Za tyden letime na Mauritius na  15 dnu , ubytovani jsem vybral mozna zbytecne na   3 mistech ,ale mame dost dnu , tak se nechceme honit a zbytecne prejizdet Jedno ubytovani jsem zvoli v  Trou d Eau Douce  , kdy mame v planu BluBay , Ile Aux Allgretes ,Ile aus Crefts Pak presun na sever a severozapad  do Mont  Choisy  s  umyslem Trou Aux  Biches,  Gran  Bale , pripadne severni ostrovy  a Port Louis ,to mozna uz pri presunu do posledniho mista  ubytovani  ve   Flic en Flac A tam pak zvladnout La Morne  a Black River Puvodne jsem mel plan pujcit auto na letisti na celou dobu ,ale prijde mi to zbytecny  luxus, kdyz  ho ve vice dnech vlastne nebudeme  tolik potrebovat Transfer z letiste do Trou d Eau Douce nabizi ubytovatel ,stejne jako zapujceni auta ,   z Flic en Flac na letiste je opet transfer a myslim , ze ve Flic en Flac  bude pujcovenn dost, pripadne nejaka nabidka vyletu do La Morne a na Blac River  Tak zbyva poresit tu severni oblast v Mont Choisy a jak se dostat s  Trou  d Eau Douce   do  Mont Choisy , pak uz pres Port Louis do Flic en  Flac problem nevidim  Ma nekdo zkusenosti a tip na pujcovnu, nebo nejakou dopravu ?  a taky treba na to zda stoji za to ty seveni ostrovy ,v pruvodci jsem uz nejake infomace nacetl , ale asi to bude trosku jak  letos na jare a Jamajce ,jak nenaletet   mistnim aktivnim domorodcum  a vybrat spravne jak pujcovnu aut, tak i ty lodni prepravce, nebo tu prepravu busem Diky za tipy  .

Mauritius-itinerar

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

17 reakcí

Za tyden letime na Mauritius na  15 dnu , ubytovani jsem vybral mozna zbytecne na   3 mistech ,ale mame dost dnu , tak se nechceme honit a zbytecne prejizdet

Jedno ubytovani jsem zvoli v  Trou d Eau Douce  , kdy mame v planu BluBay , Ile Aux Allgretes ,Ile aus Crefts

Pak presun na sever a severozapad  do Mont  Choisy  s  umyslem Trou Aux  Biches,  Gran  Bale , pripadne severni ostrovy  a Port Louis ,to mozna uz pri presunu do posledniho mista  ubytovani  ve   Flic en Flac

A tam pak zvladnout La Morne  a Black River

Puvodne jsem mel plan pujcit auto na letisti na celou dobu ,ale prijde mi to zbytecny  luxus, kdyz  ho ve vice dnech vlastne nebudeme  tolik potrebovat

Transfer z letiste do Trou d Eau Douce nabizi ubytovatel ,stejne jako zapujceni auta ,   z Flic en Flac na letiste je opet transfer a myslim , ze ve Flic en Flac  bude pujcovenn dost, pripadne nejaka nabidka vyletu do La Morne a na Blac River 

Tak zbyva poresit tu severni oblast v Mont Choisy a jak se dostat s  Trou  d Eau Douce   do  Mont Choisy , pak uz pres Port Louis do Flic en  Flac problem nevidim 

Ma nekdo zkusenosti a tip na pujcovnu, nebo nejakou dopravu ?  a taky treba na to zda stoji za to ty seveni ostrovy ,v pruvodci jsem uz nejake infomace nacetl , ale asi to bude trosku jak  letos na jare a Jamajce ,jak nenaletet   mistnim aktivnim domorodcum  a vybrat spravne jak pujcovnu aut, tak i ty lodni prepravce, nebo tu prepravu busem


Diky za tipy
0

My byli na 11 nocí. 6 ve Flic en Flac a 5 Trou Aux Biches. Auto jsme měli půjčené jen dva dny ve Flic en Flac. Objeli jsme celou jižní polovinu ostrova - La Morne, Bois Cheri, Grand Bassin, La Vanille park, Chamarel, Blue Bay. Taxikem do Casely. Poté jsme autobusem jeli přes hl. město na sever. V hl. městě jsme dali tržiště a utíkali jsme. Z Trou aux Biches jsme znovu autobusem zajeli do Grand Baie - nic moc, jen samé obchody atd, jak na Václaváku... Pak výlet Karamaránem na Ile aus Crefts- zařiďte nejlíp ve městě a ne na pláži. Myslím si, že auto na celou dobu není nutné... Není to zase tak velký ostrov...

