Ahoj, za dva dny odjíždíme na Sicílii.Máme auto od Interrent, když si rozkliknu deposit na car-scanner, ukazuje 800E, na stánkách pro Itálii 800E .A najednou koukám v mailu od car-scanner "Without these mandatory documents you cannot collect your car - Credit card in the name of the lead driver, with a large enough limit to cover the excess - EUR 1500.00 - Full driver's licence in the name of the lead driver - Voucher. Present a printed copy of your voucher at the desk when picking up your carPlease see your voucher for the full list of mandatory documents"Jak to, že je tam 1500e?Máme kreditku jen na 30000Kč a teď jsem z toho docela hotová, bo zítra ráno ve 4 odjíždíme.Tohle je na voucheru, který máme předložit na letištiDeposit And Credit Card InformationACCEPTED: American Express, MasterCard (not debit or prepaid), Visa (not debit or prepaid)A deposit amount of EUR 800.0 will be held against your credit card for the duration of the rental. Your deposit is a guarantee held in the event of damage/theft of the vehicle. This will be automatically released if there is no theft or damage during the rental period. Please note that this does not represent your total excess liability which can be found in the Insurance Coverage/ Excess liability section.Ale je tam takéNot Included Excess Liability (Excludes tax) EUR 1500.00You may be offered additional insurance at the car hire desk. This should be declined if you have already purchased Damage Refund Insurance or another excess insurance product. The credit card holder will still be required to leave a security deposit with the car rental company.Pojištění ale máme zařízené přímo přes car scanner od Axa.Takže jak?Děkuji vám za zkušenosti a rady!!!!!!!!!!! .

Interrent rozdíl v depositu, pomoc

Založila ve fóru Půjčení auta

19 reakcí

Ahoj,

za dva dny odjíždíme na Sicílii.

Máme auto od Interrent, když si rozkliknu deposit na car-scanner, ukazuje 800E, na stánkách pro Itálii 800E .

A najednou koukám v mailu od car-scanner "Without these mandatory documents you cannot collect your car

-

Credit card in the name of the lead driver, with a large enough limit to cover the excess - EUR 1500.00

-

Full driver's licence in the name of the lead driver

-

Voucher. Present a printed copy of your voucher at the desk when picking up your car

Please see your voucher for the full list of mandatory documents"

Jak to, že je tam 1500e?

Máme kreditku jen na 30000Kč a teď jsem z toho docela hotová, bo zítra ráno ve 4 odjíždíme.

Tohle je na voucheru, který máme předložit na letišti

Deposit And Credit Card Information

ACCEPTED: American Express, MasterCard (not debit or prepaid), Visa (not debit or prepaid)

A deposit amount of EUR 800.0 will be held against your credit card for the duration of the rental. Your deposit is a guarantee held in the event of damage/theft of the vehicle. This will be automatically released if there is no theft or damage during the rental period. Please note that this does not represent your total excess liability which can be found in the Insurance Coverage/ Excess liability section.

Ale je tam také

Not Included

Excess Liability (Excludes tax) EUR 1500.00

You may be offered additional insurance at the car hire desk. This should be declined if you have already purchased Damage Refund Insurance or another excess insurance product. The credit card holder will still be required to leave a security deposit with the car rental company.

Pojištění ale máme zařízené přímo přes car scanner od Axa.

Takže jak?

Děkuji vám za zkušenosti a rady!!!!!!!!!!!

0

Co je psáno, to je dáno - myslím na voucheru.

PS: Proč se každý při půjčení auta snaží objevit Ameriku.

0 Citovat

Protože to dělá poprvé a je vyjukaný.

Navíc těch 1500 se tam objevilo až na voucheru po objednání, tak je jasné, že jsem s tím nepočítala.

Takže platí těch 1500E? To by bylo v háji...

0 Citovat

Chápu to tak, že z kreditky zablokují 800E, ale spoluúčast v případě pojistné události je až 1500E. Je to sice neobvyklé, běžně spoluúčast = blokovaný depozit, ale proč by to tak nemohlo být...

0 Citovat

Tak od toho je třeba zdejší fórum, kde by ti určitě někdo poradil, doporučil...

Jestli máš na voucheru depozit 800,- EUR tak by mělo platit toto. Trochu se nevyznám v tom, co jsi si vlastně objednala. Máš v půjčovném základní pojištění a pak máš nějaké dopojištění spoluúčasti od AXA? Pokud ano, tak samozřejmě ti stejně budou zkoušet prodat svoje...

Hlavně si pořádně prohlédni auto při přebírání a nech zapsat všechna poškození.

0 Citovat

To pojištění je Pojištění náhrady škody do 3000E.

