Pokud se chystáte do Thajska, tak mám pro vás tip na klidný a nádherný ostrov Ko Jum  .

Ostrov Ko Jum, Thajsko

Založil ve fóru Cestopisy

15 reakcí

Pokud se chystáte do Thajska, tak mám pro vás tip na klidný a nádherný ostrov Ko Jum smiley

http://www.zivotnacestach.cz/ostrov-ko- ... z-turistu/

0

Pred pár rokmi na ostrove nebola elektrina. Cesta cez ostrov bola len spevnená a prašná . Dedinky pokojné. V rezorte sme boli len my, kuchárka opice a hady a moskyty.
Minulý rok sme si dali repete. Elektrina , panelová cesta, v dedine kopa cestoviek a reštaurácií, samozrejme vyššie ceny. Ešte stále klídek a pohodička. Každým rokom sa bohužiaľ aj tento ostrov dostáva bližšie ku klasickej schéme a osudu thajských ostrovných destinácií. Tých neobjavených a spiacich je už žalostne málo.
Otázka potom znie , kam ďalej ? Indonézia , Filipíny , Barma ? Poradíte smiley

0 Citovat

Kam dále?..Začnu konečně cestovat po ČR a SR smiley smiley

0 Citovat

A nebo Gruzie smiley

0 Citovat

My byli na Koh Jum loni v prosinci a pohoda. Elektřina nebyl problém. Byli jsme v severní části (Koh Pu) poblíž jediné hory na ostrově. Tato část je klidnější než jih, kde je i "civilizace" a panelové cesty, jak bylo psáno. Na severu jsou jen malinké plážové resorty z chatiček a okolo nic, až u přístavu menší vesnice s poměrně moderní infrasturkturou. Ostrov je to moc krásný, ceny byly parádní a jediné na co jsme si tak mohli stěžovat, byl fakt, že při odlivu byly ve vodě velké kameny a byl problém se do ní dostat, jinak vše super a rozhodně doporučuju

0 Citovat

Tak já to snad zařadím do itineráře smiley Každopádně už v TH není moc míst, kde je klid...proto jezdím opakovaně při cestách po Asii na Tarutao, které sice už znám (jako své boty by bylo troufalé smiley ), ale vím, že tam ten klid je a nebudou tam prudit "koupáci" smiley
Takže asi Ko Jum vyzkouším při přesunu na sever.

0 Citovat

Tarutao som este neskusal , mozno najblizsie. Ak sa dobre pamatam, nie je tam vela moznosti ubytovat sa. Jedna ?? smiley
Rovnako stravovanie. Tento rok som prebehol mook, ngai, vsade pomerne dost ludi .

0 Citovat

Ubytování na Tarutau je vpodstatě vždy...v nejhorším případě v pronajatém stanu na vymezené pláži smiley Jinak tam jsou ubytka dvě - jedno u přístavu a druhé kousek dál (dovezou Tě tam smiley ). Co se týče stravování, tak pokud nejsi rozežraný, je to O.K. Jsou pouze dvě (u ubytek), prodávají vždy na snídani, oběd, večeři, v mezičase je zavřeno a nic jiného na ostrově není (kromě skromného krámku u přístavu). Ten, kdo zrovna nemusí "turistický ruch" (dnes standard skoro všude), tak tomu toto vadit určitě nebude smiley Já osobně tam byl už několikrát a i teď zkraje 2015 (2Dave - stále čekám na fajn letenku směr BKK, KUl smiley ) tam pokud to bude možné pojedu...ještě jsem při treku zatím stále nedošel po svých od přístavu až na samotný konec ostrova smiley

0 Citovat

Bear: Jak to vypadá momentálně na Ko Lipe?? Už i tam dorazily cedule s nabídkou ruského boršče?! smiley

0 Citovat

Na Ko Lipe jsem byl vloni, azbuka tam zatím nebyla...nicméně, ten malý ostrov je totálně přeplněný turisty, a to již dlouhodobě. Byl jsem tam 3 x (naposledy nechtěně při lodní přepravě z Langkawi) a díky množství lidí mě to až tak neoslovilo. Uznávám, např. "Sunrise Beach" je fajn, koupání pěkné, ale to je dnes na tom ostrově asi tak vše.

