Zdravim vsechny, bohuzel se asi zaradim k zastupu lidi, co nakoupili a prohloupili na kiwi.com. Nejsem zkuseny a proto potrebuji radu. Snazil jsem se zde prelouskat vse, co se teto spolecnosti tyka. Smula, ze jsem necetl drive. No k problemu. Samozrejme jsem tedy koupil (unor 2022) letenky na dovolenou (5 clena rodina) z PRG do ROME a zpet. Obe cesty leteckou spolecnosti Wizz Air. Tento tyden v utery prisla zprava od kiwi.com, ze zpatecni let (31.8.2022) je spolecnosti Wizz Air zruseny. Overil jsem si, ze je to tak. Skutecne se tam na ten den nejde bookovat (vlastne vsechny stredy v srpnu jsou proskrtle). Samozrejme, po overeni rezervace na strankach Wizz Air, je napsano, ze musim kontaktovat zprostredkovatele.  No zde je ten problem. Kiwi.com nabizi alternativy napr. Raynair s dalsim priplatkem 7.500Kc - to je asi jedna z tech 'rozumnejsich', pak to jsou tatlni nesmysly 20.000+. Nebo je tam moznost, ze se muzeme vratit Regiojet Busem (??), kdyz priplatim 4.000Kc. Ja proste porad nechapu, proc chteji po me takove castky, kdyz uz jsem letenku zakoupil, ale byla (z nejakeho duvodu) zrusena. Kdybych byval koupil od Wizz Air primo - jsou to skutecne ty alternativy, kt. oni nabizi, nebo si to kiwi.com nejak cuca z prstu nebo jak to nazvat. Kdyz vezmu ten Raynair a zaplatim tedy dalsich 7.500Kc - tedy v podstate koupim nove letenky - mam pravo zadat nejakou nahradu na ten zruseny let? Kiwi.com urguje, at alternativu vyberu, co nejdrive, ze se letenky mohou vyprodat. Vyplati se nejak cekat? Je tam nejaka lhuta na vybrani te alternativy? Napr ten Raynair byl puvodne (pred 2 dny) 8000Kc. Opravdu uvitam, nejakou radu, i kdyz jich asi moc nebude, no. Kazdopadne, ze jsem spadl do hnoje, mi psat nemusite, to uz vim.    .

kiwi.com / dalsi, co se spalil

Založil(a) ve fóru Vyhledávače letenek

Mirek _F napsal(a):

Tak není se čemu divit, že se najde spousta lidí co u Kiwi letenky nakupuje. Obzvlášť když si přečtou podobně oslavné články

https://archiv.hn.cz/c1-67081440...o-kiwi-com

Totéž Forbes.

2 Citovat

lma napsal(a):

Kdybych to tu neznal a chtěl se přesunout vlakem např. z Prahy do Ostravy a kouknul na recenze železničních dopravců (ČD ,Regiojet a Leo) ,tak to půjdu asi pěšky jelikož otřesné recenze mají všichni 3 ..

Koho by napadlo kupovat jízdenku s ČD/Regiojetem/Leo jinde než na jejich webu... ale například na Babišově IDOSu? 

1 Citovat

Jan Vidim napsal(a):

Achjo, já se doposud jen bavil, ale protože chápu, že každý to má jednou poprvé, zkusím napsat blbuvzdorný návod. Pokud nepomůže doporučuji zaplatit 200 euro znovu.

A tedy ikdyž to nebude nic nového. 

Wizz vám umožní check-in zdarma online 48 hodin před odletem. Ten provedete zadáním PNR a jména cestujícího na webu (příp. v aplikaci). Pak si budete moci stáhnout boarding pass a pustí vás do letadla. Na letišti půjdete přímo na bezpečnostní kontrolu. Kiwi k ničemu potřebovat nebudete, úplně ho vymaž z hlavy.

Pokud máš koupená sedadla (čímž si nejsem jistý, možná kiwi udělalo nějaký scamík) tak check in můžeš udělat 60 dní před odletem. Úplně stejně jako tady píšu a píší všichni ostatní. Pokud to nejde nejsou koupená sedadla. Je ale možné je (znovu) koupit a check in udělat hned.

Pokud tento návod nepomůže, napiš co přesně si udělal a co přesně nejde. 

Tak pripojuji snimek 1 a 2. Puvodne byla rezervace odlet 22.8 a prilet 31.8. Prvni cestu dopravce zrusil uz v pol. cervna. Odlozil jsem telefonicky o jeden den. Druhou cestu dopravce zrusil na zacatku srpna. Opet jsem telefonicky odlozil o jeden den.

Docela me na tom prvnim obrazku mate cerveny napis data odletu a nadpisem ORIGINAL INBOUND FLIGHT (CANCELLED). Nevim, radsi na Wizzair jeste zavolam, zda je vse vporadku. (Podotykam, ze zadne upozorneni jsem nikdy od Wizzair nedostal, jen a pouze od Kiwi - ten provadel rezeravaci za me).

