Obzeram sa po aute na september v okoli nyc. Mam vybrate: https://www.priceline.com/rentalcars/re ... loc=EWRN22 Nemozem sa nikde dopatrat k poistnym podmienkam. viete mi poradit ? Nevidim ci cena zahrna vobec LDW (Loss Damage Waive), zarhnute je len: DOMESTIC SECURITY FEE: $40.00 VEHICLE LICENSING COST RECOVERY: $1.07 ENERGY SURCHARGE: .

Prenajom auta - USA

Založil(a) ve fóru Půjčení auta

Pokud to budeš řešit na místě, tak počítej, že 15USD se platí jen za dalšího řidiče na den. V konečném důsledku na místě zaplatíš pojištění na místě tolik co za půjčení samotného auta.

Loni jsme narazili na tuto akci od Alama a kamoši ji využili, tak se zkus podívat jak ti to výjde. Je tam v ceně poplatek za mladého řidiče a další řidiče.

http://www.alamo-affiliate.de/generic_l ... er&rate=20

0 Citovat

Ano v ceně jsou další tři řidiči od 21 let a jako bonus plná nádrž zdarma. Je to asi nejlepší akce pro mladé co jsem viděl loni, ale jelikož jsem mimo tuhle kategorii, tak už jsem to moc teď nehledal. Loni jsem to právě zjištoval pro kámoše na Work&Travel.

0 Citovat

Ahoj, rád bych se zeptal, co jste měli půjčené v Miami. Rád bych si půjčil něco většího a příležitostně v tom i párkrát přespal. Máte někdo zkušenosti přímo z Floridy, jak je to s přespáním v autě ? Díky

0 Citovat

Já jen pro případ nouze, zdali to zákon nezakazuje, co jsem tak četl tak by s tím snad problém být neměl, když tak tě v noci probudí šerif.
Apropo nezkoušel někdo ve státech využít soukromé půjčení od http://www.turo.com ? Stejný princip jako AirBnB

0 Citovat

Souhlas s Petrem76 - jaké máš garance třeba technického stavu vozidla, pojištění a vznikající odpovědnosti ze smluvního vztahu. Tedy v US, nota bene na Floridě, kde je půjčení auta snad nejlevnější v US tohle řešit je úlet...

0 Citovat

tak samozřejmě že komerční půjčení je jistota, ale kde jinde by jsi si půjčil třeba Camaro, Escalade, Suburban atd. tedy pokud se toužíš svézt v nějaké americe a nezaplatit denní půjčovné jak za měsíční pronájem. Ohledně technické a dalších aspektů, to má samozřejmě zprostředkovatel ošetřené.

0 Citovat

bylo by to jednodušší kdybych byl černej, to máš pravdu, jsem nažloutlý a sešláplý jak rejč, takže Escalade mi nepůjčí. Mě jen přišlo lákavé si půjčit prostě nějaký lokální povoz, ke kterému se jen tak nedostaneš.

0 Citovat

Zdravím,

koncem června odlétáme do New Yorku. Rádi bychom si půjčili auto na letišti JFK. Potřebujeme minimálně 6 míst.

Mohl by mi někdo poradit, zda-li je teď ten pravý čas, abych ho zabookoval a nebo se vyplatí ještě počkat. Samozřejmě půjčovny typu rentalcars, economycarrentals apod. mají tendenci "strašit" se snižující se dostupností. Jelikož se jedná o velké auto, tak se na jednu stranu bojím, aby časem úplně nezmizely ty levnější kousky.

Chtěl bych auto rezervovat přes economycarrentals.com, kde cenově vychází nejlépe a dávají k němu také kartu s vjezdem do Kanady. Měl bych této společnosti důvěřovat? Doporučili byste mi jinou?


Moc děkuji

0 Citovat

Ahoj, klidně zabukuj hned, tím nic nepokazíš. U ECR půjčuji pravidelně už několik let a nemám s nimi problém, skutečně většinou vycházejí všude nejlevněji a není u nich problém rezervaci zrušit - okamžitě vrací peníze (obvykle zálohu) na účet. Momentálně mám u nich rezervaci do LA, tuším od podzimu, průběžně koukám, jestli se mění ceny, ale je to stále na stejné úrovni (na květen). Možná se zvýší s přibližujícím se termínem.

0 Citovat

Skúsení, poraďte:
Prenájom LAX 5.3. 15:00 až 10.3. 12:00 /po vylodení z cruise plavby/ family-full size s plným poistením zero excess - najlacnejšie mi to vychádza cez autoeurope -chrysler 200 za183€ cez Alamo. Na pobočke by som priplatil roadsize assistance a personal accident za cca 50€ . Brať? Alebo isť cez niekoho iného -holidayautos....rentalcars....

0 Citovat

Na netu najdeš srovnávače, pojištění navíc ti cenu za pronájem klidně zdvojnásobí.
Větší auto (pokud ho opravdu nepotřebuješ) se ti prodraží na pronájmu, pojištění i palivu.
V USA si vždy půjčuji nejmenší auto (které stejně nemají) se základním pojištěním a nejmenší auto co jsem kdy dostal byl Civic sedan.

