Ahojte, letíme do Singapuru a máme 10h 45min stopover v Pekingu od 4:50 do 15:35. Myslíte, že sa oplatí a stihne ísť pozrieť čínsky múr? Aké máte skúsenosti?Ďakujem za rady a tipy ako na to. .

Stopover v Pekingu

Založila ve fóru Co vidět a navštívit

J0x napsal(a): Sice nám tedy náhodně (?) přidělili hotel nejblíž letišti a jeho recenze jsou strašné, ale spát tam snad půjde. 😊
Závidím. Ten můj poklad má taky strašné recenze (2* z 5) a je ještě tak 3 km od letiště).

0 Citovat

Ja mam prilet z Myanmaru o 5 rano, uz som toto absolvoval v Manile a bez hotela cakat do 13:15 na odlet v letiskovej hale ... to radsej budem spat 2h aj s mysami na posteli :D

@Michal dik, uz som to konecne nasiel :)

0 Citovat

Cekali jste snad kluci 4 nebo 5 hvězd. :-) A to ještě není hvězda jako hvězda. Ta čínská bude dozajista speciální. To není ironie, ale jen střízlívý pohled na věc. 

0 Citovat

Čekal jsem aspoň, že si z toho seznamu budu moct vybrat. Ne random přiřazení. Hilton jsem fakt nečekal. 

0 Citovat

Tahle jejich akce ke zvyseni turismu je klasika usita cinskou jehlou - jednou neco jde a podruhy ne bez zrejmyho duvodu. Meli jsme v Pekingu cestou do Hanoje stop asi na 20 hodin v kazdem smeru letos v kvetnu.

2 na business vizum a dalsich 7 lidi na klasicke 96 hodinove on arrival. V obou smerech nas do mesta pustili vsechny.

7 letenek bylo koupeno dohromady, dalsi 2 asi o hodinu pozdej u u stejneho prodejce. Po vyvinuti urciteho usili se mi pro tech 7 lidi podarilo ziskat v obou smerech tranzitni hotel (prodejce musel rucne do systemu Air China pridat cisla pasu, aby se tam dalo vubec zalogovat). Ten portal se fakt blbe hleda (maji ruzne pro vnitrocinske lety a mezinarodni lety a jeste par dalsich specialit co si vzpominam), proto pridavam odkaz

http://www.airchina.com.cn/vaser...anguage=en

Tam jsem se docetl, ze protoze cislo me letenky zacina na 999, nemam na hotel narok. Pak jsem ho pro nasi skupinu 7 lidi bez problemu objednal - na vyber byl i salonek, ale my chteli primarne do centra a na Velkou zed, hotel  jsme brali v podstate jen kvuli sprse a zvyseni sance na tranzitni viza. Kdyz to kamarad zkousel druhy den pro ty zbyvajici 2 s jinou letenkou (take zacinajici na 999) tak mu to rezervaci nepovolilo.

V letistni hale si pak muzete pozadat o free tranzit do hotelu. Zkouseli jsme to jednou a priste bych bral radsi taxi, ty hotely jsou od letiste kousek. Nahlasili jsme umysl nechat se odvest do hotelu u prepazky a byly jsme usazeni na cekaci sedacky, kde uz skupina Cechu podle jejich slov asi 2 hodiny cekala. V hotelu jsme jen chteli nechat veci a vyrazit na Cinskou zed.

Zhruba kazdych 20 minut sjme se dosli zeptat jak to vypada s odvozem. Asi 3x byl tentyz cinan na prepazce prekvapen, ze tam cekame. Asi po dvou hodinach a 6 urgencich nas odvedli na parkoviste k mikrobusu, ktery nas hodil do asi 5km vzdaleneho hotelu. Podotykam, ze tam nebyl zadny naval, na odvoz jsme cekali prakticky jen my.

Tranzit zpet na letiste probihal v podobnem duchu, jen roli zapometliveho objednavace odvozu sehrala recepcni v hotelu. Alespon tedy umeli jak v hotelu, tak na letisti obstojne anglicky, coz je treba v Shenzhenu docela vzacne i v 5*.