No a na druhem obrazku je napis ONLINE CHECK-IN IS NOT AVAILABLE FOR THIS FLIGHT a detaily rezervace. Mam tam cislo rezervace, letu, jmena vsech pasazeru i s cislem sedadla - pri ceste tam jsem v detailech ty sedadla nemel vyplnene.

Tak, co myslite? 


itinerary-1.png
itinerary-2.png

0 Citovat

A jeste doplnim, ze Kiwi.com aplikace ty zmeny odletu a priletu vubec nebrala v potaz. Mam tam porad puvodni datumy a furt mi tam naskakovalo upozorneni, ze let byl zrusen a ze si mam vybrat alternativu blabla atd.

Tedy mam pocit, ze v pripade nejake dalsi zmeny ze strany Wizzair (zruseni/zpozdeni), zadne upozorneni od Kiwi nedostanu.

0 Citovat

Zavolat do Wizz a ověřit to, je dobrý nápad. 

0 Citovat

Tady jeste, jak marny je chat support na kiwi.

 

 

 

0 Citovat

..


kiwi-4.png
kiwi-2.png
kiwi-3.png

0 Citovat

syd1 napsal(a):

Tak pripojuji snimek 1 a 2. Puvodne byla rezervace odlet 22.8 a prilet 31.8. Prvni cestu dopravce zrusil uz v pol. cervna. Odlozil jsem telefonicky o jeden den. Druhou cestu dopravce zrusil na zacatku srpna. Opet jsem telefonicky odlozil o jeden den.

Docela me na tom prvnim obrazku mate cerveny napis data odletu a nadpisem ORIGINAL INBOUND FLIGHT (CANCELLED). Nevim, radsi na Wizzair jeste zavolam, zda je vse vporadku. (Podotykam, ze zadne upozorneni jsem nikdy od Wizzair nedostal, jen a pouze od Kiwi - ten provadel rezeravaci za me).

No a na druhem obrazku je napis ONLINE CHECK-IN IS NOT AVAILABLE FOR THIS FLIGHT a detaily rezervace. Mam tam cislo rezervace, letu, jmena vsech pasazeru i s cislem sedadla - pri ceste tam jsem v detailech ty sedadla nemel vyplnene.

Tak, co myslite? 

Vzhledem k té hlášce "online check-in is not available for this flight" si dovolím odhadnout, že online check-in nepůjde udělat.

Může to být tím, že v Římě chtějí nahnat všechny lidi na přepážku nebo tebe, protože jsi volal na linku a neznal email. Každopádně udělat screenshot a pak na přepážce ukázat (ideálně web přepnout do italštiny nebo angličtiny). Pak bys neměl platit poplatek za check-in na letišti.

V mezičase můžeš ještě zavolat na jejich linku a zeptat se, proč v Římě nemůžeš udělat online check-in.

4 Citovat

Tak na tel. lince potvrdili platnost letu. No, pani byla takova nejista a skoro zacala povidat detaily letu, aniz by si me, po nadiktovani rez. cisla, overila.

Rikala, ze by mel ten checkin jit, ale to byla jen takova fraze, ze tam bude button atd a ze to mam zkusit zitra.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Koho by napadlo kupovat jízdenku s ČD/Regiojetem/Leo jinde než na jejich webu... ale například na Babišově IDOSu? 



Koho by napadlo, kupovat letenky s Ryanair/Eurowings jinde než na jejich webu..., ale například na Eiseltově Cestujlevně?

Aneb spousta lidí kupuje i přes IDOS. Zkusmo jsem omrknul nějaké spoje a ceny a jsou totožné s nabídkou ČD. Cestující, který nesbírá body od ČD, nebo vůbec netuší, že se dá třeba jízdenka stornovat do jisté doby, tak posuzuje jen cenu a ta je pro něj stejná. Tak to klidně vezme přes IDOS.

0 Citovat

CESTUJI za KAČKU napsal(a):

Já letěla s Kiwi poprvé v životě před 3 týdny Skiathos a 1A✌️😁

Neletěla si s Kiwi, ale s aerolinkou. Kiwi ti jen prodalo letenky. Podle všeho sis vytáhla delší sirku. Klidně riskuj dál :) :) :) 

0 Citovat

Mozna by chtelo dat nekam na hlavni stranku banner STOP Kiwi😂🤷… v cem je tak pritazlive, preci chci letenku, jdu prvoplanovite na aerolinky, zvlaste po Evrope. …

3 Citovat

Marketing Kiwi je tak silny a pritahuje lidi co leti poprve jinak nez s CK, jeste je laka na udajnou garanci atd., takze maji pocit, ze jsou v “bezpeci”, dokud nenastane samotny odlet,

na Trustpilotu maji krasnych 1,6, takze asi uz jim Indove nepisou ty hezky recenze 😀

1 Citovat

Kiwi cílí na ty, kdo chtějí někam letět a vůbec neví, kdo tam létá a za jaké ceny. Navíc chtějí, aby se o ně někdo v případě problémů postaral, česká firma, taková varianta cestovky. Že to tak v reálu vůbec není, to ti lidé zjistí až následně. Nedávno jsem po telefonu radil s první koupí letenek přes Ryanair a bylo to opravdu náročné. Člověk si zvykne, ale pak vidí, jak strašně neintuitivní ty stránky jsou.

