Ahojte, prosim Vas nevedeli by si mi odporucit nejaky vyhladavac kde by som vedel najst lacne plavby po karibiku. Dakujem. .

Plavba po karibiku

Založil(a) ve fóru Vodní doprava

Ahoj, máte někdo i jiné zkušenosti než Carnival? My chceme letos také vyrazit na MSC, minulý rok máme za sebou klasickou malou jachtu a plavbu Chorvatskem, taky to má něco do sebe. Letos chceme zas trochu jiný soudek a zkusit více destinací a obrovskou loď se vším všudy. Fakt je potřeba to kupovat tolik měsíců předem? Dívala jsem se na https://www.rivieratour.cz/cs/akcni-nabidka kde se dají vychytat last-minuty - na plavby jsou třeba poslední dvě místa apod. Tak mě docela zarazilo, že kupujete 6-10 měsíců předem, vždycky jsme měli dovolenou víceméně na poslední chvíli - max dva měsícep před.

0 Citovat

Pokud nebydlíš v Karibiku, tak se tam a zpět musíš nějak dopravit a last minute letenky nepatří zrovna k nejlevnějším a cena určitě převýší úsporu za nákup last minute plavby.

0 Citovat

A na co se ptáš? Klidně můžeš koupit kdykoliv, třeba na last minute, pokud na nějaký narazíš. Ty levnější kabiny se ale vyprodávají fakt rychle, i rok dopředu.

0 Citovat

som uz podozrievavy..legitimna otazka, alebo uz PR na vyssej urovni :))

0 Citovat

tonic napsal(a):

som uz podozrievavy..legitimna otazka, alebo uz PR na vyssej urovni :))

 Máš pravdu, takhle se nechat nachytat...
0 Citovat

Některá fóra (třeba lupa.cz) u komentářů zveřejňují část adresy komentujícího (.113.245.218.static.b2b.upcbusiness.cz). Už s tím byla legrace, když někdo chválil svou firmu z firemní domény. Chtělo by to zavést i na CL.

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

 Máš pravdu, takhle se nechat nachytat...

 


Ahoj, o žádné PR se nejedná. :D Klidně odkaz smažte. Asi jsem trochu paranoidní, ale když dostanu nějaký nápad, tak kolem toho pak zjišťuju veškerý detaily apod. A jak jsem psala výše - z diskuze tady jsem pochopila, že plavby nakupujete s obrovským předstihem, což mě trochu vylekalo. Protože moje představa byla taková , že chytnu nějaký last minute přes tu Riviéru a čau. Teď ale nevím, jestli je to ideální nápad - last minute na plavby obecně. 

Takže abych se z toho vymotala a napsala to jednoduše. Je vhodní kupovat plavbu na MSC lodích přes lastminute, nebo zkušeněší doporučují vše sjednat s větším předstihem?

Díky a omlouvám se, jestli jsem tu nějak rozvířila vody zbytečně. :) 

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

A na co se ptáš? Klidně můžeš koupit kdykoliv, třeba na last minute, pokud na nějaký narazíš. Ty levnější kabiny se ale vyprodávají fakt rychle, i rok dopředu.


Aha, tohle dává smysl. Na ten last minute tedy zůstávají asi ty dražší kabiny, vid? Takže pokud chci ušetřit - bude lepší pokud vychytám levnější kabinu s předstihem než čekat na last minute, kde to možná zas tak levnější není? Já mám zažito u běžných dovolených, že last minute byl vždy levnější no. :-)
0 Citovat

Je to úplně jednoduché - koukni se na stránky lodní společnosti (nebo vyhledávače) a pokus se najít nějaký aktuální last minute. Jaké jsou možnosti?

0 Citovat

Ano, může to být problém. Jeden pasažér musí být Američan, protože tyhle ceny jsou určené pro americký trh (jakkoli bizarní vám může přijít, že jiné trhy mají různé ceny, je to tak). ČR spadá tuším pod rakouskou mutaci stránek, nicméně s žádnou v EU by snad neměl být problém.