Cestou zpet jsme jeli rovnou metrem k Zakazanemu mestu i s prirucnimi zavazadly a do hotelu jsme se pak na sprchu a hodinku spanku dopravili svepomoci.

Hotel byl na evropske pomery takova spinavejsi 2*, postel cista, sprcha trochu horsi, ale pouzitelna (jen me trochu desily nezaizolovane vodice 230V kabelu u stropu sprchoveho koutu, bylo to na vsech pokojich a jejich smysl nevim ani zda byly pod proudem, snazil jsem se je moc nesprchovat.

Osobne mi prijde, ze ty tranzitni hotely slouzi prakticky jen pro Air China - tipoval bych nejaky soukromy projekt nekoho sprizneneho s managmentem aerolinek. Ty ceny co meli vyvesene n a recepci byly totiz fakt mimo (myslim ze neco jako 1500CNY za den) a podle me slouzili jen k tomu, aby z nich mohli aerolinkam davat papirove nejake slevy.


0 Citovat

Vyfasoval jsem tento: https://www.tripadvisor.cz/Hotel...18?m=55595

Jen mi ještě vrtá hlavou hláška o rezervaci pro všechny v rámci jedné letenky nebo tak nějak to tam divně psali... kupoval jsem najednou 2 letenky, ale při rezervaci hotelu se nezadává kód rezervace, ale číslo letenky, tak nevím, jestli se na to dá spolehnout, že dostaneme dvoulůžkový pokoj a ne jen jedno místo s nějakým cizím člověkem ve druhé posteli. 😊

0 Citovat

Na to bacha, protože to u economy letenek tě v Číně můžou ubytovat s cizím člověkem, ale když letíte spolu, tak Vás dají spolu (pokud máte stejný příjmení), případně to dořešíte na místě, nebude to problém.

0 Citovat

Já vyfasoval Beijing Airport Lanwan International Hotel a ani Google si není jistý, kde že to přesně je, a podle nějakého Lanwan na Agodě není u letiště ani u metra. 

0 Citovat

Na to si zvykni, je tam problém s transkribcí a taky s tím, že google často mate. A dostaneš hotel zadarmo, tak si myslím, že přežiješ to, že není u letiště ani na metru (v Číně, že je hotel u letiště znamená i to, že je 30 minut jízdy autem od letiště). Jinak taxíky jsou všude a stojí doslova pár šupů.

0 Citovat

Já tedy byl v hotelu akorát od Hainan Airlines a to byl fakt pěkný, nový, čistý a prostorný pokoj. Byl jsem sám a pokoj jsem dostal jen pro sebe. Ten hotel už se mi pak nikdy nepodařilo dohledat, v google mapách ho nedokážu najít a měl jen nějaký čínský název v čínských znacích :D Akorát teda recepční nerozuměla ani slovo anglicky, včetně slov jako například metro, subway, taxi, Forbidden City :D Bylo to na ulici mezi letištěm a metrem International Exhibition Center, zhruba v těchto místech:

https://goo.gl/maps/GaC3dgq4TXJX9dgQA

V tý ulici byl jeden hotel vedle druhého, takže předpokládám, že i ty Air China hotely tam někde budou. K tý stanici metra to bylo cca půl hodiny pěšky, ale byl takovej smog, že bych se po cestě udusil, tak jsem jel taxíkem za 15 CNY. Tahle linka je dobrá pro cesty na sever města třeba do Olympijského parku. Do centra asi bude časově lepší vzít taxík na T2 a pak expres metrem.

Air China hotel jsem bohužel nebo možná bohudík nevyzkoušel díky rozhodnutí imigračního úředníka, jak jsem psal výše. Jinak tu fotku co dával Cali, to vypadá jako ono. Byla to fakt sockárna, nicméně aspoň pití tam bylo.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Já vyfasoval Beijing Airport Lanwan International Hotel a ani Google si není jistý, kde že to přesně je, a podle nějakého Lanwan na Agodě není u letiště ani u metra. 

