Obzeram sa po aute na september v okoli nyc. Mam vybrate: https://www.priceline.com/rentalcars/re ... loc=EWRN22 Nemozem sa nikde dopatrat k poistnym podmienkam. viete mi poradit ? Nevidim ci cena zahrna vobec LDW (Loss Damage Waive), zarhnute je len: DOMESTIC SECURITY FEE: $40.00 VEHICLE LICENSING COST RECOVERY: $1.07 ENERGY SURCHARGE: .

Prenajom auta - USA

Založil(a) ve fóru Půjčení auta

Ahoj, budu ráda, když dotazy zodpovíte na tomto fóru. Plánuji stejnou cestu nejpozději v 1. Q 2018 a rovněž mě to zajímá a info považuji za výborné. díky za spojení s Vámi.

0 Citovat

Já jsem zase spokojená s https://www.levnaautopujcovna.cz/, využili jsme ji v IT taky a za mě paráda.

0 Citovat

som zvedavy ci hvezdyrnc niekedy opat navstivi toto forum :D

0 Citovat

Pravidelně objednávám auta přes https://bit.ly/2JZDJlFzatim to vždy bylo bezchybne. Voucher na email do 15 minut od rezervace.

0 Citovat

Letenky do LA bych rád využil k návštěvě Mexika.

Pokud má někdo zkušenost - co je vhodnější:

- půjčit auto v LAX a jet s ním do Mexika.

-autobusem do San Diega, pěšky přes hranice a půjčit auto až v Tijuaně na letišti (a pak stejnou cestou zpět).

0 Citovat

Zvážil bych jestli v Mexiku potřebuješ auto...

0 Citovat

Čistě od boku...nechce se mi věřit, že by tě US půjčovna jen tak pustila s autem do MX

0 Citovat

Pred 2 rokmi som sa o toto zaujímal, a z požičovní som dostal informácie, že do Kanady požičiavajú bez problémov, do Mexika vôbec alebo len s veľmi drahou poistkou. Ale môžeš sa v požičovniach opýtať a dať sem info, aká je aktuálna situácia.

0 Citovat

Určite požičať až v Tijuane, žiadna US požičovňa ti presun do Mexika nedovolí a hlavne sú tam oveľa dlhšie čakačky ako pri pešom presune.

Prechod hranice je absolútne bezproblémový - Greyhound dokonca jazdí z LA až priamo na hranicu do San Ysidra, stojí cca 10 dolárov. Peší presun cez hranicu zaberie asi 30 minút a potom odporúčam objednať Uber (ak budeš mať internet) - v Tijuane majú až smiešne nízke sadzby, cez celé mesto za 2$.

0 Citovat

Můžeš jet i vlakem, který jede někde i těsně podél pláže a pak ze San Diega až na hranice. Jestli chceš projet Kalifornský poloostrov, tak autem to bude pěkný výlet, i když až na jih a zpět dost daleko. Do jiných částí Mexika raději autobusem a případně vlakem krásný úsek Los Mochis - Creel, jehož okolí se dá procestovat na kole, busem či minivanem s místní CK.

0 Citovat

Děkuji za informace, Tijuana je jasná volba.

Mám 14 dní, západ USA už mám projetý, tak se chci tak nějak toulat až do Mexico City a zpět.

Auto určitě potřebuji, ideálně brouka pokud ho mají. O jiném druhu dopravy jsem ani neuvažoval, chci volnost a také bych neměl čím jezdit do Drive-in.

0 Citovat

to drive-in mi pripomina prihoda z W&T v USA. Chceli sme ist "vykesovat" seky vyplatne, ale nestihli sme otvaracie hodiny banky...neskoro bolo. Ale drive-in mali otvoreny. Tak sme na bicykli prisli k intercomu a pytame sa, ze ci sa daju vytiahnut peniaze. A uz len "no car, no money" :D

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Můžeš jet i vlakem, který jede někde i těsně podél pláže a pak ze San Diega až na hranice. Jestli chceš projet Kalifornský poloostrov, tak autem to bude pěkný výlet, i když až na jih a zpět dost daleko. Do jiných částí Mexika raději autobusem a případně vlakem krásný úsek Los Mochis - Creel, jehož okolí se dá procestovat na kole, busem či minivanem s místní CK.

Jo, Pacific Surfliner je super, mega pohodlné veľké sedačky ako u babičky a pekné výhľady. Ale tá cena... "včasná jízdenka" stojí 33$. Výhoda je že ide z Union station a nie z tej diery zvanej Greyhound Bus Station uprostred bezdomoveckého ghetta ;). Plus 4.50$ za Trolley do San Ysidra (2$ karta + 2.50$ fare). Takže finančne a časovo určite Greyhound, pohodlie a výhľady Surfliner.

