Zdravim vospolok. Na februar 2019 sa nam podarilo zakupit na predlzeny vikend Budapest-Agadir asi za 50 euro. Ciel bol jasny, pozicat auto a previezt sa do Zapadnej Sahary, aspon do Layounne a pozriet si po ceste par vrakov aj najdlhsi dopravnikovy pas na svete :)) Lenze Wizzair uz stihol zrusit jednu rotaciu a tak to vyzera, ze tam pojdeme na cely tyzden. Teraz mam dilemu, ci ist autom az do Dakhly v Zapadnej Sahare, ktoru mi odporucal marocky kolega, alebo urobit taky "must see" okruh juznym Marokom - z Agadiru do Tafraoute, Zig Zag Road/Todra, Atlas Studios,Ouarzazate .. vlastne taky ten Anti-Atlas + Layounne. Marakes sa mi velmi nechce riesit. Cital som par cestopisov tu, vyzera, ze je tam toho kopec, ale bol niekto az tam dole na Zapadnej Sahare? Lebo raodtrip to vyzera slusny a pocasie vo februari by na juh od Agadiru mohlo byt velmi prijemne. .

Zapadna Sahara / Maroko

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

8 reakcí

Zdravim vospolok. Na februar 2019 sa nam podarilo zakupit na predlzeny vikend Budapest-Agadir asi za 50 euro. Ciel bol jasny, pozicat auto a previezt sa do Zapadnej Sahary, aspon do Layounne a pozriet si po ceste par vrakov aj najdlhsi dopravnikovy pas na svete :)) Lenze Wizzair uz stihol zrusit jednu rotaciu a tak to vyzera, ze tam pojdeme na cely tyzden.

Teraz mam dilemu, ci ist autom az do Dakhly v Zapadnej Sahare, ktoru mi odporucal marocky kolega, alebo urobit taky "must see" okruh juznym Marokom - z Agadiru do Tafraoute, Zig Zag Road/Todra, Atlas Studios,Ouarzazate .. vlastne taky ten Anti-Atlas + Layounne.

Marakes sa mi velmi nechce riesit. Cital som par cestopisov tu, vyzera, ze je tam toho kopec, ale bol niekto az tam dole na Zapadnej Sahare? Lebo raodtrip to vyzera slusny a pocasie vo februari by na juh od Agadiru mohlo byt velmi prijemne.

0

Treba se bude hodit ...

MAPA: https://drive.google.com/open?id...sp=sharing

PROGRAM: https://docs.google.com/spreadsh...sp=sharing


0 Citovat

diky moc, na ten juh Maroka super, presne tie veci co mam vyhliadnute na juh od Atlasu su tam. len toho info zo zapadnej sahary je vseobecne malo, je to skor len taky tranzit smerom do ciernej afriky.

0 Citovat

Je otazka  jak moc by se mohly hodit informace stare 18 let a na co bych si vlastne vzpomnel , byl jsem tam pred temi lety 3 tydny jako ridic maleho autobusu s 20 lidmi ,vicemne sportovni zajezd , silnice byla obcas zavata piskem, takze ty prujezdy byly obcas narocne na pozornost, byli jsme az u Mauretanie takze i v Dakhle i v Laayone , jinak  jsme pak hlavne navstivili pohori Atlas kde  jsme vylezli na 4175 m vysoky Troubkal, nejvyssi horu Maroka  , prislo mi to  narocnejsi nez kdyz jsem byl v Chacaltaya v Bolivii na 5350 m , asi i proto ze v La Pazu jsem mel jakousi aklimatizaci , kdezto na Troubkal jsme lezli vlastne od more , sice jsme pak spali asi v 3000 m ve stanech a teprve druhy den se slo nahoru ,ale i tak, dolu se slo pak na jeden zatah , pak si jeste pamatuju zazitek s opicemi , ktere ziji ve volne prirode a veci turistu je hodne zajimaji -))  zatimco ostatni ucastnici se je vydali hledat, zustali jsme s druhym ridicem  u autobusu a u satnu  a tlupa opic, pozorujicich mizejici ostatni, se chtela presvedcit co zajimaveho jim nabidnou stany , Agadir u more se za ta leta taky jiste zmenil , klasicky byla taky navsteva hlavnich mest , ale to byl zajezd na 3 tydny busem , nevim zda za tyden je az tak zajimave se honit az k  Mauretanii zda neni lepe cas vyuzit na treky v Atlasu  pripadne na koupani u more

0 Citovat

no ano, asi mas pravdu, dame len to juzne Maroko a Laayoune. Ked zistim aka je situacia vo vnutrozemskej Samare tak mozno aj tam.

0 Citovat

mno ja byl v breznu v Dakhle a pak jsem jel odtud do Senegalu..Dakhla me prijemne prekvapila..ale pravda ze z Agadiru je to kus cesty..jinak Jizni Maroko se mi libilo mnohem vice nez vse od Marrakase smer sever.

0 Citovat

vidis, na teba som "zabudol", ty si zhanal info o prechode do Mauritanie a na dalej na juh. Ako som uz spomenul, vo februari sa chcem orientovat len na juh a urobim to fakt na blind.. do google maps oznacit POI a podla situacie aktualnej. Celkom ma "nadchol" tento pustny usek z Laayoune do Samary a odtial naspat do Tantanu. Len to fakt budem sa musiet uistit ci to je OK, lebo Smara vyzera by take to posledne mesto pred naraznikovou zonou.



fbexobd-1.png

0 Citovat

to vypada hodne dobre..ale pokud si nebyl v okoli Tafraute tak bych treba dal i toto..ja byl v maroku nekolikrat a to je pro me nejhezci oblast:)jinak ja byl smer z Agadiru nejvic na jihu po vlastni ose u Sidi Ifni,ale ted uz je to bezpredmetne kdyz to tam spadlo:)

0 Citovat

ano, tam Tafraute a juh pobehat a aspon taka nahrada Dakhly si dat Laayounne z Tantanu popri oceane a naspat cez vnutrozemie.

0
8 reakcí