Obzeram sa po aute na september v okoli nyc. Mam vybrate: https://www.priceline.com/rentalcars/re ... loc=EWRN22 Nemozem sa nikde dopatrat k poistnym podmienkam. viete mi poradit ? Nevidim ci cena zahrna vobec LDW (Loss Damage Waive), zarhnute je len: DOMESTIC SECURITY FEE: $40.00 VEHICLE LICENSING COST RECOVERY: $1.07 ENERGY SURCHARGE: .

Prenajom auta - USA

Založil(a) ve fóru Půjčení auta

Ahoj všem,

prosím o radu. Chystáme se na léto na 2 měsíce (cca polovina června - polovina srpna) letět do Denveru a projet západ USA. Bude nás 6 a chceme často jezdit i po nezpevněných cestách v horách, s sebou povezeme věci na kempování. Takže koukám po nějakém větším SUV. Mám vyhlídnutý Ford Expedition, Chevrolet Tahoe nebo Suburban. Ceny v jednotlivých půjčovnách a u různých brokerů se liší o tisíce dolarů.

Zatím jsem vyzkoumal tyto varianty (Chevrolet Suburban):

1. Rezervace přímo u Enterpise cca 3100 USD + pojištění u carhireinsurance.com (co jsem pochopil nabízejí jen CDW/LDW, cena cca 100,- Liber)

2. Rezervace v Alamo přes expedia.com cca 3400 USD + cca 700 USD pojištění CDW (přes expedia), asi bez dodatečné SLI/SLP

3. Rezervace přímo v Alamo, cena cca 4600,- včetně CDW, asi bez dodatečné SLI/SLP

4. Rezervace přes economycarrental.com, cena včetně všech pojištění (full cover) cca 6000 USD


Co si o tom myslíte?

Nevíte někdo, zda jsou všechna půjčená auta v Coloradu ze zákona pojištěna aspoň nějakým minimálním povinným ručením už v základní ceně půjčovného? Někde jsem četl, že ano, ale plnění je jen asi 30 tis. USD. Nebo je v zásadě nutné (důrazně doporučené) si sjednat při půjčení také dodatkové SLI/SLP, které zvyšuje pojistný limit např. na 1 mil USD?

Dále by mě zajímalo, jestli ceny na webu půjčoven (Enterprise, Alamo atd) jsou finální ceny včetně všech daní, nebo je potřeba ještě počítat s nějakým navýšením o daň (státní, federální, DPH)? Dá se nějak napsat na konkrétní pobočku půjčovny a vymámit z nich nějakou závaznou nabídku, která bude obsahovat finální cenu včetně všech daní a vybraná pojíštění (CDW, SLI), která ani kolikrát nejdou naklikat na webu v jejich rezervačním systému?


Díky moc předem za odpověď.


Lukáš

0 Citovat

Možnosť číslo 5: v prípade, že ešte nemáte letenky, tak letieť do Los Angeles a auto požičať tam, Ford Expedition cez economycarrentals za 2700 USD (10.6-11.8), vrátane všetkých poistení, SLI/SLP 1 mil. USD.

0 Citovat

Doporučujete udělat v USA u auta i to připojištění na skla a gumy? nebo stačí jen to základní hav? jsem na vážkách...

0 Citovat

Nismooo napsal(a):

Možnosť číslo 5: v prípade, že ešte nemáte letenky, tak letieť do Los Angeles a auto požičať tam, Ford Expedition cez economycarrentals za 2700 USD (10.6-11.8), vrátane všetkých poistení, SLI/SLP 1 mil. USD.


Díky za odpověď. Do Denveru letíme schválně, máme tam známe, takže u nich budeme mít předsunutou základnu a pár dní na začátku na aklimatizaci. Do Denveru zřejmě cestuje přes léto hodně lidí, takže ceny jsou asi o malinko vyšší než v okolí, koukal jsem třeba na Las Vegas a tam byly taky o trochu lepší ceny.

