Španělsko - kam se podívat

Napsal adelholub 2018-06-17T12:52:31+02:00 ve fóru Co vidět a navštívit
6 odpovědí

Zdravím, letos v srpnu se chystám na svou úplně první dovolenou v životě (ve 23 letech!) a určitě si umíte představit, jak se těším:) Jenže stále nevím jakou zemi si vybrat. Všude je něco krásného. Nejvíce mne lákají řecké ostrovy - Lefkada, Karphatos a další a také Španělsko. Jenže o Španělsku nic moc nevím a tak tedy ani netuším, jaké místo ve Španělsku bych měla zvolit. Jde mi spíše o aktivní dovolenou - určitě nechci jen týden ležet na pláži u moře, ráda bych podnikla výlety do okolní přírody, na zajímavá místa/památky i prozkoumala místní města. Zkrátka toho chci hodně vidět:) Mám moc ráda přírodu, tam vydržím celé dny, ale zajímá mne vše, co jsem vypsala:) Máte někdo nějaké tipy na oblast ve Španělsku, která toto splňuje? Kde se líbilo vám?:) 

Děkuji předem:)

V srpnu by mohla byt fajn Sierra Nevada. Kousek od Granady a pak orazit na par dni u more, Nerja, Malaga ....

Kúsok od Malagy je aj Caminito Del Rey :) A ak nemáte pevne daný dátum, kedy môžete cestovať, koniec augusta/ začiatok septembra bude možno lepší čas ako hlavná sezóna uprostred leta. 

Andalusie bude v srpnu horká (klidně i přes 40°), takže bych se nebál mířit víc na sever a zkusit třeba Barcelonu (2-4 dny) a pak za přirodou do Pyrenejí. Z Barcelony se dá autobusem pohodlně dojet do Andory a lze se cestou zastavit v Gironě (ocení fanoušci Hry o trůny) na den dva. Pak se buď můžeš vrátit zpět do Barcelony nebo pokračovat do Tolouse ve Francii.

Méně navštěvovaný je server Španělska, Basque Country. V létě bude nebude tak horké a méně deštivé než jindy. Je to oblast známá pro svou hornatost, útesy, hrady ale i moře. 

Kdyz jsme u tohoto tematu. Nema nekdo nejaky tip co v okoli Alicante? Jedeme se tam valet s pritelkyni, ale jeden den ( mozna ) chceme podniknout nejaky vylet do okoli. Letime na konci Srpna. 

Myš Calp a hrad Guadalest. Palmový háj v Elche (ten je mimochodem v Unescu) nebo blízké město Murcia. 

Ahoj. Ja som precestovala len sever Spanielska (od Picos de Europa na vychod), takze sa neviem vyjadrit k inym castiam, ale za mna bol sever super. Doobeda mozes behat po horach (napr. Picos de Europa) a poobede uz mozes lezat/surfovat na plazi. Vacsinou tam nie je ani v lete uplne mega teplo.  Ak lezies, tak kusok za Ramales de la Victoria je fajn miesto. Potom som nejaky cas stravila v Pyrenejach a tie tiez stoja za to. Kamarat (spaniel) nam doporucil trek na Monte Perdido a potom niekolkodnovy v NP Aigüestortes i Estany de Sant Maurici (super ak mas rada jazera v horach), ale my sme sa tak odrovnali pri treku na Pica d'Estats, ze sme isli len light verzie tychto dvoch. V Pyrenejach sa robi aj canyoning, ale konkretne miesta si nepamatam.  Cesta medzi Andorou a Toulouse je nadherna.

Co sa tyka miest (San Sebastian, Pamplona, Bilbao, Santander), tak ma asi najmenej zaujalo Bilbao, ale to len preto, ze je tam casto pochmurne/prsi. Inak je to asi jedno, nam skor ide je o to, akych ludi stretneme :)

Nutno podotknut, ze ja som tam najprv dobrovolnicila a potom som sa tam vratila autom. Medzi mestami sa da v pohode presuvat blablacarom, ale neviem ako je to s tymi horskymi oblastami.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!