0 Citovat

Přesně tak, já bych vypustil i roadsize assistance... Broker je celkem jedno, ale preferoval bych Alamo kvůli samooblužnému kiosku na letišti, zrychluje to a zjednodušuje život. Cena je myslím naprosto ok.

0 Citovat

V podstate mi ide o to, či mi cestovatelia znalí veci schvalujete brokera pre USA - je vhodný autoeurope, alebo, či isť cez niekoho iného? Je mi jasné, že priamy prenájom cez Alamo ma vyjde viac...
A k veľkosti auta - je nám cez 50, takže nejaké to pohodlie si už môžeme dopriať....rozdiel medzi mini a full size je 25€ na 6 dní...

0 Citovat

Full size... Broker určitě - mezi nimi je minimální rozdíl, Alamo první volba, po mých posledních zkušenostech bych vzal Camry nebo Nissan Altima. To píšu jako fanda US vozů:-)

0 Citovat

Alamo se dá objednat i přes brokera. Třeba https://billiger-mietwagen.de

cali: Jinak jako fanda US vozů volit japonské značky je zajímavé.

0 Citovat

Pokud jde o zážitek,
tak na Floridě jsem si půjčil na 4 dny Mustanga kabriolet a tak se mi to zalíbilo, že jsem si pak koupil kabrio i u nás.

Na pár dní je ten rozdíl v cenách proti běžnému vozu snesitelný a člověk si to tam fakt užije.
Na delší roadtripy se to ale prodraží.

0 Citovat

Taky se snažím brát vždycky kabriolet v Kalifornii. Za příplatek 15-20USD oproti malému autu je to super. Bohužel tam je omezení jen místem pro 2 osoby. Zase to neberu jen jako přemisťovadlo, ale další zážitek z výletu.

Auto s manuálem v USA snad ani půjčit nejde. smiley Bohužel kvalita automatů v amerických autech je tragická.

0 Citovat

Americká auta nejsou všeobecně nic moc, ale na těch pár dní se to tam dá vydržet.
Automat moc nemusím a když už je auto hezké zvenku tak má příšerný interiér.

Není nad metrosexuální japonský roadster, ten neomrzí nikdy.

0 Citovat

Jaké máte zkušenosti s kreditní kartou "Diners Club Pure" v USA autopůjčovnách?

0 Citovat

Když mi Alamo odmítlo mou kreditku od Mastercard (jednou ji rychle projel a prý nefunguje), tak mě to zachránilo. Takže Diners Club u Alamo ověřeno.

0 Citovat

znovu propaguji billigermietwagen.de
nebojte se němčiny, překladač funguje, bezproblémové, na místě v USA žádný problém, ani nám moc necpali další pojištění a tak.
měli jsme 3 auta - nějakou toyotu z kategorie economy, nová, vůbec nežrala, nissan versys v porovnání s ní byl střep, ale zase jsme s ním jezdili jen pár dní a v ČR bychom si ho pochvalovali. Jen jsme byli namlsaní úplně novým Jeepem Renegade Trailhawk s devítistupňovou převodovkou a v plné výbavě. Luxus. Zážitek větší, než kabrio.

0 Citovat

Na prenajom auta v USA, Kanade a UK by som urcite odporucil TURO. Je to car sharing, sluzba ako airbnb na ubytovanie, ale pre auta. Majitelia prenajimaju svoje auta a vychadza to cca 20$/den aj s poistenim, samozrejme zalezi od auta. Su tam kilometrove obmedzenia, cize na roadtripy to nieje moc idealne ale pre vozenie sa po meste a okoli je to super.

0 Citovat

a mas to odskusane? lebo sa to tu objavilo par mesiacov dozadu a nejak sme bol iskepticki voci tomu smiley

0 Citovat

Auto si půjčuji v půjčovně potřetí v životě, takže s tímto nějak extra zkušenosti nemám. Právě jsem zamluvil přes rentalcars u Alama na letišti SAN Rav4 na 11 dnů, stačí toto pojištění, které bylo v ceně?
viz:

0 Citovat

Já myslím, že tam máš vše potřebné.

Potřebuješ vlastně jen 2 věci:
Supplemental Liability Protection (SLP) - obdoba povinného ručení, popřípadě SLI - což je vylepšené povinné ručení a
Collision Damage Waiver (CDW) - havarijní pojištění

Ale co mám zkušenost nejen já, ale i kamarádi, tak v půjčovnách se velmi intenzivně snaží prodat různá doplňková pojištění a služby (mají z toho značné provize),vždy je to jen pár dolarů, ovšem za den a pak se klidně celková cena za pronájem i zdvojnásobí. Je dobré vše vybrat v klidu domova předem ve srovnávačích, vytisknout kalkulaci a trvat na ní.

Stejně si ještě vymyslí další poplatky za každou maličkost.

Nevybírá se zpravidla (až na výjimky) konkrétní model, ale pouze kategorie (mid size, full size, offroad,..).
A také pozor na hodiny půjčení - půjčení 1 den v poledne a vrácení druhý den ve 12:30 odpoledne účtují jako 2 dny.

0