Zdravim vospolok, o 2 dni letim do Armenska, kde zostaneme par dni. Itinerar mam ako tak naplanovany, bdueme mat Ladu Nivu (dufam) a tak sme celkom flexbilny. Dufam, ze v Jerevane nebude dovtedy druhy Majdan a Karabach neobsadia Azeri :))Ak by ste mali nejake vase vlastne tipy dajte vediet, ale rad by som chcel radu, ze ci je lepsie ist okolo jazera Sevan zo severu, alebo z juhu, teda ci cestou M11,alebo M14. Neviem kolko budeme mat casu a aky bude stav ciest, takze aby sme v pripade potreby si vedeli spravne vybrat :) (pravdepodobne sa vratime z Karabachu zo severu, kde by mala byt uz nova cesta) .

Armensko

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

19 reakcí

Zdravim vospolok, o 2 dni letim do Armenska, kde zostaneme par dni. Itinerar mam ako tak naplanovany, bdueme mat Ladu Nivu (dufam) a tak sme celkom flexbilny. Dufam, ze v Jerevane nebude dovtedy druhy Majdan a Karabach neobsadia Azeri :))

Ak by ste mali nejake vase vlastne tipy dajte vediet, ale rad by som chcel radu, ze ci je lepsie ist okolo jazera Sevan zo severu, alebo z juhu, teda ci cestou M11,alebo M14. Neviem kolko budeme mat casu a aky bude stav ciest, takze aby sme v pripade potreby si vedeli spravne vybrat :) (pravdepodobne sa vratime z Karabachu zo severu, kde by mala byt uz nova cesta)
0

vzdy o krok napred.. :-D kazdopadne az to budes mit vse projety a vratis se, tak se tesim na dalsi tripreport, Armenie u me padne v blizke budoucnosti myslim, uz ji mam v hledacku dlouho..

0 Citovat

Ja som siel M4 a miestami to bol tankodrom ,ale stara Lada (nie Niva) to prezila. Mali sme okruh Garni temple , Geghard Monastery, kostoliky pri Sevane a nejaka privatna vecera u taxikarovych znamych ... stihnute za den.  Podla mna by sa do toho dala vopchat este Zvartnost Cathedral ... no a pozor na policajtov ruskeho typu :D

0 Citovat

Nezapomeň, že na jihu v horách je M10 směrem k Yeghnednadzoru do konce dubna většinou uzavřená - neprůjezdná kvůli sněhu. 

0 Citovat

Přes co máš půjčenou Ladu? My jsme tam byli teď přes Velikonoce (konec března) cca 9 dní.

Jeli jsme spodem z Yerevanu přes Khor Virap a Noravank až do Tatevu a z Tatevu k jezeru Sevan horem M10. Všechno normálně průjezdný.

M11 ani M14 jsme nejeli, protože jsme do Náhorního Karabachu nejeli.

M4 je ještě parádní silnice například oproti vybraným úsekům k Tatevu :D :D

Pokud bys chtěl jet z Yerevanu přes Sevan a Dilijan do Haghpat a Sanahin, tj. až do Alaverdi, tak se to musí objíždět přes Vanadzor a Stepanavan, protože kus M6 je uzavřený (Google o tom neví, Waze ano).

A ještě jedna malá rada - na chození je mít dobré mapy.cz, ale nikdy, opakuji nikdy podle toho nejezdi, zvlášť když to bude "zkratka" :D

0 Citovat

diky za info, Lada by mala byt od Car&Van Jerevan - booknute cez economycarhire.

Zaciatok planujeme presne ako vy, ale teda od Tatevu do Karabachu a zo sever naspat okolo Sevanu.

Asi na ten severozapad krajiny nepojdeme, ale vsak nikdy neviem, po dlhom case sme flexibilny, ze 5 dni nemame ubytko booknute. ako pozeram Dilijan je po ceste a v google maps mam znacku "want to go", tak uvidime :D

Jo, budem sa drzat hlavnych ciest a len kratke "zajizdky" :D

0 Citovat

My jsme právě měli zamluvenou Ladu přes Caravan.am napřímo. Bylo to nejlevnější i s full pojištěním, protože tam mají do cca konce dubna 25 % slevu a nakonec nám kvůli technickým problémům s Ladou nabídli Toyotu RAV4 za cenu Lady, tak jsme to teda vzali no.. :D

0 Citovat

posli link na zlavu, mozno este stiham :D

edit: aha uz vidim, to odpocita z finalnej ceny?
0 Citovat

Jo, přesně tak. Vejdeš se do toho data? Nebo vyšlo by to lépe než to, co máš teď? 

0 Citovat

Už som to zmenil, pár euro ušetrených. Diky :) keď som to bookoval pol roka do zadu, tak tu akciu nemali :))

0 Citovat

Tonic opatrně: Arménie: Pouliční nepokoje

Stále v platnosti: 19.4.2018


Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje, vzhledem k pouličním nepokojům souvisejícím s vnitropolitickou situací, občanům ČR pohybovat se v centru hlavního města Jerevanu s obezřetností a vyvarovat se účasti na demonstracích.

Intenzita a vývoj situace se rychle mění, nelze vyloučit násilný vývoj.


0 Citovat

Však to  české ministerstvo varuje, to se slováků netýká ;)

0 Citovat

Aha tak tu buď v klidu............(:

0 Citovat

Necháme sa prekvapiť. Skôr ma trápi počasie. Nejaké tipy čo v okolí Gyumri? Lebo tam to vyzerá že prvé dni bude pekne.

0 Citovat

Tradičný piatok na Kaukaze



img-20180420-220322.jpg
jpeg-20180420-213227-1728837682.jpg

0 Citovat

už se těším na trip report, tohle plánuju na příští rok...

0 Citovat

Dnes zablokovali hlavný ťah na Gyumri, tak hodinka pauza. Inak super to tu je.



img-20180421-152752.jpg

0 Citovat

Daky tip co navstivit medzi meghri a goris ?


Oci mi zatial padli na kaplan a vystup na khustup.


S dopravou som odkazany len na stop a marsutky

0 Citovat

baca12 napsal(a):

Daky tip co navstivit medzi meghri a goris ?


Oci mi zatial padli na kaplan a vystup na khustup.


S dopravou som odkazany len na stop a marsutky

Prostým kouknutím do mapy vidím nejméně 4 pevnosti a několik klášterů. Při arménských cenách to lze objet taxíkem. 

0 Citovat

Tak az na armenskych hraniciach som zistil, ze i ked ma clovek platne dva pasy, a chce jeden zatajit,  da sa to vyhladat v systeme.

Doposial som bol v tom, ze system neni niako prepojeny, no mylil som sa.

Inak prechod na iranskej strane izi pizi (5min) ale armenska cca 20min s podrobnym skumanim asi sfalsovaneho pasu iranskymi teroritami .

0
19 reakcí