Ahoj, v červnu letíme na Sardinii a máme zaplacené půjčení auta u Hertz. Podle zkušeností z minulých let je nám jasné, že nám zase budou nabízet plné pojištění (nil excess), abychom neměli vysokou spoluúčast, pokud se něco stane. Problém je v tom, že toto doplňkové pojištění bývá neúměrně vysoké (třeba 50 dolarů na den) a chtěla jsem se zeptat, zda nemáte někdo zkušenost s plným pojištěním vozidla u nějaké jiné pojišťovny, kdy si takovou pojistku předem sjednáte sami. (Snad jsem to napsala srozumitelně:-)) Dík za odpověď. .

Plné pojištění půjčeného auta

Založil(a) ve fóru Půjčení auta

Ahoj,

v červnu letíme na Sardinii a máme zaplacené půjčení auta u Hertz. Podle zkušeností z minulých let je nám jasné, že nám zase budou nabízet plné pojištění (nil excess), abychom neměli vysokou spoluúčast, pokud se něco stane. Problém je v tom, že toto doplňkové pojištění bývá neúměrně vysoké (třeba 50 dolarů na den) a chtěla jsem se zeptat, zda nemáte někdo zkušenost s plným pojištěním vozidla u nějaké jiné pojišťovny, kdy si takovou pojistku předem sjednáte sami. (Snad jsem to napsala srozumitelně:-)) Dík za odpověď.

0

mam taky jednu otázku, máš zkušenost s půjčováním auta na sardinii? jde to bez kreditní karty? půjčoval jsem auto za poslední tři roky 5x (3x kréta, kypr, rhodos) a nikdy kreditku nechtěli, ani zálohu, jen si opsali údaje z řidičáku

teď sem měl udělanou rezervaci už od února přes srovnávač na netu, ale zrušil sem ji, protože mě odradili příběhy lidí co jim pak strhli dodatečně peníze za vymyšlený opravy a pokuty

taky letim na sardinii v červnu

0 Citovat

Ahoj,

no nejsem si uplne jista, ale podle me to mozne neni. Pred rokem jsme jely s kamaradkama autem do ciziny a nejdrive chtela kamaradka, ktere patri auto sjednat "cestovni pojisteni pro auto" jen na dobu, kdy budem pryc, na cez jsme se nakoenc vykaslaly, ale ja si chtela sjednat pojisteni, ktere by me krylo v pripade, ze bych provedla pri rizeni neco ja (podobny pripad: rizeni ciziho auta) pro pripad, ze by napriklad nechtela cerpat pojistku, aby se ji nezvysily platby etc. Nic takoveho kratkodobeho neexistuje.

V prubehu psani tohoto me napadlo dalsi reseni a to je sjednani cestovniho pojisteni v cetne odpovednosti za skodu. Skodu nekomu dalsimu zpusobite, tim, ze ho nabourate, ale nevim jestli je kryt i tento typ skody, to se musite informovat v pojistovne, ale logicky by to jit melo smiley ale to nic neznamena smiley Treba Allianz: "Pojistitel není povinen poskytnout pojistné plnění v případech uvedených v článku 9 VPP a dále za škodu: 3.1.3 způsobenou v souvislosti s používáním jakýchkoli motorových vozidel a prostředků, přívěsů, návěsů,
jakýchkoli plavidel a letadel, veškerých typů padáků a sportovních draků včetně všech příslušenství (užívaných ke sportovním účelům);"

0 Citovat

Ahoj, škoda na autě je vždy ve výlukách z pojištění odpovědnosti. Tudy cesta nevede. Ale jak být bez starosti a ušetřit je podle mě cesta zařídit si půjčení prostřednictvím renomovaného brokera třeba z Německa. Mám vyzkoušené třeba z USA nebo SAE, vždy to bylo a) nejlevnější b) všechno pojištění bylo (pokud to člověk chtěl) v ceně předem a na místě jsem tedy dal jen voucher a člověk neplatil nic navíc, tedy naprosto transparentní.

0 Citovat

Ještě pro Mandarinku - pošli mně na m3a@seznam.cz nabídku, jakou máš od Hertz, nechám udělat pro srovnání alternativu...

