Rád bych vypadl z místní vlezlé zimy někam do tepla. Již téměř pravidelné třítýdenní dovolené na počátku roku jsou málo - zima se tady potom ještě dlouho drží a já si každý den po Ostravsky říkám "na keru p*** jsem se tu vracel". Hledám proto konkrétní místa (ideálně v JV Asii ale třeba se najde i jiná vhodná destinace) kde bych strávil nějaký čas (třeba 14 dní na jednom místě a potom přesun), na dálku pracovat (tak 2-3hod denně) a příliš by to nezruinovalo můj rozpočet (řádově 1000kč/den za ubytování, stravu a další nezbytné výdaje). Ubytování by bylo optimální spíše formou apartmánu než hotelového pokoje (vlastní lednička, možnost si připravit něco na snídani...). Napadají vás nějaká konkrétní místa ? .

Kam na delší pracovní dovolenou v JV Asii?

Založil ve fóru Tipy na ubytování

21 reakcí

Rád bych vypadl z místní vlezlé zimy někam do tepla. Již téměř pravidelné třítýdenní dovolené na počátku roku jsou málo - zima se tady potom ještě dlouho drží a já si každý den po Ostravsky říkám "na keru p*** jsem se tu vracel". Hledám proto konkrétní místa (ideálně v JV Asii ale třeba se najde i jiná vhodná destinace) kde bych strávil nějaký čas (třeba 14 dní na jednom místě a potom přesun), na dálku pracovat (tak 2-3hod denně) a příliš by to nezruinovalo můj rozpočet (řádově 1000kč/den za ubytování, stravu a další nezbytné výdaje). Ubytování by bylo optimální spíše formou apartmánu než hotelového pokoje (vlastní lednička, možnost si připravit něco na snídani...). Napadají vás nějaká konkrétní místa ?

0

Mně právě končí taková třítýdenní pracovní dovolená v Chiang Mai... přesně jak píšeš, apartmán, lednička, mikrovlnka... na víkendy půjčení auta... teplíčko :-)

0 Citovat


Ono taky záleží, jestli se chceš i koupat (nemyslím v bazenu) nebo ne. Pokud ano tak v podstatě od Thajska, přes Malajsii až po Indonésii neuděláš chybu. I když ceny apartmánů neznám a pro jednoho aby se vlezl do 1 tis Kč se vším všudy to bude možná někde oříšek.  Z tohoto pohledu je asi nejlevnější Indonésie. Jinak konkrétní místa jsou většinou ta turistická, protože jinde bude nabídka apartmánů jaksi značně omezená. Já osobně bych nějaký apartmán oželel. Proč si dělat snídani, když můžeš jít na nějakou dobrotu za pár korun ven na ulici.

0 Citovat

V Thajsku je pro to legendární Chiang Mai. Případně bych zkusil nějaké pobřežní město na východě Thajska. Ten je levnější. Na Phuketu nebo Krabi se do limitu nejspíš nevejdeš. Bangkok by mohl být taky fajn, ale ty ceny jsou dost našponovaný a nejlevnější pokoje bývají od 800 Kč výše. Jídlo se tam levné sehnat dá, ale není to na každém rohu. Zejména v obchodních centrech ceny jako v Evropě. Malajsie může být taky fajn. Celkem levná přes všechno od jídla, zboží po dopravu. I včetně obchodních center. 

0 Citovat

Pokud chce člověk pracovat, tak apartmán má před pokojem řadu předností - např. více prostoru, stůl se židlí, možnost chladit nápoje v lednici, uvařit si kafe, pračka se při delším pobytu taky hodí... navíc apartmánové hotely bývají více vybavené, než jednoduché hotely, takže může být k dispozici venkovní bazén na relax, případně fitko.... to, co máme v Chiang Mai nás přišlo na 9 tisíc Kč za 3 týdny pro dva, takže pod 450/den, ovšem rezervováno s předstihem.

0 Citovat

To záleží taky na tom, jestli jede sám, ve dvou nebo více lidech. Pokud sám, už to vyjde na 900 Kč. Thajci prakticky neznají jednolůžkové pokoje. Za ty desítky, možná stovky ubytování, co jsem si za ty roky v Thajsku prohlédl, neexistoval až na malinkaté výjimky jednolůžák nebo obsazení dvojlůžkového pokoje jednou osobou. Vždy platit jakoby za dva. A ty malinkaté výjimky, to byly spíš jako vězeňské samotky, jak vybaveností, tak velikostí.

Při delším pobytu, to chce ubytování hledat jinak než přes booking nebo agodu. Nejlíp ubytování kontaktovat na přímo, zkusit něco jako airbnb nebo přes nějakého expata tam pronajmout celý byt/apartmán.

0 Citovat

Michal napsal(a):

To záleží taky na tom, jestli jede sám, ve dvou nebo více lidech. Pokud sám, už to vyjde na 900 Kč.