0 Citovat

Protože teď plánuju něco pro přítelkyni a zjišťuju ostrovy, mám aktualizaci ohledně Ko Lipe - kámoš tam byl na přelomu listopad/prosinec a ostrov byl bez lidí a zcela v pohodě. Takže mimo hlavní sezónu dle něj super.

@Radim: Jen pro informaci - na kolik vyšlo ubytko v Koh Pu Valley resortu na ostrově Ko Jum?

0 Citovat

Bear: S přítelkyní se v únoru chystám na Langkawi a Ko Lipe. Máš nějaké aktuální informace o těchto ostrovech? Psal jsi, že jsi byl na Langkawi. Nemáš někde fotky na internetu?

0 Citovat

Na Langkawi stačí pár dní, na skůtru objedeš ostrov razdva a zase tak moc tam toho není, aby se tam trávil delší čas...pokud teda neholduješ levnému a kvalitnímu pití smiley
Pár fotek z Langkawi mám tady: http://bear2010.rajce.idnes.cz/Penang_a_Langkawi_2013/
Co se týče Ko Lipe, koncem února 2015 opět totálně přeplněný ostrov (v sezónu je to tam rok od roku horší a horší), pádili jsme odtud na protější Ko Adang, kde je klid a koupání taky super smiley

0 Citovat

Super. Díky za fotky smiley
Na Ko Adang jsem se díval. Jezdí tam nějak kyvadlově long tail boat nebo se tam dá už i ubytovat??

0 Citovat

Na Ko Lipe vysedneš - vysadí Tě na pontonu, ze kterého se necháš odvézt na břeh na pláž "Pattaya Beach", pěšky přejdeš na druhou stranu ostrova na pláž "Sunrise Beach" (při tom přechodu uvidíš vpodstatě vše, co na ostrově je...což je vpodstatě nic extra) a tam už posedávají různě na pláži mořští cikáni, kteří Tě na protější ostrov převezou. Není to sice drahé, ale z principu je třeba smlouvat. To samé při cestě nazpět - zde akorát pozor, protože jsu docela vyčůraní a skoro nám kvůli tomu, že maník stále čekal, až naplní loďku co to jde ujela loď z Ko Lipe na pevninu.
Co se týče ubytování na Adangu - je to omezené, provozuje to správa národního parku. Ubytko se dá zabookovat předem přes jejich stránky, ale neřešil jsem to, protože ty jejich web stránky nejsoou co se týče platby na můj vkus až tak pro mě přijatelné. Prostě jsem tam přijel (volno nebylo, protože thajci měli nějaký svátek a měli bungalovy zabrané pro sebe), vyrentovali jsme s přítelkyní stan se spacákem a karimatkou kousek od pláže a bylo to super. Ale já ubytka neřeším, nocuju zásadně všude levně, protože u cestování pro mě není prioritou nějaký hotel, ve kterém bych od božího rána až do pozdního večera stejně nebyl smiley Na stan už sice taky nejsem, ale musím říct, že tam to bylo opravdu super a nadšená byla i přítelkyně smiley
P.S. Když už v té lokalitě budeš, vykašli se na Ko Lipe a zvol raději Ko Tarutao (taktéž provozuje správa národního parku, ale ubytek je tam více), taky Ko Bulon byl docela fajn.
PPS: Ještě doplním tu web stránku pro případnou rezervaci ubytování v N.P. Thajska
http://www.dnp.go.th/parkreserve/reservation.asp

0 Citovat

Bear : Díky, díky, díííííííky smiley Už překopávám itinerář smiley
Určitě se na Ko Adang nechám přivézt a odvézt na celodenní průzkum ostrova smiley
Rezervace na Ko Tarutao je možné provést nejdříve 60 dní před příjezdem, takže musím ještě měsíc vydržet smiley Nicméně cena ubytování mě mile překvapila .. smiley

0
15 reakcí