Vaše zkušenosti s touto aerolinií a jejich raritou v podobě Boeingu 717. Rezervace letenek: volotea.com / dodatečné informace k této společnosti jsou shrnuté na http://cestujlevne.com/volotea .

Volotea

Založil ve fóru Letecké společnosti

Teď jen doufat, že se do Prahy někdy vrátí, Francie je zrušená komplet až do září, na léto drží jen Cagliari...

0 Citovat

Megavolotea za 20 éček


original.png

0 Citovat

Pěkné, kéž by se chytlo hodně lidí a začali konečně někam lítat. Z Prahy zatím jen osekané Nantes, CAG zrušeno, Lyon, BOD, TLS i MRS pořád odsouvají.

0 Citovat

Teď, když už nemají 717, tak až tak zajímavý nejsou no.

0 Citovat

Když má člověk rád Francii tak jsou fajn, létají i v dobrých časech na prodloužené víkendy. Snad už to obnovení linek nebudou posouvat.

0 Citovat

Mega Volotea zdarma na 30 dní. 

0 Citovat

Pokud to chápu dobře, tak Volotea zpřísňuje baggage policy


vystrizek.png

0 Citovat

Jan Vidim napsal(a):

Mega Volotea zdarma na 30 dní. 

 

przepraszam napiszę po polsku .

Mam lot volotea a u nas ta linia jest mało popularna.

Megavolotea oferuje 15 dniowy okres próbny.Zakupiłem bilety ,samo dodało za darmo miejsca i 10 kg bagaż rejestrowany(nie mogę z tego zrezygnować)

Lot mam za 14 dni a okres próbny wygasza się za 2.

Jak odznaczam automatyczne przedłużenie za 50 dni-to mi się wyświetla ,że stracę wszystkie zniżki,także na lot,który już zarezerwowałem.

KArtę pokładową mam już pobraną.Czy ktoś wie czy muszę teraz coś dopłacić.Nie chciałbym przy bramce płacić po 50 euro za każdy bagaż.

tłumacz google

Omlouvám se, budu psát polsky. Mám let volotea a tato řada u nás není moc oblíbená. Megavolotea nabízí 15denní zkušební období, koupil jsem letenky, přidal volná místa a 10 kg odbavené zavazadlo (nemohu na to odstoupit) Můj let je za 14 dní a zkušební doba vyprší za 2. Jak označím automatické prodloužení za 50 dní, říká mi to, že přijdu o všechny slevy, a to i na již rezervovaný let. Palubní lístek je již vyzvednut.Ví někdo,jestli musím nyní připlácet.Nechci platit 50 euro za každé zavazadlo u brány.
 
0 Citovat

Dobrý...Rád by som sa spýtal či má niekdo skúsenosti s Volotea z poslednej doby. Podľa recenzií vraj extrémne sprísnili politiku veľkosti a váhy batožiny. A vraj sa im dosť často stáva, že predajú viac leteniek ako je miest v lietadle a niekoho proste nezoberú na let aj keď má letenku. Viem, že to robia asi všetky spoločnosti, ale tie predajú navyše tak jednu alebo dve letenky. A na tripadvisore som čítal v jednej recenzií, že päť ľudí nezobrali, lebo to prehnali s predajom leteniek. A v postate z desiatich recenzií boli tak maximálne dve pozitívne, ale viem, že recenziu väčšinou píšu naštvaní zákazníci.

0 Citovat

Tak pokud se z nich da vyrazit kompenzace 250 euro zaplaceny slusny hotel atd a letenka na dalsi den tak proc ne..

0 Citovat

peter.pocuch napsal(a):

Dobrý...Rád by som sa spýtal či má niekdo skúsenosti s Volotea z poslednej doby. Podľa recenzií vraj extrémne sprísnili politiku veľkosti a váhy batožiny. A vraj sa im dosť často stáva, že predajú viac leteniek ako je miest v lietadle a niekoho proste nezoberú na let aj keď má letenku. Viem, že to robia asi všetky spoločnosti, ale tie predajú navyše tak jednu alebo dve letenky. A na tripadvisore som čítal v jednej recenzií, že päť ľudí nezobrali, lebo to prehnali s predajom leteniek. A v postate z desiatich recenzií boli tak maximálne dve pozitívne, ale viem, že recenziu väčšinou píšu naštvaní zákazníci.