0 Citovat

Nezkoumala jsem to dopodrobna, ale tady je nějaká nabídka na pojištěni bez spoluúčasti http://www.carhireexcess.ie/#

0 Citovat

Ahoj,

pátrala jsem na zahraničních webech a výše uvedený kontakt jsem našla taky + ještě třeba : http://www.insurance4carhire.com/index. ... 00&pageID=

Myslím, že se lze v pohodě takto připojistit za cca 50+ euro na rok. Samozřejmě, že absolutní pojištění neexistuje, pokud budete řídit podobraz a něco způsobíte, tak sorry. Ale v tomhle pojištění je ta spoluúčast+ pojištění podvozku, čelního skla, ztráty klíčů atp. Dá se využít během roku opakovaně do délky pobytu cca 60 dní, takže mi to přijde lepší řešení, než platit přímo v Hertz. Mimochodem, Ford Fiesta, 4 dvř. nebo podobné nás přišlo na 18 dní na necelých 9 tisíc, což je myslím na Sardinii ještě dobré (přelom června a července 21.6.-8.7.). Moc díky za odpovědi všem.

0 Citovat

Ahoj, jako naprostý amatér co se týče půjčování aut v zahraničí bych byla moc vděčná komukoliv, kdo bude ochotný svěřit se se zkušenostmi, jakoukoliv radou, ale polopaticky prosím... smiley Možná v tom hledám zbytečnou vědu a děsím se úskalí, která nenastávají, ale přece jen...mám panickou hrůzu že se někde k něčemu upíšu smiley

Tak třeba že v půjčovnách požadují platit kreditní kartou, ne debetní (mám obě), anebo je lepší objednat a zaplatit auto přes internet předem? Co nějaká záloha, se platí cash na místě, anebo si udělají blokaci na té kartě?

A jak s pojištěním, v těch zkratkách se absolutně nevyznám, co tak běžně používáte? Ty běžné tarify asi zahrnují nějakou spoluúčast, to se týká i případu, že jsem škodu nezavinila? S nulovou spoluúčastí je asi ta pojistka neúnosně drahá, což?

Prostě díky za jakékoliv info a shovívavost smiley

0 Citovat

My jsme v dubnu také poprvé půjčovali auto, tak chápu ty obavy. Některé historky na internetu jsou strašidelné. Půjčovali jsme auto v Edinburghu na dva dny. Jelikož jsme neměli zkušenosti s jízdou vlevo, vzali jsme si pojistku s nulovou odpovědností. Pojistka byla sice dražší než samotné zapůjčení auta, ale mělo to tu výhodu, že jsme nemuseli při přebírání ani vracení auta kontrolovat žádná škrábnutí. Půjčovali jsme přes easycars.com, auto od Europcaru. Zrovna byla akce a 20% sleva. Ještě nám dali mnohem lepší auto, než jsme si zabookovali, takže spokojenost. Přes internet jsme zabookovali pouze auto a pojistku si zaplatili až na místě. Nechtěli jsme platit tolik peněz dopředu. Na místě nešlo za pojistku platit hotově, museli jsme kartou. Máme embosovanou debetní kartu a nebyl problém. Na kartě si zablokovali asi 200 liber během zapůjčení a vrátili nám to asi do týdne po navrácení auta. Dobrá zkušenost.

0 Citovat

Doporučuji si zařídit předem i pojistku. Na místě to vyjde všechno mnohem dráž. Auto pujčuji pokaždé přes http:\\www.billiger-mietwagen.de . Pokaždé spokojenost. Je potřeba zaškrtnout nulovou odpovědnost.

0 Citovat

Ja vetsinou na nulovou spoluucast pojisteni vyuzivam tady toto: https://www.worldwideinsure.com/car-hir ... urance.php