0 Citovat

Zdravím všechny , v dubnu poletím poprvé do Ameriky , zarezervoval jsem si auto přes Rentalcars.com u Alama v Los Angeles. Nejsem v tom vubec zběhlí a vím jenom co se dočtu a zajímala by mě pár otázek ohledně pronajmu automobilu.

1) Má někdo presné zkušenosti s Alamem v LA a bookoval auto přes rentalcars a jak to je když tam příjdu ?

2) Nutily nějaké pojištení ?

3) Měly problém s debit card , Já ji mám od České spořitelny ?

4) Funguje tam kiosek když zadám svoje rezervacní číslo co mi poslal rentalcars.cokm nebo musím jít na přepážku ?

5) Do LA přilétám ve 14:50 a auto jsem rezeroval od 17:00 měl by ten čas stačit ? popřípadě co by se stalo kdybych přišel později , auto by mi už nepůjčily nebo bych musel zaplati nějaký poplatek ?

Předem děkuji za odpovědi :-)

0 Citovat

houdadavid napsal(a):

Předem děkuji za odpovědi :-)

Viz má odpověď na předchozí straně v tomto vlákně, taky jsem měl Alamo přes RentalCars.

Na letišti jsme poměrně dlouho čekali na shuttlebus, ale dočkali jsme se. V kanclu kiosek není, musí se na přepážku, a byla tam docela fronta... Na čas tam být nemusíš, zpoždění určitě nevadí. Debetka nevím, ale myslím si, že by neměla být problém. Zlom vaz.

0 Citovat

Ahoj, děkuji Ti za odpověď.

0 Citovat

koukam na economy car rentals nabidku SUV v US, no dle obrazku jsou to relativne stare auta. Jeep liberty, Equinox a nic lepsiho jsem nenasel. Mate nekdo osobni zkusenost? Ja verim, ze nas to posle do jedne z klasickych pujcoven kolem letiste, kde vybereme moderni auto s dostatecnou vybavou.. Cim jste tam jezdili vy?

0 Citovat

Rozhodně půjčení u Ofranu, žádný skrytý poplatky a další bullshity, co ti nutí na pobočce. Dá se platit embosovanou mastercard bez problémů. Letos jedeme znovu pro 6 lidí bereme minivan pro 12, jednak kufry/krosny a jednak cesty jsou dlouhý a je třeba se taky natáhnout, když se jede delší trasa. Ceny se výrazně neliší, tak berte to lepší než to levnější.

0 Citovat

Reklama...

0 Citovat

Rozumím správně, že pojištění od worldwideinsure.com

 kryje škody do částky £50,000 bez spoluúčasti?

0 Citovat

Ne, kryje to spoluúčast na škodě až do výše £50.000 ve variantě Deluxe, jinak 5.000. Tedy kryje to jen tvojí spoluúčast, není to náhrada CDW/TP.

0 Citovat

Bral bych určitě Deluxe, když je jen o pár liber dražší... I když, můžu to jako Čech půjčující auto v US? Píšou "Hires in your Home Country covered".

Zvažuji pronájem SUV od Sixtu, kde mají teď nějakou slevu a navíc za 30 usd dají LDW a SLI + tohle pojištění by krylo Road Assistence, skla, podvozek, odtah a tak, a zřejmě i tu možnou spoluúčast. Vychází to dohromady na 659 usd za 20 dní. Chtěl jsem se zároveň vyhnout ERC nebo FOXu, kde je to taky levný, ale ty recenze...

0 Citovat

dave_no napsal(a):

I když, můžu to jako Čech půjčující auto v US? Píšou "Hires in your Home Country covered".

To znamená, že to kryje rovněž  pronájmy aut ve tvé vlastní zemi.

0 Citovat

https://www.consumerreports.org/...tal-agent/

0 Citovat

cali napsal(a):

Ne, kryje to spoluúčast na škodě až do výše £50.000 ve variantě Deluxe, jinak 5.000. Tedy kryje to jen tvojí spoluúčast, není to náhrada CDW/TP.

Má tedy smysl si toto pojištění kupovat, když tím chci krýt škody na podvozku, sklech a odtah? Mám sice LDW s nulovou spoluúčastí a SLI, ale není v tom Road Assistance ani skla atd. Pokud to kryje jen spoluúčast, tak ta v podstatě žádná nebude, když to nemám pojištěno od Sixtu:) Chápu to správně? Nebo by mi případně proplatili prakticky 100% škodu/spoluúčast?
0