Ahoj, v červnu letíme na Sardinii a máme zaplacené půjčení auta u Hertz. Podle zkušeností z minulých let je nám jasné, že nám zase budou nabízet plné pojištění (nil excess), abychom neměli vysokou spoluúčast, pokud se něco stane. Problém je v tom, že toto doplňkové pojištění bývá neúměrně vysoké (třeba 50 dolarů na den) a chtěla jsem se zeptat, zda nemáte někdo zkušenost s plným pojištěním vozidla u nějaké jiné pojišťovny, kdy si takovou pojistku předem sjednáte sami. (Snad jsem to napsala srozumitelně:-)) Dík za odpověď. .

Plné pojištění půjčeného auta

Založil(a) ve fóru Půjčení auta

ve VPP to je:
https://www.csobpremium.cz/porta...df?v220701
článek 24, odstavec 2

akorát by mně zajímaly praktické zkušenosti, jestli už to někdo skutečně využil..

0 Citovat

Ahoj, potřebuju radu.

Mám zamluvené auto na Islandu, ale myslel jsem si že nechám jen základní pojištění od půjčovny a pak se připojistím jinde. Na 11 dní už to lepší pojištění vychází na raketu.

Teď ale zjišťuju že většina pojišťoven tohoto typu je jen pro Brity, nebo:

Worldwide insure nepojišťuje na Islandu a Defend insurance jen od 25 let. Je mi 24 ;). 
AXA má nějaké připojištění, ale nepřijde mi to ok. (Poškození skla, pneu?)
Máte někdo zkušenost? Díky

0 Citovat

Tak hlavně počítej s tím, že pokud budě nějaká pojistná událost, tak to stejně budeš muset nejdřív zaplatit ze svého, což na Islandu nebude malá částka.

1 Citovat

Libor_S napsal(a):

Někdy jsem měl roční WWI, když bylo víc delších půjčení za rok. Někdy dřív, když jsem o WWI a podobných nevěděl, jsem si spoluúčast nepojišťoval (a ani nepřiplácel v půjčovně, protože to bylo v zemích, kde vymyšlené škrábance nehrozí a spoluúčast bych když tak unesl, např. Norsko, USA). Někdy bylo pojištění bez spoluúčasti už v základu (např. na Kanárech).

Letos používám na kratší půjčení pojištění od webu, přes který si auto půjčuju tj. discovercars.com (je dražší než WWI, ale celkově to není takový rozdíl a zahrnuje asi víc případných poplatků od půjčovny a je to pohodlnější vyřídit najednou s půjčením - před 1,5 rokem jsem nemohl zaplatit WWI kartou na webu a musel jsem tam kvůli platbě volat). 

 

dobry den,

 

takze při půjčení jen vybrat jejich plné pojištění a potom už se na místě nedat zvyklat od zaměstnanců půjčovny, ze je tohle pojištění nedostačující ? Děkuji

0 Citovat

Pokud máte PLNÉ pojištění PŘÍMO od půjčovny (většinou když auto rezervujete přímo na webu konkrétní - vesměs lokální - půjčovny), už vám nic vnucovat nebudou. Případné škody si pořeší půjčovna s pojišťovnou.

Pokud rezervujete přes rentalcars, holidayautos a podobné weby, tak si při tom zároveň můžete přikoupit jimi nabízené pojištění (nebo si ho přikoupit později třeba od WWI). Je to pojištění od třetí strany, ne od autopůjčovny. V tom případě vás můžou v půjčovně přesvědčovat ať si koupíte jejich pojištění, že nejste dostatečné krytá atd. A pak se nenechte zviklat (ani zvyklat ). Případné škody vám strhnout z depozitu a vy si následně tu strženou částku musíte uplatnit u pojišťovny.

1 Citovat

katerina.kozak27 napsal(a):

dobry den,

takze při půjčení jen vybrat jejich plné pojištění a potom už se na místě nedat zvyklat od zaměstnanců půjčovny, ze je tohle pojištění nedostačující ? Děkuji

Já jsem o příplatku za plné pojištění od půjčovny nepsal (a ani ho nikdy neplatil). Psal jsem o externím pojištění spoluúčasti, které je levnější, ale má i své nevýhody (když se něco stane, je s tím administrativa a nemusí se proplacení povést, když půjčovna nespolupracuje). Aby šlo odmítnout nabídku zaměstnanců půjčovny, je třeba splnit podmínky tj. blokaci depozitu na kartě (většinou výrazně vyšší částka než u plného pojištění) a často je třeba mít kreditku. Mě nikdy moc nepřesvědčovali.

0