Ahoj všem, chtěl jsem namotivovat dceru (14) k přijímačkám a za nástup na gympl dostala pár dní s taťuldou. Taťulda není škrt a může použít výhody jak u FlyingBlue, tak Miles-and-More. Termín +|- 23.-29.8. (Btw je v tom den, kdy jí bude 15.) Podmínky: chce vidět takové to průzračně modré moře. Měl jsem Karibik jako tip, ale nikdy jsem tam nebyl. Nemusí to být tak daleko, ale i já bych si tu chtěl užít. Díky za tipy.  .

Trip táta s puberťačkou - průhledné moře a co dál?

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Ahoj všem, chtěl jsem namotivovat dceru (14) k přijímačkám a za nástup na gympl dostala pár dní s taťuldou. Taťulda není škrt a může použít výhody jak u FlyingBlue, tak Miles-and-More. Termín +|- 23.-29.8. (Btw je v tom den, kdy jí bude 15.) Podmínky: chce vidět takové to průzračně modré moře. Měl jsem Karibik jako tip, ale nikdy jsem tam nebyl. Nemusí to být tak daleko, ale i já bych si tu chtěl užít. Díky za tipy.

0

Kypr by nestačil? Nebo řecké ostrovy, španělské ostrovy... všude je průzračné moře.

1 Citovat

Topka v Evrope Sardinie a Menorca. 

0 Citovat

Díky za tipy…byl jsem jen Mallorca a ta byla taky moc fajn, Sardinii jsem guglil (asi lépe u Olbie?), Kypr jsem byl Paphos - moc hezke, o zbytku říkali místní, ze za moc nestojí. Moc se ji líbila Madeira a Azory na fotkách, tam ale oceán moc průzračně nevypadá…

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Kypr by nestačil? Nebo řecké ostrovy, španělské ostrovy... všude je průzračné moře.

Řecko jsem taky zvažoval, kamarád jezdi Zakynthos, ale tam moc není asi co dělat…Santorini budou plný turistu…co třeba Kréta? 

0 Citovat

Madeira a Azory jsou spíš o turistice než o koupání. Kréta určitě super, vzhledem ke své rozlehlosti spousta možností, nemusíte být na jednom místě. Vloni se mi překvapivě líbilo i na "profláklém" Korfu. Ohledně není co dělat... já myslím, že na týden se dá zabavit kdekoliv. Plno turistů bude v srpnu asi taky všude (zejména Itálie - nebrat).

Anebo obrátit pozornost k mírně exotičtějším destinacím, do kterých se ještě vyplatí cestovat i jen na týden - Jordánsko, Egypt, Maroko, Kapverdy...

0 Citovat

Mrož Jahoda napsal(a):

[citace="mirjur"]

Kypr by nestačil? Nebo řecké ostrovy, španělské ostrovy... všude je průzračné moře.

Řecko jsem taky zvažoval, kamarád jezdi Zakynthos, ale tam moc není asi co dělat…Santorini budou plný turistu…co třeba Kréta? 

[/citace]

Kréta bude v sezoně plná turistů úplně stejně .)

1 Citovat

mirjur napsal(a):

Madeira a Azory jsou spíš o turistice než o koupání. Kréta určitě super, vzhledem ke své rozlehlosti spousta možností, nemusíte být na jednom místě. Vloni se mi překvapivě líbilo i na "profláklém" Korfu. Ohledně není co dělat... já myslím, že na týden se dá zabavit kdekoliv. Plno turistů bude v srpnu asi taky všude (zejména Itálie - nebrat).

Anebo obrátit pozornost k mírně exotičtějším destinacím, do kterých se ještě vyplatí cestovat i jen na týden - Jordánsko, Egypt, Maroko, Kapverdy...

Korfu taky dobrý tip, Jordánsko by mohlo být super, Egypt ani asi Tunisko nechci. Kapverdy neznám. Zanzibar n. Mauricius by bylo potřeba očkováni? 

0 Citovat

Sardinie- od Olbie  cela vychodni strana- Smaragdove pobrezi- to je raj na zemi, tyrkysova voda, plna zivota. Snorchl nadherny. Ale i jine casti ostrova stoji za to. Ale spis vic ta severni pulka mi prijde rozmanitejsi.

1 Citovat

Řecký ostrov Kefalonie 😉

0 Citovat

Jordansko je krasny, ale v srpnu bude vedro na chcipnuti. A neni to moc na koupacku a plaze (jakoze jestli ty krasny plaze maji bejt hlavni cil dovoleny)

0 Citovat

Jordansko určite nie na plazovu dovolenku.

Odporúčam Sardiniu (Stintino), Grécko (Lefkada) alebo Kapverdy (Boa Vista).

1 Citovat

Ala napsal(a):

Jordansko je krasny, ale v srpnu bude vedro na chcipnuti. A neni to moc na koupacku a plaze (jakoze jestli ty krasny plaze maji bejt hlavni cil dovoleny)

ja byl v srpnu v Jeruzalémě, a to nešlo….pravda. Někdo má zkušenosti s Amerikou? 

0 Citovat

Na karibské ostrovy se hodí jet v naší zimě a na týden pobytu nevyplatí se  - to víc času strávíte v letadle a letištích na přestupech. Taky doporučuju Řecko nebo Sardinii. Na Kykladach by nemuselo být tolik turistů.