0 Citovat

ad  typisy - pojedu sice až až v dubnu, mohu  poprosit o případné tipy na autopůjčovnu.Díky moc

0 Citovat

My jsme si auto půjčili až na místě. Bydleli jsme ve Flic en Flac v Chez Pepe Siutes (přes booking) - super, dá se říct přímo na pláži. Toto ubytko (pro nenáročné) v poměru cena/kvalita určite mohu doporučit! Auto jsme si půjčili v agentuře hned vedle ubytka. Myslím že, cca 500 kč na den. Vše hladce a bez problémů... Dle mě, těch agentur v letoviscích je dost, pokuď nechcete-nepotřebujete už na letišti, řešil bych auto operativně až na místě.

0 Citovat

Takze zdravim z Mauritia , auto jsme nakonec pujcili na celou dobu ,pres Economy car, mel jsem od nich uz nekolikrat, zprostredkovali to u Royalu , chlapik nas cekal na letisti .docela dukladne vypsani vsech drobnych vad karoserie ,ale mam plne pojisteni ,presto byl vyzadovan depozit , libovolne z jakekoliv bankovni karty  , Ted mame ubytovani v  Trou d Eau Douce  do Flic and Flac jedeme  na zaver taky mame vybrano Chez Pepe , Tu pujcovnu vedle Chez Pepe mi doporucovala i Slovenka  jejiz tchan a tchyne vlastni pension ,pocasi dnes 28 ,k veceru se zatahlo tak uvidime co zitra jestli Ile aus Crefst  , z Douce jedeme na sever jeste na  3 noci

0 Citovat

Tak uz zase v Irsku -)  a napisu jen par radek k  Mauriciu ,  v prve  rade  jsem udelal dobre  , ze jsme pujcili auto  na celou dobu  , autobusy  sice jezdi podle meho  dost huste , ovsem  jak se v tom vyznnat, kam a kdy jedou  vi asi jen mistni  . taxiky  by nejspis  nebyly  nejlevnejsi  , benzin  1000 MUR  asi 20 litru

Itinerar, ktery jsem si vymyslel  se ukazal jako dobry  a zvolene ubytovani  taky  , stacily by asi   jen ty dve mista to vychodni a zapadni pbrezi  ,ale  nemuseli jsme se tak honit  a  3 denni poznani resortu v Mont Choisy  nebylo spatne,

Skvele ubytovani v Trou d Eau Douce   nemelo chybu  a mohu kazdemu  tohle  misto i konkretni ubytovani  doporucit 

Uz tam nas cekalo docela prekvapeni  ,  verejne plaze  jsou perfektne  udrzovane  a ciste  a zdarma , moc hezka  byla asi  5 km za Douce smerem na sever ,   na Cerft jsme  lodi  zajeli   cena  750 MUR /os   na Agrettes  lod  stala  dole u Blu Bay  850 MUR /os 

V Port Louis  jsme navsivili muzemum znamek  vstupne  300 MUR /os  , hezky udelane muzeum,  vcetne  modreho a cerveneho mauricia   a zazitek pak s trznice   ,vice jsme mestu nevenovali 

Dalsi pobyt ve Flic en Flac  byl prijemny,  rovnez tam mohu doporucit  konkretni ubytovani   vcetne  20 % slevy na  vecere  v jejich zarizni  ,  pobliz  Flic en Flac  je Zoo   v zakladnim vstupnem  850  MUR  /os  Safari   extra platba , kterou jsme ignorovali  vstup do vybehu se lvy 15 minut    750 MUR /os za  fotky  pak 600MUR za  vse  

Dalsi  atrakce  barevne  pisky a areal  s  adrenalinovym  jezdenim na lane  nad udolim i vodopady   ,cenu jsme nezjistovali  

