Jelikož tu zatím není průvodce, ani obsáhlejší téma, dovolím si založit vlastní.Od loňska lze cestovat do Kazachstánu na 30 dní bez víza. UIA navíc nabízí velkou slevu na letenky zakoupené s předstihem, takže se rozhodujeme, jestli na jaře příštího roku nezaletět do Almaty.Jsme orientovaní spíš na přírodu, než na město, a chtěli bychom navštívit a trochu prochodit okolní hory, parky a jezera.Jak je to tam s infrastrukturou? Je to podobné, jako třeba na Ukrajině?Je třeba se něčeho obávat?Předem děkuji za případné rady.Jiné diskuze o KZ:Astana a Kazachstán https://www.cestujlevne.com/disk...kazachstanKazachstán Kyrgyzstán s UIA https://www.cestujlevne.com/disk...stan-s-uia .

Kazachstán

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Jáchym napsal(a):

Kdo jste koupili letenku z Budapešti do Astany s Wizzem na letošek, zrušil vám rezervaci? Ze systému zmizely všechny lety, tak snad je to jenom nějaká chyba...

Taky mi letenky do Astany zrušili. Asi tak dvě hodiny poté, co jsem si u wizzu koupil letenky do SSH a ETM, takže mi teď bude kredit 120% nějakej čas smrdět na účtu

0 Citovat

je to to tak :( alternativou muze byt KTW-ALA/NQZ s Turkish ale tam je cena kolem 9-12k, zalezi na datu.

0 Citovat

Loni to mělo stejný průběh. Alternativa je přestup v AUH do NQZ s Wizz

1 Citovat

V listopadové akci Pegasusu jsem koupila Šymkent na druhou půlku března. Budu mít čtyři celé dny pobytu. Odhaduji, že město prohlídnu za max dva dny. Kam byste doporučili se v okolí ještě podívat? S využitím hromadné dopravy, auto půjčovat nebudu. Napadlo mě zajet nočním vlakem do Almaty, zpět pak večerním letem, případně letadlo v obou směrech, jen na otočku bez noclehu. Nebo do Taškentu, ale tam vidím komplikovanější dopravu a víc rizik k uvíznutí někde na trase.

Uvítám jakékoliv tipy vhodné pro samostatnou cestovatelku s velmi pasivní ruštinou a slabou angličtinou :-)

 

0 Citovat

asi bych jel almaty-bishkek-tashkent a pak zpet do shimkentu (prece jen to jsou cca 3-4h) ale nekomfortně nočními spoji. Záleží jak máš lety. (taky jsem kupoval na květen)

0 Citovat

berda napsal(a):

V listopadové akci Pegasusu jsem koupila Šymkent na druhou půlku března. Budu mít čtyři celé dny pobytu. Odhaduji, že město prohlídnu za max dva dny. Kam byste doporučili se v okolí ještě podívat? S využitím hromadné dopravy, auto půjčovat nebudu. Napadlo mě zajet nočním vlakem do Almaty, zpět pak večerním letem, případně letadlo v obou směrech, jen na otočku bez noclehu. Nebo do Taškentu, ale tam vidím komplikovanější dopravu a víc rizik k uvíznutí někde na trase.

Uvítám jakékoliv tipy vhodné pro samostatnou cestovatelku s velmi pasivní ruštinou a slabou angličtinou :-)

Tu ruštinu snadno oprášíte, jde to velmi snadno.

0 Citovat

Z lednové Astany potvrzuji, že anglicky tam nikdo prakticky nemluví 😃 A ruština je třeba.

0 Citovat

Další variantou je vlakem do Turkestánu. V samotném městě stačí 1 den. Pár zajímavých míst je i v okolí (Sauran, Arystanbab), kam se nejspíš nějak půjde dostat maršrutkou.

Jinak s domluvou problém určitě nebude mít díky podobnosti češtiny s ruštinou (navíc žijeme v době internetu a překladačů). V Almaty a Astaně dokonce spousta mladých umí velmi slušné anglicky.

1 Citovat

Ruština je každopádně výrazná výhoda, podobně jako na Kavkaze (trojí ceny: místní/ruskymluvící/ostatní)...

 

0 Citovat

Díky za tipy, na všechny se kouknu, něco pak snad naplánuji.

0 Citovat

Od dnes sú znovu zavedené povinné rúška na verejnosti.

1 Citovat

Myslel jsem si, že se mi nedopatřením otevřela nějaká pár let stará diskuze, ale fakt je to pravda: https://m.akipress.com/news:7589...-19_cases/

0