Ahoj čtenáři, vzpomínáte, jak na vás zapůsobila jihovýchodní Asie, když jste tam poprvé přijeli? Nebo jste tam ještě nebyli a chystáte se? Podívejte se na mojí měsíční cestu do tohoto koutu světa. Stihli jsme toho poměrně hodně. Viděli slona uprostřed džungle, nafotili super fotky chrámů, stopem se dostali na nejvyšší horu Thajska, navštívili hadí show, žili týden u thajské rodiny, byli jsme okradeni na thajsko-kambodžských hranicích a viděli davy při východu slunce u Angkor Watu a mohl bych pokračovat... Deník z cesty s fotkama najdete na Johnny na cestách - Thajsko a Kambodža  .

Thajsko a Kambodža - jiný svět

Založil(a) ve fóru Cestopisy

15 reakcí

Ahoj čtenáři,
vzpomínáte, jak na vás zapůsobila jihovýchodní Asie, když jste tam poprvé přijeli? Nebo jste tam ještě nebyli a chystáte se? Podívejte se na mojí měsíční cestu do tohoto koutu světa.

Stihli jsme toho poměrně hodně. Viděli slona uprostřed džungle, nafotili super fotky chrámů, stopem se dostali na nejvyšší horu Thajska, navštívili hadí show, žili týden u thajské rodiny, byli jsme okradeni na thajsko-kambodžských hranicích a viděli davy při východu slunce u Angkor Watu a mohl bych pokračovat...

Deník z cesty s fotkama najdete na Johnny na cestách - Thajsko a Kambodža

0

Super! V únoru se tam chystám, tak si určitě pročtu... Nad Kambodžou váhám, myslíš že se to vyplatí? Dáváme thajsko a laos a nevíme jestli k tomu připojit i kambodžu... jestli je to o tolik jiná země...

0 Citovat

Ahoj Ondro,
nejvíc asi záleží na tom, kolik máš času a jestli jsi cestovatel nebo turista. To znamená jestli chceš zemi a lidi opravdu poznat nebo jen vidět památky a stihnout toho co nejvíc smiley

Z mého pohledu bych Kambodžu do tvého plánu nedával, protože Thajsko i Laos jsou velké země a i tak budeš mít relativně málo času. Kambodžu můžeš navštívit někdy příště třeba s Vietnamem. V Kambodži jsme stihli za 4 dny jen Siem Reap s Angkor Watem a jsem rád, že jsem tam byl. Je fajn vidět tamní komplex (ale stačí jeden den), i když tě třeba nebere historie a architektura a jsi spíš na přírodu jako já.

Moje rada tedy je - nech Kambodžu na jindy.

0 Citovat

Ahoj Johny 26 (tipuju že už ti bude 27 takže spíš Johny27 smiley),

Je to úsměvný si to číst s odstupem roku a něco. Věc se má tak že třítýdenní trip Thajsko a Laos už mám za sebou! Z obou zemí mám plno zážitků a mohu jen vřele doporučit. Tuto zimu jsem si dal pauzu a o to víc se začínám těšit na zimu 2014/2015 a asi se zařídim přesně podle tvé rady!

Tedy Kambodža + Vietnam a ještě k tomu možná přibudou Filipíny (celý trip mám zatím v hlavě smiley). Jsem podobně jako ty spíš příznivec přírodních scenérií než historických památek. U Kambodži stále pochybuju o bezpečnosti (jaký je Tvůj názor?) a trošku mě odrazuje vízum.

Jak hodně se liší Vietnam od Kambodži?

Předem díky za info a snad tenhle náš mnoha letý rozhovor dokončím za rok! smiley

S pozdravem,
Ondra

Ať žije Cestujlevne.com navěky!

0 Citovat

Ahoj Ondro,
pořád jsem Johnnym26, i když mi je jen 24 smiley Tak to je super, že jsi se skutečně vypravil! Ty zážitky za to rozhodně stojí. Já si dal Thajsko znovu teď v lednu a přidal jsem k tomu ještě Indonésii a taky pěkný.

Kambodža + Vietnam + Filipíny zní taky jako dobrý nápad, ale zase tak na ten měsíc s tím vším. U Kambodži se bezpečnosti bát nemusíš, je to tam v pohodě. Možná ne tak úplně jak v Thajsku, ale pořád se tam můžeš cítit bezpečněji než u nás v republice. Vízum stojí 20 USD, není to zase tak velká položka, tak to bych asi tak moc neřešil. Vízum do Vietnamu je dražší, ale tam jsem ještě nebyl, tak nevím z hlavy přesně kolik (tuším něco kolem 1300 Kč), ale Vietnam za tohle rozhodně také stojí.. Už jen ta jejich výborná kuchyně, nemyslíš? smiley

Takže Ti bohužel nemůžu zodpovědět otázku jak se liší Kambodža od Vietnamu.

