Ahoj jsme v Indonésii a zbyde nám asi 2-3 dny v Manadu tam se nám být nechce. Má smysl přejet na Bunaken?  Jaké tam jsou ceny? Ubytování, jídlo, šnorchlování výlety? Loď tam jede jak dlouho? Vyjíždí z Manada? .

Bunaken 2018

Založila ve fóru Co vidět a navštívit

15 reakcí

Ahoj jsme v Indonésii a zbyde nám asi 2-3 dny v Manadu tam se nám být nechce. Má smysl přejet na Bunaken?  Jaké tam jsou ceny? Ubytování, jídlo, šnorchlování výlety? Loď tam jede jak dlouho? Vyjíždí z Manada?

0

Ale copak Pavlino. Nějaké problémy na Sengihe? Jak se vám tam líbí?? Jsem velmi zvědavý.

0 Citovat

Bunaken je profláklé místo v Indonésii jako každé jiné. Na Bookingu uvidíš ceny, lod myslím jede jenom ráno public a pak jen speedboat za podstatně větší peníz. 

0 Citovat

Ahoj hele příroda nádherná, ale max vše na týden. S Awou i se vším, tak hledám kam se ještě vrhneme. Je tady teda mizerný signál tak se mi blbě cokoliv hledá. Sulawesi máme projete celé a a Bunaken jsme jediný neviděli.

0 Citovat

Tak je to dobrá volba, obzvláště když musíte zpět do Manada. Zajímá mě jaké to na Sengihe je, protože je to jednen z mých potenciálních příštích cílu. Napiš mi když tak prosím soukromou zprávu, jak se tam máte a co bylo fajn a co naopak ne. A jak je to s podvodním světem. To nevypadá, že jste si přišli na své, když chcete na Bunaken.

Ubytování se dá na Bunakenu od nějakých 500 Kč výš. Kolem 900 Kč vidím i s jídlem na celý den. Vycházím z Bookingu. Na místě to půjde sehnat i levněji. Kolik stojí potápění nevím.

0 Citovat

Písnu do zprávy. Tady to necháme na Bunaken. Třeba někdo bude znát nějaké tipy co kde tam jak :-)

0 Citovat

Ahoj podívej se tady

 http://www.bunakendiving.co/page...t_here.php

loni jsem tam byl týden s dcerou a byli jsme velmi spokojeni. Snorkeling přímo u hotelu nádherný, strávili jsme ve vodě i tři hodiny, jinak každé ráno a odpoledne jede loď na potápěčské lokality a jako šnorchlaře tě vezmou za malý peníz (už nevím kolik, ale opravdu drobné) sebou. Majitel je němec, má místní ženu a vedou to spolu, na emaily reaguje velmi rychle. 

0 Citovat

Děkuji. Jdu to zkusit otevřít.

0 Citovat

Public lod z manadao na bunaken ide po 13.00, ide ich viac nie len jedna

Cena pre bule 50k r, pre lokalov 15k r


Ja som si ju zajednal cez hotel, mozno na mieste by sa dalo hybat s cenou.


Nazad idu lode od 8.30. Opat staci dojst len do pristavu a nasadnut.


Spal som v Bunaken lodge homestay, fan, share kupelka, plna penzia : 175k r /noc. Jednoduche ubytko pri plazi, odporucam



Potapal som cez Daniels dive center - prvy dojem super ale nedporucam, nahovno vystroj (pri kazdom ponore neaky problem), guide slaby, cena za ponor 30€ (3 ponory za den za 75€). Doopeda byvaju dva ponory


Obehal som 4potapacske centra, vsade rovnake ceny, zlavu nechceli dat


Bol som na tychto miestach : Mandolin, Lekuan 2 , Sachiko, lekuan 2 (strasna kopa korytnaciek). 


Pre mna super ale som furt len zaciatocnik. 


Viac info v denniku resp fotky na mojom flickri.



0 Citovat

Ahoj. No co jsem se díval a uvádí to i ubytko jmenované výše, jede jen jeden public spoj denně kromě neděle. Možná ale máš novější info. Jsi si jistý, že jich je víc? Nemyslíš třeba místní  bárky, které přepravují místní a zboží. Předpokládám, že tím public se míní trajekt. Celkem mě to zajímá, protože příští rok se asi stavím na konci mé cesty po Molukách a  Bandě se trošku zregenerovat na Bunakenu. Díky za odpověd.

0 Citovat

Tak jsem se podíval na ty tvoje zápisky a je to jak jsem předpokládal. Jel jsi zásobovací lodí, ne trajektem. Ted je otázka, jestli jezdí každý den. Nevíš?  A to že cizinec platí víc je takový místní zvyk i na jiných ostrovech :)

0 Citovat

Hej su to tie barky ,  nie trajekt, ten som tam nevidel ist ziadny

Domaci tie barky volaju public boat :)


Cesta tusim 2hod tam (boli sme nalozeny), nazad hodinu a pol sa mi zda (prakticky prazdny)


V manado odporucam celebi hotel

Je to hned pri pristave a hlavne bufetove ranajky (mozes sa otocit aj viackrat)


Ano jazdia kazdy den, rano idu na nakupy do mesta a poobede nazad

0 Citovat

Super. Moc děkuji za další informace. Ta cena za ubytování je parádní. Pokouknem po něm. Doufám, že výlety na šnorchlování a želvy budou levnější než ponor :-) ještě dotaz mého muže. Dají se tam sehnat fresh juice z ovoce? :-) Na Sangihe to chybí :-D na zpatek to jede v kolik cca.?

0 Citovat

Ak by ste byvali v tom mojom ubytku, tak pri nom je molo a z neho sa da snorchlovat.

Nemci co som ich mal na ubytky tam videli korytnacky a dokonca aj zraloka


Ale to ubytko je fakt velmi jednoduche, nic extra necakat.


Cerstve dzuse nebol problem


Nazad to chodi rano od 8.30 len sa den pred tym treba opytat z ktoreho pristavu, zalezi podla prilivu

0 Citovat

Děkuji. My nejsme na ubytování nároční. Stejne tam jen člověk spí. Děkuji za tipy. Už teď se tam těšíme.

0 Citovat

Tu je par fotiek (vsetko jedlo je z ubytka)

https://flic.kr/s/aHsmofjY2W

0
15 reakcí