Ahoj, rádi bychom si v březnu udělali na pár dní výlet do Singapuru s tím, že bychom se posléze dopravili na pár dní do Kuala Lumpur a poté letěli odsud zpět do Prahy. Celkem cca týden. Pořadí klidně obráceně. Jsme spíše na městskou turistiku, na divočinu nás moc neužije. Dotaz zní  .

Přeprava Singapur - Kuala Lumpur

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

13 reakcí

Ahoj,

rádi bychom si v březnu udělali na pár dní výlet do Singapuru s tím, že bychom se posléze dopravili na pár dní do Kuala Lumpur a poté letěli odsud zpět do Prahy. Celkem cca týden. Pořadí klidně obráceně. Jsme spíše na městskou turistiku, na divočinu nás moc neužije.

Dotaz zní smiley Máte zkušenosti s přesunem mezi KL a Singapurem? Doporučujete vlak, bus, nějakého konkrétního dopravce..?

Díky!

0

Je to na tobě, jezdí / létají všechny varianty smiley Výběr je obrovský, záleží fakt jen na tvých preferencí. Já raději létám smiley

0 Citovat

Ahoj,

po té, co nám uletělo letadlo (Air Asia) z Kuala Lumpur do Singapuru, jeli jsme nočním autobusem (cesta trvala asi 7 hodin). Jezdí hodně spojů, stojí za to si vybrat. Jeli jsme takovým, kde se dala sedadla sklopit jako postel, luxusní, pohodlné cestování. Nepříjemné bylo jenom vystupování na hranicích a dlouhá fronta. A pak trefit ten správný autobus smiley.

0 Citovat

My jsme taky jeli levnym a super pohodlnym luxusnim autobusem, kterej byl jak first class v letadle. Akorat tam byla strasna kosa, prehaneli to s klimatizaci. Takze svetry a tlusty ponozky, pokud vas na zimu neuzije smiley

0 Citovat

Já jsem letěl KL -> SIN s Tigar něco (Air nebo Airlines) - bylo to v pohodě a tuším levnější než autobus.

0 Citovat

Asi záleží hlavně na zavazadlech, jaké s sebou máš. Pokud jedeš na lehko, letěl bych... Letiště Singapur Changi je zážitek sám o sobě, moc krásný výdobytek moderní techniky smiley), letenku seženeš za pár stovek (my letěli tuším za 300 Kč s Tiger Airways či jak se to jmenovalo) a je to ani ne hoďka... Akorát v KL počítej že přiletíš na KLCC (lowcost terminál) a pár desítek minut pojedeš do města busem. Pokud máš zavazadla, asi bude ten lux bus levnější než kupovat odbavení. Ať tak nebo tak, užij si to smiley

0 Citovat

Firefly létá na Subang smiley blízko centra.

0 Citovat

Ahoj, díky všem za odpovědi. Ještě se podívám po těch letenkách mezi SGP a KL smiley

0 Citovat

Také se dá jet nočním vlakem, který je také lehátkový, odjížděl z nádraží na severu Singapuru okolo 23h a brzy ráno jsi v KL. Fígl pro levnou cestu spočíval v tom, koupit si na netu lístek až z první stanice v Malajsii do KL (lůžko) a lístek ze Singapuru do té první stanice v Malajsii až na nádraží (jen sedačka, trvá to tam asi 10min.). Pak si jen přejdeš do jiného vagonu a jdeš spát:D. Pozor na to, že některé ty nelůžkové vagony pak odpojují a jedou jinam:). Dále je potřeba být na nádraží dostatečně včas, prodej lístků zavírá ještě asi půl hodinu nebo hodinu před odjezdem vlaku. Na nádraží je rovnou i celní odbavení jako na letišti. Na netu na toto najdeš i podrobnější návody vč. jízdních řádů a online rezervace a nákupu lístků. Ale jestli jsou ty ceny letenek tak nízké jako tu uvádíte, tak to bude letadlem možná i výhodnější.

0 Citovat

My teď kupovali 4 letenky z Changi do Kuala Lumpur s Airasia a s kufrem to nebylo vůbec drahé, tuším kolem 150MYR na hlavu a hlavně uspoříš moře času. A každý let navíc je super smiley

0 Citovat

Mimochodem, Dave dík za loňskou inspirativní fotku z bazénu Pacific Express Hotel Central Market v KL... sice v bazénu trochu studená voda, ale hotel můžu rozhodně doporučit i já. Skvělá lokalita hned vedle Central Marketu a trhů v Chinatown. Kousek od stanic podzemky/nadzemky Masjid Jamek a Pasar Seni+Kuala Lumpur = celkem 5ti linek. Místní levný jídlo kolem na každým rohu. Hotel moderní, čistý, za super cenu... a výhled z bazénu na Menara KL jako třešinka na dortu.

0 Citovat

Ahoj, poradí mi někdo?:-) Letíme do Kuala Lumpur, tam si chceme půjčit auto a jet na jih, ubytovat se v Johor Bahru, podívat se do Singapuru. Dá se přejet autem tam a zpět a co nás čeká na hranicích? Jsme čtyři a rádi poznáváme, takže letět nechceme. Potom bychom rádi strávili dva dny v Kuala Lumpur a pak jeli na Langkawi. Máte někdo zkušenost s trajektem? Auto bychom si rádi nechali až do konce pobytu, ale nikde jsme nezjistila, jak je to reálné. Prosím o každou radu:-) Díky

1 Citovat

Ti co ste sli vlakom alebo busom tuto trasu, oplati sa to ist podla vas cez den ze by sme videli aj okolitu krajinu? Lebo plan je taky, ale teraz mi znami vravel ze napr vlak ide velku cast trasy cez les, takze nevidno defacto nic.

0 Citovat

Koncom dubna sa presuvame medzi KL a Singapurom, chceme skusit vlak/bus. Treba kupovat dopredu, alebo riesit az priamo v KL napr rano v den odjazdu, podla toho kolko sa rozhodneme zdrzat? zda sa mi ze som cital ze vlaky sa vypredavaju celkom dopredu online, ale s busmy netusim. Co som pozeral tak ich jazdi vela kazdy den

0
13 reakcí