Prosim vas, spousta for na tema cicar je 2-3 roky stara. V pondeli odletam, po komunikaci pres email i cicar napsal, ze se plati az pri vraceni vozidla. Nikoli pri vyzvednuti. Je tu nekdo, kdo ted byl nedavno a mel auto u cicaru? Zda platil az pri vraceni? Diiky ❤️❤️ .

Cicar

Založil(a) ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

Nevím jestli se to tady řešilo, nicméně je to tip pro ušetření za plné ppojištění spoluúčasti za auto. Češká pojišťovna má službu pojištění věci půjčené. Příplatek v Evropě k cestovnímu pojištění mne vyšel na 12 kč.


vystrizek.jpg

0 Citovat

Tieto pozicovne ponukaju podobne ako cicar bez depozitu, da sa pouzit debetna alebo kreditna karta (mozno aj hotovost neskusal som) a vsetko v cene. Zo vsetkymi mam len dobru skusenost (vratane cicaru). Tak mozes porovnat www.autoreisen.es, www.orcarcanarias.com, www.autospluscar.com

0 Citovat

[citace="Petr Šoltys"]

Nevím jestli se to tady řešilo, nicméně je to tip pro ušetření za plné ppojištění spoluúčasti za auto. Češká pojišťovna má službu pojištění věci půjčené. Příplatek v Evropě k cestovnímu pojištění mne vyšel na 12 kč.


A kolik muziky je za tech  12 Kc ?  Navic mam pocit ,ze to pak bude fungovat tak , ze si napred  odectou s depozitu  ,pripadne to s tebe buou drit  pri vraceni  ,a ty to pak budes resit  s Ceskou pojistovnou

Nastesti za celou dobu pujcovani jsem resil jen jednu udalost na Mauritiu  ( skrabanec  ,ktery zpusobil kus hroudy  letici s kusem cukrove trtiny s protijedouciho nakladaku ) ,Mel jem plne pojisteni .ale pres econymy car ,auto pujceno pres Royal  a musel jsem zaplatit  90 euro ,ktere mi pak economy poslalo po korespondenci a dolozenych dokladech zpet na ucet

Myslim ,ze by to dopadlo s pojistenim u Ceske pojistovny stejne , a vyhnout se tomu da jen tak ze pripojistis navic primo na prepazce kde pujcujes ,vyhybam se tak i depozitu , tyden me vychazel  asi 50 euro (zkusenost jen v EU )  a pak uz depozit nevyzadovali

V posledni dobe jsem se snazil radeji vyhledavat mistni pujcovny  ( Recko ) a resil to primo s nimi   no a na Kanarech pak ten Cicar ,Plus car ,jak pise janicek 

0 Citovat

A jak jinak si myslíš, že funguje externí pojištění? Samozřejmě, že si půjčovna škodu odečte z depozitu a Ty si to pak řešíš sám s pojišťovnou.

0 Citovat

eremi, vsak ano , reagoval jsem na Petra Soltyse , s tim ceskym pripojistenim ,navic za 12 Kc tam asi bude tisic vyjimek na ktere se to  nebude vztahovat

Osobne nemam rad zadna pojisteni cehokoliv , myslim , ze vzdycky to bude nastaveno tak,aby vydelala pojistovna ,ale obcas se riziko  musi nejak eliminovat ,to uz je na kazdem individualne

Na Kanarech je diky Cicaru ,Plus caru a dalsich podobnych jedno z nejlepsich pujcovani aut na svete ,nevim ,jestli existuje  misto , kde lze pujcit auto jednoduseji nez prave na Kanarech

0 Citovat

Mikire, nemáš rád pojištění, protože tam je určitě spoustu vyjímek. Ale pojistíš si úplně stejně auto přes "Mel jem plne pojisteni .ale pres econymy car". V čem je, prosím, rozdíl?

