Ahoj všichni, rád bych letěl s rodinou na Mallorcu, ceny letenek jsou parádní, 4100 Kč za 4 lidi tam i zpět je supr, ale cena ubytování 23000 na týden už se mi tak nelíbí... Nějaký tip? Booking, trip advisor, nikde nic... Děkuji, chceme letět 18.7. Až 2.8. Plus mínus...  .

Ubytování na Mallorce pro rodinu (4 lidi)

Založil(a) ve fóru Tipy na ubytování

Ahoj všichni, rád bych letěl s rodinou na Mallorcu, ceny letenek jsou parádní, 4100 Kč za 4 lidi tam i zpět je supr, ale cena ubytování 23000 na týden už se mi tak nelíbí... Nějaký tip? Booking, trip advisor, nikde nic... Děkuji, chceme letět 18.7. Až 2.8. Plus mínus... 

0

ve 4 lidech by lépe měl vyjít apartmán přes airbnb


minulý rok jsme byli teda až v září, ale ubytko přes airbnb pro 5 lidí o 3 samostatných ložnicích stálo asi 1500 na noc ... poloha kousíček od pláže na severu ostrova

0 Citovat

23k za 14 (2 pokoje na 7 noci) noci v top sezone v top turisticke destinaci je dle meho nazoru super. I pokud je to jeden pokoj a 2 pristylky je cena porad Ok. Na Balearech jsem nikdy nebyl, ceny ubytovani na Mallorce necheckuji, ale kolik by sis tak v tomto terminu predstavoval za noc? Mozna pujcit auto a kemping?

0 Citovat

Kemping vychází také neskutečně draze.. I v jiných fórech, co jsem četl, píšou lidi totéž,ze Mallorca a kempy není zrovna ideál. Auto bychom chtěli půjčit určo.. Cestujeme docela dost a myslím, že se jakž takž význam. Proto mě cena ubytka na Mallorce nemile překvapila.. Pro srovnání na Gran Canaria stojí ubytko na stejnou dobu polovinu.. Ale přiznávám, jsem teď rozmazleny z Thajska a Barmy, kde jsem si 3 týdny užíval naplno a se vším všudy i s letenkama, mnoooha výlety, celou dobu půjčené skútry, atd atd cca 30000,-👍😉

0 Citovat

Přesně tak, jedeš v absolutně top sezóně, kdy jsou ceny všeho tam na nejvyšší úrovní v roce a kdy je tam poměrně draho i pro "západní" turisty. Cena letenky je jen flusanec v moři celkových nákladů.

0 Citovat

Mám znovu pocit, že veľa travelhackerov sa na týchto letenkach s Laudamotion popáli. Pár korún za dopravu a potom budú plakať nad booking.com :))

Inak AirBnb na Mallorca nezakázali?

0 Citovat

Právě že mám dojem že ano. Od července. Otázka je, co bude realita na místě... 

0 Citovat

To máš dobrou cenu, pod 20 tisíc v tom období se 4 lidi nedostanou. A počítej s tím, že tam ještě hodně peněz utratíte za stravu a pití. Taky se tam v létě chystíme. Všichni mi zatím doporučovali koupit All inclusive, když nebudeme denně cestovat po ostrově. Aby byla cena podle tvých představ, musel bys až v září nebo říjnu.

0 Citovat

Tak tak, cez sezonu to je tazko, my sme datum dovolenky vyberali aj podla cien ubytovania :) Uprostred juna mame cenu (nie uplne dobre hodnoteneho ubytovania) okolo 15€/osoba/noc aj s ranajkami. 

0 Citovat

meletrix napsal(a):

Kemping vychází také neskutečně draze..  přiznávám, jsem teď rozmazleny z Thajska a Barmy, kde jsem si 3 týdny užíval naplno a se vším všudy i s letenkama, mnoooha výlety, celou dobu půjčené skútry, atd atd cca 30000,-👍😉


Aneb srovnáváme nesrovnatelné... Je konec května, vybral jste si termín uprostřed léta a německých prázdnin a nejprofláknutější turistickou destinaci v Evropě. Očekávat cenové zázraky je nerealistické. 

0 Citovat

Rada je jednoduchá - nelétat na Mallorku a už vůbec ne v top sezoně.

Evropa je docela drahá destinace i když jsou letenky skoro zadarmo. 

Levné ubytování se dá sehnat v severní Africe, Turecku a okolí Černého moře a letenky nejsou o moc dražší.
0 Citovat

Tak zrovna Turecká riviéra by ho asi líp nevyšla, pokud beru jen náklady na cestu a ubytování. On fňuká nad cenou cca 7 tisíc za osobu na Mallorce, ale v Turecku by sice mohl mít ubytování už za pouhou tisícovku, ale letenky za 6 tisíc a navíc by strávil na cestě podstatně delší dobu, pokud by to měl s přestupem. Jedině k Egejskému moři z Bratislavy, to by měl v tom červenci letenky za 3000. Ona je rodinná dovolená drahý špás všude. Když se mrknete na ceny týdenních zájezdů k moři bez stravy v tom zadaném termínu, tak ta Mallorka nevychází o moc dráž než třeba to Turecko, Bulharsko, Maroko, Egypt. Pak už jen záleží na tom, jak moc chce utrácet na místě. Spočítat si celkové náklady a rozhodnout se. My jsme nakonec Turecko vyměnili za Mallorku díky těm levným letenkám z Vídně, nevyjde nás to dráž a pro děcka to bude atraktivnější. 

