Budu v NYC pět dnů. Chci projít co nejvíce míst. Měli jste někdo New York Pass nebo nějaký ekvivalent? 250 dolarů za 5 dnů mi přijde moc. Mám pocit, že tolik bych za vstupenky nezaplatil. Na druhou stranu nebudu ztrácet čas kupováním lístků. Ale začátek května by nemusel být ještě tak rušný a na tripadvisor někdo v roce 2011 psal, že fronta pro držitele karty bývá delší než na nákup lístku. Jaké máte zkušenosti? .

New York Pass - ano/ne?

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

18 reakcí

 Budu v NYC pět dnů. Chci projít co nejvíce míst. Měli jste někdo New York Pass nebo nějaký ekvivalent? 250 dolarů za 5 dnů mi přijde moc. Mám pocit, že tolik bych za vstupenky nezaplatil. Na druhou stranu nebudu ztrácet čas kupováním lístků. Ale začátek května by nemusel být ještě tak rušný a na tripadvisor někdo v roce 2011 psal, že fronta pro držitele karty bývá delší než na nákup lístku. Jaké máte zkušenosti?

0

Zkušenost nemám, ale: je to 50$ na den. Nevím, jaké mají kde vstupné (10-20$ ?), projdeš za den tolik atrakcí, aby se to vyplatilo? Já bych zvládl počítám tak max. 2 denně... Není lepší spíš koupit vstupenky dopředu na netu, tam kde to jde?

0 Citovat

My kupovali NY Pass ještě před zdražením v půlce roku 2015. Poté jsme chtěli přikoupit ještě jeden začátkem 2016, kde už však byly upravené podmínky a např. hop on/off tour bylo povinně v základním balíčku. Takže jsme místo dalšího NY passu sáhli po NYC Explorer Passu, kde si člověk navolil určitý počet konkrétních atrakcí, což vyšlo cenově lépe, než kompletní balík (navíc s pro nás nežádoucím hop on/off) NY Passu. Fronty na vyzvednutí vstupenek jsme nikde extra moc nečekali (březen), ale obecně už bylo turistů v NY dost. Takže bych doporučil porovnat passy od více společností a vybrat to, co nejlíp sedne tvým potřebám.

0 Citovat

Já jsem NYC měl New York Citypass. Ten je aktuálně za 122 USD a myslím, že to není špatná volba (byť tam teď jsou ty atrakce nastavené trochu jinak než když jsem to před pár lety měl já). Co se týká turistů, květen už je high season. Nicméně můžeš trochu předpokládat, že díky jet lagu budeš vstávat docela brzo a tak se na většinu míst můžeš dostat v době, kdy tam ještě fronty nebudou. Jinak moje zkušenost byla, že s pasem jsem vždy byl rychlejší než běžná fronta, ale možná jsem měl jen štěstí.
Jinak tedy co nejvíc za pět dnů je dost výzva :-)

1 Citovat

Já byl v New Yorku týden a kupoval jsem nakonec CityPass: http://www.citypass.com/new-york

A to hlavně proto, že tam byly aktrakce, které jsem chtěl 100% navštívit a nic moc navíc, jak v podobě NY Pass. Navíc cena je mnohem příznivější a nenutí tě to oběhnout co nejvíc atrakcí jen proto, že už si to zaplatil.

Díky tomu passu jsme byli na Empire State building a to 2x během jednoho dne - jednou přes den a podruhé v noci. Intrepid museum, Top of the Rock a okružní plavba kolem Manhattanu - ta byla opravdu super, vyšlo počasí. Sochu svobody jsem kupoval zvlášť - chtěli jsme i do čelenky, Národní muzeum jsme nestihli.

Jinak jsem byl taky v květnu (loni) a lidí všude hromady. Pokud nemáš VIP vstup, tak stejně všude čekáš na security checku. Pokud si to dobře pamatuju, tak snad všude kromě ESB bylo nutné lístek z passu vyměnit za lístek na pokladně, ale to už nebylo žádné zdržení. Každopádně podle mě si nijak nepomůžeš. Dostat se na ESB trvalo cca hodku - hodku a půl.

1 Citovat
toncek napsal(a):

Já byl v New Yorku týden a kupoval jsem nakonec CityPass: http://www.citypass.com/new-york

A to hlavně proto, že tam byly aktrakce, které jsem chtěl 100% navštívit a nic moc navíc, jak v podobě NY Pass. Navíc cena je mnohem příznivější a nenutí tě to oběhnout co nejvíc atrakcí jen proto, že už si to zaplatil.

Díky tomu passu jsme byli na Empire State building a to 2x během jednoho dne - jednou přes den a podruhé v noci. Intrepid museum, Top of the Rock a okružní plavba kolem Manhattanu - ta byla opravdu super, vyšlo počasí. Sochu svobody jsem kupoval zvlášť - chtěli jsme i do čelenky, Národní muzeum jsme nestihli.

