Ahojte, letíme do Singapuru a máme 10h 45min stopover v Pekingu od 4:50 do 15:35. Myslíte, že sa oplatí a stihne ísť pozrieť čínsky múr? Aké máte skúsenosti?Ďakujem za rady a tipy ako na to. .

Stopover v Pekingu

Založila ve fóru Co vidět a navštívit

Pet napsal(a):

 v případě úspěšného propuštění z letiště 

To je fakt prča

0 Citovat

JJ, v poledne, přiletím kolem 5,30 a asi to teda vezmu hopem, díky:)

0 Citovat

niemandos napsal(a):

To je fakt prča

jsem připravena na vše, beru to s nadhledem :-P

0 Citovat

Ahoj, tušíte někdo, jestli se dá v Pekingu Airport Express, metro a vstup do Zakázaného města platit kartou? Nebo je lepší si vyměnit peníze předem? Nechci na místě pobíhat a hledat bankomaty, ale zároveň bych si nerada vezla domů juany, kdyby nás třeba nepustili z letiště. Máme na přestup 8 hodin, takže to bude taková turborychlá návštěva.

0 Citovat

 V decembri sa to dalo platit len  v hotovosti. Vracali sme sa nazad na letisko hladat bankomat. Pri vstupe do Airport Express nebol ziadny funkcny. 

0 Citovat

Děkuju za odpověď, takže nejjednodušší bude vyměnit si předem, a kdyby nás nepustili, tak to rozjet v letištním baru :-)

0 Citovat

Pokud letíš s Air China, tak si můžeš zadarmo přes web rezervovat salonek, který je sice nic moc, ale lepší než tam čekat na kovový lavičce v hale.

0 Citovat

Dík za tip. Bude se hodit :) 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Dík za tip. Bude se hodit :) 

Dá se hotel i salonek. Hotel má myslím podmínky, že musí byt přestup přes noc, případně přes den víc jak 6 hodin s příletem před 8 ráno. U salonku stačí přestup delší než 4 hodiny. Salonek je takovej nuznej, flekatý křesla, nějaký čínský čůča, nealko, snacky (sušenky, instantní nudle, koláče...), ale zadarmo to potěší. Byly tam i nějaký private rooms, kam se dá jít přespat, ale ty se nedaly rezervovat a jak jsem pochopil, tak byly first come, first serve.

Salonek:

https://www.airchina.ca/CA/GB/bo...g/lounges/

Hotel:

https://www.airchina.ca/CA/GB/booking/hotels/


0 Citovat

Díky, mrknu na to. Přílet mám před šestou ráno. A hotel by měl být i více méně jistota tranzitního víza, ne? 

0 Citovat

No to právě být nemusí, alespoň tedy u mě nebyla. Sice jsem ten hotel předem rezervovaný neměl, protože jsem chtěl jet na čínskou zeď, ale po tom, co mě první úředník odmítnul, jsem šel na přepážku aerolinky a tam se mě rovnou zeptali, jestli chci hotel, že to není problém. Dokonce ten chlap z tý přepážky šel se mnou znovu k tomu úředníkovi  (kde už se mezitím vystřídali a byl tam jiný) a řekl jsem , že jdu na hotel, řekl mu to i ten chlap od Air China. Pak se chvíli bavili čínsky a znova mi úředník řekl, že pod 24 hodin prostě z letiště nepouští. Chlápek od Air China pak jen řekl, že ten úředník je tady boss a že s tím nic nemůže udělat. Tak aspoň pak byl ten salonek.

0 Citovat

Aha, tak ještě lepší 😂 Dík za nepotěšující zprávy 😄

0 Citovat

Teď si rezervuju tranzitní hotel na webu Air China a u letu do Pekingu mi vyskočily 3 možnosti zdarma: hotel, salonek a Ground-Air Connection, u letu z Pekingu pak Ground-Air Connection. Vybral jsem si Transit Hotel a když kliknu na další možnost, objeví se mi hláška "Dear passenger, you can only pick one of the four services chauffeured transfer, transit hotel, transit lounge and ground-air connection and make a reservation for it." "Hotel i salonek" tedy mělo zřejmě znamenat "hotel nebo salonek". :-) Jinak oficiálně hotel až na letišti rezervovat nejde, je tedy zajímavé, že to úředník vůbec nabídl. Asi je to zase klasické čínské přibližně platící pravidlo. :-D "3、Passengers must book a transit hotel in person or through a self-service channel prior to boarding their inbound flight. On-arrival bookings are not accepted. "

EDIT: Ten Ground-Air Connection v případě Pekingu znamená bus z/do Baodingu nebo Langfangu.