0 Citovat

To je zajímavá novinka ?, vyzkouším to v květnu, máme auto od Alama. Už jsme dříve  měli od nich auto několikrát, ale vždy jsme museli na přepážku. Pro zajímavost: potřebujeme VAN na 11 dní, cena byla chvíli 650 + plná nádrž + 3 další řidiči v ceně. Pak se zvedla na 770 . Na Nový rok chvíli 424, sice bez plné a řidičů, ale vzal jsem to.

0 Citovat

Přeskočila mi stránka, můj příspěvek je reakce na poslední na str. 6.

0 Citovat

cali napsal(a):

A jak ti jí nabídli, ty jsi byl na šaltru? Ty jsi to nedělal přes ten kiosek? V LAS  je právě výhoda Alamo, protože to uděláš všechno sám. Sám zadáš číslo rezervace (i od brokera), dáš kartu pro ověření, vyjede ti papír a s tím jdeš na parkoviště, kde si sám vybereš auto z dané kategorie. S pracovníkem vůbec nepřijdeš do styku, žádné nucení pojištění, upgrade atd. Pokud tedy nepřiletíte na víkend, to se pak čeká a bere seto, co zrovna přivezou z myčky:-)


Jj, byl jsem na přepážce. Byli jsme tam v neděli asi v 8 ráno a na celé pobočce Alama nebyl vůbec nikdo a jen jeden človíček za přepážkou. O kiosku jsem věděl, ale  přišlo mi jednodušší si to vybavit na přepážce. Borec naštěstí nic nenutil. Jen se zeptal jestli nám stačí booknutá třída nebo chceme lepší a nabídl tu jejich asistenci. To vše o pojištění nepadlo ani slovo.


V SFO na přepážce dokonce ani asistenci nenabídl a na papíru pak bylo uvedeno, že jsem ji odmítl, takže ještě jednodušší. Opět se jen zeptal jestli nechceme vyšší třídu auta, na pojištění se neptal. Akorát byly trošku zmatky s kartou. V LAS mi borec řekl, že nemůže zaplatit prepaid kartou (Revolut), takže klasická kreditka. V SFO mi borec řekl, že si můžu zaplatit čím chci, takže Revolut. Všechno v pohodě až na vrácení. Chlapovi v garáži nefungovala ta jeho čtečka - nebyl mi schopen vytisknout ten závěrečný papír, takže mi na kus papíru napsal SPZ a stav tachometru a s tím jsem musel opět na přepážku. Kde mi jiný týpek řekl, že to je kvůli tomu, že jsem použil prepaid kartu a že bych ji pro tyto účely neměl používat. Na poznámku že jiný pracovník 2 dny zpátky mi řekl ať si platím čím chci už ovšem argument neměl. Každopádně vytiskl mi ten papír a šel jsem. 


Jak v LAS, tak SFO plná garáž, takže jsme si mohli vybírat z dané kategorie.  


0 Citovat

Ahojte, mám otázku. Požičiavam si auto na LAX. Pozerám, že najlepšie mi vychádza na dva týždne europcar tak som na ich oficiálnej stránke. Zaujali ma tam dve veci. Je na výber Toyota Corolla trieda intermediate za 662€ a potom Kia Sportage tiež intermediate za 790€. A podobný prípad je Nissan Versa Compact za 614€ a Jeep Compass za 770€. Zaujal nás ten Jeep kvôli tomu, že sme štyria tak aby sme mali kde kufre nahádzať (máme dva velké kufre, jeden malý a jeden duffle bag). Ale keď vidím že Jeep je taká istá trieda ako Nissan Versa tak som teraz v pomykove. Objednám si napr. Jeep a oni mi dajú Nissan s tým, že šak rovnaká trieda čo chcete, lenže do Nissana všetky tie kufre nedám. A na druhú stranu keď objednám Nissan a realne mi ho aj dajú, čo urobím potom? Viete mi poradiť, ako na tomto ušetriť trošku? Viem, že sa dá na mieste upradnuť auto, ale otázka je či ma potom nevycucnú nejakou 300 dolarovou palkou za väčšie auto. Máte niekto realnu skusenosť?

