit a uvidím co bude ve voucheru, ale myslím, že bude potřeba (aspoň pro svůj klid), dokoupit pak ještě to připojištění, což kdo ví za kolik bude že smiley Zas aby mi pak strhli 100€ za dva škrábance, to nechci.

0 Citovat

Ahoj,

moje zkušenosti s economycarrentals:

6-krát půjčení auta v USA. Vždycky bez problémů, s nulovou spoluúčastí bez nutnosti uzavírat nějaké dodatečné pojištění ať u nich, nebo přímo u půjčovny. Ale nic se nestalo, tak nevím, co by se dělo, pokud ano.

1-krát půjčení auta v Hamburku. Opět bez problémů. Ale pojištění na nulovou spoluúčast bylo třeba dokoupit. Dokoupil jsem přímo u economycarrentals, kde to vycházelo asi na třetinu ceny, za kterou to prodávala půjčovna. Ale opět se nic nestalo. Kdyby se stalo, tak podle podmínek pojištění bych to musel zaplatit půjčovně (do výše spoluúčasti) a economycarrentals by mi to následně proplatili.

Několikrát jsme i rezervace rušili a dělali nové (měnili jsme termíny nebo jsme našli na economycarrentals levnější auto) a opět vždy bez problému - vrátili nám vždy plnou zálohu (možná o pár haléřů jinou částku z důvodu kurzových rozdílů). Takže economycarrentals doporučuji.

Jinak economycarrentals poskytují docela často - tuším, že každou sobotu - promokódy na facebooku (https://www.facebook.com/economycarrentals/). Po zadání promokódu při rezervaci se záloha, kterou je třeba zaplatit, sníží o 10%. Promokód platí vždy 48 hodin.

Láďa

0 Citovat

Díky za tip. Škoda, že v tomto to případě se nulová spoluúčast dokoupit nedá, v podmínkách je napsaný, že to lze dokoupit právě od toho jejich partnera na místě, zkusím zjistit kolik by to tak mohlo být. Nejvíc mě štve, že se to jejich pojištění tváří jako Full Insurance, ale přitom to není pravda.

0 Citovat

Ahoj,

přidám se do diskuze, zrovna posledních pár dní zjišťuji u koho bude nejlepší půjčit auto v Portugalsko a zatím to vypadá na Economy Car Rentals, ale zajímalo by mne kde zjistím jak vysoký depozit chtějí skládal, jelikož jsem student tak mohu získat kreditku do max. 30 000 kč. Chtěl bych se tedy zeptat, kde zjistím výšku depozitu který budou chtít složit, případně platí-li vždy, že pokud se chci vyhnout depozitu připlatím si pojištění s nulovou spoluúčastí? Chápu to dobře? Předem díky smiley

0 Citovat

30 000Kc bude stacit...poziciaval som uz viackrat a maximalne chceli 600 euro (poziciavane najnizsie triedy aut - mini a economy)
P.S.: gratulujem k rozhodnutiu si vybavit kreditku aj ked si len student:D

0 Citovat

Je to různé, např. naposledy na Maltě mi blokli 1500E, předtím na Sicílii 700... jakmile ale uděláš rezervaci u ECR, vygenerují voucher a v něm je to uvedeno (Excess). A ano, je-li sjednána nulová spoluúčast (0 Excess), nic se neblokuje.

0 Citovat

Tak jsem to booknul, cena na 3 dny v Eindhovenu 2092 Kč včetně základního pojištění. Na live chatu jsem je požádal ať mi zjistí kolik bude stát příplatek za Excess waiver, je to u Europcaru.

0 Citovat

Taky se jeste pridam , s Economy jsme byli vzdycky spokojeni ,az na Edinburgh auto v pohode , ale vyrizovani katastrofa , ovsem ten problem s jejich pojistenim , nebo tedy reklamou na toto je neseriozni , zakaznik s toho nabyva dojem, ze jde o full pojisteni a pak zjistuje , ze to vlastne tak neni , druha vec, ktera mi vadi je ta. ze az na voucheru se dozvidam od koho bude auto pujceno a s tim se pak dozvim vlatne i presne podminky pojisteni i vysi depozitu a co mohu k tomu uzavrit

