Obzeram sa po aute na september v okoli nyc. Mam vybrate: https://www.priceline.com/rentalcars/re ... loc=EWRN22 Nemozem sa nikde dopatrat k poistnym podmienkam. viete mi poradit ? Nevidim ci cena zahrna vobec LDW (Loss Damage Waive), zarhnute je len: DOMESTIC SECURITY FEE: $40.00 VEHICLE LICENSING COST RECOVERY: $1.07 ENERGY SURCHARGE: .

Prenajom auta - USA

Založil(a) ve fóru Půjčení auta

Nevíme kolik mu je a jaké chce auto, tam je řada výluk... Tedy ten Premier nejde automaticky pro každou zápůjčku.

Viz https://support.turo.com/hc/en-u...S-guests  Tedy 65-100%

0 Citovat

S těmi pojistkami bacha - dost často, i když si vyberete "full" pojištění, tak se nevztahuje na pneumatiky, skla a podvozek. Doporučuji detailně prozkoumat, případně se zeptat. Dost lidí na tom pohoří.

0 Citovat

Přes Turo jsem hledal auto na Havaji v KOA a půjčovné vč. Premier pojištění vyšlo stejně jako půjčení auta v klasické půjčovně. S tím rozdílem, že u půjčovny máš plné pojištění vč skel, podvozku a pneu + nádrž zdarma. Takže za mě Turo nemá smysl. 

0 Citovat

Známý travelhack do USA je půjčovna U-Haul. Půjčují stěhovací dodávky. Dá se tím vyřešit doprava i bydlení v jednom a mnohdy to vychází levněji než klasická půjčovna, protože na rozdíl od půjčoven na ně nedopadla pandemie a vozidel mají dostatek. 

1 Citovat

Takto...na Turo je to najvyssie premier poistenie vacsinou 100% z ceny prenajmu co som pozeral. A este aj to je popisane ako sekundarne poistenie k tvojmu osobnemu. Pricom sa nevztahuje nato napr. Ked sa pokazi motor alebo prevodovka. Nerozumiem tomu, ze ked sa pokazi motor tak si ma opravu najomca sam zaplatit? A ozaj nato neexistuje ziadne poistenie, ktore mi toto chrani? 

0 Citovat

V amerických půjčovnách jsou auta běžně pojištěna. Havarijní pojištění i povinné ručení. Pokud si půjčuješ auto, plně to postačuje. Spoluúčast pojištění si pak blokují na kreditní kartě (cca 1.000 - 2.000 USD) a pokud nastane nějaké menší poškození tak to hradí z toho. V případě velkého poškození, nebo krádeže auta si nechají vše. Tohle bývá zpravidla ta nejlevnější varianta půjčení auta.

Pokud někdo chce pojistit přes půjčovnu vše tzv. do nuly a pak ještě další připojištění oken, pneumatik, apod... tak ve výsledku platí za komplet půjčení cca 2-3x tolik.

0 Citovat

Nemluvě o tom, že všechny pojistky končí na první nezpevněné cestě. 

0 Citovat

No dobre je tu aj niekto, kto vie odpovedat naco sa pytam? Alebo si tu kazdy len tak do vetra povie co si mysli a este aj odveci

0 Citovat

Hledáš složitosti tam, kde nejsou. Je to vše jen marketing. Chtějí z tebe jen marketingovými triky vytáhnout peníze a nejlépe ti prodat pojištění na jedno auto několikrát.

0 Citovat

Ako je to dnes vám pravdepodobne nepovie nik (alebo málokto, čo sa práve vrátil). Všetci vám píšu ako to bolo pred 2 a viac rokmi. Dnes je svet a  Amerika ešte viac uplne inde - cenove a zúženou možnosťou výberu. S tou špekulatívnou lacnejšou variantou by som dnes absolútne nepočítal. Chcete SUV, objednajte si SUV. A možno dostanete aj väčšie. U Alama v LA vás pošlú vybrať si čo chcete do radu áut objednanej triedy. Aspoň tak to bolo pred 3 rokmi.

3 Citovat

mispi napsal(a):

Ako je to dnes vám pravdepodobne nepovie nik (alebo málokto, čo sa práve vrátil). Všetci vám píšu ako to bolo pred 2 a viac rokmi. Dnes je svet a  Amerika ešte viac uplne inde - cenove a zúženou možnosťou výberu. S tou špekulatívnou lacnejšou variantou by som dnes absolútne nepočítal. Chcete SUV, objednajte si SUV. A možno dostanete aj väčšie. U Alama v LA vás pošlú vybrať si čo chcete do radu áut objednanej triedy. Aspoň tak to bolo pred 3 rokmi.

 

Toto uz odpovedas na otazku ktora je moc dozadu...riesi sa to spravne poistenie na Turo, ktore nie je predrazene

0 Citovat

Okrem ineho v tom Turo je pisane pri kazdom poistenie, ze je sekundarne k akemukolvek tvojmu osobnemu poisteniu. A ked tu niekto napisal, ze ziadne poistenie nekryje skody na tejto p2p platforme naozaj nerozumiem ako sa mam ochranit voci poskodeniam, pripadne pokazeniu auta a nikto to nevie vysvetlit.