Prosím, nelinčujte mě, dělám to, jak nejlíp umím, hodně jsem se snažila načíst, s tím pojištěním jsem to moc nepochopila, ale řekli jsme si, že napoprvé nechceme "riskovat".

Pojištění

Benefit table

Cover

Excess or deposit reimbursement

excess or deposit charged by car hire company 3000e

roof of the vehicle 600e

windows, windscreen or glass in sunroof 800e

undercarriage 500e

tyres 100e/tyre replacement or 50e repair/flat tyre

personal possessions 300e each claim

single article limit 150e

misfuelling up to maximum value of 300e per claim

roadside and towing up to maximum value of 300e per claim

car hire key cover each claim 550e

please note this policy is subject to a maximum indemniy limit of 3000e

0 Citovat

Já prostě nechápu, jak se tam najednou objeví 1500e, když i na stránkách mají 800e.

https://www.interrent.com/gb/deposit-policy

Jak s tím pak mám počítat, když to dopředu nevím? To bych si pak našla jinou společnost. Máte někdo prosím nějaké vysvětlení? Mám se stresovat?

0 Citovat

V klidu:-) Pokud by i měli spoluúčast 1500,- EUR, to tvoje dopojištění od AXA to pokryje. Na voucheru je 800,- EUR, tak zablokují 800,-. Na místě buďte asertivní, nic jiného už nekupovat, není to potřeba. Budou možná strašit, ale to je jejich práce.

Pak už jen pořádně prohlédnout případná poškození a užít si dovolenou.

0 Citovat

Uf, děkuju, to zní podstatně veseleji než ráno. Myslela jsem, že mě trefí :-).

Ne, vážně, děkuji.

0 Citovat

Takže to ještě jednou shrnu jako pro blbce :-).

A deposit amount of EUR 800.0 will be held against your credit card for the duration of the rental. Your deposit is a guarantee held in the event of damage/theft of the vehicle. This will be automatically released if there is no theft or damage during the rental period. Please note that this does not represent your total excess liability which can be found in the Insurance Coverage/ Excess liability section.

Znamená, že mi zablokují 800E na kartě jako jištění, ale kdyby se něco stalo, mohou po mě požadovat až 1500E. Což v případě mého pojištění od Axa by bylo vráceno zpět dle jejich podmínek atd.

Chápu to správně, že?

0 Citovat

1500e max budes musiet zaplatit, oni ti daju potvrdenie a s tym do AXA na preplatenie.

Inak bude sa blokovat len 800... 1500 mna asi v zivote v Europe neblokli

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Chápu to tak, že z kreditky zablokují 800E, ale spoluúčast v případě pojistné události je až 1500E. Je to sice neobvyklé, běžně spoluúčast = blokovaný depozit, ale proč by to tak nemohlo být...

Podle mě to neobvyklé není, naopak.

Např. u Avis podledních 6 půjčení se nikdy nestalo "spoluúčast = blokovaný depozit".

0 Citovat

No vidis a me tady casto div nelyncuji ze odmitam platit depozity a kritizuji me co mi vadi na depozitech

Neporadim v Italii, tam jsme si auto jeste nepujcovali , ale jinde proste ozelim na tyden cca 50 euro a mam klid a nic mi neblokuji a navic se nemusim startat o nejaky ten skrabanec ,udelali jsme to tak v Recku , ve Spanelsku , v Portugalsku , ve Skotsku na Kypru , Na Kanarskych a dneska uz i v Recku vyuzivam mistni pujcovny co depozit nechteji

0 Citovat

Nová finta???

Auto zapůjčené přes Ryanair - Interent.

Zaplatil jsem a na manage booking je napsáno, že zbývá doplatit 54,41,-Kč na přepážce půjčovny.

Když jsem se pokusil na manage booking doplatit zbytek - píše:

Za tuto rezervaci není nutné doplácet žádný doplatek.

Má někdo zkušenost, jestli tím nechtějí na pobočce navýšit nějakou fintou cenu?

V podmínkách pronajmu:

Upozorňujeme, že je třeba zaplatit poplatky za platbu kreditní kartou. Poplatky se liší podle typu karty, ověřte si prosím jejich výši u dodavatele v kanceláři.


Navýšit půjčovné za platbu 54,51,-Kč na přepážce kreditní kartou???

To by byl brutus.


V příloze jsou screeny.


doplatit-54.jpg
doplatit-54-1.jpg

0 Citovat

Audit napsal(a):

Nová finta???

Auto zapůjčené přes Ryanair - Interent.

Zaplatil jsem a na manage booking je, že zbývá doplatit 54,41,-Kč.