1 Citovat

Dobrý den chystáme se na plavbu po karibiku společností Carnival, chcu se zeptat na prepay gratuities jestli je lepši zaplatit to předem nebo až po plavbě?

A ješte když si koupím napojový balíček, budu muset vždycky na baru platit dýško nebo je to zahrnuto v ceně balíčku?

Děkuji za odpovědi.

 

0 Citovat

Gratuities platíme väčšinou dopredu z domu, nie je potom problém s blokáciami na karte počas dovolenky.

Gratuities sú už zahrnuté v cene nápojového balíčka, netreba platiť nič navyše - i keď... sem tam nejaký dolár v hotovosti padne obsluhe dobre a potom si vás viac všíma...

0 Citovat

inak, začína byť móda, že keď loď kotví v prístave a konzumuješ alkohol, platí sa ešte miestna daň navyše - tak do 10%. Pitia na voľnom mori sa to netýka

0 Citovat

Dobrý den, mohl bych se poptat lidí, co mají už za sebou plavbu s MSC, jak jste tu plavbu koupili? Já udělal tu blbost, že jsem to koupil přes web https://www.msccruisesusa.com/, ale pak jsem zjistil, že je to platný pouze pro US/Canada residents, rezervaci mi naštěstí zrušili a peníze (zálohu) mi vrátí. Paní na jejich infolince mi řekla, že si to mám objednat přes https://www.msccruises.com, ale tam vidím, jen termíny a program, ale nikde možnost, jak to objednat. Koukal jsem přes cruise.com, ale také tam jsou nějaké akce 9jako je třeba drinks + wifi included), kde je pak zmíněno, že je to pouze pro US/Canada, tak by mě zajímalo, co pak vlastně budu mít v ceně... Bohužel jsem kvuli letence již fixovaný na pevný termín a jiné společnosti v tento termín nenabízí, to co bych chtěl, nebo mají jen 3d plavby.

0 Citovat

Zkus to přes seascanner.com. Letos jsme přes ně jednu plavbu s MSC měli. 

0 Citovat

Oficiálně spadáme myslím pod Rakousko (nebo to tak aspoň bývalo), takže můžeš zkusit https://www.msccruises.at/ a asi by šlo i https://www.msccruises.de/, ale jestli neumíš německy, tak to nebude moc dobrej zážitek. Já mám výborný zkušenosti s vivavoyage.co.uk, mívají občas dokonce lepší ceny (jak to dělají netuším). Nebo seascanner jak píše kolega.

Jinak ti nechci kecat do volby, ale MSC není žádnej zázrak a třeba NCL se pohybuje dost často v podobný cenový hladině a dneska (jim a třeba i Royal Caribbean) končí výprodeje k Cyber Monday. Záleží, co od toho celkově čekáš. Já už koupeno mám <3

0 Citovat

Ahoj. Já již nekolikrát kupoval na MSC AT tedy přes Rakousku. Vždy online a bez jakéhokoli problému. Zkus porovnat ceny, neboť akce se liší i na různých stránkách. Případně zkus mrknout na kreuzfahrten.de nebo jakákoli agentura v CZ ti ho prodá taky. Třeba PT Tours, Luxusni Plavby, atd. Možností je plno. Ale jak říkám. Já kupoval a rozdíl byl nejen v ceně, ale také v tom, že máme výhodnější nápojový balíček - kupováno přes AT. 

0 Citovat

Dnes jsem tam volal, paní neuměla anglicky, tak jsem poprosil kolegu a je to platný i když nejsem z AT. Já jsem bohužel limitovaný termínem a jedinej, kdo v tu dobu má 7d plavbu jsou MSC. Takže moc jiných možnosti nemám. V US měli v ceně drink a wifi, to bohužel u AT není...

0 Citovat

Toto je bohužel důkaz, že Američani mají lepší možnosti nákupu plaveb než Švejkove. Někdy je možnost sehnat zajímavý last nebo Black Friday. Osobně balíčky neberu, když to není obr výhodné. Kdo je potřebuje, oprávněně se cítí v nepohodě. 

