Obzeram sa po aute na september v okoli nyc. Mam vybrate: https://www.priceline.com/rentalcars/re ... loc=EWRN22 Nemozem sa nikde dopatrat k poistnym podmienkam. viete mi poradit ? Nevidim ci cena zahrna vobec LDW (Loss Damage Waive), zarhnute je len: DOMESTIC SECURITY FEE: $40.00 VEHICLE LICENSING COST RECOVERY: $1.07 ENERGY SURCHARGE: .

Prenajom auta - USA

Založil(a) ve fóru Půjčení auta

myslím, že řidičák by měl být platný min. 1 rok

př. Sixt https://www.sixt.com/faqs/rules-restrictions/

0 Citovat

Staci CDW pojisteni? Nebo rozhodne by tam melo byt i SLI - Extended protection? V cem je to lepsi? Diky smiley

0 Citovat

Mate nekdo zkusenost tady s timto?

vlevo je booking bez registrace. Udela kdokoliv na netu, staci vyplnit jen email a jmeno. Druha je s registraci, ktery si vytvoris svuj ucet a oni tim slibuji, ze ti daji slevu 5%. No a cena s registraci je tam o dost vic smiley
Hlavne, pronajem je drazsi, neni v tom CDW ani zahrnute a nejake dalsi poplatky jako DOMESIC SECURITY atd?. Rozumi tomu nekdo? Tohle mi nauctuji aji kdyz tam prijdou s tou prvni rezervaci?

0 Citovat

Nebude to tým, že ako neregistrovanému ti to vyrátalo cenu ako Američanovi, po registrácii ako cudzincovi s kompletným poistením?
Inak Alamo cez AutoEurope je istota...

0 Citovat

Dekuji za odpoved. Prave, ze v obou pripadech jsem zadaval residence Czech republic.

0 Citovat

Ahoj, razime v zari na par dni na Floridu, kde si chceme pujcit auto. Budeme 3 a vsem v tu dobu bude 24, takze jsme omezeni vyberem a jeste musime platit priplatek. Chceme si pujcit Mustang Convertible. Na rentalcars jsem nasel nabidku, kterou prikladam na obrazku. Nikdy jsem auto pres tuto stranku neobjednaval, da se te cene verit? A co ta specialni nabidka? Ta by se nam celkem hodila, aby mohl ridit i jeden dalsi clovek. Primo na strankach Alama jsem takovou nabidku nenasel a cena i s jednim "underage" byla i tak vyssi.

Diky


capture1.png

0 Citovat

Rentalcars je provereny a v pohode. Co se tyce ceny; doporucuju zkusit ruzne prohlizece (treba seznamacky mi ukazoval vzdy o par stovek min :-) ) a taky jit na RC pres nejaky cashbackovy system, napriklad plnapenezenka atd.-usetri to dalsich par set.

0 Citovat

@ejkie:

Té ceně můžeš věřit, stejně jako tomu, že bude v tom balíčku řidič navíc. Já sice teď naposledy v USA nakonec rentalcars nevyužil, protože mi nabídnul Economy Car Rentals lepší podmínky za nižší cenu, ale je to vpodstatě to samé. Jen při objednávce u rentalcars nezapomeň přihodit do formuláře hned ten "prémiový balíček", protože pokud to opomeneš, dodatečně to nejde (jedině zrušit objednávku a udělat znovu) a Alamo Ti to už spoplatní.

0 Citovat

Dobře, díky za info. :-) Jinak předpokládám, že s rezervací se nevyplatí čekat a mužů to rovnou vzít, protože ta cena už asi menší nebude. Jinak nemáte někdo zkušenosti, jak často se stává, že nedostanete přímo inzerované auto, ale některé co je v rámci toho "or similar". Zrovna Mustanga si chceme půjčit protože si ho opravdu chceme zkusit a byl bych opravdu nemile překvapen, kdyby na nás čekal VW Beetle, který je u Alamo ve stejném balíku. Ale to člověk neovlivní. :)

0 Citovat

Že by mi dali jiné auto jsem zažil jen jednou a to na Krétě, kde jsme místo Corsy dostali Swifta.

