Ahoj všem, chtěl jsem namotivovat dceru (14) k přijímačkám a za nástup na gympl dostala pár dní s taťuldou. Taťulda není škrt a může použít výhody jak u FlyingBlue, tak Miles-and-More. Termín +|- 23.-29.8. (Btw je v tom den, kdy jí bude 15.) Podmínky: chce vidět takové to průzračně modré moře. Měl jsem Karibik jako tip, ale nikdy jsem tam nebyl. Nemusí to být tak daleko, ale i já bych si tu chtěl užít. Díky za tipy.  .

Trip táta s puberťačkou - průhledné moře a co dál?

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Reni85 napsal(a):

Deny, na Lefkade som videla jedno z najkrajších mori v Európe, tzv."Karibik". Pred pár dňami tu pribudol aj cestopis z tejto destinácie,nečítala som ale fotky pekne.

Netvrdím, že tam není hezké moře, ale za hezkými plážemi se člověk musí vždycky někam štrachat, což bych v případě požadavku na plážovou dovolenou nechtěla

0 Citovat

Malta taky nemusí být šlápnutí vedle...:) 

0 Citovat

 

V rámci FlyingBlue je za mě top Martinik. Je pohodlný v tom, že je v EU a jsou tam přímé lety z Paříže (dá se tam udělat stop-over) s AirFrance. Je to trochu risk ohledně hurikánů, ikdyž se mu většinou vyhnou a já tam měl třeba v hurikánové sezóně nádherně viz. můj cestopis. Moře je tam super, je to tropický ráj se zázemím evropy, navíc pro vás destilerie a jako bonus nádherná příroda (pro holku je super, že to tam celý rok nadherně kvete). Evropa bude vždy kompromis, ale top na moře za mě Sardinie, případně španělské ostrovy.

1 Citovat

mirjur napsal(a):

Libore, na letenky jsem se díval. Cesta tam sice (výjimečně) za 30e, ale zpět třeba za 150... Ale tazateli i tak jde spíš o srpen... Jordánsko - ano, ubytování v Akabě a dojezd na jižní pláže, šnorchlování super. No, jsou to jen tipy...

Ty příklady cen, co píšeš, jsou i v srpnu, což je podle mě OK. V červnu můžeš mít tam i zpět (cca týden tam) kolem 30.

No nevím, plážová dovolená, když musíš dojíždět 15 km půjčeným autem na pláž a není taky pěkná pláž poblíž. To bych bral jako aktivní dovolenou s poznáváním krásných pláží nějakého ostrova, třeba na ostrově La Maddalena u Sardinie (kde jsem byl včera) a každý den bych dojížděl na různé pláže včetně úžasných pláží na ostrově Caprera, kde je třeba ještě dojít pár stovek metrů nebo i pár km od auta (později odpoledne jsem měl pláže jen pro sebe a voda už byla teplá na příjemné koupání). 


img-20230509-172615-2.jpg
img-20230509-173037-2.jpg

0 Citovat

Já bych doporučil ostrovy Perhentian v Malajsii. Byl jsem tam kdysi v červenci a bylo to bájo. A hlavně, bez lidí..

0 Citovat

@RadekB: Perhentiany jsou pěkné a počasí v létě je výborné, ale nepřeháněl bych, že to bude v červenci a srpnu (tedy v nejvyšší sezóně) bez lidí. To nebylo ani v dubnu 2017, když jsem tam byl.

0 Citovat

No jestli to má být jen týdenní dovolená (podle původního dotazu), tak si Mrož musí taky zvážit, do jaký dálky se chce táhnout (čas proseděný v letadle, časový posun atd.). 

1 Citovat

...taky nikdo neví, jak dalece pubošům vadí lidi. Třeba je to jen "úchylka" starců:-) Jestli má taťulda levnou dopravu, ať si vezme více volna v zimě na krásy Karibiku a pokud to nejde, pěkné moře se dá najít i v Evropě. ( Epirus)


dsc-0487.jpg

0 Citovat

Alcudia na Mallorce je dobrá volba, pokud se nerozhodnete pro nějakou exotiku.

0 Citovat

mxp napsal(a):

Podle mě srpnový termín není úplně vhodný pro:

  • Karibik (a střední Amerika?) - horko a hurikánová sezóna
  • Kapverdy - deštivo
  • Východní středomoří a blízký východ - horko

Zmíněná Havaj by šla, ale na týden je to kus cesty. Za mě by byl favoritem Zanzibar - slušný spojení s Ethiopian z Vídně, minimální jetlag.

S týmto sa 100% stotožňujem. Ak by to ale predsalen malo byť stredomorie (kvôli cene a dostupnosti), tak si myslím, že Sardínia/Korzika (možno Kréta) by mohli byť dobrá voľba (ale málo ľudí tam určite nebude).

