Indonesie září

Napsal Inka Teschinská 2018-08-09T17:34:22+02:00 ve fóru Co vidět a navštívit
9 odpovědí

Zdravím :)

Máme celý měsíc na cestování po Indonesii. Začínáme tedy 2 noci ještě v Kuala Lumpur a končit budeme v Singapuru. Situace na Lomboku a Bali nám trochu komplikuje plány. Nějaké tipy, co procestovat? Nebo si myslíte, že mámě Lombok risknout? 

Díky za tipy.

Tak popravdě Indonésie je tak velká, že nějaké problémy na Bali a Lomboku jsou úplně nepodstatné. Samozřejmě jsou to 2 z nejnavštěvovanějších ostrovů ale to je tak tak vše. Jestli letítë do KL, tak začněte na Sumatře, a pak můžete přeletet na Sulawesi nebo Flores.

Nebo můžete zůstat celou dobu na Sumatře. Měsíc je stejně málo. A jestli přiletíte do KL a odlétate ze Singapuru, tak je je to tak akorát. Nechápu, proč by jste se měli cpát na podle zpráv zničený Lombok , když je Indonésie tak obrovská ? A pokud jste jště nebyli v Malajsii, tak to můžete spojit s ní.

Zalezi, co chcete videt a zazit, jake mate naroky atd. Pokud krasne plaze bez lidi (jen o vikendech jsou na nekterych mistni lidi a kazdy druhy vas zdravi a usmiva se) a jste ochotni se proletet trochu vice, tak ze sve cerstve zkusenosti doporucuju letet na Kei (Kai) Islands (letiste LUV). Vykoupat se muzete i v krystalove ciste vode v jeskyni a je tam moznost vyletu lodi na dalsi krasna mista (napr. Ngurtafur Beach, Bair Island). Ubytovani je pekne a ciste, majitele mili (nekteri umi anglicky), jidlo vyborne, pestre a buffet style, silnice vetsinou kvalitni s malym provozem (lze pujcit skutr za 50000-100000 rupii denne, okruh kolem ostrova je asi 120 km, ve vesnicich, kde jsem ze 70-90 km/h vyrazne zpomalil a nadzvihl hledi, zdravili lidi, jakoby jela celebrita, ze jsem to zdaleka nezazil ani v Polynesii pri prochazeni) a ceny celkem nizke.  

Obyvatele jsou melaneskeho puvodu a hudba je podobna polyneske. Dosud o ostrovech temer nikdo nevi, ale na podzim se tam asi zacne letat primo z Bali a pak bude tezke najit ubytovani (rezervace pres SMS, jen Coaster Cottages i mailem, ja byl ve Villa Monica a Savana Cottages). Zari je dobry termin. Pokud si koupite SIM Telkomselu, treba levne u letiste v Ambonu (neni treba uz pak registrace na uradu jako pri nakupu mimo oficialniho prodejce), slaby signal na mobilni internet nekdy u Savana je.

Muzete to spojit s Banda (Spice) Islands (odkud zdravim), ktere LP oznacuje jako nejhezci indoneske souostrovi (byt opatrne s otaznikem). Krome jednoho z nejlepsich snorchlovani z Indonesie muzete vylezt i na sopku Api. Je tam ale horsi doprava a chce to trochu zkusenosti, flexibility a ochoty nocniho nastupu na lod a snest mensi tlacenici (vsichni rikaji pozor na kapsare) pri nastupu a vystupu z lode, ktera jezdi 1x za 2 tydny. Na lodi lze prespat i v kajute posadky za 500000 rupii pro dva nebo si vemte karimatku (tenka tam lze koupit) a zkuste najit klidnejsi kout venku, pokud nebude prset. Lod ma 146 x 23 metru, takze plavba je prijemna. Z Banda Neira do Ambonu je vice moznosti vcetne rychle lodi nebo L-410 (letenku lze koupit ale jen na miste, lety 2x tydne a byva vyprodano).

