Za 14 dní mě to čeká a přemýšlím, co tam dělat aby to nebyl jen velký nápor na játra. Budu rád za všechny tipy. .

Kyjev - prodloužený víkend v březnu - co navštívit?

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

Ta určitě stojí za vidění, škoda že se chodí koupat ráno. To jsem ještě vyspával, ale v neděli jsem byl na nábřeží Dněpru a bohužel nepotkal.

0 Citovat

Za mě Kyjev taky fajn. Jen jsem si v pátek v Praze při nástupu nevšiml nikoho s legendární kabelkou :-(

Jedině mě tam překvapila zima. V této části roku bych tam vánici a 20 centimetrů nového sněhu, co napadl přes víkend, fakt nečekal. Díky tomu byla procházka k soše Matky vlasti ještě bizarnější než normálně. Kolem spousta tanků pod sněhem.

Pravoslavné chrámy super zážitek, prakticky nulové vstupné. Nejzajímavější byla jeskyně v areálu Kyjevskopečerské lávry. Musel jsem se tam i na chvíli zastavit, protože jsem nic neviděl, jak tam bylo málo světla. Hodně intenzivní atmosféra.

Jinak, padrino, nevím, kudys to chodil, ale Ukrajinky mě moc nenadchly. V těch kabátech z nich téměř nic nebylo vidět. Moskvanky zatím vedou a několik koňských délek.
0 Citovat

nemáte nějaké tipy na výlety v blízkém okolí Kyjeva? Rádius 150 km.

Mimo Zónu prosím. :)

0 Citovat

Co třeba zkusit skanzen JZ od Kyjeva? (v angličtině přibližně National Folk Museum). 

0 Citovat

inak je jasne ze 150km na Ukrajine ja tak casovo 300km v nasej casti Europy :)

0 Citovat

Vnitrostátní letenka se dá sehnat za 8 euro a budeš tam rychleji a a pravděpodobně i levněji než ujedeš těch 150km.

0 Citovat

Ahoj, přes Velikonoce budu v Kyjevě. Teď  na letišti jsem si vzpomněl na onen barokní panelák. Je toto správná adresa? Je k jeho návštěvě potřeba ještě něco? Dík 


screenshot-2019-04-19-14-47-38-263-com-google-android-apps-maps.png

0 Citovat

Presne Ti to nepovim. Nenachlad se, jestli je tam zima 12 stupnu jako v Minsku ...

0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

Presne Ti to nepovim. Nenachlad se, jestli je tam zima 12 stupnu jako v Minsku ...

To se mi podařilo už poslední noc v Novém Dillí, takže žádný strach 🤣

0 Citovat

Michal, si v kyjeve aj v pondelok?

0 Citovat

jo je to on,  aj krajny vchod.

@Kacenka, v Kyjeve som bol velakrat, no na Lavru sa len chystam, vzdy som sa motal len nejak okolo vchodu. 

0 Citovat

Lávra byla nejzajímavější, když ji nedávno obsadili tajní.

0 Citovat

OK. Díky. Budu tu I v pondělí, ale mám ten polední let na Prahu. Kačenko, počkej. Já tam byl loni v březnu, když tu byl čtvrt metr sněhu, ale žádné vstupné si nepamatuji. 

0 Citovat

My odlietame 18:15 zo Zuljan, tak by sme mohli aspon pivo dat doobeda ;)

0 Citovat

Kačenka Konečníková napsal(a):

Jo to je ono - krajní panelák, místní tě nasměrují...

Budu tam příští měsíc  a chtěla bych se podívat do té jejich K-P Lávry.

Nemám na to při přestupu moc času - má smysl si koupit jen základní vstup do areálu - uvidím vůbec něco?

Má smysl i to základní vstupný. Je to do celýho areálu včetně katakomb (které ale podle mě jsou to nejslabší z celé Lávry), do některých kostelů se vstup neplatí a když budeš chtít, tak si jednotlivý vstupy dokoupíš až venitř. Jinak je tam naprosto luxusní muzeum miniatur Mykolaje Siadrysty kde jsem byl už 3x a je to opravdu pecka a už jen kvůli tomu se vyplatí jít dovnitř!
0 Citovat

Souhlas s eremi. Staci zakladni vstupne, zbytek se da doplatit - treba vyhlidka, miniatury, pripadne dalsi. V arealu se jakoze nesmi fotit a da se koupit povoleni k foceni.

0 Citovat

btw: mam rad, hlavne na vychode, vytvareni fotek tehdy a ted...a Lavra je na tom docela dobre. Existuje hodne fotek ze zari 41 kdy byl Kiev obsazovan Wehrmachtem.


https://granger.com/results.asp?...mp;itemx=5


0