Může se zdát, že jsou blbci, ale přiznejte se, kdo si položí sám dlažbu? Raději si zavoláte firmu, která se na to specializuje. Protože věříte, že oni to umí líp a budete mít jistotu, že to bude dobře udělané. Až při problému zjistíte, že to žádnou jistotu nedává, zmrší to, opravy se nedomůžete a sami byste si to udělali lépe, protože to vlastně není nic těžkého a zvládne to každý. Tak kdo si může na takovou věc volat firmu... 

5 Citovat

Kiwi obecně nepřitahuje, ovšem někdy k nim nasměrují i okolnosti, například dle: https://www.cestujsbenefity.cz/  (zaměstnanecké benefity Flexipass Sodexo).

Letuškovou nabídku jsem ještě nevyužil, ale nějaké multi-city po Evropě ve hrubé hodnotě voucheru (1000 Kč, 2000 Kč) už jsem přes Kiwi zarezeroval. Samozřejmě oholené bez extra podpůrných balíčků. Ze snad 10-15 letenek možná propadly 2 kvůli změnám časů letů. Že Whizzair? 😉

Kupovat TAP na Kapverdy přes Kiwi s voucherem v hodnotě 5000 Kč byl docela risk, ale vyšlo vše 😀

0 Citovat

No jo, ale taky jsme vsichni leteli poprve (v praveku), pamatuju si muj prvni nakup letenky u Ryanairu r. 2009, letenka do Edinburgu za 0,02€😉. Nevim, jestli to bylo tim, ze zadne Kiwi ani Cestujlevne neexistovalo, ale naprimo, metoda pokus omyl. Proste jdu si to nejdriv za par korun  vyzkouset, osahat, co a jak…. jinak nad obkladacem stojim, kecam mu do toho cely den i po predlozeni blbovzdorneho kladecaku, duveruj ale proveruj.

1 Citovat

Tak nedavno jsem letel s Wizzairem. Zrusili nam let a nedali zadnej nahradni. Proste zadny info. Museli jsme si resit nahradni lety po vlastni ose. Byli tam i lide, co meli letenky pres Kiwi. Kiwi za ne koupil spoj, ktery nam Wizzair po telefonu nechtel koupit a na druhy den uz byl vyprodan. Navic Wizzair ani po 2 mesicich neodpovedel. Clovek si proste nevybere. S letama pres Kiwi jsem problem nemel, nakup je jednodussi hlavne mimo Evropu. Clovek si proste nevybere, neni obdobi, kdy by ted bylo letani bezproblemovy.

1 Citovat

V čem je nákup mimo Evropu přes kiwi jednodušší? 

2 Citovat

Poslusne hlasim, ze uz mam boarding passes uspesne stazene v mobilu. Super.

V online checkin krocich chteli zadat email a telefon, vse mi tedy pristalo do schranky a dokonce vidim moji rezervaci pod mym uctem na Wizzair.

Ja osobne kiwi.com NIKDY vice.

Letenky Praha - Fiumicino staly cca 18 tis / 2 dosp., 3 deti. Coz by asi vyslo podobne primo u Wizzair.

Po zruseni obou letu dopravcem mi kiwi.com nabidli pouze nejake nesmyslne cesty treba i za 20 tis. a s prestupama, nebo dokonce autobusem za 4.5 tis, vtipalci. Nevim, jak by to bylo, kdybych si tam priplatil nejakou tu jejich  garanci a lepsi support. Ale staci si precist komentare na jejich facebooku..

Pritom, pokud zrusi let dopravce, tak automaticky nabizi reschedule/zruseni letu ci cele rezervace za full refund.

To ale kiwi.com vubec nenabidlo. I bez emailu k rezervaci, jsem na tel. lince Wizzair ke zrusenym letum byl schopny pres pnr cislo, jmeno cestujiciho a tel. cislo, vyuzit jejich bezplatnych variant, tedy odlozeni letu na dalsi dny. Mozna stesti, kdo vi.

Ale jeste nejsem zpet v CR, ale pevne doufam, ze uz to pujde bez pb.

2 Citovat

No výborně, vlastní zkušenost je k nezaplacení. Je fajn, žes byl schopen situaci vyřešit vlastními silami (= bez kiwi). :-)

4