Je tam urcita moznost malarie (ne na Banda), ale pobliz plaze je minimalni. Komaru jsem videl 0-2 denne. Vetsina pripadu malarie na Molukach byla v Ambonu a okoli, kde je vetsinou treba prestoupit.

img-20180810-212626.jpg
img-20180810-212126.jpg
img-20180810-164401.jpg
img-20180810-211749.jpg

Libor_S napsal(a):

Zalezi, co chcete videt a zazit, jake mate naroky atd. Pokud krasne plaze bez lidi (jen o vikendech jsou na nekterych mistni lidi a kazdy druhy vas zdravi a usmiva se) a jste ochotni se proletet trochu vice, tak ze sve cerstve zkusenosti doporucuju letet na Kei (Kai) Islands (letiste LUV). Vykoupat se muzete i v krystalove ciste vode v jeskyni a je tam moznost vyletu lodi na dalsi krasna mista (napr. Ngurtafur Beach, Bair Island). Ubytovani je pekne a ciste, majitele mili (nekteri umi anglicky), jidlo vyborne, pestre a buffet style, silnice vetsinou kvalitni s malym provozem (lze pujcit skutr za 50000-100000 rupii denne, okruh kolem ostrova je asi 120 km, ve vesnicich, kde jsem ze 70-90 km/h vyrazne zpomalil a nadzvihl hledi, zdravili lidi, jakoby jela celebrita, ze jsem to zdaleka nezazil ani v Polynesii pri prochazeni) a ceny celkem nizke.  

Obyvatele jsou melaneskeho puvodu a hudba je podobna polyneske. Dosud o ostrovech temer nikdo nevi, ale na podzim se tam asi zacne letat primo z Bali a pak bude tezke najit ubytovani (rezervace pres SMS, jen Coaster Cottages i mailem, ja byl ve Villa Monica a Savana Cottages). Zari je dobry termin. Pokud si koupite SIM Telkomselu, treba levne u letiste v Ambonu (neni treba uz pak registrace na uradu jako pri nakupu mimo oficialniho prodejce), slaby signal na mobilni internet nekdy u Savana je.

Muzete to spojit s Banda (Spice) Islands (odkud zdravim), ktere LP oznacuje jako nejhezci indoneske souostrovi (byt opatrne s otaznikem). Krome jednoho z nejlepsich snorchlovani z Indonesie muzete vylezt i na sopku Api. Je tam ale horsi doprava a chce to trochu zkusenosti, flexibility a ochoty nocniho nastupu na lod a snest mensi tlacenici (vsichni rikaji pozor na kapsare) pri nastupu a vystupu z lode, ktera jezdi 1x za 2 tydny. Na lodi lze prespat i v kajute posadky za 500000 rupii pro dva nebo si vemte karimatku (tenka tam lze koupit) a zkuste najit klidnejsi kout venku, pokud nebude prset. Lod ma 146 x 23 metru, takze plavba je prijemna. Z Banda Neira do Ambonu je vice moznosti vcetne rychle lodi nebo L-410 (letenku lze koupit ale jen na miste, lety 2x tydne a byva vyprodano).

Je tam urcita moznost malarie (ne na Banda), ale pobliz plaze je minimalni. Komaru jsem videl 0-2 denne. Vetsina pripadu malarie na Molukach byla v Ambonu a okoli, kde je vetsinou treba prestoupit.

Tak to si užíváš Libore. Paráda. No jen si nejsem jistý, jestli Inka podobné tipy na tyto řekl bych "poměrně netradiční" a na cestování ne zrovna pohodlné destinace na Molukách ocení, když neví co si počít, když je na Lomboku zemětřesení :) Každopádně parádní trip a doufám, že aspon nějaký základní deníček vedeš, abych získal nějaké informace pro mou plánovanou cestu po Molukách :)

Na Severni Moluky ji neposilam, ale toto zvladne vetsina lidi. Z letiste jsem jel s Rusy, kteri si nic moc nenastudovali a ani neumeli moc anglicky (1 ale uz leccos v Indonesii projel). Pak jsem tam byl s holandskou rodinou s ani ne 3-letym ditetem a se 75-letym dedou s Parkinsonem. Ten se tam ale narodil a pak jeli do jeho vesnice na vedlejsim ostruvku.

