Ahoj, v červnu letíme na Sardinii a máme zaplacené půjčení auta u Hertz. Podle zkušeností z minulých let je nám jasné, že nám zase budou nabízet plné pojištění (nil excess), abychom neměli vysokou spoluúčast, pokud se něco stane. Problém je v tom, že toto doplňkové pojištění bývá neúměrně vysoké (třeba 50 dolarů na den) a chtěla jsem se zeptat, zda nemáte někdo zkušenost s plným pojištěním vozidla u nějaké jiné pojišťovny, kdy si takovou pojistku předem sjednáte sami. (Snad jsem to napsala srozumitelně:-)) Dík za odpověď. .

Plné pojištění půjčeného auta

Založil(a) ve fóru Půjčení auta

Kdo pojistujete pres worldwideinsure, berete standard nebo deluxe variantu?? A nenarazil jste nekdo na slevovy kod. Diky

0 Citovat

Já beru vždycky deluxe. 

0 Citovat

Máte někdo praktickou zkušenost při pojistném plnění ze strany externí pojišťovny (WWI atd.)? Probíhá to hladce? 

0 Citovat

Měl jsem pojistnou událost vloni v Ekvádoru (prasklý čelní sklo) a vyřízení mi trvalo asi 3 měsíce. Bylo fakt, že nám půjčovna nedala předávací protokol, takže jsme měli jen fotky. Asi proto to zdržení. 

0 Citovat

Také mám podobnou, resp. 2 a pokaždé to byl opruz. A to mám bohaté profesní zkušenosti s likvidací PU. Pokaždé to bylo hlavně díky nespolupracujícím půjčovnám, které to prostě nezajímá, oni své mají. U té jedné události jsem si ty podklady musel sám upravit, jinak to řeším dodnes;-)

 

 

 

0 Citovat

Za mě jedna událost na NZ. Vyřízení cca 2 měsíce, většina prostojů díky půjčovně, protože tu to nezajímá, ta svoje prachy už dostala. Nestačil protokol o pojistné události, musela se dokládat faktura ze servisu. A ve finále přišly peníze šekem. Takže externí pojistka fajn, ale pořád je to dost práce. 

0 Citovat

Měl jsem externí od AXA a měl jsem pojistnou událost. Na Mallorce pokus o vypáčení dveří, tím poškozená střecha i dveře. Na policii jsem si nechal napsat protokol, půjčovna mi obratem poslala fakturu, takže doložení pojistné události bylo v mém případě snadné. Peníze od AXA jsem měl na účtu za 2 týdny.

0 Citovat

Taky od AXY peníze bez problémů, půjčovna v Jordánsku mi naúčtovala cca 3000 Kč za poškozený disk, stačilo poslat fakturu, resp. protokol o předání vozidla.

0 Citovat

Co to bylo za půjčovnu v Jordánsku?

0 Citovat

To už si fakt nepamatuju a ani to nedohledám....

0 Citovat

Axa požaduje policejní protokol o způsobené škodě. Takže nevím, jak by se účtovaly škrábance a fiktivní škody od "půjčoven", které to mají jako vedlejší příjmy.

0 Citovat

@Audit: to mají někde výslovně v podmínkách? Mirjur píše, že stačila fakturu, resp. protokol o předání vozidla.

0 Citovat

to Divan - už jsem to tady někde četl (možná i na AL), proto tam nedělám pojištění, ale dělám WWI.

Dříve Icarhireinsurance, které bylo mnohem levnější. Bohužel v EU není nikdo kdo by tyto externí pojistky dělal a v UK pro EU zatím jenom WWI.

0 Citovat

@Audit: úplně bych na tu informaci o AXA o policejním protokolu asi nespoléhal, možná (aktuální) pojistné podmínky jsou jiné. Mirjurovi to proplatili bez protokolu.

0 Citovat

Policie jasná...


img-20220918-233441.jpg

0 Citovat

@cali: jj, v ČR je to tedy jasné. Měl jsem pojištění stejně jako auto přes holidayautos. Pojištění bylo by Inter Partner Assistance SA a member of the AXA Group of avenue Louise 166, Belgium. V pojistných podmínkách píšou, že při řešení pojistné události jim musím mj. dodat Detailed account of the circumstances that led to the damage of the rental vehicle, including where appropriate a written police report. Je to tedy v některých případech vhodné, ale nikde v podmínkách nepíšou, že je to vždy nutné.

