Ahoj, v červnu letíme na Sardinii a máme zaplacené půjčení auta u Hertz. Podle zkušeností z minulých let je nám jasné, že nám zase budou nabízet plné pojištění (nil excess), abychom neměli vysokou spoluúčast, pokud se něco stane. Problém je v tom, že toto doplňkové pojištění bývá neúměrně vysoké (třeba 50 dolarů na den) a chtěla jsem se zeptat, zda nemáte někdo zkušenost s plným pojištěním vozidla u nějaké jiné pojišťovny, kdy si takovou pojistku předem sjednáte sami. (Snad jsem to napsala srozumitelně:-)) Dík za odpověď. .

Plné pojištění půjčeného auta

Založil(a) ve fóru Půjčení auta

Když jsem hledal ve formuláři konkrétní půjčovny, dostával jsem se na ceny několikrát vyšší než přes zprostředkovatele.

0 Citovat

I u zprostředkovatele se dá občas doklikat na konkrétní půjčovnu - Billiger mě třeba odkázal na Atlasoption a tam jsem dohledal podle místa vyzvednutí auta ve městě konkrétní půjčovnu...

0 Citovat

Nenasiel som na to v rychlosti vhodnejsi topic, tak to davam sem, pripadne presunte admini... Mate niekto skusenosti s pozicanim auta na Slovensku (BA) ako slovak s tym, ze by ste ho brali niekde k moru v ramci EU a bolo by tam plne poistenie? Malo by na to stacit aj deluxe poistenie od worldwideinsure.com nie? To by prave malo riesit pozicanie aj v"rodnej krajine" plus EU

0 Citovat

pretoze 4 letenky do splitu z viedne na buduci tyzden vychadzaju nejakych 880e

pozicanie auta+externa poistka na 7 dni cca 120e a mytne+palivo cca 200e

logiku mi teda dava nejakych 500e usetrenych, nebyt obmedzeni letovymi casmi a mobilita 

0 Citovat

Čtu tady to vlákno a úplně moudrý z toho nejsem, takže kladu jednoduchou otázku a dá mi někdo jednoznačnou odpověď? Když si v Řecku půjčím auto a dokoupím si přímo u půjčovny plné pojištění (a tedy nulovou spoluúčast), bude mi na kreditce půjčovna i tak blokovat depozit?

0 Citovat

Obecná odpověď celkem logicky neexistuje. Záleží na podmínkách té které konkrétní půjčovny.  Ale jestli máte kreditní kartu, tak to není nijak zásadní problém, ne? Jinak depozit a pojištění jsou dvě odlišné věci. 

0 Citovat

Niekedy si zvyknu blokovat depozit i tak, napriklad zalohu za palivo ak mate full/full pre pripad ze vratite s prazdnou nadrzou...

0 Citovat

Kilecko napsal(a): Mate niekto skusenosti s pozicanim auta na Slovensku (BA) ako slovak s tym, ze by ste ho brali niekde k moru v ramci EU a bolo by tam plne poistenie?


Ako to dopadlo? Požičali ste si auto na Slovensku?
0 Citovat

Nakoniec nie, sli sme regio jetom tam a naspat s rodinou autom, trosku masaker ale prezilo sa :) 

Kazdopadne ked to este bolo v hre tak plan bol zobrat auto cez kupon z jedneho zlavoveho portalu kde bolo za 5 dni 2 dni zdarma a vychadzalo to cez kamosku nejakych 100e/7 dni a dokupenie poistky  cez worldwide ta deluxe verzia ktora plati aj na residence za cca 20e na dobu pozicania auta

0 Citovat

Zdravím, má někdo zkušenost s pojištěním půjčeného auta u pojišťovny AXA? Mají limit 30000. Pojistka je podezřele levná. Podle všeho se musí ke každé škodě volat policie. Dík za informace.

0 Citovat

Nebrat! 

Pro plnění je potřeba protokolu o škodě od místní policie. 

Tak určitě nebudu čekat na příjezd policie kvůli škrábanci.

Potom přijde stejně na řadu "nějaké" poškození, které ti půjčovna "najde".

Viz. z jednoho fóra:

Případ z Portugalska několikrát zaúčtované poškození zámku spolujezdce.

Všichni poškození samozřejmě nikdy neotevírali klíčem dveře spolujezdce, 

protože měli dálkové. 

Týpek z půjčovny při přebírání auta šel automaticky odzkoušet tento zámek 

a vítězně oznámil škodu.


0 Citovat

Samozřejmě, že je podezřele levná.  Jde o připojištění k "základní" pojistce a k tomu hlavně s mizerným limitem. Já si půjčuji auto venku celkem často, takže využívám pojišťoven, kde mne to vyjde s limitem 1,5M CZK na 80-120 Kč na den dle toho, zda si beru jednorázovky nebo celoroční (a to na celý svět).
0 Citovat

smutna sprava od icarhireinsurance:

"We're writing to inform you that, due to the UK exiting the EU, we will unfortunately be unable to invite you to renew your policy once your current policy expires."

napady na podobnu sluzbu?