A Mustangy jsou v Americe všude v hojném počtu a Beetle vám nenabídnou, protože to není ekvivalentní kategorie vozu. Pokud by z nějakého nepředstavitelného důvodu Mustangy nebyly, nabízí půjčovny něco jako Dodge Charger, což byste asi přežili. Případně vás upgradují do Camara.

0 Citovat

Já měl v objednavce Toyotu Corollu or similar, nafasoval jsem na miste Chewy Cruze, model 2017 a byl jsem nakonec snad i radeji (mel najeto jen cca 3400 mil). prostornejsi nez nemecka "Ochcavka"...neni tedy receno, ze vzdy dostanes to sve. Znamy chtel pred casem ale Mustanga a taky ho dostal, tak na nem kdyz tak zkus trvat.

0 Citovat

Mustang je nejběžnější, ale posledně bylo Camaro místo toho. Je lepší si objednat auto s vyzvednutím na letišti. Je tam většinou možnost výběru z více aut. Na parkovišti bylo deset kabrioletů a mohl si vybrat jakýkoliv (Alamo).

0 Citovat

já snad nikdy nedostal to, co jsem měl rezervované....ale vždycky lepší. Naposledy v Miami jsem dostal místo Mini Cooperu SUV od Chevroletu

0 Citovat

Jasný, díky za odpovědi. :-) Už jsem prováděl rezervaci, ale když jsem se dostal na stránku s platbou, raději jsem ještě napsal na support RentalCars. V detailu účtovaných částek je jasně vidět, že se jedná o cenu, která již zahrnuje "Young Driver Premium Package" (v ceně poplatek za mladého řidiče, za další mladé řidiče..). Níže je ale další blok "Standard supplier charges", ve kterém je položka "Young driver fee" s cenou 275USD, která se platí na místě. Tak nevím co si o tom myslet a zatím čekám na odpověď. Někdo z Vás neví? :) Obrázek níže snad napoví více.


rentalcars.jpg

0 Citovat

Chápala bych to tak, že standardní poplatek je těch 275 dolarů, nicméně vy to od nich máte zdarma v rámci Special Offer.

0 Citovat

Odepsali mi z RentalCars, že v tomto případě se jedná o chybu a opravdu, pokud je již v balíčku zahrnut mladý řidič, pak se na místě ten poplatek neplatí. Aktuálně už to opravili a karta se "Standard supplier charges" se v tomto případě nezobrazuje. :-)

0 Citovat

zdravím všechny,

mám také dotaz k půjčení auta v LA. Nnemohu se rozhodnout zda rental car (thrifty)nebo economycarrentals. Economy je levnější a za lepší auto od Alama nicméně mi jde o pojištění. Nevím, co znamená Full Insurance

ZERO Deductible - chápu správně, že tam není žádná spoluúčast klienta (tedy mě?), nebo naopak půjčovna nic nehradí?

Je to totiž podezřele levnější i s pojištěním skel, pneumatik, podvozku atd. Tak nevím, kde chyba, zda hledat nějakou záludnost. Budu vděčná za jakékoliv info, Helena


auto.png

0 Citovat

Vezmi klidně to od Alamo, jinak to chápeš správně, je tam nulová spoluúčast přes pojistku třetí strany (brokera), navíc Alamo má v LAX self kiosk, tedy no probs...

0 Citovat

Díky moc za info, ale stejně to furt nechápu:) Holt ženská:) Jde tedy o plné pojištění s nulovou spoluúčastí = já nebudu nic platit v případě nehody? Nebo si mám na místě ještě sjednat nějaké připojištění, které vše pokryje v případě nehody.... omlouvám se za blebej dotaz a předem moc děkuji za odpověď:( H

