MU nám zrušila přímé lety z Prahy do Šanghaje, což je převeliká škoda vzhledem k aktuálním tarifům do JV Asie  .

[MU] China Eastern Airlines

Založil ve fóru Letecké společnosti

Ahoj. S China Eastern jsem letěl loni v prosinci na Borneo a kartu jsem neukazoval ani jednou. Vlastně se dá říct, že jsem vždycky ukázal jen pas, na nic víc se mě nikdo nikde neptal.

Z otázky jsem nevyčetl, kolik času na řešení máš ani čí ta karta vlastně je. Jestliže máš ještě daleko do odletu, můžeš zkusit kontaktovat zákaznickou podporu, odvyprávět jim svůj příběh a doufat v rychlou koumunikaci. Anebo se na to vykašlat a letět, na 99% si nikdo na nějakou kreditku ani nevzpomene.

Nekteré aerolinky s tím straší jen tak preventivně, napříklat flydubai to mají v podmínkách taky. Dnes v noci jsem se vrátil z dovolené, letěl jsem právě s flydubai, a ani oni žádnou kreditku nechtěli. Takže asi tak... :-)

0 Citovat

no je rozdiel kupovat cez OTA a priamo cez letecku spolocnost. To ako s FlyDubai...ak kupis cez OTA, tak jasne ze ziadnu kartu nechcu vidiet, ale na Sri Lanku bolo treba ukazat v BTS na checkine, ked to kamos kupoval priamo cez FD.

A inak ak to kupovali neikto iny, poprosil by som ho o kopiu karty, kde vidiet len prve a posledne 4 cisla.

0 Citovat

Dekuji za reakce!

Prave ze doufam jen ze “Strasi”,pri nakupu letenky jsem studovala podminky,tohle jsem vsak nikde nenasla? Kazdopadne vim ze u nektere spol, bych si to nelajskla(jako Emirates,kde mam pocit Ze me I kontrolovali). Do odletu je 14 dni a vlastnik je rodinny prislusnik.

Jen prece tohle je jen nizko nakladovka,tak budu verit ze se to nebude resit :) Kazdopadne dam vedet ,sama jsem zvedava :D

0 Citovat

preco by bola Chiba Eastern nizkonakladovka :) A teda kupovala si to priao cez ceair.com?

0 Citovat

tonic napsal(a):

no je rozdiel kupovat cez OTA a priamo cez letecku spolocnost. To ako s FlyDubai...ak kupis cez OTA, tak jasne ze ziadnu kartu nechcu vidiet, ale na Sri Lanku bolo treba ukazat v BTS na checkine, ked to kamos kupoval priamo cez FD.

A inak ak to kupovali neikto iny, poprosil by som ho o kopiu karty, kde vidiet len prve a posledne 4 cisla.

Hmm hmm

To mas pravdu,ja to kupovala primo u aerolinky,proto se “bojim”,jinak bych to neresila

Napadlo me udelat nejen kopii kreditni karty Ale zaroven ID osoby ktera tu kreditni kartu vlastni. To prece musi byt dukaz ze jsem tu kartu neodcizila nebo proc si to vlastne takhle pojistuji?

0 Citovat

tonic napsal(a):

preco by bola Chiba Eastern nizkonakladovka :) A teda kupovala si to priao cez ceair.com?

Ok tak neni:D spis dle recenzi na economy class

Ano ano prave primo na ceair.com

0 Citovat

tonic napsal(a):

no je rozdiel kupovat cez OTA a priamo cez letecku spolocnost. To ako s FlyDubai...ak kupis cez OTA, tak jasne ze ziadnu kartu nechcu vidiet, ale na Sri Lanku bolo treba ukazat v BTS na checkine, ked to kamos kupoval priamo cez FD.

A inak ak to kupovali neikto iny, poprosil by som ho o kopiu karty, kde vidiet len prve a posledne 4 cisla.

Letenku od flydubai jsem kupoval přímo na jejich webu a kartu nechtěli vidět v Praze ani v Bangkoku. Proto to říkám :-) A ano, tu loňskou od China Eastern jsem kupoval přes Pelikána.

0 Citovat

Thajsko v pohode, oni chcu vidiet kartu ak letis napr. na Sri Lanku. Tam ani nemozes pre niekoho kupovat so svojou kartou cez ich web.

Credit/debit cards can’t be used to pay on behalf of someone else travelling to or from Bangladesh, Ethiopia, Nepal, Pakistan, Sri Lanka or Sudan.