0 Citovat

Marek Jelínek napsal(a):

Ahoj. Já již nekolikrát kupoval na MSC AT tedy přes Rakousku. Vždy online a bez jakéhokoli problému. Zkus porovnat ceny, neboť akce se liší i na různých stránkách. Případně zkus mrknout na kreuzfahrten.de nebo jakákoli agentura v CZ ti ho prodá taky. Třeba PT Tours, Luxusni Plavby, atd. Možností je plno. Ale jak říkám. Já kupoval a rozdíl byl nejen v ceně, ale také v tom, že máme výhodnější nápojový balíček - kupováno přes AT. 

A je MSC vazne tak hrozna, jak se pise v recenzich? Od MSC jsem vzal konkretne MSC Divina. My bohuzel fakt jinou moznost nemame, resp ne v rozumne cenove relaci, NCL sice ma v dany termin plavbu, ale je to o 2000€ drazsi.

Pak co se tyce balicku, jedem s 2,4r detmi (hlavni duvod, proc chcemce plavbu), vychazi to dost draze a vzhledem k tomu, ze ani jeden nejsme zadny notirici a ja vypiju 2 sklenice ginu za pul roku a manzelka si da vino taktez zcela vyjimecne, tak si rikam, zda ten drink balicek ma vubec ekonomicky smysl? Je to v pohode se zakladnim pitim?

0 Citovat

Jeste bych mel dotaz k rezervaci pres AT web, v cene je zahrnut tento poplatek - hotel service ( https://www.msccruises.at/buchun...icegebuehr ) - 105€/os, jedna se o "gratiuty fee" jako je to v US rezervaci, nebo to bude jeste pricteno navic?

Ve fakture to je u kazde osoby jako hotel-service charge:

SC2324CA-HOTEL SERVICE CHARGE -105.00

Jestli muzu cekat, ze to co mam zaplatit, je finalni castka, nebo me ceka jeste neco k zaplaceni na lodi.

0 Citovat

Byli jsme s MSC po Evropě poprvé na takové plavbě. V Evropě moc konkurenci nemají, co jsem četl. Personál naprostej top. Loď taky suprová. Organizace všeho dokonalá. Od návratu vyhlížím plavby na příští rok 🙂

0 Citovat

[ceny] Američani mají rozhodně lepší cenový možnosti na tyhle srandy a to jak se to liší i v rámci Evropy mi při všech těch pokusech EU o rovnost národů přijde docela otravný; ale koho to pálí.

[gratuities] To co píšeš jako hotel service charge mi zní jako gratuity - není nic jednoduššího, než si vygůglit kolik ta gratuity je v eurech na os/den a zkontrolovat, že to sedí.

[nápojový balíček] Za mě jediná chvíle, kdy se balíček opravdu vyplatí je, když je koupený se značnou slevou. Třeba NCL (jo, mám je docela rád :D) ho celkem pravidelně nabízí ve Free At Sea za cenu "spropitného" - efektivně asi 80% sleva. Ale za ty plný ceny nebo blízko nich je podle mě lepší si dát drink když na něj mám chuť a normálně ho zaplatit. Cena drinku nebejvá víc než 15€ (a aktuální meníčko z baru se dá vygůglit), tak si spočítej, kolik si reálně myslíš, že vypijete. Základní pití se liší společnost od společnosti, u MSC se tuším platí i voda u večeře, ale i tak bych si já balíček určitě nepořizoval, to je podle mě fakt jen pro notoriky a notorický váleče na palubě :)

