Kostarika

Napsal petar 2014-05-16T00:43:05+02:00 ve fóru Co vidět a navštívit
4 odpovědí

Na letišti Juan Santamaria u San Jose u zavazadel neměňte peníze ve směnárně ani nevybírejte z ATM, pouze naproti na infu vyzvedněte mapky Kostariky atd. Když vyjdete ven, naproti je ve 2 patře ATM City, ten funguje bez problému. Můžete stále z vozíkem a zavazadly výtahem. Z letiště taxikem 30 USD nebo levněji doleva na křižovatku 50m a vpravo 50 m zastávka bus. Žluté a červené busy do centra San Jose za 535 Colónů za osobu, tj. 1 USD. Pokud chcete jet na karibik je dobré si najít hotel poblíž bus nádraží MePe, někdy značené Monteverde. My jsme našli Cocoon hotel za 45 usd pro 3 osoby ze snídaní. Luxus. Kousek je centrum a banky , kde můžete vyměnit dolary za colony. Taxi po městě 2 - 4 USD, dle vzdálenosti. Jízdenka do Cahuity 4670 Colónů. Velké batohy či kufry můžete dát dolů, malé s sebou. Cesta trvá 4,5 hod , zastávka v Limonu na jídlo a WC po cca 3 hod. Menší jídlo vše za 20 Kč. Okolo bus stanice v Cahuitě je hodně hotelů od 10 USD za osobu. Víc nocí - nižší cena. Od bus stanice do národního parku je to cca 800 m. Z této strany je vstupné dobrovolné. Od Puerto Vargas vybírají 10 USD. Můžete vidět lenochody, ještěrky, leguany, chameleony, mravenečníka, opice, mývaly, nosály atd. Cesta 10 km džunglí nebo pláží, jednou se musí brodit řeka. Na plážích se dá koupat, šnorchlování je zakázané, pouze s průvodcem lodí. Z Puerto Vargas jezdí bus, poslední v 16 hod za 400 Colónů.

Prodám průvodce Kostariky a SIM kartu. Mapy daruji.

AHoj, o jakeho pruvodce se jedna? nakladatelstvik, jazyk, rok vydani? Dekuju lucka

průvodce i nakladatelství Roughguides 2009, čeština, k tomu slovník španělštiny - 2012, SIM - vše za 400 Kč. Nepoškozené. Z průvodce se dá čerpat. Mapy a osobní info ohledně busů, ubytování atd k tomu - dárek. mail : solc.p@centrum.cz Omlouvám se za zpoždění, přiletěli jsme včera z San Jose.

Pokud se chcete dozvědět něco o Kostarice a zároveň si užít fantastického jídla a atmosféry Kostariky a Latinské Ameriky, tak se rozhodně vydejte do Kostarické/Latinskoamerické restaurace BRiBRi Latin Bar & Restaurant v Praze Hostivaři. Fantasticky tam vaří a majitelka pochází z Kostariky a ráda Vám poradí při vašem výletu. www.bribri.cz nebo na Facebooku. Ivona

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!