Doporucit  lze  dale  dum Eureka  z kolonialni doby v Moka , vstupne  300 MUR /os   vcete  peknych vodopadu   v prilehle zahrade  dole po pesine  a schodech 

Vylet byl  i do oblasti La Morne  a Gran Basin,  do te oblasti jsme jeli dvakrat   jednak na koupani  a jednak do narodniho parku  . pohybuji se tam volne opice,  prohlidka Mandiru  i  Sivy  zajimava  i kdyz  bylo zavreno ,  obrovske parkoviste   udajne  v dobe svatku 500 000  lidi  

Hinduisticke  zarizeni  jsou po celem ostrove , na  vychode jsme jedno otevrene navstivili  zdarma  ,  ze 70 % je zde hinduismus, prevlada francouzstina , ale anglicky bez problemu  . 

Provoz chaoticky , chodci , kola , stale zastavujici busy  ,  vetsinou  povolena  60km,  nekde  80 km ,  na danici 110 km , oznaceni  spatne  . mapy  moc neexistuji , snad v Port Louise  se da nejaka  kvalitnejsi koupit  ,  my jsme meli  z pujcovny   Royal ,  pujcene to bylo pres economy car

Celkove bych hodnotil plaze lepsi nez na Jamajce . plavani s delfiny jsme sice  neuskutecnili  ani  jsme si nedoprali  ponorku za  4400 MUR ,  ale snorchlovani  mezi spoustou ryb a koralu bylo  dobre  , jidlo bylo taky lepsi nez na Jamajce hlavne v tom vyberu , ubytovani jsem si vybiral sam  pres  booking, com  a byli jsme spokojeni ,  zejmena  v Trou d Eau Douce  to  bylo nad ocekavani ,   6 noci vcetne snidane  a obrovsky  apartman  s dvema terasami   za  240 euro  pro dva , tedy 20 euro na osobu a noc vcetne snidane   a takovou uroven jsme necekali , Flic en Flac  byl bez jidla  za  22,50  na osobu  ale s  20  % slevou na vecere  a resort  v Mont Choisy  vysel na  27,50 na osobu a noc   ale byly svedske stoly  , vecere  se bezne  pohybovaly    mezi  1500 - 2000 MUR vcetne  lahve  vina  a  desertu   pro dva

Lety  fajn,  z Prahy  KLM   Boeing 737-800  vcetne  maleho obcerstveni  , prestup v Amsterdamu v pohode  .a nasledoval let   s Air  Mauricius  . A 340   nocni let   vecere , snidne ,  zpet   opet Air Mauricius  ale let pod AF   letadlo A 350   lepsi nez  nez  A340 ,  let do Parize ,  Pariz  chaos    2 cesty pres security   a laser zavazadla ,   prejezd  busem na jiny terminal .  potreba  casu    2 hodiny ,  asi by se to stihlo za hodinu a pul  ale  cekani na bus  dost fronta  

Posledni let byl  s CSA  letadlo A 119  obcerstveni jen za uhradu,   ale tak let hodinu a ctvrt ,,, letusky vstricne , ovsem na letadle bylo  patrne ze ma neco za sebou  , pozitivum bylo , ze nikdo neresil  pocet prirucnich zavazadel  , udajne melo byt jen jedno  8 kg  .. v KlM   na te letenkove akci  byly uvedene   2   a vaha  12 kg ,  tak jsme cekali problem,   ale  nebyl 

No a posledni let jak jinak Ryanair  Praha  -Dublin  v naproste pohode  ,  ovsem tam mam vzdycky priority  a tak nejak jsem se musel v duchu smat  , kdyz  ozamili  prodej  stiracich losu  -))  schvalne jsem si jeden koupil  -))

 
0 Citovat

Mikire, co bylo lepší a co vychází lépe cenově Jamajka/Maruricius?

