Bunaken 2018

Napsal pavlina.minibull 2018-10-18T15:07:01+02:00 ve fóru Co vidět a navštívit
15 odpovědí

Ahoj jsme v Indonésii a zbyde nám asi 2-3 dny v Manadu tam se nám být nechce. Má smysl přejet na Bunaken?  Jaké tam jsou ceny? Ubytování, jídlo, šnorchlování výlety? Loď tam jede jak dlouho? Vyjíždí z Manada?

Ale copak Pavlino. Nějaké problémy na Sengihe? Jak se vám tam líbí?? Jsem velmi zvědavý.

Bunaken je profláklé místo v Indonésii jako každé jiné. Na Bookingu uvidíš ceny, lod myslím jede jenom ráno public a pak jen speedboat za podstatně větší peníz. 

Ahoj hele příroda nádherná, ale max vše na týden. S Awou i se vším, tak hledám kam se ještě vrhneme. Je tady teda mizerný signál tak se mi blbě cokoliv hledá. Sulawesi máme projete celé a a Bunaken jsme jediný neviděli.

Tak je to dobrá volba, obzvláště když musíte zpět do Manada. Zajímá mě jaké to na Sengihe je, protože je to jednen z mých potenciálních příštích cílu. Napiš mi když tak prosím soukromou zprávu, jak se tam máte a co bylo fajn a co naopak ne. A jak je to s podvodním světem. To nevypadá, že jste si přišli na své, když chcete na Bunaken.

Ubytování se dá na Bunakenu od nějakých 500 Kč výš. Kolem 900 Kč vidím i s jídlem na celý den. Vycházím z Bookingu. Na místě to půjde sehnat i levněji. Kolik stojí potápění nevím.

Písnu do zprávy. Tady to necháme na Bunaken. Třeba někdo bude znát nějaké tipy co kde tam jak :-)

Ahoj podívej se tady

http://www.bunakendiving.co/page...t_here.php

loni jsem tam byl týden s dcerou a byli jsme velmi spokojeni. Snorkeling přímo u hotelu nádherný, strávili jsme ve vodě i tři hodiny, jinak každé ráno a odpoledne jede loď na potápěčské lokality a jako šnorchlaře tě vezmou za malý peníz (už nevím kolik, ale opravdu drobné) sebou. Majitel je němec, má místní ženu a vedou to spolu, na emaily reaguje velmi rychle. 

Děkuji. Jdu to zkusit otevřít.

Public lod z manadao na bunaken ide po 13.00, ide ich viac nie len jedna

Cena pre bule 50k r, pre lokalov 15k r

Ja som si ju zajednal cez hotel, mozno na mieste by sa dalo hybat s cenou.

Nazad idu lode od 8.30. Opat staci dojst len do pristavu a nasadnut.

Spal som v Bunaken lodge homestay, fan, share kupelka, plna penzia : 175k r /noc. Jednoduche ubytko pri plazi, odporucam

Potapal som cez Daniels dive center - prvy dojem super ale nedporucam, nahovno vystroj (pri kazdom ponore neaky problem), guide slaby, cena za ponor 30€ (3 ponory za den za 75€). Doopeda byvaju dva ponory

Obehal som 4potapacske centra, vsade rovnake ceny, zlavu nechceli dat

Bol som na tychto miestach : Mandolin, Lekuan 2 , Sachiko, lekuan 2 (strasna kopa korytnaciek). 

Pre mna super ale som furt len zaciatocnik. 

Viac info v denniku resp fotky na mojom flickri.

Ahoj. No co jsem se díval a uvádí to i ubytko jmenované výše, jede jen jeden public spoj denně kromě neděle. Možná ale máš novější info. Jsi si jistý, že jich je víc? Nemyslíš třeba místní  bárky, které přepravují místní a zboží. Předpokládám, že tím public se míní trajekt. Celkem mě to zajímá, protože příští rok se asi stavím na konci mé cesty po Molukách a  Bandě se trošku zregenerovat na Bunakenu. Díky za odpověd.

Tak jsem se podíval na ty tvoje zápisky a je to jak jsem předpokládal. Jel jsi zásobovací lodí, ne trajektem. Ted je otázka, jestli jezdí každý den. Nevíš?  A to že cizinec platí víc je takový místní zvyk i na jiných ostrovech :)

Hej su to tie barky ,  nie trajekt, ten som tam nevidel ist ziadny

Domaci tie barky volaju public boat :)

Cesta tusim 2hod tam (boli sme nalozeny), nazad hodinu a pol sa mi zda (prakticky prazdny)

V manado odporucam celebi hotel

Je to hned pri pristave a hlavne bufetove ranajky (mozes sa otocit aj viackrat)

Ano jazdia kazdy den, rano idu na nakupy do mesta a poobede nazad

Super. Moc děkuji za další informace. Ta cena za ubytování je parádní. Pokouknem po něm. Doufám, že výlety na šnorchlování a želvy budou levnější než ponor :-) ještě dotaz mého muže. Dají se tam sehnat fresh juice z ovoce? :-) Na Sangihe to chybí :-D na zpatek to jede v kolik cca.?

Ak by ste byvali v tom mojom ubytku, tak pri nom je molo a z neho sa da snorchlovat.

Nemci co som ich mal na ubytky tam videli korytnacky a dokonca aj zraloka

Ale to ubytko je fakt velmi jednoduche, nic extra necakat.

Cerstve dzuse nebol problem

Nazad to chodi rano od 8.30 len sa den pred tym treba opytat z ktoreho pristavu, zalezi podla prilivu

Děkuji. My nejsme na ubytování nároční. Stejne tam jen člověk spí. Děkuji za tipy. Už teď se tam těšíme.

Tu je par fotiek (vsetko jedlo je z ubytka)

https://flic.kr/s/aHsmofjY2W

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!