Zatiim mam dve zkusenosti , ze se nevyplati pres economy brat paradoxne auto v Recku na ostrovech ( pricemz jsou to vlastne Rekove) z duvodu ze tam jsou mistni autopujcovny , ktere maji lepsi podminky a pak ze stejneho duvodu na Kanarech , na Madeire jsme pres ne auto meli . ale na Porto Santo uz ne tam jsme pujcovali primo na miste bez rezervace dopredu ( 2 kola na 2 dny vysly vic nez auto na 24 hodin )

Nejhorsi zkusenost mam ve Skotsku v Edinburghu na letisti , tam bylo cekani 2 hodiny a tahanice o depozit a hrozna obsluha , poslal jsem stiznost ale Economy to moc neporesilo , naopak velka spokojenost byla na Kypru ( vetsi a lepsi auto nez bylo zaplaceno a pan nas cekal uz s ceduli )

Cena kolem 80 euro na 3 dny je vcelku bezna cena, asi bych k tomu vzal to plne pojisteni, pokud by nebylo vic jak 10euro na den a nemusel by byt depozit

0 Citovat

Přišla mi odpověď od Economy car rentals, kolik by v tom Eindhovenu stálo připojištění za nulovej excess (půjčovna Europcar) a píšou, že prej autopůjčovna toto připojištění neposkytuje, že jediný co, tak můžu mít za 8€/den (bez daně) snížení excessu na 200€ (ze 700€). Takže otázka, mám čtyři možnosti:
1) nechám si základní pojištění od ECR + dokoupím na místě tady toto
2) nechám si jen to základní a nic dokupovat nebudu
2) přebookuju rezervaci, dám si to bez základního pojištění a koupím až na místě jen pojištění snižující excess
3) nechám si tu první rezervaci od rentalcars, kde mám zaplacenou Plnou ochranu

Od rentalcars je to sice dražší, ale zas mi to pokrývá veškerý poškození... a i když bych měl ten nižší excess, tak hádat se pak s nima, jestli tam škrábanec už byl nebo nebyl... Dilema no smiley

0 Citovat

Avis/Budget full cover stoji 15 euros/day. Primo z mista.

0 Citovat

Ahoj,

chtěl bych se zeptat na pojištění autu u economy rental cars, jak je možné, že v některých zemích nabízí při rezervaci pojištění auto přímo na stránkach a u některých tato volba není? Případně stačí základní balíček (bez připojištění) na nějaké případné malé škrábance atp.

0 Citovat

Lokální odlišnosti způsobené odlišným právním systémem a ekonomickými podmínkami. Vždy čti terms and conditions. Když budeš chtít pojištění úplně všeho budeš platit cca 2-3x více oproti základu. Sám musíš vědět jak vysoké riziko jsi ochoten nést.

0 Citovat

Pravidelně objednávám auta přes http://hespac.com/rentalcz.htm zatim to vždy bylo bezchybne. Voucher na email do 15 minut od rezervace.  

0 Citovat

Economycar jsem taky dost pujcoval i bonus jsem od nich mel i kdyz maly ,vporadku to bylo ,jen dopredu jsem nikdy nevedel u koho ten voucher bude  ,coz bylo dulezite pro vysi depozitu  Dokupoval jsem obycejne plne pojisteni bez spolucasti tyden vysel obycejne  od 50 euro  Prave kvuli tomuhle jsem zacal vyhledavat sam mistni pujcovny ,ktere sice nebyly primo na letisti ale byly treba lepsi podminky s temi depozity ,ale zalezi o jakou zem jde 

0 Citovat

Tak jak píše Mikir, kdysi jsem ECR používal hodně a využíval jsem třeba i slev na zaplacenou zálohu publikovaných na jejich Facebooku (ač sám FB nevlastním). Bral bych je ve státech nebo jinde ve světě, ale v Evropě se snažím pracovat s mistnima půjčovnama co nevyžadují zálohu, kreditky a auto je potištěné s nulovou spoluúčastí.

0 Citovat

Ahoj, řeším nyní s ECR jednu reklamaci. Bohužel se k tomu z mého pohledu jejich customer service nestaví úplně, jak bych chtěl. Je prosím nějaký orgán, kterým by se jim dalo pohrozit, že to na ně předám? Podle toho, co mají na webu, tak společnost je registrovaná ve Švýcarsku. Díky za info.

0 Citovat

Mají sídlo v Řecku, resp. na Krétě... Hrozit můžeš, ale mají to dost v pi..

0