0 Citovat

Co bylo lepsi se neda uplne  urcit  , oboji stoji za to poznat ,  na Jamajce jsme byli v dubnu,  tedy na konci  hlavni sezony , ted  na Mauriciu  na zacatky  hlavni  sezony  .  Kdyz  nekdo rekne Jamajka  vybavi se  mu  rum  a marihuana  a no problem , coz uplne tak neni , problemu ma Jamajka zrejme dost , v druhe polovine jsme bydleli  u  polky  provdane  za jamajcana  a ta nam docela vysvetlila  jamajske  problemy , penize z turistiky nejdou do  spravnych ruk . Na Jamajce byli  mistni  doternejsi ve vnucovani vsecho mozneho , turista pro ne je  pro ne bohac , ktereho  je nutno obrat co   to jde , na  druhou stranu jsme poznali pratelske lidi  ,ale i to nam polka  vysvetlila,  ze i pratele maji stejnou mentalitu  , uplne dobry pocit  clovek nemel kdyz i autobus  zastavili po zuby ozborjeni   policajti nechali cely bus  vystoupit bez zavazadel  a nektere lidi  sacovali prakticky se zbrani v ruce

Piroda  se lisi hlavne tim, ze na Jamajce jsou vsude bananovniky na Mauriciu  cukrova  trtina  , zazitkem byly na Jamajce vodopady  a koupani se  v nich  a podplouvani  , bohuzel. prave ze jsme  nemeli  auto jsme uz nestihli Modre hory 

Asi jsme na Jamajce  udelali chybu, ze jsme  si  nepujcili auto  ,duveroval jsem  radam tech,  co tam byli a tvrdili ze taxiky  jsou levne ,  za vylety  mikrobusem  , taxiky a presun  z letiste do Negril  a pak bus  do Sant Antonia  a  zpet pak na letiste  do Montego Bay  jsme dali  dost penez  ,vic jsem se mohl venovat  sledpvani  krajiny z busu  ,ted  na Mauriciu jsem musel byt  neustale  ve strehu  i  kdyz  jsem profesional  s milionem najezdenych kilometru , hlavne ve  vnitrozemi  to bylo narocne  a kolize  hrozily dost realne 

Jidlo jsem uz zminoval ,na Mauriciu mi prislo lepsi   a hlavne vetsi vyber  , kdo ma rad  resorty  tak  tomu muze  rada resortu  tahnouci se podel pobrezi  v Negril  vyhovovat  , my jsme byli radi  ze  nam byla  doporucena  plaz  half moon  za poplatek  obsluhovana   belgicankou   , v Sant Antoniu  byla  plaz  Frensch cove  taky skvela  ,, ale na Mauricu  byly  plaze  krasne kdekoliv  . samozrejme zalezi na letenkach   kdyz mam porovnar cenu , zatimco  Jamajku jsme absolvovali  s   Tui fly   z   Bruselu za 400 euro na osobu  zpatecni  s mezipristanim v  Dominikanske republice a jen s prirucnim  zavazadlem   Mauricius  byl za  500 euro zpatecni  na   osobu  pres  Amsterdam  a  zpet pres Pariz   s odbavenym zavazadlem lepsimi letadly 

Snad jeste jedno srovnani na Jamajce  byla  bezna  nabidka sexu  na Mauricu jsme si toho nikde nevsimli . Mauricius  je  pojem  v snorchlovani  a koupani na  uzasnych plazich  sveta  a  je to dosr pohodovy  ostrov 

Za me Mauricius lepsi  a levnejsi  . ovsem Jamajka byl taky zazitek ,  takze skutecne  je nejepe  poznat oba,   jsem hode zvedavy na porovnani s Thajskem

0 Citovat

mikir: Mohl bys sem dát odkazy na ty ubytování ? Zajímalo by mně hlavně Trou d'Eau Douce, nakolik mně to táhne spíš na tu východní stranu ostrova - západ mi připadá takovej až moc turistickej, nebo se pletu ? Uvažoval jsem tak 16 dní, přičemž tak polovinu jsem chtěl vyhradit na ostrov Rodriguez...