Tak za rok zase kamaráde smiley

Honza

0 Citovat

Ahoj, Kambodžu jsem navštívila před 6 roky, Vietnam předloni - a ty dvě země se liší jak nebe a dudy. smiley
Kambodža je po válce Rudých Khmérů pořád strašně chudá, není nouze o potkávání lidí bez končetin, velké žebrání na každém kroku.... není to jednoduché. Ale zase Akgkor Wat za to stojí, pobyli jsme tam tři dny a klidně bych ještě nějaký den dala. Zbytek Kambodži (projeli jsme trasu: hranice s Thajskem, Siem Reap, jezero Tonle sap, Phnompenh a Sihanoukville) už se mi nijak nelíbil, ale zato kuchyně skvostná, asi nikde mi nechutnalo tak moc.
Vietnam jsme projeli celý od hranic s Čínou (horské kmeny, Sapa...) přes Hanoj, střední Vietnam až po ústí Mekongu. Všude paráda, byli jsme opravdu nadšení. Lidé milí a vstřícní (a prodávající úplně všechno), památky, prales, krokolýlí jezero se spaním v boudě na muřích nožkách, hejna milionů motýlů po dešti, pramičky v deltě.... a v pustém pralese potkáš zase jenom Pražáky. smiley
No a Filípíny, tam teprve někdy pojedu. smiley

0 Citovat

Ahoj Hanko, omlouvám se za hoodně pozdní odpověď, ale nedá mi to nenapsat, že jsi mě teď náramně namlsala na Vietnam. Snad příští zimu. Nejhezčí příroda je asi na tom severu, že?

0 Citovat

Ahoj,

já mám v plánu se podívat do Thajska. Chci se zeptat zda jsi to řešil na vlastní pěst, nebo jsi využil cestovní kancelář? když tak jakou? Protože já co jsem zatím se díval tak to přes Arcadia Air http://www.exotickapriroda.cz/ to vyjde nejhodněji. A nemusím se starat o ubytování, letěnky, což by pro mě bylo nejlepší. Viš mi popr. dát nějaké rady na co si dávat pozor? dík

0 Citovat

exotickapriroda znie super...urcite cele forum sa uz trasie ako pojde cez cestovku ktoru tu propagujes do Thajska...wow za 20000 CZK na celych 5 dni v Bangkoku, tak to nevaham..a Koh Samui len 30000 Czk, to se oplati! ... jedine co sa mi paci, ze to uz je cena s letiskovymi a palivovymi priplatkami smiley

0 Citovat

@Trihlav, tvůj příspěvek, to je překlad do češtiny googlem ? Mmch, arcadia air je na netu už dost profláklá...smiley

0 Citovat

My abychom stihli celé Thajsko, tak jsme tam byli dvakrát a pokaždé na měsíc. A stejně nám kousek chybí, kterej plánujeme dodělat tuto zimu společně s Laosem, Kambodžou a Vietnamem. Mám o tom něco na mých stránkách, tak můžete, mrknout kdo chce. smiley

0 Citovat

Dobrý den, mám otazku, chteli bychom s přitelem vyrazit s batohem do Thajska, ale ani jeden uplně neovladame Anglictinu a bojim se pripadnych problemu, kdyby se nam neco stalo abychom se nejak domluvili. Myslíte, že to nemáme řešit a vyrazit? Děkuju moc za odpovedi Lucka

0 Citovat

Neřeš a vyražte, v Thajsku se domluvíte, vždycky se snaží domluvit, klidně i rukama, nohama, navíc oni Thajci taky nejsou úplně vždycky přeborníci v angličtině :)

0 Citovat

Thajci tiez uplne neovladaju anglictinu :) Staci ti vediet par fraz, cisla, aby si sa vedela dohodnut na cene a to je asi vsetko

0 Citovat

Stáhni si do mobilu nějaký off-line překladač do angličtiny, případně do thajštiny. Pokud budete mít místní SIM kartu, přeložíte v případě problémů cokoli na internetu.

0 Citovat

Děkuju za povzbuzení, tak super my to dame :-)

0
15 reakcí