Na webu je adresa, Google hodí 2 místa (to druhé asi někdo přidal o kus dál v rámci čínského offsetu na zmatení nepřítele), a u toho prvního, které kupodivu Google sám neoznačí, jsou přes jedno hned 2 baráky, na kterých je nápis  Lanwan International Airport Hotel.

https://goo.gl/maps/tx3KMoQnL4QAJAqs9

0 Citovat

eremi napsal(a):

Na to bacha, protože to u economy letenek tě v Číně můžou ubytovat s cizím člověkem, ale když letíte spolu, tak Vás dají spolu (pokud máte stejný příjmení), případně to dořešíte na místě, nebude to problém.

Stejné příjmení nemáme, ale já doufám, že dostaneme hotel oba, když jsem rezervoval na moje číslo letenky.  Ale hlavně doufám, že nás vůbec pustí z letiště. 😀
0 Citovat

J0x napsal(a):

Stejné příjmení nemáme, ale já doufám, že dostaneme hotel oba, když jsem rezervoval na moje číslo letenky.  Ale hlavně doufám, že nás vůbec pustí z letiště. 😀

S tím hotelem si fakt nedělej starosti,kdyby byl jakýkoliv problém (jako,že nebude), tak dořešis na místě (pokud Vás pustí z letiště 😁😁😁

0 Citovat

Jen jestli s tím tranzitním hotelem od Air China nejste moc optimističtí. Zrovna čtu čerstvě přidaný cestopis (Petr Dobeš, Vietnam) z letošního dubna a kopíruju část níže:


V rámci letu byl plánovaný 20-ti hodinový přestup v Pekingu. Samozřejmě s možností získat bezplatná tranzitní víza do Číny. My se rozhodli vzhledem k časům příletu a odletu, že si přes den odpočineme a tak jsme si přes pobočku Air China v Mnichově zajistili tranzitní hotel. Po asi hodině úředničiny se nám podařilo vyřídit víza a prošli jsme do Číny. Na přepážce jsme se tedy snažili domluvit transfer a ty další věci kolem již 3 měsíce dohodnutého a potvrzeného hotelu.

Verze 1 byla – hotel máte ale ne jeden ale 3 a rozdělíme si Vás, jak chceme, nehledě na znalost angličtiny a dalších věcí.

Verze 2 byla – hotel máme jen pro část z Vás, ostatní mají smůlu a musí počkat na letišti. Pak následovalo další dohadování a po další půlhodině následovala

Verze 3 – a to bylo že tato služba je dostupná jen pro Číňany

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Jen jestli s tím tranzitním hotelem od Air China nejste moc optimističtí. Zrovna čtu čerstvě přidaný cestopis (Petr Dobeš, Vietnam) z letošního dubna a kopíruju část níže:


V rámci letu byl plánovaný 20-ti hodinový přestup v Pekingu. Samozřejmě s možností získat bezplatná tranzitní víza do Číny. My se rozhodli vzhledem k časům příletu a odletu, že si přes den odpočineme a tak jsme si přes pobočku Air China v Mnichově zajistili tranzitní hotel. Po asi hodině úředničiny se nám podařilo vyřídit víza a prošli jsme do Číny. Na přepážce jsme se tedy snažili domluvit transfer a ty další věci kolem již 3 měsíce dohodnutého a potvrzeného hotelu.

Verze 1 byla – hotel máte ale ne jeden ale 3 a rozdělíme si Vás, jak chceme, nehledě na znalost angličtiny a dalších věcí.

