Mauritius-itinerar

Napsal mikir 2018-09-15T19:43:37+02:00 ve fóru Co vidět a navštívit
7 odpovědí

Za tyden letime na Mauritius na  15 dnu , ubytovani jsem vybral mozna zbytecne na   3 mistech ,ale mame dost dnu , tak se nechceme honit a zbytecne prejizdet

Jedno ubytovani jsem zvoli v  Trou d Eau Douce  , kdy mame v planu BluBay , Ile Aux Allgretes ,Ile aus Crefts

Pak presun na sever a severozapad  do Mont  Choisy  s  umyslem Trou Aux  Biches,  Gran  Bale , pripadne severni ostrovy  a Port Louis ,to mozna uz pri presunu do posledniho mista  ubytovani  ve   Flic en Flac

A tam pak zvladnout La Morne  a Black River

Puvodne jsem mel plan pujcit auto na letisti na celou dobu ,ale prijde mi to zbytecny  luxus, kdyz  ho ve vice dnech vlastne nebudeme  tolik potrebovat

Transfer z letiste do Trou d Eau Douce nabizi ubytovatel ,stejne jako zapujceni auta ,   z Flic en Flac na letiste je opet transfer a myslim , ze ve Flic en Flac  bude pujcovenn dost, pripadne nejaka nabidka vyletu do La Morne a na Blac River 

Tak zbyva poresit tu severni oblast v Mont Choisy a jak se dostat s  Trou  d Eau Douce   do  Mont Choisy , pak uz pres Port Louis do Flic en  Flac problem nevidim 

Ma nekdo zkusenosti a tip na pujcovnu, nebo nejakou dopravu ?  a taky treba na to zda stoji za to ty seveni ostrovy ,v pruvodci jsem uz nejake infomace nacetl , ale asi to bude trosku jak  letos na jare a Jamajce ,jak nenaletet   mistnim aktivnim domorodcum  a vybrat spravne jak pujcovnu aut, tak i ty lodni prepravce, nebo tu prepravu busem

Diky za tipy

My byli na 11 nocí. 6 ve Flic en Flac a 5 Trou Aux Biches. Auto jsme měli půjčené jen dva dny ve Flic en Flac. Objeli jsme celou jižní polovinu ostrova - La Morne, Bois Cheri, Grand Bassin, La Vanille park, Chamarel, Blue Bay. Taxikem do Casely. Poté jsme autobusem jeli přes hl. město na sever. V hl. městě jsme dali tržiště a utíkali jsme. Z Trou aux Biches jsme znovu autobusem zajeli do Grand Baie - nic moc, jen samé obchody atd, jak na Václaváku... Pak výlet Karamaránem na Ile aus Crefts- zařiďte nejlíp ve městě a ne na pláži. Myslím si, že auto na celou dobu není nutné... Není to zase tak velký ostrov...

ad  typisy - pojedu sice až až v dubnu, mohu  poprosit o případné tipy na autopůjčovnu.Díky moc

My jsme si auto půjčili až na místě. Bydleli jsme ve Flic en Flac v Chez Pepe Siutes (přes booking) - super, dá se říct přímo na pláži. Toto ubytko (pro nenáročné) v poměru cena/kvalita určite mohu doporučit! Auto jsme si půjčili v agentuře hned vedle ubytka. Myslím že, cca 500 kč na den. Vše hladce a bez problémů... Dle mě, těch agentur v letoviscích je dost, pokuď nechcete-nepotřebujete už na letišti, řešil bych auto operativně až na místě.

Takze zdravim z Mauritia , auto jsme nakonec pujcili na celou dobu ,pres Economy car, mel jsem od nich uz nekolikrat, zprostredkovali to u Royalu , chlapik nas cekal na letisti .docela dukladne vypsani vsech drobnych vad karoserie ,ale mam plne pojisteni ,presto byl vyzadovan depozit , libovolne z jakekoliv bankovni karty  , Ted mame ubytovani v  Trou d Eau Douce  do Flic and Flac jedeme  na zaver taky mame vybrano Chez Pepe , Tu pujcovnu vedle Chez Pepe mi doporucovala i Slovenka  jejiz tchan a tchyne vlastni pension ,pocasi dnes 28 ,k veceru se zatahlo tak uvidime co zitra jestli Ile aus Crefst  , z Douce jedeme na sever jeste na  3 noci

Tak uz zase v Irsku -)  a napisu jen par radek k  Mauriciu ,  v prve  rade  jsem udelal dobre  , ze jsme pujcili auto  na celou dobu  , autobusy  sice jezdi podle meho  dost huste , ovsem  jak se v tom vyznnat, kam a kdy jedou  vi asi jen mistni  . taxiky  by nejspis  nebyly  nejlevnejsi  , benzin  1000 MUR  asi 20 litru