Denik si nikdy nevedu, ale toto by mohlo stacit. Je to aspon zacerstva. Jeste trochu teda doplnim. Ceny jsou (v tis. rupii, na Kc x 1,6) cca 200 za pokoj bez klimatizace a 250 s ni (v drevenych chatkach neni a ani neni treba), 3x jidlo 125 (vcetne vody, caje a kafe nebo je toto v cene pokoje), v Savana je jidlo drazsi, ale vcetne syra ke snidani (45) a grilovane ryby k veceri (80). Zase ale maji levnejsi skutry. Taxi z letiste 200, na trajekt 100, ojek levnejsi, ale je to 24 a 14 km.

Savana je u plaze, kde se da koupat jen pri prilivu. Jinak se musi jit stovky metru po jemnem bilem pisku s trochou blata. Na okraji zatoky u skalnich maleb je blata vice a bori se. Vetsina ubytovani je u 2,5 km dlouhe plaze Pasir Panjang viz 1. a 2. foto. Pisek velmi jemny, asi jako polohruba mouka. Pri uplnem odlivu na koupani neni, ale odlehlejsi plaze ano (Matwaer na 3. fotce a Ngurtafur).

?

Libor_S napsal(a):

Na Severni Moluky ji neposilam, ale toto zvladne vetsina lidi. Z letiste jsem jel s Rusy, kteri si nic moc nenastudovali a ani neumeli moc anglicky (1 ale uz leccos v Indonesii projel). Pak jsem tam byl s holandskou rodinou s ani ne 3-letym ditetem a se 75-letym dedou s Parkinsonem. Ten se tam ale narodil a pak jeli do jeho vesnice na vedlejsim ostruvku.

Denik si nikdy nevedu, ale toto by mohlo stacit. Je to aspon zacerstva. Jeste trochu teda doplnim. Ceny jsou cca 200 za pokoj bez klimatizace a 250 s ni (v drevenych chatkach neni a ani neni treba), 3x jidlo 125 (vcetne vody, caje a kafe nebo je toto v cene pokoje), v Savana je jidlo drazsi, ale vcetne syra ke snidani (45) a grilovane ryby k veceri (80). Zase ale maji levnejsi skutry. Taxi z letiste 200, na trajekt 100, ojek levnejsi, ale je to 24 a 14 km.

Savana je u plaze, kde se da koupat jen pri prilivu. Jinak se musi jit stovky metru po jemnem bilem pisku s trochou blata. Na okraji zatoky u skalnich maleb je blata vice a bori se. Vetsina ubytovani je u 2,5 km dlouhe plaze Pasir Panjang viz 1. a 2. foto. Pisek velmi jemny, asi jako polohruba mouka. Pri uplnem odlivu na koupani neni, ale odlehlejsi plaze ano (Matwaer na 3. fotce a Ngurtafur).

No že cestují Rusáci kde všude, tomu se vůbec nedivím. Jejich mentalita ve spojení s penězi  je známá. Onehdá, už nevím kde to bylo, zřejmě někde na severu  v Indie, pri check-inu byl nějaký problém. Myslím, že měli Rusáci těžší bágl, než mohl být a neuměli anglicky ani prd. Rozhazovali rukama, jako že co si to zaměstnanci letiště dovolují, že nemluví rusky:). To je škoda, že si deníček nevedeš. Aspon ceny ubytování, transportů atd si já vedu. Spíš mě zajímá vedle cen ubytování, jak jsi se tam dostal (ceny letenek ) a jaké jsou ceny trajektů, jak často jezdí atd. Všechno se dá dohledat, ale když je to tak čerstvé, tak je to nejlepší. Posledně na Banyak jsem měl všechno zjištěné a trajekty jezdily úplně jinak :) a hlavně osobní zkušenost s ubytováním. Zda doporučuješ a co vidět. Když tak mi napiš SZ, aby jsme to tady nezaplevelovali. Už jsi byl na Severních Molukách, nebo ne?To mě taky zajímá.