0 Citovat

V Trou  , sudio Manguillier  pres booking  com , pani Michaelle  , velice prijema pani , pokud bude mit volno, napiste si o horni  apartman ,  s vyhledem na pristaviste , super ubytovani s dvema terasami , v cene je snidane , kterou vam nosi az  na terasu , primo naproti je office  , kde se kupuji  lodni listky  na ostrov Cerfs , vecer doporucuju zajit na veceri  do Snack Pelouse ,par kroku od ubytovani , hned za nim je Green Island  Restaurant , odlisuji se  tim , ze Green  je nahore a ma plno,   Pelouse ma prazdno a vecne vybihajiciho  mauricijce , ovsem ma vynikajiciho kuchare , ( skvela ryba   i domaci placicky  od majitelky ) 

Smerem na sever  asi 5 km  je moc hezka verejna  plaz  ,( snorchlovani ) v tydnu celkem malo lidi  ,o vikendech  plneji ale to je na Mauritiu vsude , je pravda , ze vychodni  pobrezi je klidnejsi nez ten zapad  a vlastne nam to tam vyhovovalo nejvic 

I sever je dost plny v porovnani s tim vychodem , druhe ubytovani  jsme meli  v Coral Azur Cosi Holiday , je to resort, ale vybrali jsme vlastne levnejsi ubytovani pres silnici  , bylo to jen na 3 noci  , abychom si prohledli strediska na severu 

Treti ubytovani bylo ve Flic en Flac   v Chez Pepe , neni tam ta  turistika tak silena  jak to na prvni pohled vypada  a vyhoda je , ze to je hned u plaze a  v restauraci maji  ubytovani  20 % slevu 

Jak Manguillier , tak Pepe  bych vybral znovu  i pro dobrou polohu pro vylety  , Coal Azur  byl slabsi,   ale v rezortu bylp dobre jidlo , ubytovani  jen na to prespani , auto jsme meli pres Economy car  prostrednictvim mistni pujcovny Roayal  ( hodne prisne kontrolovali  kdejaky skrabanec )  vyplati  se nulova spoluucast ) 

0 Citovat

Díky.  Studio Manguillier jsem si zběžně prohlídnul na Bookingu a vypadá to dobře... Ta pláž "přes ulici" je ok ? Jako asi budeme mít celou dobu auto, ale občas se chodívám koupat brzo ráno... 


Mimochodem, kolik reálně vezme času přejet z východu na západ ? Přemýšlím, jestli rozdělit pobyt na Mauriciu na východ/západ nebo zůstat celou dobu na východě.  Uvažoval jsem po příletu 4 dny východní pobřeží, odlet na Rodriguez 8 dní a pak 4 dny západní pobřeží, ale zase si nechci zbytečně komplikovat život...

0 Citovat

mikir napsal(a): ritiu vsude , je pravda , ze vychodni  pobrezi je klidnejsi nez ten zapad  a vlastne nam to tam vyhovovalo nejvic 

I sever je dost plny v porovnani s tim vychodem , druhe ubytovani  jsme meli  v Coral Azur Cosi Holiday , je to resort, ale vybrali jsme vlastne levnejsi ubytovani pres silnici  , bylo to jen na 3 noci  , abychom si prohledli strediska na severu 

Mikire neuvažoval jsi o kariéře politika? Ťápeš teda hodně dobře,že by jsi mezi ně zapadl. Prý druhé ubytování jsme měli v "Coral Azur Cosi Holiday , je to resort", ale vlastně jsi tam vůbec nebydlel, a bydlel jsi někde přes ulici, předpokldám v daleko levnějším ubytku. Náš pan prezident by se možná od tebe mohl i učit :). Nic ve zlém, ale to je na mě už moc. Kdyby jsi napsal, že jste bydleli naproti toho  resortu ok, ale tak je to opravdu vtipné.

0 Citovat

Kajamarik 723 , plaz pres ulici slouzi hlavne  k pristavani clunu , nekoupali jsme se na ni  od 9 rano tam  jezdi az do vecera cluny s  turisty na Cerfs, myslim , ze kousek dal ,se ale koupat da a  rano  tam jeste bude klid , ale nevim , to pobrezi je tam zastavene jsou tam nejake soukromr vilky  , myslim i nejaky hotel  , je to vlastne na konci  Trou , lepsi je ucite  popojet  na  tu verejnou plaz  mozna to ani na zacatek  5 km neni , ona pak je dost dlouha  , nejezdili jsme hned na  jeji zacatek  ten bude tak po 3 km 