Itinerar, ktery jsem si vymyslel  se ukazal jako dobry  a zvolene ubytovani  taky  , stacily by asi   jen ty dve mista to vychodni a zapadni pbrezi  ,ale  nemuseli jsme se tak honit  a  3 denni poznani resortu v Mont Choisy  nebylo spatne,

Skvele ubytovani v Trou d Eau Douce   nemelo chybu  a mohu kazdemu  tohle  misto i konkretni ubytovani  doporucit 

Uz tam nas cekalo docela prekvapeni  ,  verejne plaze  jsou perfektne  udrzovane  a ciste  a zdarma , moc hezka  byla asi  5 km za Douce smerem na sever ,   na Cerft jsme  lodi  zajeli   cena  750 MUR /os   na Agrettes  lod  stala  dole u Blu Bay  850 MUR /os 

V Port Louis  jsme navsivili muzemum znamek  vstupne  300 MUR /os  , hezky udelane muzeum,  vcetne  modreho a cerveneho mauricia   a zazitek pak s trznice   ,vice jsme mestu nevenovali 

Dalsi pobyt ve Flic en Flac  byl prijemny,  rovnez tam mohu doporucit  konkretni ubytovani   vcetne  20 % slevy na  vecere  v jejich zarizni  ,  pobliz  Flic en Flac  je Zoo   v zakladnim vstupnem  850  MUR  /os  Safari   extra platba , kterou jsme ignorovali  vstup do vybehu se lvy 15 minut    750 MUR /os za  fotky  pak 600MUR za  vse  

Dalsi  atrakce  barevne  pisky a areal  s  adrenalinovym  jezdenim na lane  nad udolim i vodopady   ,cenu jsme nezjistovali  

Doporucit  lze  dale  dum Eureka  z kolonialni doby v Moka , vstupne  300 MUR /os   vcete  peknych vodopadu   v prilehle zahrade  dole po pesine  a schodech 

Vylet byl  i do oblasti La Morne  a Gran Basin,  do te oblasti jsme jeli dvakrat   jednak na koupani  a jednak do narodniho parku  . pohybuji se tam volne opice,  prohlidka Mandiru  i  Sivy  zajimava  i kdyz  bylo zavreno ,  obrovske parkoviste   udajne  v dobe svatku 500 000  lidi  

Hinduisticke  zarizeni  jsou po celem ostrove , na  vychode jsme jedno otevrene navstivili  zdarma  ,  ze 70 % je zde hinduismus, prevlada francouzstina , ale anglicky bez problemu  . 

Provoz chaoticky , chodci , kola , stale zastavujici busy  ,  vetsinou  povolena  60km,  nekde  80 km ,  na danici 110 km , oznaceni  spatne  . mapy  moc neexistuji , snad v Port Louise  se da nejaka  kvalitnejsi koupit  ,  my jsme meli  z pujcovny   Royal ,  pujcene to bylo pres economy car

Celkove bych hodnotil plaze lepsi nez na Jamajce . plavani s delfiny jsme sice  neuskutecnili  ani  jsme si nedoprali  ponorku za  4400 MUR ,  ale snorchlovani  mezi spoustou ryb a koralu bylo  dobre  , jidlo bylo taky lepsi nez na Jamajce hlavne v tom vyberu , ubytovani jsem si vybiral sam  pres  booking, com  a byli jsme spokojeni ,  zejmena  v Trou d Eau Douce  to  bylo nad ocekavani ,   6 noci vcetne snidane  a obrovsky  apartman  s dvema terasami   za  240 euro  pro dva , tedy 20 euro na osobu a noc vcetne snidane   a takovou uroven jsme necekali , Flic en Flac  byl bez jidla  za  22,50  na osobu  ale s  20  % slevou na vecere  a resort  v Mont Choisy  vysel na  27,50 na osobu a noc   ale byly svedske stoly  , vecere  se bezne  pohybovaly    mezi  1500 - 2000 MUR vcetne  lahve  vina  a  desertu   pro dva

Lety  fajn,  z Prahy  KLM   Boeing 737-800  vcetne  maleho obcerstveni  , prestup v Amsterdamu v pohode  .a nasledoval let   s Air  Mauricius  . A 340   nocni let   vecere , snidne ,  zpet   opet Air Mauricius  ale let pod AF   letadlo A 350   lepsi nez  nez  A340 ,  let do Parize ,  Pariz  chaos    2 cesty pres security   a laser zavazadla ,   prejezd  busem na jiny terminal .  potreba  casu    2 hodiny ,  asi by se to stihlo za hodinu a pul  ale  cekani na bus  dost fronta  