Myslím, že hlavně nejde o to, jak složité nebo ne je se tam dostat, ale když to nabídneš někomu, kdo slyšel z Indonésie především o Bali a Lomboku, tak na 99% nebude nakloněn do podobných končin cestovat :)

Jinak ceny ubytování a jídla jsou v pohodě. Otázkou je, kolik jsi dal za letenku a odkud jsi letěl. Jak píšu. Písni mi SZ, nebo můžeš i sem. Třeba se mýlím a pro Inku to bude inspirace :)

Díky

Rusove trochu anglicky umeli a ohledne penez byli spise setrivi.

Let byl CGK-AMQ-LUV Lion a Wings Air za 2264 tis. rupii (ceny jsou nekdy od 2000 a ten muj puvodni, ktery zrusili, byl v akci za 1450). Z Ternate poletim za 560 tis. do Makassaru, odkud mam uz z drivejska let s Airasia do KL.

Jizdni rad na lode Pelni je na webu:

https://www.pelni.co.id/

Funguje to spolehlive, ale par hodin posun byva. Koupit na webu nelze, pokud nemas znameho v Indonesii, ktery by to na zaklade rezervacniho cisla behem par hodin zaplatil v bankomatu. Staci ale asi vetsinou koupit tesne pred odjezdem, i kdyz pak je to jen ekonomicka trida. S predstihem par tydnu se da koupit za stejnou cenu jako eko i kabina bez dveri, coz je zmena od lonska. Ceny mych listku na trase Tual - Banda Neira - Ambon - Ternate (tam pojedu) jsou necelych 150, 100 a 200 tis. rupii. 1 trasu zopakujou vetsinou za 2 tydny, takze se da extrapolovat dele dopredu, pokud neni lod na dele planovane oprave.

Co videt uz jsem napsal a zkusenost s ubytkem taky. Jeste doplnim, ze Savana je dobra hlavne na atmosferu a diky napomocnym majitelum na planovani vyletu. Nedaleky Lucy's GH podobne, vede ho sestra, ale budova je betonova bez klimatizace. Pro plazove a koupaci lidi je lepsi neco u Pasir Panjang, treba ta Villa Monica nebo Coaster Cottages, ale to je treba rezervovat dlouho dopredu. Maji dobry informativni web a taky pomohou s vylety. U nekterych dalsich ubytek muze byt problem, ze tam nemluvi anglicky.

Děkuji moc za krásné tipy. 

Určitě jsem je ocenila. Přesně z toho důvodu, že je toho v Indonésii tolik mám problém s výběrem a hledám někoho, kdo se vyzná a poradí.

Jeste doplnim, ze na ten zmineny vystup na sopku Api to chce trekove boty (alespon nizke, ale s dobrou podrazkou) a i tak je treba vazit kazdy krok (asi polovinu cesty krome spodku a vrsku) a pokud to jde, chytat se stromu a kamenu u cesty. Vyhledy ale stoji za to viz foto (na 1. fotce je videt letiste pro L-410).

Jako dalsi moznost, pokud by Jizni Moluky byly moc odlehle a letenky presahovaly rozpocet, bych navrhoval Flores, Komodo a dalsi ostrovy, coz jsem popsal zacerstva tady:

http://m.hedvabnastezka.cz/disku...ne/?page=1

Misto Lomboku a Gili to muzete doplnit o vychodni Javu, kam dojedete snadno pres Bali busem a trajektem (a pres Javu pak vlakem). Nejhezci mista jsou tam dost turisticka, ale stoji za to: sopky Ijen, Bromo a chramy u Yogyakarty. Pridat muzete krasny neturisticky vodopad s dobrodruznym (nepovinnym) sestupem Tumpak Sewu jizne od Broma, kam lze dojet busem z Lumajangu. Lety by tedy byly KL -Bali -Maumere, Labuan Bajo -Bali, Yogyakarta - Singapur.

img-20180812-205950.jpg
img-20180812-211311.jpg
img-20180812-211945.jpg

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!