0 Citovat

Mikire, vůluky si můžeš lehce najít v podmínkách. Stačí jen číst. ;-)

0 Citovat

Jasne  i kdyz zatim bryle nepotrebuju  .mozna by se hodila  lupa  -) pri cteni  podminek ( mysleno vseobecne  u kazdeho pojisteni ) a ano mel jsem to stejne ,ale mimo EU ,dost dlouho jsem hledal u koho bych to pojistil na Mauritiu a protoze  jsem nenasel  nic, co by me zaujalo ,tak jsem se vratil k osvecenemu economy  car ,a radeji si  sjednal hned  u nich to pojisteni ,protoze jsem nevedel do ceho lezu  a to pripojisteni stalo  necelych 100 euro .coz se mi prislo rozumne kdyz to bylo na 15 dnu

Na miste  jsem to pak uz neresil ,oproti EU , kde si sjednam jen zaklad  a pak u prepazky doresim zbytek ,V EU jsem uz  ale presel na mistni pujcovny , nekdy to znamena pohledat mimo letiste
0 Citovat

Mikire, myslím, že celkem normální podmínky, nemyslíš?


vystrizek.jpg

0 Citovat

Nejsem pravnik abych to posoudil ale treba bod d ) se me moc nelibi  ,uvedu priklad  v motoru bude nedostatek oleje , kontrolka nebude fungovat ,  ,dojde k zadreni motoru  a pujcovna bude vyzadovat  uhradu .. nebo mozna jiny priklad  spalena spojka ..bude vyloucene plneni ?

Ani bod a ) neni uplne cisty ,,vratna kauce ? ..tedy depozit  v pripadne poskozeni   z nej odectou ..a oni mi to neproplati ? Vratna kauce muze byt taky na PHM  treba,  pri poskozeni nadrze  tam palivo nebude ani ho tam nedodam

0 Citovat

Mikire, mně připadá, že si prostě libuješ v tom, být pokaždé proti všemu, i když to znamená kecat blbosti. To je nějaká nová úchlka? Mimochodem přečti si podmínky těch tvých economy car.


vystrizek.jpg

0 Citovat

@Petr Soltys

Ale ne i kdyz  obcas jsem takovy stoural  a taky do me tady  rypaji casto ,ono to spis  souvisi  s tim ze ceskym institucim  moc neduveruju ,coz me nemuze mit nikdo za zle ,kdyz ziju 20 let mimo CR a mam i irske obcanstvi 

Jiste economy ma taky ruzne blbe podminky , treba dopredu nevim u koho to sjednali ,dozvim se to az dostanu voucher ,proto jsem zacal pujcovat v Evrope u mistnich ,vseobecne  ono kazde pojisteni  je svym zpusobem prodelecne at  pojistis  u  koholiv ,,ale nekdy to je lepsi nez riskovat

A ani te urcite neduvere se nemuzes  divit ,kdyz treba ctu  o tom pristupu  ceskych pojistoven  v souvislosti s Cinou ,,nebo  treba  o vymahani kompenzaci  u Smartwingsu-CSA  a podobne

0 Citovat

Mikire o jakém přístupu českých pojišťoven v souvislosti s Čínou? Ty máš zase dneska formu... Pokud myslíš ten článek na aktuálně nebo kde, tak by bylo zase dobře si nejdřív udělat jasno, než začneš psát hlouposti - Allianz je německá pojišťovna, Axa francouzská, Generali původně italská se sídlem v Nizozemí, takže asi tak...

A co má společného to, že žiješ jinde a máš to irské občanství s tím, že nedůvěřuješ českým institucím, jestli teda vůbec víš, co je to česká instituce - viz výše? Jako, že se životem v Irsku rozvíjí nějaké postižení nebo jak psal Petr Šoltys nějaká úchylka kecat blbosti?

0 Citovat

eremi trefil si to s tim clankem -)  formu mam protoze nema zadne letenky smer Thajsko ,Vietnam , Cinu  Malajsii a podobne  i kdyz loni  o tom case  jsme byl na Thajsko moc zvedavy  a Malajsii bych si dal rict  ,ale treba za mesic  budou Kanary -)  tam jsem naval Cinanu  neevidoval moc  -)   Ziti jinde s tim ma hodne spolecneho, .protoze neutralni pohled zvenci na veci  je urcite odlisny od toho, kdyz v tom prostredi zijes ,vic to komentovat nechci ....

0