0 Citovat

worldwideinsure, ale je taky britská společnost, takže je otázka, jestli to nebude stejné...

0 Citovat

nieco sa najst musi .. vypalne v podobe SuperCDW sa mi platit nechce.

0 Citovat

Tohle pojištění mi nabízí Revolut k plánu Metal, který stojí 300 CZK/měsíc a má to i nějaké další bonusy. Podmínky ale nevidím, jenom možnost upgradu. Každopádně nevím, jestli se mi to vyplatí více, než WWI…


2020-11-05-20-15-27.jpg

0 Citovat

eremi napsal(a):

worldwideinsure, ale je taky britská společnost, takže je otázka, jestli to nebude stejné...

worldwideinsure by IMHO mohlo fungovať aj naďalej, keďže aj v súčasnosti umožňovalo poistiť sa (síce za vyššie sadzby, ale umožňovalo) aj pre osoby mimo EU.

0 Citovat

Zdravim chystame se na Kostariku a zajima me pojisteni auta.ma nekdo zkusenosti s autem a pojistkou pres Booking?

pripadne na icarhireinsurance mi to nabizi dve verze rocni pojistky za 66 nebo 99£ ale moc si nejsem jistej v rozdilech pokud nekdo muze poradit

0 Citovat

zemlins napsal(a):

Zdravim chystame se na Kostariku a zajima me pojisteni auta.ma nekdo zkusenosti s autem a pojistkou pres Booking?

pripadne na icarhireinsurance mi to nabizi dve verze rocni pojistky za 66 nebo 99£ ale moc si nejsem jistej v rozdilech pokud nekdo muze poradit

Pozor na to, ze icarhireinsurance (dost možná to tak budou mít i ostatní pojištění, včetně běžného cestovního) má v podmínkách, že pojistka neplatí v zemích, kam MZV nedoporučuje cestovat.

0 Citovat

Jedu zač.listopadu do Bari IT, půjčila jsem si auto u místní půjčovny a oni mi teď nabízejí full insurance za 25,-EUR denně což je fakt dost  Žádala jsem o levnější pojištění, prý jiné nemají. Můžete mi poradit u které pojišťovny si mám sjednat samostatně pojištění půjčeného auta v zahraničí (  u AXA  do 30tis. na excesy už mám ) ? Asi jsem udělala chybu, měla jsem si objednat auto i s pojištěním  např.přes discoverycars ap. Poradíte? EJ

0 Citovat

@Ema3JA - zkus osvědčené WorldWideInsure, připojištění na týdenní půjčení auta v Itálii vyjde na nějakých 23 liber. Akorát počítej s tím, že půjčovny na pojištění od třetí strany neberou ohled co se požadované vratné kauce (blokace na kreditce) týká. Tyhle absurdní sumy, které uvadiš, fakt neplať.

0 Citovat

Ema3JA pokud ti nevyhovují podmínky půjčovny, tak tu rezervaci zruš. Zrovna v Bari a širokém okolí se podle mého názoru bez auta v pohodě obejdes. Byl jsem teď v červenci a budu tam i v říjnu. Z letiště ti jede levné MHD, všude se v pohodě bez problémů za pár peněz dostaneš vlakem nebo busem nebo náhradním busem za vlak. Trochu krkolomné je Alberobello ale dá se, jinak veřejnou dopravou se dostaneš všude na sever u na jih i do Ostuni, Brindisi, Matery, Lecce, Taranto, Polignano, Monopoli... Rád si půjčuju auta, ale zrovna v Bari a 100km okolí se obejdu bez.

1 Citovat

Divala jsem se ted na WWI a koukam zase navysili ceny. Nejake typy na nejake dalsi externi pojisteni? Jsou nejake dalsi moznosti mimo primo od zprostredkovatele jako b-mi, rentalcars atd.? Diky.

0 Citovat

Pravidelně objednávám auta přes https://hespac.com/rentalcz.htm zatim to vždy bylo bezchybne. Voucher na email do 15 minut od rezervace.  

0 Citovat

Ahoj. Ak viete niekto po nemecky, je toto pojisteni auta cez Billiger nejako uzitocne pre ochranu pozicaneho auta? Podla google prekladaca to kryje iba hluposti - smrt, pravne sluzby, zavazadla ale kryje to nejako priamo skody na aute?

Pri bookingu v zakladnej nabidke tam bolo priamo napisane zero excess, tire/glass (pic2), ale pre istotu sa pytam, lebo ziadne dodatocne pojisteni som nekupoval.

Diky moc


808b8b92-6e62-431d-85c2-d6c817f0a8d8.jpeg
991fb96c-57d5-4bd7-a5ea-bb12e3aa0fc2.jpeg

0