@Ridder , já vidím, že jsi zkušenej cestoval, ale nedovedu si představit paralelní vesmír, ve kterým platí to, co jsi psal o MSC. Ještě kdybys to tvrdil o MSC někdy 15 let zpátky, to bych ti asi tehdy odkejval, protože jsem neznal nic moc jinýho a ty služby byly hodně někde jinde. Ale za tu dobu se brutálně snížila kvalita jídla, obsluhy, zábavy. Organizace zůstává celkem solidní, ale ono to na tom kolosu s tolika lidma ani moc jinak nejde. Srovnám Fantasii v zimě 2009 a v létě 2022. Namátkou: Z tradiční opulentní italský večeře zmizela většina chodů. Číšník mezi hlavním chodem (secondo) a dezertem nezametá drobky ze stolu. V barech místo slušných kapel třeba s jazzem (Manhattan bar) hrají osamělí špatně naladění hispánci. I v piano baru (Transatlantico), kde mi přijde, že není moc co zkazit, se to moc nedalo poslouchat. Pokoj není vždy perfektně upraven v době, kdy jsi na snídani (úklid) / večeři (rozestlání). A ten koncept nabírání lidí skoro v každém přístavu, který teď někde jedou, tomu taky nepřidal (byť to aspoň dává finanční smysl). A to zhoršení se teda dá zobecnit, protože i tam kde býval humr aspoň jednou týdně už většinou není.

[srovnání]  Po nějakejch cca 15+ plavbách, a nebyl jsem na těch premiovějších značkách typu Azamara, bych to zběžně srovnal takhle:

Costa, MSC -> Je to levný a za svý prachy něco dostaneš. Věci fungujou, ale za mě je to taková horší 4* v Turecku. Dokud se to dalo pořídit za 250€ + gratuities /os/týden, tak to bylo fajn, teď už by mě zlomil jenom kvalitní itinerář. Na Costě jsem alergickej na jejich prodavače nápojů v bufetu, který tam akorát choděj, nic nedělaj a všude kolem jsou stoly se špinavým nádobím pro který si není kam sednout. A mě osobně rozčilujou cizí řoucí děti :)

Royal Caribbean -> Je to o něco lepší a přinejmenším odpadá trocha italský dezorganizace a to neskutečně otravný hlášení všeho v pěti jazycích. Dětí bejvá o trochu míň. Jejich lounge úplně nahoře je dobrý místo když se nechcete válet u bazénu. Američani taky mívají lepší dostupnost nealko nápojů, tuším nějaká ochucená voda, kafe a džusy byly víceméně k dispozici. Nebyl jsem na těch jejich mega lodích z Oasis class, to si moc netroufám ani představit :)

NCL -> Takovej flexibilní chill. Člověk si věci zorganizuje po svým, ty jejich nabídky na levnější restaurace nejsou marný, drinks package umí mít slušnou cenu, lodě (až na Epic) mají slušnej layout s dostatkem příjemnýho prostoru. Mají velmi solidní nabídku jídla i v bufetu, výrazně lepší než ti tři výše. Třeba vejce benedikt ke snídani.

Princess, Holland America -> Jednoznačně o kus dál než všichni výš. Zároveň medián věku cestujících je typicky důchodový, což teda v Evropě bejvá o něco lepší než v Severní Americe (míněno, že jedou víc mladší). Jídlo o třídu lepší, servis o třídu lepší, zábava obvykle o dost lepší. Je to pár let, co jsem s nimi byl naposled, ale bývalo to o kus formálnější.

Já teď preferuju NCL, protože v mým severoamerickým prostoru má slušný nabídky i itineráře a dává určitou kvalitu aniž bych musel tahat sako.

Ty společnosti nakonec nejsou ultimátně kategorizovatelný, protože každej vnímá různý věci jinak, záleží odkud se jede, kdy se jede, jakej je itinerář, ... Můžu doporučit třeba video od Tips For Travellers na YouTube ; má podle mě docela upřímnej a širokej náhled a je to taky Evropan, což nese určitou podobnost vkusu.

0 Citovat

@Hekit já si fakt nevymýšlím, ale byla to jediná absolvovaná výletní loď, nemám s čím porovnat :) Stručně popíšu, co se mi fakt líbilo. Jeli jsme 2 dospělí + dítě necelý 2 roky. Dohromady jsme platili 998 € včetně všech poplatků za nejlevnější kajutu v lodi MSC Magnifica. Podle infa na netu byla renovovaná v roce 2021. 