0 Citovat

Na Kapverdech jsem nebyl, ale určitě bych zpochybnil (podobně jako výše někdo z vlastní zkušenosti), že je v srpnu deštivo na ostrovech Boa Vista a Sal (kam jezdí drtivá většina turistů, kteří míří na Kapverdy). Podle statistik tam za srpen naprší kolem 15 mm:

https://en.wikipedia.org/wiki/Sal,_Cape_Verde

https://en.wikipedia.org/wiki/Sal_Rei

0 Citovat

Chyba! Já si předevčírem koupila nostalgickou letenku za 64 EUR a ubytování na 4 dny za 1800 v centru :D Skiathos počtvrté během jednoho roku prostě musím :D



mirjur napsal(a):

Škoda, že ceny letenek na Skiathos jsou letos úplně jinde... na ubytování jsem se raději ani nedíval.

1 Citovat

Libor_S napsal(a):

Na Kapverdech jsem nebyl, ale určitě bych zpochybnil (podobně jako výše někdo z vlastní zkušenosti), že je v srpnu deštivo

Jo, "deštivo" bylo příliš zkratkovité. Mělo to být ve smyslu, že konec srpna není na Kapverdách ideální sezóna - horko, vlhko, vítr a i déšť. A když něco dělám pro dceru k narozkám, tak chci, aby to bylo ideální. :)

1 Citovat

CESTUJI za KAČKU napsal(a):

Chyba! Já si předevčírem koupila nostalgickou letenku za 64 EUR a ubytování na 4 dny za 1800 v centru :D Skiathos počtvrté během jednoho roku prostě musím :D



[citace="mirjur"]

Škoda, že ceny letenek na Skiathos jsou letos úplně jinde... na ubytování jsem se raději ani nedíval.

[/citace]

 

A mohu se zeptat s kým a odkud?

1 Citovat

CESTUJI za KAČKU napsal(a):

Chyba! Já si předevčírem koupila nostalgickou letenku za 64 EUR a ubytování na 4 dny za 1800 v centru :D Skiathos počtvrté během jednoho roku prostě musím :D



[citace="mirjur"]

Škoda, že ceny letenek na Skiathos jsou letos úplně jinde... na ubytování jsem se raději ani nedíval.

[/citace]

Taky bych si přál tip.... Kačko. Odkud a s jakým dopravcem. Děkuji

1 Citovat

Planespotter napsal(a):

[citace="CESTUJI za KAČKU"]

Chyba! Já si předevčírem koupila nostalgickou letenku za 64 EUR a ubytování na 4 dny za 1800 v centru :D Skiathos počtvrté během jednoho roku prostě musím :D



[citace="mirjur"]

Škoda, že ceny letenek na Skiathos jsou letos úplně jinde... na ubytování jsem se raději ani nedíval.

[/citace]

 

A mohu se zeptat s kým a odkud?

[/citace]

Ryanair z Vídně.

0 Citovat

CestovatelX napsal(a):

[citace="CESTUJI za KAČKU"]

Chyba! Já si předevčírem koupila nostalgickou letenku za 64 EUR a ubytování na 4 dny za 1800 v centru :D Skiathos počtvrté během jednoho roku prostě musím :D



[citace="mirjur"]

Škoda, že ceny letenek na Skiathos jsou letos úplně jinde... na ubytování jsem se raději ani nedíval.

[/citace]

Taky bych si přál tip.... Kačko. Odkud a s jakým dopravcem. Děkuji

[/citace]

 

S Ryanair z Vídně. Ještě tam furt pár slušných letenek je (teda včera bylo,ale sdílela jsem to na své stránce...) a koukni i na kombinaci návratu s Prahou.

1 Citovat

CESTUJI za KAČKU napsal(a):

Chyba! Já si předevčírem koupila nostalgickou letenku za 64 EUR a ubytování na 4 dny za 1800 v centru :D Skiathos počtvrté během jednoho roku prostě musím :D

Jasně, ale toto vlákno je (nebo původně bylo) o letenkách a ubytku na konec srpna... Mmch, na ten červen Skiathos tam dnes odpoledne ještě byl, za tu cenu bych to i vzal, až na to, že červen už mám víceméně zaplněný jinými akcemi.

0 Citovat

Ahoj, díky všem za krásné tipy. Trochu priblizim anabázi: ten necelý týden v srpnu je poslední před nástupem na střední, kdy má onprazdninach volno ona a kdy jsem ochoten s ni jet. Do toho jsem měl kulatiny i ja a chtěl si to vlastně dat jako dárek taky…proto teď chci někam, kde jsem nebyl ani Ja (původní Guadeloupe na přelomu května a června musím zrušit). Zatím si moc užívám diskusi. Jeden highlight: v tom srpnovém termínu jí bude 15, tak chci něco na ten den spešl. Díky taťulda Mrož od Jahod

0 Citovat

Spešl může být třeba let balónem... :-) Já myslím, že pro patnáctku by ta Mamma Mia mohla být vyhovující, ideálně když byste s sebou vzali ještě nějakou kamarádku nebo kamaráda... :-)

1 Citovat

Já bych dal Mauritius.
Pokud chceš něco spešl, klidně se inspiruj tady:
https://www.csfd.cz/film/12066-t...c/prehled/

2