Verze 2 byla – hotel máme jen pro část z Vás, ostatní mají smůlu a musí počkat na letišti. Pak následovalo další dohadování a po další půlhodině následovala

Verze 3 – a to bylo že tato služba je dostupná jen pro Číňany




To je to co pisu nejen ja vyse..v Cine je to pro kazdeho a pokazde jinak. Je jedno, co je kde napsano, zejmena pokud to neni cinsky. Casto zalezi na rozhodnuti urednika a nebo i nejakeho pocitace :)

0 Citovat

No to co popisuješ je standardní čínský chování, proto je lepší s ničím nepočítat a být smířený s tím, že v nejhorším případě tam budeš otáčet plechovky TsingTao z automatu za 6 CNY na lavičce u gatu celou dobu přestupu. Pak cokoliv co se podaří navíc můžeš brát jako příjemný bonus :D

0 Citovat

Blby je ze uz ani nedavaji to petilete vizum jen tak, jako asi rok potom, co se Si v Praze skamaradil se Zemanem. Tehdy stacilo pozvani od nejaky cinsky firmy a za tech cca 1800 davali byznys vizum na 5 let. To se da alespon pouzit nekolikrat. Zajimavy ze tohle byla vysada fakt jen pro Cechy, vsechny ostatni staty EU to mely horsi nez my. Jen to netrvalo dlouho

Ted uz na to maji nejakou externi firmu a je to asi o litr drazsi a i byznys daji jen jednovstupovy, pokud nedolozis x predchozich navstev Ciny

0 Citovat

Myslím že u AC s hotelem problém nebude, problém by spíš mohl být s tím, jestli dostanou ty krátkodobé víza, ale jak píše superweb, záleží taky na koho člověk narazí a situace na bojišti se mění každým okamžikem :).

0 Citovat

Ve čtvrtek ráno fronta na transferové vízum přes celou halu. Úředníkovi se pak vůbec nelíbila razítka z Turecka v pasu a zkoumal je hodně dlouho.  Následně našel razítko z Kolumbie a to už jsem se začal bát, co se stane, až najde razítka s arabskejma klikyhákama. Ty byly naštěstí až na konci, kam přes záplavu razítek z USA a pár prázdných stránek nedolistoval, takže jsem si mohl prohlédnout zakázané město.

0 Citovat

V Pekingu mám zajištěný nějaký transfer hotel a asi 20 hodin času - počítám, že z letiště pojedu nějakým shuttle busem do hotelu a po ubytování bych ráda viděla tu jejich zeď (centrum města včetně čajíčkářů už znám) asi to nejdostupnější - Badaling (měl by tam nově jezdit vlak jen nevím odkud). Co je tam k vidění, má to smysl na pár hodin, provozní hodiny pokud jsou - má někdo osobní zkušenost?

0 Citovat

https://www.travelchinaguide.com...-train.htm

celkom ma prekvapuje, ze len 10 parov denne, to fakt mozno ten bus lepsie

0 Citovat

Надежда Константиновна Крупская napsal(a):

V Pekingu mám zajištěný nějaký transfer hotel a asi 20 hodin času - počítám, že z letiště pojedu nějakým shuttle busem do hotelu a po ubytování bych ráda viděla tu jejich zeď (centrum města včetně čajíčkářů už znám) asi to nejdostupnější - Badaling (měl by tam nově jezdit vlak jen nevím odkud). Co je tam k vidění, má to smysl na pár hodin, provozní hodiny pokud jsou - má někdo osobní zkušenost?


Ahoj, loni okolo brezna jsem tam byl (Badaling) a stoji to za to. Vyjde to na par korun, jede tam primy bus, vse dobre znacene. Lidi malo. Byla tam kosa ale stankari ti prodaj krasnou komouskou cepku, ruakvice, plastenku, obleceni.... :D vyjel jsem tak v 9 a odpoledne jsem byl zpatky a stihl jeste odpoledni/podvecerni program.

0 Citovat

Badaling je dobře dopravně dostupný z Pekingu. Ale jedině když jedeš dopoledne. Pak už nejezdí autobus č. 877. Návštěva společně s cestou zabere takových 3-5 hodin, podle toho jak jsi nadšený lezec do strmé dlažby. Ten vlak má fakt málo spojů. Pokud tam jedeš v létě, bude tam dost vedro. Prý už tak staví rychlovlak, kterému to tam bude trvat 20 minut a měl by být hotový letos. Informaci se mi nepodařilo ověřit a v jakém je to stavu (2 měsíce zpátky).

0 Citovat

rychlovlaky zo severnej stanice premavaju, no je ich este  menej



tcrkxnt-1.png

0