0 Citovat

Trochu tady motáte pojmy...Nulová odpovědnost je nesmysl. Zřejmě máte na mysli nulová spoluúčast. Pak tedy ok, nicméně vždycky funguje jako jakési pojištění spoluúčasti. Tzn. auto je pojištěné u lokálního pojistitele s nějakou spoluúčastí, řekněme 300 USD, v případě nehody vám jí autopůjčovna naúčtuje (proto ta potřeba platební karty, kdy je tato obvykle na tuto částku nachargována) a pak podle podmínek konkrétní autopůjčovny zafunguje "pojištění" spoluúčasti a ta je vám vrácena. Samozřejmě u renomovaných firem v "civilizovaných" zemích to funguje ihned, tedy nemusíte to ani poznat, ale někdy se to řeší až zpětně po příjezdu a pak je spoluúčast refundována. Platí, co tady zaznělo, raději vše včetně pojištění vyřídit předem, na místě je člověk v moci místní brokerů a nikdy žasnu, cosi lidí pod tlakem na místě koupí za drahé nesmysly...
Možná to tady už zaznělo, pojištění půjčeného auta by mělo zpravidla obsahovat pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, tady bacha na zákonné limity v dané zemi. Ty jsou někdy nízké a je lepší vzít rovnou pojištění s vyššími limity, obvykle se značí zkratkami z angličtiny LLI, LIS, ALI, EP. Potom je samozřejmě potřeba komplexní kasko pojištění CDW, SCDW, LDW atd. se spoluúčastí nebo bez. Toto zpravidla stačí, další už je na zvážení, tedy různé PAE, PAI, PEC tedy úrazová pojištění nebo použití zavazadel nakonec má většina v rámci cestovního pojištění. Pak existují různé připojištění skla, podvozku,pneumatik - to jsou ale zpravidla jen takové "bankovní poplatky". V posledních letech je trend různých all inclusiv balíčků, které obsahují vše potřebné, problém je, že v nich lze obtížně zvolit třeba vyšší limit povinného ručení. Půjčovny aut a s tím spojené pojištění je byznys jako každý jiný a člověk musí být stejně jako v bance nebo u telefonního operátora ve střehu a kupovat jen to, co využije a má pro něj smysl:-) Všem přeji mnoho km bez problémů!

1 Citovat

Páni, děkuji, jste zlatí, už se v tom začíná orientovat... Takže dejme tomu, že si přes EASYCAR vyberu auto od Sixtu, píše se zde, že:
We give you the following for FREE:
Cancellation
Amendments
Theft Protection
Collision Damage Waiver
PLUS your rental includes
Unlimited Kilometers for ALL car groups
Insurance ( - Collision Damage Waiver - Theft Protection - 3rd Party Liability - Supplementary Liability Insurance )
Local Taxes
Premium location fee

A dále k tomu zaškrtnu, že chci:

Full Protection - Excellent Value, Best Cover, Peace of Mind
Yes, I want to protect my entire deposit/excess for only CZK180,12 a day
At the counter, the car hire company will block a deposit amount on your credit card. You could lose your whole deposit if the car is damaged or stolen, but as long as you have our Full Protection, we will refund you! Why pay more for cover at the car hire counter? Our Full Protection covers:
Bodywork, roof & undercarriage Windows, mirrors, wheels & tyres Engine, clutch & battery Essential taxi & towing charges Lock-out & key loss Administration &
‘immobilisation’ charges

Znamená to, že mám u EASYCARS pojištěnou tu zálohu, kterou si nablokuje SIXT, tzn, nulovou spolúčast?

Díky a hezký sváteční mírový den smiley

P.S. To auto plánujeme půjčit na Guadeloupe, tak jsem z toho asi ještě o něco nervoznější, než kdyby šlo o nějaké blízké zahraničí.

0 Citovat

Pošli mně na cali@seznam.cz kopii té nabídky. Zkusím na to najít alternativu. A ta spoluúčast, je to tak, přesně jak jsem psal výše.

0 Citovat

Omlouvám se za možná trapný dotaz, divám se třeba na SIXT, abych byla v obraze... Je to tak, že pokud nezaplatím v doplňkových službách "krytí proti krádeži s nulovou spolučasti" tak mi v případě, že mi s autem, zatímco se budu opalovat, někdo odjede, strhnou spolúčast 700 €? Není to nefér? Jak říkám, trapný dotaz....

2. Doporučené doplňkové služby
Pojištění třetí strany za den zahrnuto
Kryti pro pripad poskozeni za den
Excess (spoluúčast): € 700 (cca. CZK 19 180) za den zahrnuto
Excess (spoluúčast): € 250 (cca. CZK 6 850) za den CZK 137,06
Kryti proti kradezi (Excess (spoluúčast): € 700) (cca. CZK 19 180) za den zahrnuto
Excess (spoluúčast): € 0 za den CZK 219,11
Tire and Windscreen Coverage . za den CZK 136,77
Kryti na zdravi osob . za den CZK 54,69

A na nulovou spoluúčast pro poškození se u SIXTU nejde pojistit vůbec, takže když mně někdo nabourá na parkovišti, zaplatím 250 € stůj co stůj? No poteš...