0 Citovat

Dokázal by někdo dohledat oficiální prohlášení o 24 hod. tranzitu v Pekingu v čínštině? Zatím jsem našel vždy jen méně nebo více neoficiální stránky v angličtině. Odkaz na snad oficiální čínské PDFko dává 404ku. Dík

Jinak jsem zkontroloval číslo e-ticketu a třídu - nárok na jak na hotel, tak salónek je.

0 Citovat

Tak máš asi nějakou lepší třídu. Já se o tom nikde nedočetl, jen říkám, co mi hodil web za hlášku při klikání na ty možnosti. :)

0 Citovat

No právě oficiálně bys ho měl mít rezervovaný předem, ale mě ho tam na přepážce nabídli sami od sebe, aniž bych se na to ptal. Stejně tak ho tam nabízeli i dalším lidem, co se přišli ptát na lounge. Ale to je klasický čínský bordel, kdy sami neznaji svoje pravidla (nebo byly pravidla ztraceny v překladu). 

0 Citovat

Jinak tady je nějaká nová hláška z webu ambasády a samozřejmě se tam zase nehovoří o nutnosti mít tranzit delší než 24h... http://www.chinaembassy.cz/cze/l...714190.htm Postup ale výslovně zmiňuje nahlášení úmyslu získat visa-free vstup už při check-inu.

0 Citovat

Podle toho webu ambasády - dochází k nějaké změně pravidel od 1.12.2019?

Pochybuji o tom, že by check-in agent mohl ten vstup do země nějak "připravit". To by na to musel mít v systému nějaké kolonky...

0 Citovat

Jen ukojení zvědavosti... Pořád ta lounge při přestupu jen ten šílený kutloch?


ktl.jpg

0 Citovat

rsaf napsal(a):

Podle toho webu ambasády - dochází k nějaké změně pravidel od 1.12.2019?

Pochybuji o tom, že by check-in agent mohl ten vstup do země nějak "připravit". To by na to musel mít v systému nějaké kolonky...

Fakt nevím, ale četl jsem to i v jiných návodech (např. tu https://www.travelchinaguide.com...a-free.jpg)  i v nějaké diskuzi snad na Tripadvisoru. Sám jsem to vždy řešil až na letišti a nikdy jsem nenarazil na problém (když nepočítám jednu pobíhající "asistentku" nedaleko přepážky, která nás odháněla s tím, že nemáme nárok, ale když jsme se jí vyhnuli, tak u přepážky samotné nebyl problém).

0 Citovat

Hm, tak rezervováno. Hotel na cestu tam a salónek pro cestu zpátky. Jsem na to zvědavý.

Jinak prošvihl jsem něco nebo mi náhodně přidělí nějaký hotel z jejich seznamu? Bude nějaká sankce, když se tam nakonec nedostavím, protože např. pojedu na Čínskou zeď?

0 Citovat

A všímám si ještě jedné super věci - přílet mám druhý den ráno, přesto v jejich potvrzené rezervaci mám o den dřívější datum. Inu, Číňani...

0 Citovat

Chceli po tebe udaje z pasu? Lebo budem robit novy, tak ci to riesit az potom, alebo sa da aj teraz ... resp. teraz tam aj napriek splneniu podmienky neviem nikde najst - Overseas website: In "Booking Management" on the homepage, select "Service booking - transit hotel" and click "Book now". Zeby najprv chceli potvrdit zmeny odletov? alebo som slepy? :D

0 Citovat

voughne napsal(a):

Chceli po tebe udaje z pasu? Lebo budem robit novy, tak ci to riesit az potom, alebo sa da aj teraz ... resp. teraz tam aj napriek splneniu podmienky neviem nikde najst - Overseas website: In "Booking Management" on the homepage, select "Service booking - transit hotel" and click "Book now". Zeby najprv chceli potvrdit zmeny odletov? alebo som slepy? :D

Jo, chtěli po mně číslo pasu. Dělá se to na těch stránkách s informacemi - úplně dole je tlačítko Book Now a to vede na ten správný formulář Manage My Booking.
0 Citovat

Taky bych vyzkoušel salonek, ale na cestě tam budeme rádi, když si bez sprintu stihneme přestoupit, máme na to 90 minut. Snad nás aspoň na zpáteční cestě pustí do Pekingu/na tranzitní hotel, i když máme přestup <24h. Sice nám tedy náhodně (?) přidělili hotel nejblíž letišti a jeho recenze jsou strašné, ale spát tam snad půjde. 😊

0