0 Citovat

Ano, Zero Deductible = nulová spoluúčast na straně klienta, nic neplatíš. V USA je to velmi časté na rozdíl od Evropy. Na druhou stranu se vám budou pokoušet vnutit různá další (při)pojištění, která nejsou zahrnuta ve Full Insurance... záleží na vás, jestli si to vezmete nebo ne. A ještě jedna věc - pravděpodobně automaticky vám dají (jakože nutnost) FasTrack transpondér, v mém případě za to chtěli 140 USD na 14 dní, což je krabička, s níž máte zaplaceny všechny zpoplatněné úseky, na které v CA a sousedních státech narazíte. Ve skutečnosti se to týká především mostů a rychlých pruhů na dálnici, které jsou zejména v okolí velkých měst. Co jsem zaregistroval, tak jsem to potřeboval 2x - na mostech v SF, kdybych to neměl, tak bych zaplatil na místě u kasy 2x5 USD a bylo by to taky v cajku... Jinak na dálnicích žádné mýta nejsou. Takže podle mě se to taky dá odmítnout.

0 Citovat

zdravím mirjur:

díky moc za vysvětlení i za tip. Právě včera jsem nad tím taky přemýšlela, jak to bude s nějakým mýtem atp., takže vaše odpověď mi vyřešila další dotaz:) Tak snad bude vše ok:) h

0 Citovat

Ahoj, v USA máme velmi dobrou zkušenost s půjčením auta přes turo.com. Auto si půjčujete přímo od místních, dopředu si vybíráte konkrétní vůz a cenu, nikdo vám neblokuje žádné peníze na kreditní kartě. Navíc se dá ušetřit i na prvním půjčení, když vám kamarád pošle pozývací link, nebo využijete třeba i ten náš :) https://turo.com/c/dominikf1

0 Citovat

Rezervoval jsem si auto v USA přes RentalCars, bude dle rezervace od Alamo. Mám pár otázek na Vás zkušenější. :-D

1) Florida a placené silnice: Jestli jsem si dobře přečetl, platí se zde za některé úseky silnic. Je možné koupit u půjčovny na místě nějaký ten SunPass, případně je výhodnější platit v hotovosti? Jak tohle probíhá?

2) Dle smlouvy, co mám od RentalCars, by v ceně již mělo být zahrnuto několik pojištění (CDW, TPL, TP, SLI, UMP). Předpokládám, že když se mi budou snažit v Alamo vnutit tyto pojištění, je to navíc a zbytečné? Co cena nezahrnuje je zde "V případě poškození jiných součástí vozu (čelního skla, pneumatik a podvozku) musíte uhradit jejich plnou cenu". Tzn jestli to chápu dobře, když od půjčovny něco brát navíc, tak je to právě pojištění vztahující se na okno, pneumatiky a podvozek? Kolik to tak může být na den?

3) Nejake dalsi rady pri pujcovani RentalCars/Alamo?

Diky!

0 Citovat

měli jsme auto od Alama přes Rentalcars loni v listopadu a jelikož používají systém rozpoznání spz, tak ten se aktivuje automaticky v okamžiku projetí mýtnou branou ( např. hned při výjezdu z letiště MIA ) nebo využitím express lane a poplatky jsou pak automaticky strženy z karty. Nějakou dobu to trvá, auto jsme vraceli v listopadu 2016 a ještě letos v dubnu mi strhávali z karty mýtné..Opravdu ne všude se dalo platit cash, navíc by to zdržovalo, někde byly fakt jen kamery..moc smysl to imho nemá, pokud fakt někdo nechce řešit úsporu těch pár dolarů za poplatek. U Alamo je to 3,95 / den - pouze při použití mýtné brány + samotné mýto. Pokud některé dny nevyužijete vůbec, neplatí se nic. Za dobu pronájmu max. 19,75 usd.

Budou asi nabízet Roadside assistence, my většinou bereme spíš na západě USA, kde fakt člověk jede x kilometrů pustinou, nikde nikdo, na FL jsme si tohle ale nedopláceli. V r. 2014 jsme platili 129 usd / 23 dní. Mělo by krýt př. zabouchnuté, ztracené klíče, pneu defekt vč.odtahu, fuel service atd..Skla, podvozek myslím nejsou součástí pojištění nikdy standartně..

0 Citovat

Super, díky za info. :)

Mohl bych Tě kontaktovat přes mail? Rád bych se k FL ještě zeptal, ale nejsou tu zatím soukromé zprávy.

0