0 Citovat

Dekuji za info, ja ti nevim je to Oceanie:

“To protect the interests of the card holder and prevent counterfeit trade, we may at any time require passengers to provide the bank card used for online ticket payment and the passport or ID of the bank card holder.If the above items are not provided, we reserve the right to cancel the order or refuse boarding for any passengers on the order.”

0 Citovat

to maberkova: To s tou Srí Lankou, Súdánem, Nepálem atd. citoval podmínky flydubai, China Eastern to můžou mít úplně jinak. Jak říkám - letěl jsem ChE do Malajsie a po kreditce neštěkl pes.

0 Citovat

Ok,tak to uz chapu ted,to bylo k flyDubai.

Takze se uvidi na letisti

0 Citovat

Právě jsem prošel checkinem a je to tak jak si každý mysli ale nikdo nepotvrdil. Letím přes Xi An do Sanghaje (MU786) a pak na Zeland. Celkem budu v Cine cca 12 hodin coz je min nez 24 a tudiz ok. Prodejce letenek mi tr. vizum doporucil, ambasada rekla at si to ověřim dopředu u let. spol. 4.1.2018 tedy vízum netřeba.

0 Citovat

Zdravím, použil jste někdo voucher na city tour při přestupu v Shanghai delším jak 6 hodin? Zajímalo by mě, co vše je v ceně.  Mě ho paní z českýho China Eastern nabídla sama, sama udělala check in i vybrala sedadla. Díky

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Ověřené nemám, linka ještě ani nezačala létat :D Ale vycházím z odpovědi z oficiálního FB China Eastern Airlines: "Good Day Sir, immigration on MU786 flight PRG-XIY-PVG will be provided at Pudong Airport for all passengers".

Bohužel v Číně asi není radno 100% věřit byť i oficiálním informacím a realita může být skutečně jiná.

Jinak logisticky to může být řešeno například jako u trasy Kyjev-Košice-Praha, tj. i pax na segmentu Košice-Praha jsou odbaveni jako non-schengen. Analogicky pax na XIY-PVG by mohli být odbaveni jako mezinárodní, jakkoliv opačná varianta by samozřejmě dávala větší smysl.


Prakticky tento let (PRG - XIY - PVG) probíhá následovně:

- Musíte opustit letadlo

- Imigračním projdete již v XIY,  tudíž vstupujete na uzemí Číny

- Od plánováného přistání v XIY vám běží 24 hodin do opuštění Číny (plánovaný odlet z PVG) pokud nemáte Víza.

- v XIY se mezinárodní let změní na vnitrostátní a vymění se cestující.

- na letence je uveden jen technický stop v XIY, bez jakýkoliv časových údajů, tudíž nelze usoudit podle letenky jak let bude probíhat a též si nejste schopni spočítat jak dlouho budete v Číně.

- prodejci letenek věsměs netuší jak to v XIY probíhá.



    

0 Citovat

Já toho stopu využil (1/2018) cestou z Filipín a koupil si letenku tak, abych v Xianu mohl den zůstat. Musel jsem si samozřejmě zařídit tranzitní vízum, což byla z hlediska žádosti celkem formalita. Jenom v Šanghaji na mě při vstupu do Číny koukali jak na debila a prej jestli jsem přijel lodí, že mám tohle vízum :))

0 Citovat

V piatok sa mi podarilo kúpiť spiatočku BUD-PVG s MU za 166 eur na jún a teraz som "analýzou" zistil, že ten error fare vznikol tak, že mali v systéme nastavenú nulovú YQ - fare sedí s aktuálnou ponukou, sedia aj maďarské / čínske taxy a jediné čo sa zmenilo je YQ.

Otázka znie - ak to nezrušia do 14 dní pred odletom, majú právo na check-ine odo mňa požadovať doplatenie YQ, keďže v systéme vidia, že letenka bola vystavená so zlou hodnotou? Ako sa prípadne brániť - vzťahuje sa na to nejaké nariadenie EÚ? Rád by som sa na to dopredu nachystal a vedel argumentovať. Ak by tá cena vznikla nastavením zlej fare, tak by som bol kľudnejší, ale tá chýbajúca YQ je celkom očividná. 

0 Citovat

Znáš někoho, kdo doplácel YQ? Na několika letech jsem ho sakra upustil a to jsem jen čučkař:-) Pokud to nezruší, tak si troufám tvrdit, že problém nebude. Ty jsi koupil na jejich portálu za udanou cenu a nějaká cenotvorba ti je u zadele...

0 Citovat

Tu by som sa vôbec nebál, keďže to bola čisto ich chyba a ty si k nej nijak "nedopomohol". Ak to budú chcieť rušiť tak to zrušia do pár dní, ak nie tak bude ok.

0