Vzhledem k aktuální promo akci na letenky na Bali zakládám toto vlákno pro Vaše dotazy. Procestovali jsme téměř celý ostrov a rádi poradíme těm, co nás budou následovat  .

Bali - průvodce ostrovem

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Vzhledem k aktuální promo akci na letenky na Bali zakládám toto vlákno pro Vaše dotazy. Procestovali jsme téměř celý ostrov a rádi poradíme těm, co nás budou následovat smiley

0

Ahoj,

zrovna se chystam na Bali, tak shanim informace, kde a jak vybrat nejlepsi ubytko(budu tam tak mesic) a kde se tam nejlepe naucit serfovat.. Ubytovani jsem hledal pres booking.com, na tripadvisor jsem treba jeste nekoukal.. tam jenom ze se serfovanim jak zacit docela doporucuji Up2You.. diky za info!

0 Citovat

Ahoj, my jsme ubytko nechali až na místo. Byla to dobrá volba i přesto, že jsme dorazili kolem 10 večer smiley

Tip č.1) směnárny na letišti je jako ulička do pekla. Směň jenom nutné finance na první 2 dny. Kurz je opravdu nevýhodný!
Tip č.2) najdi kancelář, kde se prodává taxi - pokud bys odvoz sháněl přímo u řidiče, natáhnou tě. A rozdíl může být klidně 2-3x násobný oproti ceně z kanclu (i po usmlouvání)
Tip č.3) peníze měň v menších supermarketech - na začátku pláže v Kutě jsme měnili a kurz byl opravdu srovnatelný s aktuálním kurzem. Rozhodně se vyvaruj pouličním směnárnám smiley Kurzy nabízejí mnohem lepší, než vůbec jsou v bankovní sféře, otázkou je, na čem tě oje**ou.. Nezkoušeli jsme smiley

Nech se odvézt na hlavní třídu v Kutě - vystup někde u Rock Cafe a hledej ubytování v tomto okolí. My bydleli zde - 2* hotel Sorga ... Kvalitní hotýlek se snídaní, levným jídlem přímo na hotelu, ale placená Wifi! Pokoj bez klimy vyšel do 200 Kč.
Nutno ale počítat s tím, že je dost možný, že nebudou mít volno po celou dobu tvého pobytu. Není problém sehnat něco v okolí a pak se třeba zase vrátit. My jsme zde byly asi 3 dny, pak jsme se vydali do vnitrozemí a asi po 5 dnech znovu přijeli do hotelu a vždy bylo volno pro 8 lidí.

Výhodou je, že cestou na pláž potkáš malinkej obchůdek s příjemnou slečnou co půjčuje surfy. Asi 80 kč za den tuším. Na pláži si ho půjčíš za 200 Kč na hodinu smiley

Pokud nechceš ztrácet čas plácáním se ve vodě, na pár dní jdi do nějakého kurzu. Já nebyl a po 3 dnech zkoušení jsem se 1 svezl smiley video

PS: hodím echo kámošovi co tu aktuálně je, ať dá pár info k surfu.

0 Citovat

supr, diky smiley

0 Citovat

tak to se namazu, i ze vnitr smiley a hele jak to tam je se zasuvkama vubec?

0 Citovat

Chystam se na Bali pri me dalsi ceste - kdy je nejlepsi obdobi tam jet? Nejake tipy na mista, ktera navstivit? Budu mit volno cca 3 tydny.