0 Citovat

Poškozený disk u Mirjura nebyla dopravní nehoda ani vandalismus, ale neopatrnost při parkování, kde chybějící policejní zprávu ve výlukách nemají.

0 Citovat

Já měl pojištění u Axy a kvůli špatné cestě jsem měl lehce pochroumany spodek předního nárazníku a i zrcátko. Pojišťovně jsem poslal protokol od půjčovny a výpis z účtu a peníze jsem do 2 týdnů na účtě. 

0 Citovat

Nevím jestli to všichni ví, ale ČSOB PREMIUM má pojištění spoluúčasti v ceně do limitu 10 000 Kč. Vzhledem k tomu, že ten jejich účet hodně z vás má, tak se ta informace může hodit. 

3 Citovat

Jak jsem uvedl, žádný policejní protokol AXA nepožadovala, stačil jen popis škody a částka, asi jsem posílal i výpis z banky. Jednalo se o pojištění spoluúčasti u pronajatého vozidla, což je doplňkové pojištění k CP.

0 Citovat

Jednou jsem resil pojistnou udalost z pojisteni od RentalCars. Na nezpevnene ceste na Fuerteventure jsme prorazili kolo.

V podminkach RC pojisteni je jasne dane, ze skoda se musi resit s autopujcovnou a podle jejich postupu. Pujcovna po nas chtela abychom s kolem zalepenym pomoci nouzoveho kompresoru se sprejem co byl v kufru dojeli k nim cca 80km.

Zaprve jsem moc neveril ze tam dojedeme aniz by se kolo vyprazdnilo a zadruhe jsme nechteli ztratit pul dne resenim. Nechali jsme kolo asi za 150EUR vymenit v nejblizsim pneuservisu, poslal jsem RentalCars fakturu a behem asi 3 dni to proplatili a neresili nic, i kdyz to bylo proti podminkam.

Pojistovny(a nejen u autopojisteni) jsou obecne trosku vychytrale v tom, ze kdyz jde o mensi skodu, podminky neresi a bez problemu zaplati. Vedi, ze diky tomu budete pojisteni platit dalsi leta a nebo se k nim u jednorazovych pojistek vratite s pocitem, ze se na vas minule nevykaslali - a jim se to bohate vrati na dalsim pojistnem.

Jina situace ale muze nastat, kdyz budou resit skodu ve vysim radu, kde neni sance, ze by se jim behem nasledujicich let od pojistence vyplacena castka vratila. Tam uz to poputuje k nadrizenym a bude se resit kazde slovo napsane v pojistnych podminkach.

2 Citovat

2 tyzdne dozadu som poskrabala auto na Sicilii. Auto som vratila 17.09., dali mi damage report, povedali ze vyuctovanie za skodu poslu do tyzdna.  
Po par dnoch mi uvolnili 500€ depozit. Nasledne 23.09. mi prisiel ucet za skodu 620€ s tym, ze do 2-3 dni si to strhnu z kreditky. Dalsi den mi zablokovali 120€ na karte. Dnes mi tych 120€ zasa uvolnili a nestrhli si zatial nic. Neviem teda ci mam cakat co budu robit, ci sa mam tesit ze mi to zabudli strhnut alebo im pisat ze co s tym 🤷🏻‍♀️

Poistenie mam od WWI, zatial som s nimi nic neriesila. C

0 Citovat

Update. Poistovna si stiahla platbu po dlhej dobe. Poziadala som WWI o preplatenie ten isty den. Dalsi pracovny den mi napisali ze to riesia, 2 tyzdne neskor mi prisla sprava ze mi posielaju 620e, do 5 pracovnych dni peniaze na ucte.  

Za mna uplne bez problemov, ale vsetky podklady som si zohnala pred/ pocas vratenia auta, takze s pozicovnou som uz nic neriesila. Jedine som cakala na strhnutie platby, aby som mala vypis z uctu. 

1 Citovat

Katka _1 - mohla bys napsat, jaké podklady vyžadovala WWI, aby proběhlo uplatnění škodní události co nejrychleji?

Dík

3 Citovat

Je to popisane tu: https://www.worldwideinsure.com/...-claim.htm
Vecsinu veci by si mal mat, treba si akurat urobit fotky poskodenia auta (vratane spz), a pytat damage or breakdown report pri odovzdani auta a faktura za opravu s popisom poloziek a cenami ku kazdej polozke by ti mala prist emailom. A teda Police report ak mas, ja zatial buram vyhradne steny :) 

0