0 Citovat

Jenom trapný dotaz... A proč objednáváš auto od Sixt? Kde to má být? Pokud opravdu neumí nebo nechtějí spoluúčast 0, existují extra pojištění, třeba http://www.insurance4carhire.com/ Ale nemám s tím osobní zkušenost, raději vše z jednoho domu. Často dokáže tuto spoluúčast pokrýt broker, přes koho si auto půjčuješ.

0 Citovat

No zkoušela jsem Sixt, že mě napadl jako první... Zkoumám Rentalcars, tam to vypadá, že se na nulovou spoluúčast pojistit dá... Díky za odkaz, projdu si to...

0 Citovat

Díky za info, je fakt, že to není jediný "nefér" poplatek, se kterým se člověk v životě potká a ani se nad nima tolik nepozastavuje... S tím, že si zablokují deposit za všech okolností, jsem se smířila už dřív smiley

0 Citovat

Dávám krk na špalek, žádná z těchto pojistek odpovědnosti a je úplně jedno, od které to je toto prostě nepokrývá. Věř mi, je to tak. Ty výluky tam mají všechny stejné. Pokud ti bude někdo tvrdit opak, je to neznalost.

0 Citovat

Ahoj, prosím má už někdo zkušenost s http://www.insurance4carhire.com/, platnost pojištění je rok, ale platí na půjčení na 60 dní. Když se pojištění zakoupí , je potřeba při půjčení ještě nějak aktivovat? A při novém půjčení znova? Díky moc za info

0 Citovat

Ja jsem ted znovu dukladneji prochazel insurance4carhire.com a v zalozce "Whats not covered?" je takova nenapadna ale zato velmi dulezita polozka: "Policyholders who are not residents of the UK, The Netherlands, France, Spain, Italy or Germany" smiley

0 Citovat

To je novinka-ještě v červnu nás pojistili za starých podmínek na celý rok. Možná reakce na Brexit?

0 Citovat

No dost dulezite u vetsiny externich pojistek na 0 spoluucast je to, ze kdyz to nekde zborite, tak rozdil mezi pojistenim od pujcovny a nulou DOPLATITE ZE SVEHO a teprve potom to claimujete napriklad insurance4carhire.com..

Ja si beru auto pres rentalcars a jako jeden z bonusu je zvyhodnena spolucast u vetsiny velkych pujcoven - pred 14 dnama v NYC jsem doplacel $11/den, predtim na Krete asi 50 euro za 5dnu/4noci..

Full coverage si vzdycky beru pouze od pujcovny, od ktere mam auto - myslim ze tam celkem minimalni uspora, kterou bych dostal za full jinde, se nevyplati.. ?

0 Citovat

Je to stejné jako u cestovního pojištění- finančně únosnou sumu platíte ze svého a následně řešíte s pojišťovnou, pokud auto zrušíte, tak si to samozřejmě přebírá pojišťovna (nemusíte mít přece na dovolené s sebou statisíce). Tak mi to alespoň kdysi vysvětlili na insurance4carhire.com. Vyplatí se zejména těm, co vyjíždějí přes rok opakovaně. Škoda, že už nebude možné u nich pojistku uzavírat, nic jsme sice neřešili, ale mají dobrá hodnocení.

0 Citovat

ahoj zkušenější cestovatelé, prosím mám dotaz ohledně výše depozitu za zapůjčení auta. V srpnu letíme na Sardinii přes Ryanair a přímo přes Ryan jsme si zabookovali i auto. Nabídka je od FireFly a ve všeobecných podmínkách /i poté na potvrzení/ je uvedeno, že je depozit ve výši 600 euro. Ale jakmile jsme "přikoupili" plné pojištění od Axy, které bylo možno přikliknout do nabídky, tak na potvrzení z Axy už vyskakuje depozit ve výši 1600 euro, což mě upřímě děsí. Máte s tímto někdo zkušenost? Kolik si tedy nakonec zablokují? děkuji předem pokud někdo ví... Lenka

0