0 Citovat

Zdravim chci se zeptat mate nekdo zkusenost s cestou z Bali na ostrovy Gili??? pokud ano prosim hodte co nejvice info a hlavne jestli se plati nejaky poplatek pri ceste lodi z bali a pri navratu stejne jako pri odletu a priletu. Diky moc vsem i za drobne rady smiley

0 Citovat

Nebo na ostrov Nusa Lembongan

0 Citovat

nedá mi to a musím reagovat. Byli jsme loni o letních prázdninách na Jávě a pak trajektem na Bali. Ostrovy Gili bylo to nejpěknější z celého výletu - byli jsme na 4 dny na Menu. Tak jsem si představoval exotiku - nádherné bílé pláže,minimum lidí. Je to nejmenší ostrůvek z Gili, ale rozhodně stojí za to... nepamatuji si ceny ubytování speedboatu apod. ale rozhodně doporučuji. Bydleli jsme hned u pláže, kde sice byl horší přístup do moře (cca 50 metrů byly ostřejší korály a ani ne půl metru hloubka), ale pak mořské želvy, plno ryb, prostě paráda. pláže u Padangbaie sice taky pěkné, ale muselo se na ně pěšky cca 15-20 minut a na Menu to byla rozhodně větší exotika. Nejet na Meno, tak bych příště asi ani na Bali k moři snad nechtěl jet...

0 Citovat

Travangan byla uz na prvni pohled preplnena vesnice, Air jsme zvolili, ze tam bude vetsi klid - plaze pro me tam ale opravdu nebyly nic moc, u vsech byly hospody. Rikali jsme si, ze Meno by asi byla lepsi volba, dle recenzi na nej nejezdi tolik lidi, zvolili jsme ale Air a napsal jsem pouze svuj nazor. Jinak ja rad chodim a nejakych 20 min chuze pro pristup beru spise jako plus smiley Pri koupani na Air byly podel vsech lepsich plazi hospody, a to nemusim. Tak mozna jsme meli radeji zvolit Meno a mel bych stejny nazor...exotiku si ale predstavuju bez lidi, takovych mist uz ale bohuzel moc neni.
Jinak ty zelvy jsem videl vedle sebe ve vode prave v Padangbai, na Air ani jednu smiley

0 Citovat

Souhlasím s DANH, byli jsme na Menu - žádní lidi, krásný pláže ( koncem září), přesunuli se pak na Air - a stejný den od tam utekli - hrůza. smiley Travangan - není o koupání , je to jedna velká party, houbičku všude, kam se podíváš..smiley

0 Citovat

Super rady dekuju moc vsem! a co s ostrovem Nusa Lembongan? to nekdo zkusenost nemate?

0 Citovat

Na Lembonganu jsem byl v září - je to taková uvolněnější verze Gili. Ostrov je větší a není na něm tolik turistů. Dá se chodit na procházky, koukat z lodi na delfíny, lenošit na plážích a hlavně potápět - korály jsou v mnohem lepším stavu než na Gili. Pokud ale chceš dobrodružství, budeš muset na vedlejší Nusa Penidu (nebyl jsem)

Edit: co se týče dopravy z Bali, podívej se na Wikitravel. Většina lodí odjíždí od konce Jalan Hang Tuah v Sanuru. Existuje i rychlokatamaran z Gili (tak jsem jel já, chtěli 550 tisíc za úsek Gili-Lembongan plus otevřenou jízdenku Lembongan-Sanur, usmlouváno na 450k, teď mimo sezónu to asi bude levnější), ale kdybych měl víc času, byl bych jel normálně.

0 Citovat

Zdravím všechny,
je to už sice starší diskuse, ale zkusím to...
zajímalo by mě zda je tu někdo ochotný, kdo byl na Bali a nevadilo by mu mi poskytnout nějaké informace ohledně cestování po Bali a šnorchlování. Dost by mi to ulehčilo v mém tápání... Takže prosím prosím nějakou hodnou duši, pokud by mě mohl/a kontaktovat na můj e-mail (nikola.kasimirova@seznam.cz) a já bych se s ním mohla spojit. Předem moc děkuji za ochotu. smiley
Hezký den všem smiley

0 Citovat

to fakt je na Bali takyto bordel, alebo len v tomto obdobi?

http://www.theinertia.com/enviro...n-beaches/

Potom sa necudujem, ze sa vsetci fotia v bazenoch :))

0 Citovat

Ty si nedáš pokoj:-) Takhle tě zpátky FB skupina nepřijme.

