Rusko za 3 týdny

Napsal padrino11 2018-04-03T23:47:53+02:00 ve fóru Co vidět a navštívit
5 odpovědí

Přemýšlej jsem, že bych se konečně podíval do země, kde zítra znamená včera a kde přízemí je první patro. Nesnáším byrokracii a proto pokud musím vyřizovat vízum, rád bych vše viděl při jedné návštěvě.

Plán je následující: na pár dní do Moskvy, pak letadlem do Vladivostoku, zpět vlakem Do Irkutsku k Bajkalu - chci si vyzkoušet TSM, ale nechci tam trávit týden nonstop. Z Irkutsku letadlem do Moskvy a pak na pár dní do Petrohradu (letadlo nebo rychlý vlak) - prohlédnout Ermitáž.  Odpovídá to časově, dá se to naplánovat lépe? Stačí jízdenky koupit na místě a je lepší kupovat jednotlivé úseky, nebo celou trasu najednou? Staví vlak na delší dobu (několik hodin) ve městech po cestě?

Ohledně vlaku - ani nevím, jestli vůbec jde koupit jedna jízdenka, pokud chce člověk cestu dělit, podle mě ne - lístky jsou vázány na konkrétní vlak. Pokud pojedeš v létě, určitě je lepší koupit dopředu klasicky přes net: https://pass.rzd.ru/main-pass/public/en. ;
Vlaky ve stanicích stojí obvykle 5-10 minut, maximum je nějakých 40. A při plánování pozor, že čas na ruské železnici je jen jeden, ten moskevský! 

Dík koukal jsem na to, je to docela přehledné. Z Vladivostoku do Irkutsku to jsou 3 dny cesty a cca 1700 CZK - což je vlastně cena za dopravu včetně ubytování.  Ještě přemýšlím jestli to dát nonstop, nebo rozdělit a podívat se třeba na půl dne do nějakého většího města po cestě. A z Irkutsku asi přímým letem do Petrohradu (pokud je). Letenky jsou vzhledem ke vzdálenostem docela levné. 

urcite to rozdel, ak pojdes s madam Krupskou, nevynechaj Ulan Ude a najvacsiu hlavu Lenina na svete

thumbnail-aspx.jpg

Je to krasavec,  musím ho vidět na vlastní oči.

A do vlaku beru film Čekist abych si tu dobu připomněl.

Ahoj, naplánování cesty po transsibiřské magistrále není navzdory představám úplně jednoduché. Většina lidí se (stejně jako původně já) mylně domnívá, že může z vlaku kdykoliv a kdekoliv vystoupit. Je potřeba promyslet trasu, zajistit potřebná víza a koupit jízdenky. Jízdenky se dají koupit 40 dní předem na stránkách dopravce. Neodkládala bych to na poslední chvíli. Může se stát, že pak nezbyde místo, nebo naopak zbydou jenom místa u záchodků. O tom, jak naplánovat cestu po Transsibu jsem napsala vyčerpávající info tady: http://realcamplife.com/cs/trans...agistrala/ tak třeba to zodpoví pár otázek :) 

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!