0 Citovat

Mrož Jahoda: Doporučuji Oahu, je tam krásné  koupání a spousta zajímavých věcí k vidění. Například Pearl Harbor, USS Missouri, místa , kde se natáčely filmy jako Jurský park, LOST (Ztracení), Hawaii 5:O a mnoho dalších. Pokud budete mít zájem, napište SZ a já vám pošlu odkaz na můj tripreport. Byla jsem tam již 3x a určitě se tam ještě chci podívat.

0 Citovat

Podle mě srpnový termín není úplně vhodný pro:

  • Karibik (a střední Amerika?) - horko a hurikánová sezóna
  • Kapverdy - deštivo
  • Východní středomoří a blízký východ - horko

Zmíněná Havaj by šla, ale na týden je to kus cesty. Za mě by byl favoritem Zanzibar - slušný spojení s Ethiopian z Vídně, minimální jetlag.

1 Citovat

Mrož Jahoda napsal(a):

Korfu taky dobrý tip, Jordánsko by mohlo být super, Egypt ani asi Tunisko nechci. Kapverdy neznám. Zanzibar n. Mauricius by bylo potřeba očkováni? 

Očkování nutné ani povinné není, pokud vím. Jinak budu oponovat předpisatelům :-), Jordánsko JE i na koupání, Rudé moře v okolí Aqaby je nádherné - a myslel jsem i na Egypt v této oblasti, tedy Taba, a Mrtvé moře je taky zážitek svým způsobem. Ano, je tam v létě dost teplo, ale dá se to vydržet, zejména u moře větřík pofukuje. Takže týden bez problémů - třeba proložit to nějakými výlety...

0 Citovat

Ahoj táto. Pro holku doporučuji dva řecké ostrovy, kde se točil film Mamma Mia. Přílet na Skiathos - blbuvzdorná pěší cesta z letiště, kde ti nad hlavou přistávají letadla jak v Saint Martin, tyrkysové moře, báječný jídlo, večery, kdy městečko Skiathos tepe a všude zní tyhle ABBA hity...a hned vedle nádherný zelený Skopelos....

Koukni na cestopisy z loňska - já tam byla loni 3x, letos jedu zas a když jsem vzala svého 17 letého syna, byl nadšenej... ;)
cestujizakacku.cz/post/skiathos-a-skopelos-za-kačku
https://www.cestujizakacku.cz/po...ka%C4%8Dku

 

1 Citovat

Škoda, že ceny letenek na Skiathos jsou letos úplně jinde... na ubytování jsem se raději ani nedíval.

0 Citovat

Řecko v srpnu bude narvaný skoro všude. Kyklady jsou narvaný i normálně, Korfu zaplní Italové. Přikláněla bych se k té Krétě, je velká a jsou tam místa, kam tolik turistů nedojede, hlavně na východě a jihu. A kromě moře tam jsou hory a soutěsky. Nebo pak nějaké ostrovy, kam se nelítá přímo, a přestoupit v Aténách - Milos, Astypalea... Lefkada dle mého názoru moc plážová destinace není.

0 Citovat

Ano, měla jsem na mysli Milos. I když nevím jestli pro puboše tam nebude moc mrtvo. To bych asi spíš doporučila Rhodos a tím i možnosti zábavy pro mládež když zrovna nesviti slunce.

0 Citovat

Deny, na Lefkade som videla jedno z najkrajších mori v Európe, tzv."Karibik". Pred pár dňami tu pribudol aj cestopis z tejto destinácie,nečítala som ale fotky pekne.

Mxp, Kapverdy,asi záleží na ktorom ostrove ale Boa Vistu sme mali v auguste bez kvapky dažďa.

0 Citovat

mirjur napsal(a):

[citace="Mrož Jahoda"]

Jinak budu oponovat předpisatelům :-), Jordánsko JE i na koupání, Rudé moře v okolí Aqaby je nádherné - a myslel jsem i na Egypt v této oblasti, tedy Taba, a Mrtvé moře je taky zážitek svým způsobem. Ano, je tam v létě dost teplo, ale dá se to vydržet, zejména u moře větřík pofukuje. Takže týden bez problémů - třeba proložit to nějakými výlety...

Souhlasím s ostatními, že pokud jsou pláže a moře hlavní cíl, Jordánsko určitě ne. Ty pláže jsou dobré jako krátká zastávka při cestování po Jordánsku nebo jako nízkonákladová možnost, jak se dostat v zimě do trochu teplejšího klimatu, ale považuju je za nic moc a koráli taky nic moc (a z průměrného maxima 40°C v srpnu bych nebyl zrovna nadšený). 

Kde jsi tam bydlel? V Akabě a dojížděl jsi autem každý den cca 15 km na pláže jižně od Akaby? Nebo v pár možných ubytování přímo u těch pláží? Pláž ve městě je dle recenzí hodně špinavá, tak jsem se tam raději ani nestavil.

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Škoda, že ceny letenek na Skiathos jsou letos úplně jinde... na ubytování jsem se raději ani nedíval.

Díval ses na letenky Ryanairu z Vídně? V červnu jsou i kolem 30 EUR za 1 směr a i v srpnu jsou některé dny celkem nízké. Nebo čekáš do 15 EUR? Ubytování v červnu se dá sehnat celkem levně, co jsem se zběžně podíval, a ani srpen není tak hrozný.

2 Citovat

Libore, na letenky jsem se díval. Cesta tam sice (výjimečně) za 30e, ale zpět třeba za 150... Ale tazateli i tak jde spíš o srpen... Jordánsko - ano, ubytování v Akabě a dojezd na jižní pláže, šnorchlování super. No, jsou to jen tipy...

1