Nalodění v Janově úplně bez front, všichni zaměstnanci milí a usměvaví a to vlastně platilo po celou dobu. Po vstupu na loď jsme šli do kajuty, kde nám po pár minutách klepala na dveře strašně milá uklízečka, že má naši kajutu na starosti a pokud něco bude potřeba, ať dám vědět.

První večer jsme šli na večeři do restaurace, ale když jsem už na chodbách viděl lidi v oblecích a večerních šatech, tak jsme se šli radši převlíct do něčeho lepšího, protože oblek jsem si fakt nebral :) (později jsem zjistil, že každej den je doporučenej jinej dress code, tak pak jsme se to v rámci možností snažili dodržovat). Bylo to poprvé a naposledy, co jsme na lodi šli na servírovanou večeři. Málo místa mezi stoly, hluk, zadarmo nebyla ani voda a na můj vkus o pár minut delší prostoje mezi chody.

Každej další večer jsme chodili na bufetový večeře, kde bylo minimum lidí a vybrali jsme si, co jsme chtěli. Výběr byl obrovskej od klasik jako pizza, burger, hotdog až po speciality asijské kuchyně. Obsluha neskutečně valila a sotva jsi odložil prázdnej talíř, tak už ho uklízeli. Pokud v nějakým automatu došla voda/džus, tak hned doplňovali. Někteří se ptali, jak se máš atd a prostě hrozně přátelští a nepůsobilo to uměle, což je pro mě důležitý.

Pokoj byl jak ráno, tak večer uklizenej dokonale a s uklízečkou jsem si každej den minimálně 10 minut povídal. Suprová paní z Madagaskaru.

Bazény plný, těšil jsem se na prázdnou posilovnu a k mýmu překvapení taky pokaždé plná. Večerní programy jsme netestovali, protože jsme chodili spát brzo zároveň s dcerkou. Denní programy při dni na moři jsme si užili (od ping pong turnaje po házení obří koulí) Každej den se dělo něco. Mně se strašně líbilo jít po snídani s kočárkem ven každej den do jinýho města :)

Asi zním jak reklama na MSC, ale já se bál hromady lidí na jednom místě a špatné organizace. Organizace neměla chybu, tam nešlo udělat nic líp. Personál na lodi prej z cca 50 zemí světa, hlavně chudší krajiny, a ti lidi si té práce neskutečně vážili a fakt se snažili a bylo to na nich vidět i slyšet. Já říkal rodině po návratu zpátky, že za tu cenu jsme MSC vlastně okradli, protože jsme si to strašně užili - all in pobyt za 1k € na týden pro rodinu na konci hlavní sezóny.

 

0 Citovat

Tady se musím připsat, neb to Ridder napsal moc hezky :-) Nechci být za machra ale lidi se dělí na příznivce a odpůrce výletních lodí. Nepoznala jsem člověka, co je "mezi". Příznivci většinou mají první zkušenost příznivou, a nepříznivci opačnou. A každý z nich pak svoje zkušenosti hlásá. Já patřím mezi ty první. Zkušenosti s Magnificou můžu potvrdit. Ona je trošičku jiná od svých sester Orchestry, Musicy a Poesie. Jako by se drápala o třídu výš tím, že ona jediná ve své třídě má krytý bazén. Větší stoly u večeří jsou příjemné na víc místa u jídla ale tím pádem procházející svým pozadím sbírají ubrusy ze stolů :-) U jiných lodí se mi to nestávalo. S posilovnou si musí člověk najít správný čas. Celý den plná nebývá. Personál taky potvrzuji. Sice kajutový stevard nevím jestli by měl tolik času na povídání s každým ze svých klientů - neb práce v kajutách je habakuk, ale povídání třeba s číšníky, plavčíky, prodejci, a jinou obsluhou - tam to bývá fajn, vždy si s nimi oprašuji angličtinu :-) a taky rukonožní abecedu.

Ridder měl opravdu krásnou cenu ale nebojte, Yacht club to doplatí ani nemrkne. Je to pro ně taková "charita" a tímto způsobem se dá vidět kus světa.


dsc-0339.jpg

0