0 Citovat

ale nie fakt to myslim vazne, na facebooku som videl ale troch ludi co si uzivaju Bali a fotky len z bazenov.. tak ci toto nie je dovod aj ked verim, ze to je asi len v niektorych lokalitach.

0 Citovat

Tvl já nevím, co se Ti na tom nelíbí, takhle si snad nepředstavuješ tropický ráj? :)

0 Citovat

V takové míře se to stává jen někdy v období dešťů, kdy řeky splachují do moře nahromaděné odpadky (i v jiných zemích než v Indonésii). Pak se přidá vhodný mořský proud nebo silný vítr. Párkrát jsem se loni v září a v říjnu na pláži v Kutě prošel a moc odpadků tam nebylo (ale pláž se mi vůbec nelíbila a jinde na Bali bylo odpadků až dost).

Horší to bylo s odpadky v Padangbai. Tam po slejváku z předchozího dne byla pláž s odpadky a větvemi (i když zdaleka ne jako na fotce u článku) a navíc hromady odpadků v lese nad Blue Lagoon a skládka vedle přeplněného kontejneru v centru města. Lepší se tam nezdržovat a jet rovnou na Gili Trawangan, kde pláže zrovna uklízeli dobrovolníci s nějakými místními (ani před tím tam nebylo moc odpadků, ty jsou hlavně na neudržovaných pozemcích ve vnitrozemí).

Odpadky jsou na mnoha plážích JV Asie, pokud je místní pravidelně neuklízí. Dokonce i na neobydlených ostrovech Havaje mají spousty odpadu z Asie, který tam uklízí rangeři a vědci. A nedávno třeba přinesl silný vítr nánosy odpadků z Albánie do Chorvatska.

0 Citovat

pre mna to je osobne "novum" - Bohol, Cebu, Panglao, Coron, vietnamsky Ha Long, prip. cinske strediska ako Rizhao, Qingdao, alebo Beidiaihe a ani Jadran som take nic nevidel. Ale ano, o Dubrovniku som teraz pocul.

0 Citovat

Na Filipínách jsem měl pláže také čisté, i vodu u nich. Do větší části Filipín přichází mořský proud od východu a asi jsou schopni rozumně nakládat s vlastním odpadem. Čínská střediska si ty pláže uklidí (takovou koncentraci odpadkových košů jako v čínských NP jsem jinde v přírodě neviděl, i když někteří se je ještě nenaučili používat) a vietnamská střediska u Ha Long Bay si ty své uměle vytvořené pláže jistě taky uklidí. Přímo v Ha Long Bay asi ani není přírodní pláž, která by stála za zmínku.

U mnoha pláží je to jak kdy. Já jsem třeba v Thajsku měl většinou čisté pláže, ale teď někdo na jiném serveru popisoval, jak v prosinci na mnoha thajských plážích bylo hodně odpadků. Poslední den, kdy jsem odjížděl z Ko Sametu, toho ale plavalo ve vodě dost. Na SV Floresu jsem byl v říjnu na pláži, kde 2. a 3. den přinesl příliv dost odpadků, aniž by před tím pršelo nebo foukal extra silný vítr. Německá spolumajitelka miniresortu mi říkala, že se to půl roku nestalo, ale bývá to v období dešťů. Jsou asi i pláže trvale špinavé, např. v Kambodži podle toho, co jsem četl na tripadvisoru.

0 Citovat

Od 27/2 - 3/3 sa budem nachadzat v padangbai. Mam so sebou knihu bohatier od cervenaka, s najvacsou pravdepodobnostou ju tu docitam. Ak ma niekto zaujem vymenim za pivo :)

0 Citovat

Ahoj, poletíme na Bali a chtěli bychom si půjčit auto. Jakou autopůjčovnu byste doporučili? (Nejlépe něco kde by bylo i plné pojištění auta.)

Předem děkuji za rady.


0 Citovat

Půjčují se na Bali vůbec auta?

0 Citovat

Půjčovat si auto na Bali!? Neskutečná hovadina. Prominte, ale neovládl jsem se  :)

0