Máte nějaké tipy či dokonce osobní zkušenosti pro Route 66 a půjčení auta? Našel jsem celkem přijatelné nabídky okolo 1.000 Kč za den, ale vždycky to dobije 500$ min za one-way fee. Díky.  .

Kde a za kolik půjčit auto pro Route 66 (Chicago – Los Angeles)?

Založil ve fóru Půjčení auta

22 reakcí

Máte nějaké tipy či dokonce osobní zkušenosti pro Route 66 a půjčení auta? Našel jsem celkem přijatelné nabídky okolo 1.000 Kč za den, ale vždycky to dobije 500$ min za one-way fee. Díky. 

0

mas na mysli celu z Chicaga do Kalifornie?

0 Citovat

Přesně tak, když už, tak pořádně! :)

0 Citovat

tak za 500 one way fee by som z toho urobil asi okruh :D

0 Citovat

Je to 4.000 km! :D to se ti nezaplatí ani benzín.

0 Citovat

Asi bych to rozdělil na dvakrát, R66 je přeceňovaná legenda, která ani neexistuje a minimálně východní polovina je celkem nezajímavá. Mnohem zajímavější je třeba Pacific coast highway (route no 1). Půjčil jsem si auto na západě a udělal okruh - 12 tis. km (včetně pár desítek po bývalé R66). A i letenky budou levnější. V budoucnu při návštěvě Chicaga je možné projet druhou stranu.

0 Citovat

Eventuelně varianta na jednom konci přibližovadlo koupit, na druhém prodat...

0 Citovat

@david, okruh, nie cesta naspat rovnaka :D 4000km je 320 litrov na priemerke 8l/100km (co nie je nerealne aj pri vacsich objemoch na tych americkych highways) . Priemerna cena benzinu je 2.4 USD galon. takze 65 centov za liter = cca 200 dolarov. Urcite by som siel radsej do okruhu :D a ako vravi Padrino, z route 66 su uz len utrzky, ktore su zaujimave skor na zapade.

@mirjur - toto som teraz studoval, no celkom komplikovany proces to vyzera byt pre non US citizen, aspon v sucasnosti. predrazuje to najma poistka.

0 Citovat

Benzín vyjde v průměru na cca 17 Kč/litr, ale i tak mi stačila 66 od LV za Flagstaff - řekl bych ta zajímavější část. Byla sice fajn, ale 1 (jak píše Padrino), po které jsem kdysi taky jel se mi líbila více. Být Tebou, udělal bych taky raději okruh. Já teď stihnul za 9 dní dle výpisu od "Advantage" přesně 3292 mil a projetý benzín stál za každou projetou míli (okruh S.D. - Red Rocks - L.V. - Grand Canyon - Red Canyon - Bryce Canyon - Capitol Reef - Zion - Death Valley - Kings Canyon - Sequioa - Joshua Tree - S.D.).

0 Citovat

asi tak, Route 66 nebola popularna preto, lebo bola "scenic", ale preto, ze bola najlahsou cestou tej doby ako sa dostat na Zapad. Takyto roadtrip iba po Route 66 mi pride trosku ako "hype", podobne ako (asi bduete mat iny nazor) cesta Transsibirskou zeleznicou. Zaujimavych je mozno 20-30% cesty, inak "nuda". A za volantom ani s Rusmi vodku nemozes pit :D

0 Citovat

V USA jsem našel jedinou půjčovnu, kde nemají one way fee a vyzkoušel jsem si to. U Enterprise na cestě z NY do Chicaga. Několikrát jsem se ujiš'ťoval na jejich podpoře jestli se to opravdu neplatí a opravdu ne...jediná podmínka byla půjčení i vrácení na letišti. Zkus se podívat na ně.

0 Citovat

Kupovat auto je v podstatě technicky jen velmi obtížně proveditelné a na krátkou dobu v řádech týdnů to nemá smysl. 90. léta skončily před dvaceti lety. Navíc stěží kvantifikované riziko, že koupíš křáp a ten tě nechá na půli cesty ve štychu

Jak píše tonic... jet napříč Středozápadem jen kvůli tomu abych si to odškrtl je skoro škoda času a peněz.

Naopak velmi stylový a na přírodní scenérie bohatý způsob jak se dostat z pacifického pobřeží do Chicaga je vlak California Zephyr od Amtraku. Podle mne větší zážitek než "výhodná" letenka v J.