Posledni let byl  s CSA  letadlo A 119  obcerstveni jen za uhradu,   ale tak let hodinu a ctvrt ,,, letusky vstricne , ovsem na letadle bylo  patrne ze ma neco za sebou  , pozitivum bylo , ze nikdo neresil  pocet prirucnich zavazadel  , udajne melo byt jen jedno  8 kg  .. v KlM   na te letenkove akci  byly uvedene   2   a vaha  12 kg ,  tak jsme cekali problem,   ale  nebyl 

No a posledni let jak jinak Ryanair  Praha  -Dublin  v naproste pohode  ,  ovsem tam mam vzdycky priority  a tak nejak jsem se musel v duchu smat  , kdyz  ozamili  prodej  stiracich losu  -))  schvalne jsem si jeden koupil  -))

Mikire, co bylo lepší a co vychází lépe cenově Jamajka/Maruricius?

Co bylo lepsi se neda uplne  urcit  , oboji stoji za to poznat ,  na Jamajce jsme byli v dubnu,  tedy na konci  hlavni sezony , ted  na Mauriciu  na zacatky  hlavni  sezony  .  Kdyz  nekdo rekne Jamajka  vybavi se  mu  rum  a marihuana  a no problem , coz uplne tak neni , problemu ma Jamajka zrejme dost , v druhe polovine jsme bydleli  u  polky  provdane  za jamajcana  a ta nam docela vysvetlila  jamajske  problemy , penize z turistiky nejdou do  spravnych ruk . Na Jamajce byli  mistni  doternejsi ve vnucovani vsecho mozneho , turista pro ne je  pro ne bohac , ktereho  je nutno obrat co   to jde , na  druhou stranu jsme poznali pratelske lidi  ,ale i to nam polka  vysvetlila,  ze i pratele maji stejnou mentalitu  , uplne dobry pocit  clovek nemel kdyz i autobus  zastavili po zuby ozborjeni   policajti nechali cely bus  vystoupit bez zavazadel  a nektere lidi  sacovali prakticky se zbrani v ruce

Piroda  se lisi hlavne tim, ze na Jamajce jsou vsude bananovniky na Mauriciu  cukrova  trtina  , zazitkem byly na Jamajce vodopady  a koupani se  v nich  a podplouvani  , bohuzel. prave ze jsme  nemeli  auto jsme uz nestihli Modre hory 

Asi jsme na Jamajce  udelali chybu, ze jsme  si  nepujcili auto  ,duveroval jsem  radam tech,  co tam byli a tvrdili ze taxiky  jsou levne ,  za vylety  mikrobusem  , taxiky a presun  z letiste do Negril  a pak bus  do Sant Antonia  a  zpet pak na letiste  do Montego Bay  jsme dali  dost penez  ,vic jsem se mohl venovat  sledpvani  krajiny z busu  ,ted  na Mauriciu jsem musel byt  neustale  ve strehu  i  kdyz  jsem profesional  s milionem najezdenych kilometru , hlavne ve  vnitrozemi  to bylo narocne  a kolize  hrozily dost realne 

Jidlo jsem uz zminoval ,na Mauriciu mi prislo lepsi   a hlavne vetsi vyber  , kdo ma rad  resorty  tak  tomu muze  rada resortu  tahnouci se podel pobrezi  v Negril  vyhovovat  , my jsme byli radi  ze  nam byla  doporucena  plaz  half moon  za poplatek  obsluhovana   belgicankou   , v Sant Antoniu  byla  plaz  Frensch cove  taky skvela  ,, ale na Mauricu  byly  plaze  krasne kdekoliv  . samozrejme zalezi na letenkach   kdyz mam porovnar cenu , zatimco  Jamajku jsme absolvovali  s   Tui fly   z   Bruselu za 400 euro na osobu  zpatecni  s mezipristanim v  Dominikanske republice a jen s prirucnim  zavazadlem   Mauricius  byl za  500 euro zpatecni  na   osobu  pres  Amsterdam  a  zpet pres Pariz   s odbavenym zavazadlem lepsimi letadly 

Snad jeste jedno srovnani na Jamajce  byla  bezna  nabidka sexu  na Mauricu jsme si toho nikde nevsimli . Mauricius  je  pojem  v snorchlovani  a koupani na  uzasnych plazich  sveta  a  je to dosr pohodovy  ostrov 

Za me Mauricius lepsi  a levnejsi  . ovsem Jamajka byl taky zazitek ,  takze skutecne  je nejepe  poznat oba,   jsem hode zvedavy na porovnani s Thajskem

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!