Co se  tyka toho prejezdu  z vychodu na zapad  , tak  problem neni ani tak v km jako v tom ze prujezd mestecky ve vnitrozemi je hodne pomaly , navic znaceni je chaoticke jako ve Francii , jezdeni po opacne strane me nevadi, na to jsem z Irska zvykly., to byla spis vyhoda , ale na znaceni jsem celkem nadaval ,udelali jsme si jeden den vylet vnitrozemim  a slo to pomalu  Neni problem  ,prejet  po vychodnim pobrezi  od letiste az  n ahoru  na sever , stejne  jako po zapadnim  ze severu az na jih   ,vcetne zdrzeni  se prujezdem Port Louis , ale pres  vnitrozemi je to zdrzovacka  

Z Trou d Eau Douce kde  jsme meli  6 noci   jsme si udelali vylety  na Blu Bay , Ile Aux Aigrettes ,Ile aux Cerfs  a az nahoru  po pobrezi ke Grand Baie  a na ten severozapad jsme pak jeli vnitozemim  k Trou aux Biches a pak po tech 3 nocich  na severu 

jsme jeli pres Port Louis  do Flic en Flac taky na 6 noci a odtamtud  pak vylety na La Morne, Black River  . Chamarel . Eureka. 

Myslim ze to rozdeleni   pul na pul na  to vychodni a zapadni pobrezi je dobre   kdyz k tomu chcete  ten prelet na Rodrigez , prave z Flic en Flac se ten jihozapad  dela velice  dobre bez ztratovych casu i s koupanim   

0 Citovat

Niemandos  ,napsal jsem to trosku nesikovene , ten resort ma dva typy ubytovani  jedno ve studich a apartmanech  v  zahrade  primo  u plaze , ktere je  financne  o dost drazsi , nez  bytovani v budove  pres silnici , ovsem i toto  patri  resortu  , kde je recepce a chodi se tam na snidnane  , pripadne vecere  , jen  to  pres silnici je pomerne o dost levnejsi , my jsme o resort nestali  ,hlavni  pobyt byl v Trou D Eau Douce  a ve  Flic en Flac ,  sever jsme volili jen pro to , abychom nemuseli tak daleko  prejizdet at uz  z vychodu nebo zapadu  a protoze jsme pak  ten den prejezdu  chteli venovat  Port Louis  , tak jsem volil  3 noci  , taky jsme tam prijeli s Trou D Eau Douce az  vecer , tak jsem to nechtel tlacit jen na dve noci   , Resort je Coral Azur Holiday ,  a budova naproti  je  Cosi  Holiday , ovsem spada  pod  resort Coral  Azur , z Booking, com  to bohuzel neni  rozpoznatelne , taky jsem si myslel , ze jde  o  dve  samostatna  ubytovani , takze jsme v resortu skutecne bydleli , jen jsme meli levnejsi typ ubytovani  , coz na to prespani  stacilo  

0 Citovat

Díky moc za podrobný info.. Ten pobyt na Mauriciu rozdělím, ať netrávím zbytečně moc času v autě... 

0 Citovat

za me doporucuji toto ubytovani, rad se tam vracim:)

http://www.mauritius-lrc.com/


nas itinerar pripadne zde:

https://jorgus.webnode.cz/mauricus-2010/


0 Citovat

Díky za tip.  Cestopis si večer projdu. Co se ubytování týče, na oblast La Gaulette jsem taky koukal, nicméně jsem si nebyl úplně jistej tím pobřežím, resp. ze sat. snímků to na koupání úplně nevypadalo. Jako vyloženě na tom netrvám, ale je fajn mít nějakou pláž kousek od ubytování, ikdyž budu mít k dispozici auto... Nicméně to studio v horní části vypadá dobře...

0 Citovat

takhle v okoli to na koupani neni..ale prave za par minut jsi v oblasti la Morne pokud mas auto kde je ubytovani mnohem drazsi:)my byl ina Mauriciu necele tri tydny, tak jsme meli auto a projeli jsme ho krizem krazem..za me doporucuji asi nejvic treky v Black Gorge:)

https://jorgus.webnode.cz/mauricus-2010/

0
17 reakcí