0 Citovat

Půjčujete si velikostní třídu auta, nikoli značku. 

0 Citovat

Já snad nikdy nedostal auto, které bylo v popisu produktu, vyjma "speciálních" aut (cabrio, wrangler atd). Jelikož je Versa sedan a Compass SUV tak bcyh spíše viděl chybu v popisu produktu.

Na Aljašce jsem místo SUV dostal Nissan Frontier, po delší diskuzi nakonec našli "poslední" SUV, takže cokoliv jde vyřešit.

Každopádně rozdíl 156€ ve 4 lidech je 39€ na osobu a nevím jestli bych kvůli litru v US šetřil na autě, kde strávíte spousty času.

0 Citovat

Práve o tú velkostnú triedu mi ide. Že ako oni môžu pomenovať rovnakým názvom maličký hatchback a velké SUV Jeep. Rovnako to je aj s Corollou a Sportage. Napadlo ma, či si oni len nenaháňajú peniaze na nevedemosti ludí. Lebo ako píšete, ja som tiež ešte nikdy nedostal auto, ktoré som si objednal konkrétne, tak či to má vôbec zmysel vyberať si to konkrétne.

0 Citovat

Kategorizace aut v půjčovnách je podstatně jemnější než jenom ty třídy, které jsou vidět při rezervaci (compact, intermediate,...). Ten jeep bude asi mít u Europcaru kategorii CFAR, což znamená kompaktní SUV s automatem a klimou a v reálu by ti neměli dát nic horšího. Proto to taky ukazuje různý ceny pro jeep a nissan (=různé kategorie).

0 Citovat

Ešte sa skusim spýtať. Niektoré požičovne  (napr. Dollar) ponúkajú autá úplne bez poistenia za dobrú cenu. Píšu, že z kreditky ako depozit strhnú od 300 do 800 USD ale všetko sa dopláca. V reále to znamená to, že ak sa stane nehoda, alebo hocičo iné, nechajú si mojich 800 USD, ale keď si ja urobím poistenie cez worldwideinsure.com, tak oni by mi tých 800 mali potom vrátiť? Chápem to správne?

0 Citovat

Nejsem si jistý, jestli ti v USA půjčí auto bez pojištění, pokud nejsi rezident.

0 Citovat

Proč by ti něco vraceli? Oni budou mít z depozitu uhrazenou škodu (spoluúčast) a víc je nezajímá. Zbytek je na tobě a worldwideinsurance nebo jiné pojišťovně, ty jsi pojistník a pojištěný, ty to budeš vyřizovat a případně od pojišťovny něco inkasovat. Jen  pochybuji, pokud to je úplně bez pojištění, že tě bez něj nechají jen tak odjet. To jak píšeš je nabídka zřejmě pro US citizens, kde to funguje trochu jinak.

0 Citovat

aha asi máte pravdu, to som si nevšimol, že to bude pre američanov len.

Ešte jedna utázka na TURO. Možno s tým budete mať niekto skúsenosť. Keď si objednám cez TURO nejaké auto, dám si poistenie minimum a k tomu si urobím na tom worldwideinsure deluxe poistenie, je to v poriadku? Mala by mi tá poisťovna preplácať tú škodu, ktorú by som mohol platiť za prípadné poškodenie auta? Alebo sa to vzťahuje len na normálne požičovne? Sorry za spam, ale už to riešim týždeň a nikto mi nevie normalne odpovedať.

0 Citovat

Turo není komerční půjčovna, ale carsharing peer-to-peer, tedy žádné známe pojištění třetích stran nefunguje. Amíkům na to nefunguje ani pojištění v rámci kreditek. 