0 Citovat

Hele, čemu na tom nerozumíš? Prostě to jejich pojištění je klasické subsidiární, uplatňuje se, pokud nemáš jiné. Pokud ne, tak pak normálně platí ve zvoleném rozsahu a podmínkách. Problém je, že ty chceš láhev dobrého, francouzského, červeného a LEVNÉHO vína:-) Prostě je to o kompromisech. Buď z půjčovny, kde se to pojištění dá zvolit úplně na všechno, co tě napadne nebo Turo, kde to z principu tak úplně nejde. Nic více prostě nevymyslíš.

0 Citovat

To je u startupů běžné ;-)

Ono je při současných cenách snad si to auto lepší koupit a před odjezdem zas prodat (pokud to legálně jde).

0 Citovat

cali napsal(a):

Hele, čemu na tom nerozumíš? Prostě to jejich pojištění je klasické subsidiární, uplatňuje se, pokud nemáš jiné. Pokud ne, tak pak normálně platí ve zvoleném rozsahu a podmínkách. Problém je, že ty chceš láhev dobrého, francouzského, červeného a LEVNÉHO vína:-) Prostě je to o kompromisech. Buď z půjčovny, kde se to pojištění dá zvolit úplně na všechno, co tě napadne nebo Turo, kde to z principu tak úplně nejde. Nic více prostě nevymyslíš.

 

Nerozumies....pytam sa akym sposobom je mozne prenajat auto cez TURO tak ze budem plne chraneny. Ide o to ze v kazdom z tych troch poisteni co TURO ponuka je napisane, ze sa nato nevztahuje porucha motora a prevodovky (kolesa a skla si tiez niesom isty ci su zahrnute v tom premier). A musi existovat nieco, cim budem chraneny uplne. Co ak si pozicam hocijake nove auto, nahodou mi odide prevodovka. Daju mi zaplatit 20 000 usd za novu? 

0 Citovat

Doporučuji si přesednout vedle ke kolegovi u stolu. To by mohlo pomoci. K tomu, aby jsi byl plně pojištěný, ti stačí odpovídající externí pojistka. Nevím jak to napsat srozumitelněji. 

0 Citovat

floodland napsal(a):

Doporučuji si přesednout vedle ke kolegovi u stolu. To by mohlo pomoci. K tomu, aby jsi byl plně pojištěný, ti stačí odpovídající externí pojistka. Nevím jak to napsat srozumitelněji. 

 

Napr. konkrétne mi napíš ktorá poisťovňa toto chráni?

0 Citovat

Z elementární logiky vyplývá, že opravu porouchaného motoru atd. musí zaplatit majitel auta. Je jasné, že žádná pojišťovna to platit nebude. To by mohl někdo přes TURO pronajímat auto s 500 tis. najetými km a doufat, že mu generálku brzo zaplatí pojišťovna.

Může být ale otázka, jestli je zahrnutý odtah v případě takové závady nebo jiné škody související s delší dobu nepojízdným autem.  Něco jiného by bylo poškození motoru, převodovky atd. řidičem (třeba natankování špatného paliva), ale to může být taky ve výlukách.

Odpovědi floodlanda nerozumím. Externí pojistky platí jen u běžných půjčoven, pokud vím.

1 Citovat

Záleží na typu externí pojistky. Zjevně musí takováto pojistka existovat, protože jinak by pojistka přes TURO nebyla brána jako secondary. Já jsem nikdy TURO nepoužil, ani to nehodlám zkoušet, proto netuším, kde takovou pojistku sjednat. A obávám se, že moc zkušeností od jiných uživatelů tady taky nebude.

0 Citovat

O TURO nic nevím, jen jsem se dřív zajímal o australskou obdobu, než jsem zjistil, že by mi tam WWI neplatil, ale řekl bych, že "secondary" je to k pojistce amerických řidičů. V USA totiž není povinné ručení vztažené k autu jako ve většině světa, ale k řidiči.

0 Citovat

Pokud si vyřizuješ cestovní pojištění (např. u Alianz, nebo u jiné velké mezinárodní pojišťovny), tak se k tomu dá za pár stovek koupit pojištění spoluúčasti. 

Pak můžeš použít základní pojistku z půjčovny a tohle pojištění a máš komplet pojištění jak to nejlevněji jde. 

Pokud se auto po cestě rozbije (motor, převodovka, nebo cokoliv jiného), je to technická závada, nikoliv pojistná událost. Půjčovna si auto odtáhne na vlastní náklady a tobě přistaví jiné.

Když píchneš, je mnohem levnější vyměnit rezervu a nechat opravit v pneuservisu na vlastní náklady, než si platit doplňkové připojištění pneumatik.

0 Citovat

Naděždo, píšeš o půjčovnách, ale TURO je trochu něco jiného.

0 Citovat

TURO je píčovina pro hejly

0 Citovat

nevim čo je hejly ale asi to až taká píčovina nebude keď to využívajú miliony ludí a fakt je to trikrát lacnejšie jak auto z požičovne

0 Citovat

johny258 napsal(a): nevim čo je hejly ale asi to až taká píčovina nebude keď to využívajú miliony ludí a fakt je to trikrát lacnejšie jak auto z požičovne

Komu není rady, tomu není pomoci.

0