Jinak jsem byl taky v květnu (loni) a lidí všude hromady. Pokud nemáš VIP vstup, tak stejně všude čekáš na security checku. Pokud si to dobře pamatuju, tak snad všude kromě ESB bylo nutné lístek z passu vyměnit za lístek na pokladně, ale to už nebylo žádné zdržení. Každopádně podle mě si nijak nepomůžeš. Dostat se na ESB trvalo cca hodku - hodku a půl.

Dík, to vypadá jako rozumný kompromis. A zbytek si projít podle nálady.

0 Citovat

Já jsem se rozhodoval mězi NY pass nebo City pass a nakonec neberu ani jedno, přestože mám na NY čistých 6 dní. City pass má hodně muzeí, která mě jednak úplně nezajímají, druhak se do nich dá dostat zadarmo. Takže Rockefellera a loď si koupím sám, což mě vyjde na 50 dolarů.
Zbytek dní jsem si poskládal z Free tours (cca 2 denně), kde na konci zaplatíš, kolik chceš - 5-10 dolarů. http://www.freetoursbyfoot.com/new-york-tours/

1 Citovat
Silas napsal(a):

Já jsem se rozhodoval mězi NY pass nebo City pass a nakonec neberu ani jedno, přestože mám na NY čistých 6 dní. City pass má hodně muzeí, která mě jednak úplně nezajímají, druhak se do nich dá dostat zadarmo. Takže Rockefellera a loď si koupím sám, což mě vyjde na 50 dolarů.
Zbytek dní jsem si poskládal z Free tours (cca 2 denně), kde na konci zaplatíš, kolik chceš - 5-10 dolarů. http://www.freetoursbyfoot.com/new-york-tours/

A co v takovem pripade zkusit Explorer pass: https://www.smartdestinations.com/new-york-attractions-and-tours/ptdNyc-p1.html? Nahazis si tam atrakce, jake potrebujes a je to cca o 25% levnejsi. Pri kombinaci Empire + Top of the Rock + Interpid + 9/11 je tam cena $89,25 namisto $119, pokud bys kupoval zvlast. Plati to 30 dni od navstevy prvni atrakce.
V Tvem pripade, kdy chces Rockefellera (chapu jako Centre Tour $25) a lod ($26), je cena $43,35, coz je stale o 15% mene, nez pokud bys kupoval zvlast.

Mne se tenhle Explorer pass jevi jako docela dobra alternativa pro ty, kteri jsou v NY delsi dobu a nechce se jim moc behat po muzeich

1 Citovat
rb1001 napsal(a):

A co v takovem pripade zkusit Explorer pass: https://www.smartdestinations.com/new-york-attractions-and-tours/ptdNyc-p1.html? Nahazis si tam atrakce, jake potrebujes a je to cca o 25% levnejsi. Pri kombinaci Empire + Top of the Rock + Interpid + 9/11 je tam cena $89,25 namisto $119, pokud bys kupoval zvlast. Plati to 30 dni od navstevy prvni atrakce.
V Tvem pripade, kdy chces Rockefellera (chapu jako Centre Tour $25) a lod ($26), je cena $43,35, coz je stale o 15% mene, nez pokud bys kupoval zvlast.

Mne se tenhle Explorer pass jevi jako docela dobra alternativa pro ty, kteri jsou v NY delsi dobu a nechce se jim moc behat po muzeich

Možná by to stálo za zvážení.
U Lady Liberty Cruise + Top of the Rock Observatory by cena byla $53,55 místo $63. V celkovým kontextu bohužel drobný :)
Chápu správně, že mi vstupenky přijdou na mail/do mobilu?

0 Citovat

osobne mna tie crusie v NYC pridu ako predrazene oproti lacnejsim alternativam.
Najlepsi pohlad na sochu slobody a juzny manhattan je zo Staten Island Ferry, ktora premava zadarmo a popod mosty chodi pravdielna linka East River Ferry za par dolarov http://www.eastriverferry.com/RouteMap.aspx
Pass sa vyplati naozaj na tie muzea (ale zase ked je pekne pocasie.... :D) a nevyhoda takehoto passu je ze ti vlastne uz urobi program :D

0 Citovat

to Silas: bud si stahnes aplikaci a vstupenky mas v mobilu, nebo si je muzes eventualne vytisknout. Jedna se sice o drobny v celkovym kontextu, ale uspora $10 znamena napr. zpatecni jizdu Airtrainem na JFK :-)

to Tonic: zalezi na tom, jak moc jsi milovnik muzeii, protoze do Metropolitniho muzea a Museum of American Natural history je vstupne dobrovolne, takze plne vstupne platis "jen" do MoMA a do Guggenheimu (coz jsou pro vetsinu lidi ty hlavni tahaky a nechci tim snizovat kvalitu jinych muzei)

0 Citovat

my jsme loni využili Build your own pass od Smartdestinations a sleva byla cca 20%, naházeli jsme si tam myslím 5 atrakcí, co jsme opravdu chtěli ( Intrepid, Top of the Rock, Empire, Statue of Liberty...), Met jsme dávali dobrovolné vstupné, jinde kde by se platilo, jsme už nebyli. Měli jsme celých 6 dní a využili je na max, víc bychom toho tam asi nenacpali. Ještě jsme k tomu byli na 1 den v DC.
NY Pass je podle mě předražený a stejně člověk tu hodnotu, aby se mu to vyplatilo, nevyužije..
Vstupenky jsme měli vytištěné a nikde nečekali nijak dlouho. Byli jsme konec května/červen.