Já mám zkušenost z poloviny května, ne úplně léto, ale ani to není nějak dávno. Praha-Nantes-Praha, všechno úplně v pohodě, zavazadla nikoho nezajímala, i když bylo skoro úplně plno. Nejlepší zkušenost i loni před vánoci cesta Praha-Toulouse-Praha. Samozřejmě se situace teď v létě mohla změnit, ale snad ne nějak drasticky.

0 Citovat

S Volotea jsem letos letěl osmkrát, vždy bez problému, naposledy na začátku června. Ani jednou jsem neviděl, že by malé příruční zavazadlo kontrolovali. Kromě jednoho letu, který odlétal pozdě v noci, vždy načas.

0 Citovat

Dík za info. Asi to s nimi skúsim. Teraz keď bolo drasticky zrušených toľko letov Ryanairu tak ani človek nemá možnosť, než to skúšať s inými spoločnosťami z Viedne.

0 Citovat

Taky se přidám s pozitivní zkušeností, letěl jsem s Voloteou tak 6x a pokaždé bez problému, naposledy v červnu do Toulouse a zavazadla neřešili

0 Citovat

Současná Volotea s A319/A320 už je nuda. Dodnes mám v živé paměti let s B717 přes obrovskou letní bouřkovou frontu, která se táhla přes celé Německo až do Prahy. Takové turbulence jsem nikdy před tím a ani už potom nezažil. Někteří lidé pak v Praze doslova líbali beton na stojance. Hold malé letadýlko s motorama na ocase není úplně vhodné na průlet bouřky.

3 Citovat

Ahoj, tak jsem měla zkušební členství megavolotea a koupila jsem levné letenky do Nantes. Bylo napsáno, že pokud členství neprodloužím, výhody propadnou včetně na zakoupene lety. Teď, když zkontroluji své rezervace na jejich webu, stále vidím 10kg odbavený kufr ... Mohu si ho tedy vzít nebo ne? Nechci žádný problém na letišti (ani za to platit) .. díky

0 Citovat

No, záleží na tom, co budeš mít na letence, až uděláš check-in... Ono to tam visí ještě pár týdnů po uplynutí zkušebního členství, ale pak priority a kufry vyvanou. Z nějakého důvodu, ale pak vždy při check-inu jsme dostali letenky vedle sebe (celkem 4x).

1 Citovat

Mal by som ešte jednu otázku. Pri online checkine u Ryanairu alebo Vuelingu si to pýtalo vždy číslo môjho pasu. Ale tu pri Volotea nič. Prehliadol som niečo pri checkine?

0 Citovat

peter.pocuch napsal(a):

Mal by som ešte jednu otázku. Pri online checkine u Ryanairu alebo Vuelingu si to pýtalo vždy číslo môjho pasu. Ale tu pri Volotea nič. Prehliadol som niečo pri checkine?

u easyjetu se taky nedava

1 Citovat

Ani u WizzAir.

V rámci EU není povinné.

1 Citovat

Mıchal napsal(a):

Z nějakého důvodu, ale pak vždy při check-inu jsme dostali letenky vedle sebe (celkem 4x).

Potvrzuji, z letošních 8 letů s Volotea místa v letadle vždy vedle sebe. 

0 Citovat

Dám to sem, nebudu zakládat vlákno.
Volotea vrátí 15E do kreditu při stažení jejich appky. Nic mnoho, ale třeba někdo využije. Je pravda, že z PRG je to osekáno na dva lety NTE a LYS, i tak se dnes dá s nimi polétávat po Evropě dobře ;) 

0 Citovat

Máte někdo v poslední době zkušenosti s žádostí o kompenzaci za zrušený let? Všechno nám uznali, poslali link na výběr jestli 250 euro na účet nebo 500 euro na letenky. Napsali, že platba trvá až 8 týdnů.  Už jsou to 3 měsíce a nic. Navíc řeším proplacení taxi, k tomu se nikdo neumí vyjádřit, chtějí abych to vyplnila do formuláře o kompenzaci, kde to ale bylo a nic mi ohledně proplacení taxi neposlali.

Je tu někdo,  kdo od nich opravdu kompenzaci dostal a nemusel to vymáhat přes nějaký claim firmy?

0 Citovat

Napred zkus dany spotrebitelsky urad pred claim firmami.

1