Zdravím všechny, mám dotaz na využití taxi s malými dětmi: v září letíme do Říma, poprvé s malými dětmi a v zájmu pohodlí bychom se chtěli přesouvat (z letiště, na letiště apod.) taxíkem, ať už klasickými nebo Uber apod. Problém je v tom, že potřebujeme 2 dětské sedačky, což asi běžně taxi nevozí a např. v app uberu jsem nenašel možnost navolit si, co všechno musí auto mít k dispozici.. prosím o radu nebo doporučení, jestli jste to někdo řešili. Děkuji.  .

Taxi s dětmi - tipy a zkušenosti

Založil(a) ve fóru Půjčení auta

15 reakcí

Zdravím všechny, mám dotaz na využití taxi s malými dětmi: v září letíme do Říma, poprvé s malými dětmi a v zájmu pohodlí bychom se chtěli přesouvat (z letiště, na letiště apod.) taxíkem, ať už klasickými nebo Uber apod. Problém je v tom, že potřebujeme 2 dětské sedačky, což asi běžně taxi nevozí a např. v app uberu jsem nenašel možnost navolit si, co všechno musí auto mít k dispozici.. prosím o radu nebo doporučení, jestli jste to někdo řešili. Děkuji.

0

nechci dělat chytrýho, ale to i u nás, v takovej tej Praze, nám řidič tvrdil, že nevezme 2 dospělý +2 děti (7 a 9 let). True story.

Taxi v Římě?   Já bych se řídil filmem Jima Jarmusche "Night on Earth".  Tam jsou ty pravidla jasně znázorněný. (R.Benigni)

 

0 Citovat

Taxi v ČR při přepravě dětí od tří let věku v obci nemá povinnost užít dětské sedačky, v zákoně o silničním provozu je pro to výjimka. Obdobné výjimky mají i některé další evropské státy, jestli i Itálie to nevím, teoreticky tam ale může platit nějaká EU harmonizace. Na uber se to mám obavy vztahovat nebude.

Uber dětské sedačky umí, ale jen v některých zemích a možná že i v nich jen v některých městech, dá se to za příplatek navolit při objednání auta.

1 Citovat

Taky jsem měl v Neapoli strach, a hodně jsem si o tom před cestou četl.... aby mě nějaký taxikář vzal s prckem při přesunech ve městě, z letiště, na letiště..... ale žádný taxikář sedačky na místě absolutně neřešil..... 😆

0 Citovat

Vše pod Fiorentinou je džungle, čím jižněji tím víc. Absolutně nemej starost, ze by někdo řešil nějakou autosedačku. Max to aby si rychle nastoupil a ještě rychleji vypadl v místě určení. Víc nikoho nezajímá.

0 Citovat

mame trojrocnu a tiez nikto neriesil autosedacky ci uz Bolt v Zahrebe alebo Dubrovnik

0 Citovat

Stejně tak Sicílie, Korfu nebo Kypr (tam jsme jeli Z Pafosu do Larnaky a nikdo nic)

0 Citovat

Madeira bez sedacek nikdo nic.

0 Citovat

Od 4 let je resenim za par stovek toto: https://www.detskypas.cz/cs/

Ma to vsechny atesty pro EU a USA

1 Citovat

Nemůžu si odpustit trošku OT (a trošku takový tý dedkovský moralizace). Jako chápu, že cestování s dětma je trošičku problémové, a komplikované...

Ale fakt si tady vysvětlujeme nadšeně rady (a ještě se chlubíme) tím, jak toto   občurat? Jako kdyby to bylo něco jako roušky a vymejšleli jsme, jak je v taxiku nemuset nosit.. ale zdraví dětí? 

Nebo jsme orpavdu už takoví cynici, co jenom proto, abychom v klidu mohli někde courat, budeme děcka vystavovat zcela zbytečnému riziku?

2 Citovat

"nechlubime se", ale tak ked jedina moznost je Bolt rano v Zahrebe v centre aby sme stihli odlet (kedze MHD pripoj odisiel 2 minuty pred planovanym odchodom), tak nebudem riesit, ci ma autosedacku alebo nie. Nieco ine je ak by som poziciaval auto.

0 Citovat

Okrem už spomenutých detsku sedačku neriešili ani uberaci v Nice a okolí. 

 

0 Citovat

Lord Pitzbudka napsal(a):

Nemůžu si odpustit trošku OT (a trošku takový tý dedkovský moralizace). Jako chápu, že cestování s dětma je trošičku problémové, a komplikované...

Ale fakt si tady vysvětlujeme nadšeně rady (a ještě se chlubíme) tím, jak toto   občurat? Jako kdyby to bylo něco jako roušky a vymejšleli jsme, jak je v taxiku nemuset nosit.. ale zdraví dětí? 

Nebo jsme orpavdu už takoví cynici, co jenom proto, abychom v klidu mohli někde courat, budeme děcka vystavovat zcela zbytečnému riziku?

 

Odpovidame na co se autor ptal, veškera odpovědnost za dítě leží na něm.

kdyby jsme byli cynici, dodame k tomu něco ve smyslu: o jedno dítě víc nebo min je jedno. Planeta je přelidněna.

2 Citovat

Tak .. já mířil i na původního tazatele.

0 Citovat

ožívám téma… máte někdo zkušenost s Paříží? Taxi s dítětem 1,5 roku, řeší autosedačku?

0 Citovat

Zkusenost z dubna z Parize - 2 deti (6 let a 0,5 roku): Letistni transfer jsem zajistovala dopredu, tam jsem o sedacku zadala. Taxi odchycene ve meste nas vzalo bez sedacek a nikdo nic neresil.

0
15 reakcí