0 Citovat

Co tento freestyle pass?Ma s tim nekdo zkusenost?
http://www.grayline.com/tours/new-york-city/freestyle-pass-new-york-5870_44/
nejlešpí ceny +bonusy a jediný mají One world observatory v nabídce
Jinak si myslim,ze tohle je asi jedno z nejlepsich,ale kazdy ma jine prirority
http://www.smartdestinations.com/new-york-attractions-and-tours/dNyc-p1.html?pass=NycProdExp&allInc=true
nejlepší flexibilita,da se to rozlozit do vic dnu e nemusi se chvatat.
nasel jsem i moznost nakupu vstupenek pres kupony
http://www.cityguideny.com/article/Best-Coupons-and-Discounts-for-NYC-Tourists#.WN0toVLPbuR

0 Citovat
grouppen napsal(a):

Hotel na to levněji neseženeš, holku, nebo kluka také ne, panáka ti levněji nenalejí a slevu na koks nedají.

Musíš sám vědět co máš v plánu...

Padrino je zpět. Vrátíte prosím blokaci uživatele?

1 Citovat

Ať nezakládám další téma zeptám se zde zkušenějších cestovatelů protože se to na toto téma váže. V červnu také plánujeme NYC a uvažuji buď o citypass C3 nebo o Explorerpass kde si to sám poskládáš. Jde mi ale o to jak to funguje při vstupech. Konkrétně chceme jít na Top of the Rock a když nebudeme mít dopředu rezervaci ale budeme mít některý z passů dostaneme se tam v nějakém rozumném časovém horizontu? Když jsem šel na Burj Khalífu měl jsem dopředu koupený lístek na čas ale s pasem to nejde. A podobně mám strach i u Cruise. Díky :-)

0 Citovat
Danda napsal(a):

Ať nezakládám další téma zeptám se zde zkušenějších cestovatelů protože se to na toto téma váže. V červnu také plánujeme NYC a uvažuji buď o citypass C3 nebo o Explorerpass kde si to sám poskládáš. Jde mi ale o to jak to funguje při vstupech. Konkrétně chceme jít na Top of the Rock a když nebudeme mít dopředu rezervaci ale budeme mít některý z passů dostaneme se tam v nějakém rozumném časovém horizontu? Když jsem šel na Burj Khalífu měl jsem dopředu koupený lístek na čas ale s pasem to nejde. A podobně mám strach i u Cruise. Díky :-)

S Explorer passem projdete k pokladnám ( po schodišti dolů, byla tam i fronta zvlášť pro pass entry ) a vyzvednete si lístky na určitý čas, pokud teda zrovna nebude fronta velká, to můžete jít rovnou. My byli konec května/červen a fronta nebyla skoro žádná, šli jsme hned.

u City pass jsem našla toto ( osobní zkušenost nemám ) :
Present your New York C3 pass at any ticket desk or kiosk to get the next available timed Top of the Rock® Observation Deck ticket.

1 Citovat

Zkusim obnovit starsi diskuzi. nejake aktualnejsi zkusenosti s ruznymi turistickymi kartami v NY? Koukam ze je NewyorkPass, CityPass, Sightseeingpass a mozna jeste dalsi. Vyplati se z toho neco dnes na cca 5 - 6 denni vylet do New Yorku?

0 Citovat

Týden stará zkušenost - byli jsme na 5 nocí, koupili jsme si CityPass ve variantě C3. Vybereš si z cca 10 nabízených atrakcí 3, které chceš vidět. Každá atrakce má jinou hodnotu, ty nejdražší jsou kolem 40-45 USD/os. Takže když si vybereš ty dražší, CityPass se 100% vyplatí. My si vzali Intrepid + Empire StB. + Top of the Rock a při ceně C3 passu USD 87,- máš třetí atrakci prakticky zdarma.

Kdybys to kupoval, tak jen upozorním, že pokud si uděláš rezervaci termínu na zvolených atrakcích, tak se kupon (CityPass) chová rozdílně. Třeba na Intrepidu ukážeš na pokladně QR kód CityPassu, ale např. na Emp. St.B. ti přijde do mailu extra QR kód, který si pípneš u turniketu.

Jinak Intrepid velmi doporučuju, i pokud nejsi fanoušek vojenské techniky. Moc jsem si od toho nesliboval, ale raketoplán Enterprise mě naprosto ohromil.  :-)

3 Citovat

New York Pass je karta, se kterou se můžete vydat na více než 100 atrakcí v New Yorku, a ušetřit tak na vstupném. New York Pass si můžete koupit přímo v New Yorku na výdejním místě nebo online z pohodlí vašeho domova. Nejvýhodnější je nakoupit New York Pass přímo přes internet, kde na něj jsou  často i slevy - https://tiqets.tp.st/RUzxsTKC

0
18 reakcí