Ahoj, příští rok se chystáme na Floridu a rádi bychom to spojili s cestováním po jednom jeden z Karibských ostrovů (cca týden, 5 dospělých). Prosím o radu který. Jsme poměrně aktivní lidé, takže pouhá válečka na pláži nás neuspokojí. Na kterém z ostrovů je největší kombinace památek a přírodních zajímavostí? Fajn by byla dobrá dostupnost mhd nebo půjčení auta, možnost kratších túr a různých výletů (něco jako v Evropě Kréta).  Kuba bohužel nepadá v úvahu, neboť bratr trvale žije v USA a nevím, jak by si vyřídil vízum (případně poraďte).prosím o komentáře k věci - nepotřebuji se dozvědět -"najdi si" .

Kam v Karibiku?

Založila ve fóru Co vidět a navštívit

9 reakcí

Ahoj, příští rok se chystáme na Floridu a rádi bychom to spojili s cestováním po jednom jeden z Karibských ostrovů (cca týden, 5 dospělých). Prosím o radu který. Jsme poměrně aktivní lidé, takže pouhá válečka na pláži nás neuspokojí. Na kterém z ostrovů je největší kombinace památek a přírodních zajímavostí? Fajn by byla dobrá dostupnost mhd nebo půjčení auta, možnost kratších túr a různých výletů (něco jako v Evropě Kréta).  Kuba bohužel nepadá v úvahu, neboť bratr trvale žije v USA a nevím, jak by si vyřídil vízum (případně poraďte).

prosím o komentáře k věci - nepotřebuji se dozvědět -"najdi si"

0

Z Floridy, ak sa chcete aj pohybovať hodne po ostrove, tak ma napadá len Puerto Rico - pozrite si ostrov Vieques, El Junque NP, Palomar teleskop, bioiluminescent bay.....  Ubytujte sa na Isla Verde, alebo v Luquillo... ostatné ostrovy / okrem Dominikánskej republiky / sú na týždenné cúranie trošku malé

0 Citovat

Karibik je právě o těch plážích......., pokud chcete výlety, přírodu, túry, vybírejte větší a hornatější ostrovy, kde se dá něco vidět - Jamajka (klasika), Guadeloupe (nádherná příroda, o to méně ty pláže), Martinik - zajímavé palírny karibského rumu a hlavně odtud jezdí ferry na vedlejší mnohem zajímavější ostrov Sv.Lucie (černé písečné pláže, protože vulkanického původu, výlety do nitra sopky na vrcholcích Pitons, v roce 2006 nás ještě nechali poskakovat po horkých kamenech, v roce 2013 už jen za zábradlím - safety first dorazilo i do Karibiku) a pak hlavně Grenada - nádherný ostrov 100 km od Venezuely, velmi příjemní lidé, světový vývozce koření, takže to voní už po výstupu z letadla, pláže i příroda....

Z Floridy by to snad mělo létat na všechny ostrovy, ačkoli na ty francouzské to bude asi větší challenge, Grenada je v pohodě 

0 Citovat

Díky oběma za typy :-)

0 Citovat

Tender! :D

0 Citovat

Jamajka absolvovana letos v dubnu ,spokojenost  prvni polovina plaze v oblasti Negril  a vylety na vodopady a reku s krokodyly , druha polovina Sant Antonio opet vodoapady ,plaze . meli jsme v planu jeste modre hory, ale nakonec jsme  absolvovali Ocho Rio , Negril , ubytovani za Negril  u mistnich  ( pres booking com )   Sant Antonio  opet ubytovani za mesteckem  , polka provdana za jamajcana  zijici tam 21 let  ( opet pres booking ,com     Ocho Rio  ubytovani resort, absolvovali jsme to bex auta , ovsem pro priste bych auto asi spis pujcil

0 Citovat

Vůbec nemusíš vynechat ze seznamu Kubu. Byli jsme tam letos v červu a bylo to super. Dříve mohl být problém získat víza na Kubu v USA, ale to už není žádný problém. Sami jsme si to vyzkoušeli, jelikož jsme letěli z NYC na Kubu.

V čechách mi odmítli dát víza s tím, že si je musím vyřídit v USA. Na letišti jsou lety na Kubu odbavovány u speciálních přepážek, kde nám automaticky vystavili vízum.

Pokud vím tak jsou teď tři letecké společnosti které lítají pravidlné linky USA-Kuba a všechny na odletovém letišti vyřizují víza ;)

0 Citovat

Ostrov svobody je ta jediná správná volba v Karibiku, pokud tedy nemáš koule na pláže Venezuely.

0 Citovat

Ahoj, letos jsem byla na Martiniku. Je to ostrov nádherných pláží, krásné přírody a milých lidí. Hlavně všude kolem jen samá zeleň. Ze své zkušenosti a co jsem zaslechla od lidí bych určitě doporučila ostrov, který je ve vlastnictví civilizované země, je to vidět. Hlavně co se týče kriminality. Odkaz na náš krátký sestřih z Martiniku: https://www.youtube.com/watch?v=YDmtbSwi9os

0 Citovat

Já mám tedy nejraději Antiquu a Barbados, nádherné pláže a příjemné prostředí a je pořád co zkoumat. St.Lucia má kouzlo ve vnitrozemí, St. Maarten je taky super. Co mě moc nezaujalo je St. Kitts ani jako povaleče ani jako průzkumníka :D

0
9 reakcí