0 Citovat

Bear napsal(a):

Benzín vyjde v průměru na cca 17 Kč/litr, ale i tak mi stačila 66 od LV za Flagstaff - řekl bych ta zajímavější část. Byla sice fajn, ale 1 (jak píše Padrino), po které jsem kdysi taky jel se mi líbila více. Být Tebou, udělal bych taky raději okruh. Já teď stihnul za 9 dní dle výpisu od "Advantage" přesně 3292 mil a projetý benzín stál za každou projetou míli (okruh S.D. - Red Rocks - L.V. - Grand Canyon - Red Canyon - Bryce Canyon - Capitol Reef - Zion - Death Valley - Kings Canyon - Sequioa - Joshua Tree - S.D.).

Zřejmě dobrej oddíl... a stihnul jsi i nějakou procházku nebo jsi to jen tak profrčel? Já měl teď 2400 mil za 14 dní a přišlo mi, že už je to tak na hraně zvládnutelnosti.

0 Citovat

@petr76 - ten zephyr by som si dal povedat...s vista dome to su zlate casy cestovania po USA :)


9dfaf0ae2d87162d4e022d9dc92d406219d4e5ab9-1.jpg

0 Citovat

Ak nehľadáš káru v štýle 50tych alebo 60tych rokov a postačí Ti obyčajný Chevrolet Cruze a zároveň Ti nebude vadiť prejsť trasu Philadelphia - Chicago, v pobočke AVISu: 201 South Columbus Boulevard (Olde City), Philadelphia, si môžeš požičať bez jednosmerného poplatku za 753 USD/20 dní. Neobmedzené míle, LDW a ALI zahrnuté v cene. Pred 3 rokmi sme tam požičiavali auto na roadtrip do LA. Pobočka je v hoteli Hyatt. Prípadne sa skús popozerať po pobočkách požičovní v luxusných hoteloch.

0 Citovat

@tonic - nielen na California Zephyr, ale aj na Sunset Limited, Southwest Chief a ďaľšie si brúsim zuby už dlhšiu dobu ;-)

Podľa mňa Route 66 je v prvom rade o pocite, nie o scenérii. David asi vie, čo mám na mysli.

0 Citovat

Chtělo by to si pospíšit... https://www.usnews.com/news/the-...nder-trump

0 Citovat

Bacha na tu Pacific Coast Highway - část jí teď zasypal obrovský sesuv půdy. (http://zpravy.idnes.cz/sesuv-pud...anicni_ert)

0 Citovat

Díky všem za tipy, snažil jsem se získat tipy pro open–jaw TXL–ORD a LAX-TXL, ale zdá se, že úspora 2 tisíc na letence není v celkovém rozpočtu tolik rajcovní :)

No a díky Petře... teď tu cestu chci podniknout i já, Zephyr mě uchvátil!

0 Citovat

Kdyby ten Zephyr byl hop hop off (mohl si dělat zastávky), tak by to byla paráda.

0 Citovat

na hop on hop off iba toto: https://tickets.amtrak.com/itd/a...selectpass

0 Citovat

Přivez si z Evropy Trabanta - ale musíš si pospíšit, aby tě Pribáň nepředběhl. Také by bylo vhodné zvolit jinou barvu než žlutou. Myslím, že růžová je volná...

0 Citovat

Pro me osobne Route 66 trochu zklamani a to jsme dali pravý kousek od Kingmanu do Ash Fork.

Jinak 3200 mil od 15/12 do 31/12 a z toho jsme jeste tri posledni dny stravili ve Vegas a jeden cely den v Universal studios. Dali jsme LA - Joshua Tree - Santa Barbara - coast HW 1 - Monterey (17 miles drive) - SF - San Jose (hokej) - SF - Yosemity - Sekvoje - Death Valley - Hoover dam - Route 66 - Grand canyon - HSB - Page - Antelope Canyon - Monument valley - Four corners - Zion - LV. Jediny pekelny den byl Four corners - Zion - Vegas. To jsme vstavali hodne brzo, abychom dojelik Four corners, abychom pak za svetla stihlil neco v Zion (mimochodem takova rarita, na konci prosince byly jen dve mista se snehem - Williams s Grand canyonem a Zion) a dorazili do Vegas. Jinak se nam taky mnohem vic libila jednicka po pobrezi nez 66. Ale stihli jsme ji pred zasypem. V jednotlivych parcich jsme nedavali nejvetsi treky, spis jsme si vybrali zajimava nenarocna mista plus jedno vzdalenejsi.

1
22 reakcí