0 Citovat

Žiaľ je to tak, my môžme cestovať v júni, alebo v septembri po Stredomorí, ale kto má školopovinné deti, tak jediná lacná dovolenka je nočný vlak z Uzhorodu do Odessy :)) 

0 Citovat

Tak neviem, ale uz pred tymi cca 15 rokmi ked som koncil strednu, nebol problem vypytat decko zo skoly na tyzden aj v septembri alebo juni a ist na dovolenku mimo prazdnin. Teraz by som povedal ze je to este benevolentnejsie, resp deti a hlavne rodicia su tak "drzi" ze sa ani nebudu pytat a jednoducho idu. Skor je problem asi u oboch rodicov zladit dovolenku a prave leto byva pracovne volnejsie, takze vtedy to prave asi kvôli dospelakom byva najschodnejsie obdobie

0 Citovat

Na tyhle akce je nejlepší využít LM cestovek (např. Egypt hotel4* AI, letadlo, transfer pod 9k-14 dnů, pod 6k týden).

Cena platí prakticky kdykoliv kromě prázdnin. Je to levnější než zůstat doma...

0 Citovat

Kilecko napsal(a):

Tak neviem, ale uz pred tymi cca 15 rokmi ked som koncil strednu, nebol problem vypytat decko zo skoly na tyzden aj v septembri alebo juni a ist na dovolenku mimo prazdnin. Teraz by som povedal ze je to este benevolentnejsie, resp deti a hlavne rodicia su tak "drzi" ze sa ani nebudu pytat a jednoducho idu. Skor je problem asi u oboch rodicov zladit dovolenku a prave leto byva pracovne volnejsie, takze vtedy to prave asi kvôli dospelakom byva najschodnejsie obdobie

Přesně tak, já mám problém sladit dovču s ženou. Děti škola a školka no problemo, prostě je na týden klidně v září nebo říjnu stáhnu ze školy.

0 Citovat

tonic napsal(a):

Žiaľ je to tak, my môžme cestovať v júni, alebo v septembri po Stredomorí, ale kto má školopovinné deti, tak jediná lacná dovolenka je nočný vlak z Uzhorodu do Odessy :)) 


A jedine v plackarte (3 trida), at poznate mistni lid ;D

0 Citovat

ale fakt, realne ked si z vychodneho Slovenska, tak to je najlacnejsie more. Otocka z Uzhorodu za 65 euro pre 4 osoby v kupecku.  Ubytko na tyzden pre 4 osoby kludne 200-300 euro v lete. A hlavne ceny atrakcii ako delfinarium a podobne srandicky, ktore nezrujnuju :D

0 Citovat

A nelétá tam letadlo z Lvova?  - vnitrostátní letenky KBP - ODS stojí od 8 Euro OW.

Já jsem třeba byla u moře v Batumi a tam na mě dýchla ta postsovětská atmosféra.

Už abychom to svobodili a rozšířili Abcházii až K Tureckým hranicím...

0 Citovat

no na separatne letenky to ide , ale ked chces brat aj bagaz... radsej vlak. este dobry deal bol ten Yan Air z Krakova ..ale to sme uz daleko od Mallorky

0 Citovat

Prijde pan X s dotazem ohledne levneho ubytka na Mallorce v top sezone. Je mu receno, ze cenove zazraky stran ubytka cekat nemuze. Pak se objevi ambasadori destinaci na vychod od raje (Krupska v legraci, Tonic skorovazne) a pana uz jsme prelifrovali k Cernemu mori. To je takovy casty scenar na CL. Nevim jestli uplne nekomu ku prospechu.

0 Citovat

A co mu chceš radit k Mallorce, když našel cenu za ubytování v daném termínu mírně nad minimem a  zdá se mu to přehnaně moc? To musí buď akceptovat nebo změnit destinaci. 

0 Citovat

No když nemá peníze na ubytování Mallorce, tak tam může squatovat - viděla jsem o tom pořad na DW.

Španělské zákony staví právo na bydlení nad soukromé vlastnictví a zbavit se squatterů stojí majitele mnohdy dost peněz jen na odstupném. Pokud to tedy nechtějí řešit soudně, ale než se to vyřeší, tak už je zpravidla po sezoně.
0 Citovat

Daniel napsal(a):

Prijde pan X s dotazem ohledne levneho ubytka na Mallorce v top sezone. Je mu receno, ze cenove zazraky stran ubytka cekat nemuze. Pak se objevi ambasadori destinaci na vychod od raje (Krupska v legraci, Tonic skorovazne) a pana uz jsme prelifrovali k Cernemu mori. To je takovy casty scenar na CL. Nevim jestli uplne nekomu ku prospechu.

Skôr by som to bral ako rady do budúcna keďže k pôvodnej otázke už bolo všetko vysvetlené

0 Citovat

no budem sa opakovat, ale Laudamotion a lacne lety v top sezone do stredomoria opat priniesli Palau efekt...hrrr brrr nakupit, vzdyt je to levne a potom sa cudovat ze to az taky lowcost nebude.

0