Když jsem se pokusil na manage booking doplatit zbytek - píše:

Za tuto rezervaci není nutné doplácet žádný doplatek.

Má někdo zkušenost, jestli tím nechtějí na pobočce navýšit nějakou fintou cenu?

V podmínkách pronajmu:

Upozorňujeme, že je třeba zaplatit poplatky za platbu kreditní kartou. Poplatky se liší podle typu karty, ověřte si prosím jejich výši u dodavatele v kanceláři.


Navýšit půjčovné za platbu 54,51,-Kč na přepážce kreditní kartou???

To by byl brutus.


V příloze jsou screeny.

Uff, to je divný. To jsem ještě neviděl, těžko říct co se pod tím skrývá. Pro příště na Kanárech používej Autoreisen nebo Cicar, ty jsou nejlepší.

0 Citovat

Úplně stejnou situaci jsem tady popisoval, kdy stejný případ mám na půjčení ve Španělsku.

Rozdíl je jenom v tom, že vracím auto na jiném místě, než vyzvednutí.

Tam jsem to připisoval tomu vracení.

Běžně půjčuji na Kanárech u Autoreisen.

Rozdíl v ceně je ale  700,-Kč.

0 Citovat

Ahoj, já bych přidal svou zkušenost s InterRent v Portugalsku (Porto), určitě by se někomu mohla hodit:

Nejdřív jsem zabookoval přes rentalcars.com. Po zjištění, že bych taky měl vysolit 1200EUR na depozit, jsem rezervaci zrušil a auto objednal přímo u společnosti. Vzal jsem to nejvyšší pojištění a rozdíl byl asi jen 80EUR na dva týdny vypůjčení. A fakt to stálo za to, můžu jen doporučit: Přiletěli jsme, klíče od auta nám vypadly z nějakého jejich automatu, zkontrolovali jsme nádrž a bez jakéhokoli placení depozitu jsme odjeli. Přijeli jsme za dva týdny s naježděnými 1 400 km a jen jsme předali klíčky a dál nic neřešili. Dokonce i video-mýto je v ceně. Na tom jsme projezdili tak 100EUR...

0 Citovat

Zdravím,

ideme v októbri na Sardíniu a rád by som si zarezervoval auto. Zvažujem rentalcars, alebo billiger-mietwagen.

Čo je vhodnejšie? Pýtam sa aj kvôli poisteniu.

V rentalcars je možnosť priplatiť si "plné krytie". Funguje to tak ako si myslím? Že auto je poistené u rentalcars, ale depozit u konkrétnej spoločnosti na letisku mi zablokujú z kreditky, a v prípade škody si berú peniaze z depozitu, ktorý u nich mám, no rentalcars mi to potom všetko preplatí?

Ako sa to potom u rentalcars rieši? Má niekto s týmto skúsenosť?

Funguje to podobne aj u billiger-mietwagen s poistením?


Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

0 Citovat

adrianjenco napsal(a):

V rentalcars je možnosť priplatiť si "plné krytie". Funguje to tak ako si myslím? Že auto je poistené u rentalcars, ale depozit u konkrétnej spoločnosti na letisku mi zablokujú z kreditky, a v prípade škody si berú peniaze z depozitu, ktorý u nich mám, no rentalcars mi to potom všetko preplatí?

Ako sa to potom u rentalcars rieši? Má niekto s týmto skúsenosť?


Zablokuji si deposit z kreditky a pujcovna k tobe pristupuje, jako bys zadne pojisteni nemel. Skody pujcovne musis uhradit. Pripadnou skodu pak musis resit s rentalcars, ktery je jakoby Tva pojistovna. Nastesti jsem nikdy skodu na pujcenem aute neresil, takze nevim, jak se pak RC stavi k pripadne skode a jak ochotne ji uhradi.

Kazdopadne bacha na to, kdyz chces od pujcovny auto bez jejich pojisteni, pozadovany deposit muze byt dost vysoky. Treba Dollar v Marakesi po nas chtel za jednu dodavku skoro 100tis Kc, je potreba mit kreditku s dostatecnym limitem.
0 Citovat

Je to jak píšeš. Jediný rozdíl snad je, že rentalcars má toto pojištění upsané u "své" pojišťovny registrované na Maltě. U billiger-mietwagen.de  je toto pojištění vždy upsáno konkrétním brokerem, přes kterého půjčuješ (Argus-AXA, CarDelMar-Generali atd.) V principu je to ale stejné, detaily a podmínky dostaneš ke smlouvě. Zpětně ti to proplatí, pokud na to je ze smlouvy nárok a dodáš jim potřebné dokumenty. Někdy to může být pěkný opruz...

0
19 reakcí