0 Citovat

A ak chcem byť uplne safe, dám si ich plné poistenie, do ktorého sa aj tak nevzťahujú pneumatiky, sklá a tak dalej nie? Čo ak nejaky komen z protiidúceho auta rozbije moje čelné sklo. Vtedy platím zo svojho opravu aj keď bude stáť 2000 dolarov?

0 Citovat

Jako to Turo vzhledem k aktuálním cenám v US začíná být zajímavé, když se tam dá sehnat Camaro SS za třetinu ceny toho nejmenšího auta z komerční půjčovny. Nějaký third party pojištění tam přímo nabízí, tak předpokládám, že to mít poreseny nějak budou, ale víc jsem to zatím nezkoumal. 

0 Citovat

Obecně k těm autům - ono v US došlo k nějakýmu drastickýmu zdražení pronájmů aut od tradičních půjčoven? asi 5 let zpět jsem měl mustanga v cabriu na měsíc za 27k a co sleduju poslední rok, tak nejlevnější malej střep vychází na rentalcars minimálně na 2000Kč/den.
Když ale hledám přes kayak, tak jsou tam nějaký noname půjčovny, ale i třeba avis, kde jsou ty ceny na úrovni, kterou bych předpokládal, prostě nějaká obyč bída za 1000Kč/den. Kde je zakopanej pes?

0 Citovat

Realita je taková, že bez předchozí historie výpůjček ti přes Turo nikdo lepší auto nepůjčí. 

0 Citovat

Většina půjčoven prodala v roce 2020 40-60% fleetu aby přežila, plus k tomu nedostatek nových aut kvůli čipům plus citelné zdražení nových aut, takže jich ani moc nenakupují. Výsledkem jsou ceny přes 100 USD na den za tu nejmenší kategorii. Taky jsem v roce 2019 půjčoval Challenger RT za 490 USD na 2 týdny. Teď je za takový peníze na 2 dny. Přes ten Kayak tu budou ceny pro US rezidenty bez daní a pojištění, ve výsledku jsi na těch 2000 taky. Na Turo je běžně třeba Ford Fiesta za 20-30 USD na den, takže cenový rozdíl je obrovský. 

0 Citovat

Má už někdo zkušenost s Kyte? Co jsem z toho pochopil tak je to nějaký carshare. Mám pronájem v NY, řešeno přes Kayak, cena 267 USD na 6 dní (30.6. - 5.7.) za Toyotu Corollu. Měli by to dovézt přímo před hotel a poté zase převzít. Máme v plánu Washington, Filadelfii, Six Flags... Ostatní půjčovny zatím nesmyslné ceny.

0 Citovat

matej15 napsal(a):

Jako to Turo vzhledem k aktuálním cenám v US začíná být zajímavé, když se tam dá sehnat Camaro SS za třetinu ceny toho nejmenšího auta z komerční půjčovny. Nějaký third party pojištění tam přímo nabízí, tak předpokládám, že to mít poreseny nějak budou, ale víc jsem to zatím nezkoumal. 

Tazatel se ale ptal na pojištění spoluúčasti k samotnému pojištění Turo a to právě nefunguje. Samozřejmě, že Turo má  možnosti pojištění, ale zase to něco stojí, ten nejvyšší rozsah Premier  ca. 60% ceny pronájmu. A třeba s tím  rozsahem Minimum bych se bál vyjet...

0 Citovat

To premier pojištění sice stojí 60% ceny pronájmu, ale je tam nulová spoluúčast na škodě, takže už nic dál řešit nemusí. Pořád to tedy ve výsledku vychází podstatně levněji než klasické půjčovny. Jako nechci Turo podporovat, těch omezení vůči klasické půjčovně je tam plno, ale vzhledem k cenám půjčoven je to zajímavá alternativa. Narozdíl od doby před covidem, kdy to zas tak moc smysl nedávalo. 

0