Prosím vás, potřeboval bych helfnout s Maledivama pro kolegu. Co se dívám na net, je tam cca 1200 atolu. Hledá nějaký atol, kde bude minimum lidi, nechce pláž pro sebe, ale určitě ne hlavu na hlavě. Na bookingu jsou opravdu krasne fotky, ale přes Google mapy a fotky, ostruvek vypadá zcela jinak. Pokud možno plna penze, možnost snorchlovani, potápění s zralokem obrovskym (to by měl být nějaký zajezd či co),... Shanim nějaké informace pro kolegu z práce (za lidovku - 200€ noc?). Mě toto moc neláká, já bych raději Amazonii :) dekuji za pomoc .

Maledivy – tipy na ubytování na atolu

Založil(a) ve fóru Tipy na ubytování

6 reakcí

Prosím vás, potřeboval bych helfnout s Maledivama pro kolegu. Co se dívám na net, je tam cca 1200 atolu. Hledá nějaký atol, kde bude minimum lidi, nechce pláž pro sebe, ale určitě ne hlavu na hlavě. Na bookingu jsou opravdu krasne fotky, ale přes Google mapy a fotky, ostruvek vypadá zcela jinak. Pokud možno plna penze, možnost snorchlovani, potápění s zralokem obrovskym (to by měl být nějaký zajezd či co),... Shanim nějaké informace pro kolegu z práce (za lidovku - 200€ noc?). Mě toto moc neláká, já bych raději Amazonii :) dekuji za pomoc

0

za 200 EUR/noc za private resort s PP/AI a alkoholem zapomeň. Bude to tedy lokální (místními obydlený) ostrov a bez alkoholu. Ono musíš počítat i s relativně velmi drahými transfery speedboatem/sea plane z Male na vybraný ostrov. 4 noci jsme strávili v Plumerii na Thinadhoo(snad to nekomolím) na Vaavu atolu, měli jsme halboard. Ostrov malý, pláž v klidu, hotel malý, z poloviny osazen Čechoslováky. Tansfer speedboatem cca 1,5hod, zpáteční stál myslím 250 USD/osoba. Home reef pěkný, bikini pláž(pro turisty v plavkách, seš na muslimském ostrově, proto se nemůžeš koupat kde chceš) čistá a klidná, cca 8 min od hotelu.  Tripy na žraloky jsou všude.

0 Citovat

Ahoj, 

já byl loni na ostrově Huraa, bydleli jsme u místních, pro turisty tam byla soukromá pláž(bikinibeach) a většinu času jsme měli pláž celou pro sebe. Ostatní pláže, které byly i pro místní (tam se musí koupat v triku a kratasy) taky nějak nebyly přeplněny,  spíše prázdno.  Co jsme cestovali lodí, tak jsme neviděli moc lidí na ostatních plážích. Nejvíc lidí jsme potkali asi na na  sandbank ostrůvku :D. V ceně ubytování jsme měli snídaní, oběd, večeří a neomezeně balené vody, vyšlo to do 13k  na 8 dnů (klima na pokoji, úklid, čisto, super personál).  JInak všude nabídka výletů a různých welness procedůr. Nevýhoda bydlení mimo resort (asi jak pro koho) zákaz a nedostatek alkoholu (místní omladina tam jede trávu, což mě překvapilo kvůli přísnosti jejich zákona a víry).  

0 Citovat

Já jsem na  dovolené zvyklá na butylku vodky denně a na hulení moc nejsem, raději si šňupnu koks. A to tam jako nemůžu na pláži vyvalit dudy a zadek v tangách a neseženu ani Stoličnou? Maledivy asi tedy nejsou nic pro mě. Jsem zklamaná a to dnes už podruhé. Chtěla jsem si koupit ten nový ajfoun a ani neměli ten s obrázkem Putina no a pak mi ani nestačily ruble.  Ten kurz je nějakej divnej a imperialisti nevědí co za ten dekadentní krám chtít. Budu muset počkat až mi přijde za měsíc gáže z Aeronetu.  

0 Citovat

inak podobnu dilemu teraz riesi kamos, nieco take fajn bez extra drahych presunov so speedboat? To Maafushi sa zatial celkom pozdava

0 Citovat

Ahoj, litame na Maledivy každou zimu. Ns lokální obydleny ostrov. Doprava rychlolodi jr dražší záležitost, ale pokud nevadí cca 3 hodinová cesta ferry, což je místní autobus na vodě, je to cesta za 1.5 ,- USD. Ubytování na noc 700,-kc, plná penze 1490,-kc. Snorchlovani, výlety, vše dostupné přímo na ostrově.  Koupání klasicky v plavkách.  Ač celkem turisty navštěvovany ostrov, pláže jsou poloprázdné.  Letenky a Aitalia na únor teď za 15199,- Kč. Kdyžtak můžu poradit. Letime zase letos přes Vánoce.  

0 Citovat

Lucie napsal(a):

Ahoj, litame na Maledivy každou zimu. Ns lokální obydleny ostrov. Doprava rychlolodi jr dražší záležitost, ale pokud nevadí cca 3 hodinová cesta ferry, což je místní autobus na vodě, je to cesta za 1.5 ,- USD. Ubytování na noc 700,-kc, plná penze 1490,-kc. Snorchlovani, výlety, vše dostupné přímo na ostrově.  Koupání klasicky v plavkách.  Ač celkem turisty navštěvovany ostrov, pláže jsou poloprázdné.  Letenky a Aitalia na únor teď za 15199,- Kč. Kdyžtak můžu poradit. Letime zase letos přes Vánoce.  

Myslím, že za 30k za týden se dá vymyslet mnohem větší pecka.

0
6 reakcí