Ahoj, cestoval som s LuxAir z Luxemburgu (LUX) do Milána (MXP), následne s OmanAir MXP > Muscat (MCT) > Zanzibar (ZNZ).Po prílete na Zanzibar (05.09.) sme s priateľkou zistili, že jej kufor dorazil v poriadku, no môj nie.Vyplnil som PIR a šiel som na hotel. Zistil som ale, že nemám vyplnený file reference a teda nemôžem kufor trackovať. Tak som do OmanAir písal na asi 5 kontaktnch mailov, žiadna odpoveď.Napísal som na support do LuxAir, kde som sa konečne dočkal odpovede.Napísali mi že Zanzibar o môj kufor požiadal (to je správne) a že kufor je v Miláne.Konkrétne:"Your AHL file reference number is ZNZWY11891 and your bags have been found in Milan."Zistil som ale, že na základe tejto file reference nemôžem kufor trackovať, pretože OmanAirto nepodporuje. Tak som písal na support do milánskeho letiska, zatiaľ za pol dňa žiadna odpoveď.Volať kvôli roamingu odtiaľto nemôžem, silne už zvažujem že poprosím rodinu aby zo Slovenskazavolali na milánske letisko, ale mám taký pocit že to bude málo platné.Čo by ste robili na mojom mieste? Rád by som aspoň vedel že sa to hýbe, ale neviem na koho by som moholzatlačiť aby som sa niečo užitočné dozvedel. Mám právo aj na nejakú kompenzáciu? Moje cestovné poistenie to bohužiaľ nekryje.Vopred dík za každú radu, naozaj by som svoje veci potreboval. .

Meskajuca batozina z Milana (3 dni)

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

3 reakce

Ahoj, cestoval som s LuxAir z Luxemburgu (LUX) do Milána (MXP), následne s OmanAir MXP > Muscat (MCT) > Zanzibar (ZNZ).

Po prílete na Zanzibar (05.09.) sme s priateľkou zistili, že jej kufor dorazil v poriadku, no môj nie.

Vyplnil som PIR a šiel som na hotel. Zistil som ale, že nemám vyplnený file reference a teda nemôžem kufor trackovať.

Tak som do OmanAir písal na asi 5 kontaktnch mailov, žiadna odpoveď.

Napísal som na support do LuxAir, kde som sa konečne dočkal odpovede.

Napísali mi že Zanzibar o môj kufor požiadal (to je správne) a že kufor je v Miláne.

Konkrétne:

"Your AHL file reference number is ZNZWY11891 and your bags have been found in Milan."

Zistil som ale, že na základe tejto file reference nemôžem kufor trackovať, pretože OmanAir

to nepodporuje. Tak som písal na support do milánskeho letiska, zatiaľ za pol dňa žiadna odpoveď.

Volať kvôli roamingu odtiaľto nemôžem, silne už zvažujem že poprosím rodinu aby zo Slovenska

zavolali na milánske letisko, ale mám taký pocit že to bude málo platné.

Čo by ste robili na mojom mieste? Rád by som aspoň vedel že sa to hýbe, ale neviem na koho by som mohol

zatlačiť aby som sa niečo užitočné dozvedel. Mám právo aj na nejakú kompenzáciu?

Moje cestovné poistenie to bohužiaľ nekryje.

Vopred dík za každú radu, naozaj by som svoje veci potreboval.

0

Kup si plavky a čekej.

0 Citovat

Worldtracker to zavazadlo na základě reference nenajde?

V Miláně tomu kufru najdou nějaké lety do místa, kam chcete zavazadlo doručit (tzn. nemusí to nutně být na ZNZ kdyby jste třeba už byli jinde...)

Měl by jsi mít nárok na proplacení nákladů na nezbytné věci, které jsi si musel koupit (hygienické potřeby, léky, plavky, nějaké to tričko...

Itálie je ztrátami čehokoliv známá ;-)

0 Citovat

Nakup si vše, co potřebuješ – schovej účtenky a pak si to nech zpětně proplatit. Limit je cca 30 tis., ale musí se jednat o nutné věci srovnatelné s těmi, které máš v kufru.

Pokud ho nedostaneš do 21 dní – je ztracené a můžeš řešit kompenzace.

0
3 reakce