Jestli je to reakce na můj údaj 450/den, tak tím je myšleno samozřejmě pro 2 osoby. Takže pro jednoho taky tak. Prostě cena za apartmán.

Ale je docela možné, že jít jinou cestou může být výhodnější.

0 Citovat

Tak pokud se chce každých 14 dnů přesunovat, tak asi nemá smysl hledat něco nadlouho přes expata. To se vyplatí, pokud chceš někde zůstat měsíce.  Já bych apartmán opravdu neocenil. Bazén má většinou každý slušnější hotel a u moře bazén nepotřebuju, do posilky nechodím, raději chodím na tury a plavu a s tou pračkou nevím. Na ulici co mám zkušenosti ti vyperou za pár desetikorun. Při  mých většinou měsíčních pobytech v Asii si nechávám vyprat jednou max. 2 krát. Jediné co je nutnost je lednička na pivo, ale to jen proto, že většinou beru jen větrák, ale i tak raději jdu večer sednout někam na ulici mezi lidi, než sosat pivo z ledničky. To můžu dělat i doma :). Ta cena 450 Kč je opravdu velmi pěkná, to musím uznat. Otázkou je, jestli bude taková cena i v sezoně. Každému vyhovuje něco jiného.

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Jediné co je nutnost je lednička na pivo


+1 :)))))


Hele ja se vetsinou koukam podle toho jakej je available coworking - uprimne co mi vadi nejvic (a stava se mi to pravidelne kazdou dovolenou na nekolik dnu) kdyz potrebuju neplanovane pracovat a sedim v nejake beach studio cottage 30m ctverecnich a za kabely od notebooku mi taha dite, ktere chce bud zuzlat ten drat nebo si chce jit hrat ven..


Aktualne se vsichni hipsteri co znam stahuji do Canggu na Bali, ale v zasade se dneska da vyjet v podstate kamkoliv - zalezi co presne ty 2-3 hodinky potrebujes delat - jestli staci jenom mail, tak je to uplne ideal..


Ja se vetsinou hodne orientuju podle letenek.. A myslim ze ani neni potreba JV Asie - da se vypadnout klidne na par dnu treba do Spanelska, mrkni se jak je tenhle tyden v Malaga..
0 Citovat

Na 2–3 hodiny denně postačí libovolná kavárna, ale nevím... Pracoval jsi někdy mimo stálý plac? Mě třeba ty 2 hodiny trvá, než se mysl uklidní a začnu myslet na práci. Všude je to nový ruch co neznám a neustále musím pozorovat dění okolo sebe :)

Chiang Mai je super, ale na opravdový 10 hodinový pracovní maratony. Kdybys pracoval 3 hodiny denně, nevím co bys tu pak dělal.

To spíš k zamyšlení, jestli se dá takto pracovat.

0 Citovat

Michal napsal(a):

V Thajsku je pro to legendární Chiang Mai. 

Hele, já sice nejsem ani hipster ani někdo kdo by mohl pracovat na dálku... ale v čem přesně je Chiang Mai legendární??? Respektive co se v tom městě dá dělat zhruba 4. až  x-tý den?

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Hele, já sice nejsem ani hipster ani někdo kdo by mohl pracovat na dálku... ale v čem přesně je Chiang Mai legendární??? Respektive co se v tom městě dá dělat zhruba 4. až  x-tý den?

Všichni na internetu básní o tom, jak je úžasné Chiang Mai pro digitální nomády. Údajně kvůli výletům po okolí, nižším cenám než na jihu Thajska , příjemnějšímu klimatu a řadě coworkingů. Všechny body až na ten poslední mohu potvrdit z osobní zkušenosti. Když tam budeš několik hodin denně pracovat, určitě se aspoň na týden zabavíš. Pak si můžeš spustit Tinder a ThaiFriendly a nechat se zabavit ostatními.

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Na 2–3 hodiny denně postačí libovolná kavárna, ale nevím... Pracoval jsi někdy mimo stálý plac? Mě třeba ty 2 hodiny trvá, než se mysl uklidní a začnu myslet na práci. Všude je to nový ruch co neznám a neustále musím pozorovat dění okolo sebe :)

Chiang Mai je super, ale na opravdový 10 hodinový pracovní maratony. Kdybys pracoval 3 hodiny denně, nevím co bys tu pak dělal.

To spíš k zamyšlení, jestli se dá takto pracovat.

Právě proto spíše apartmán - vlastní (a funkční) internet, stůl se židlí na rozumnou práci na hotelu mnohdy není, klima, lednička. Práci se můžu věnovat po ránu aniž bych se musel dát "do kupy" a jít lovit snídani nebo večer s vychlazeným Changem dokud nepadnu únavou. V kavárně je to spíše nouzovka, nerad někde sedím 3 hodiny za jedno kafe. 

Dělám v IT - správu a nějaký drobný vývoj, když slíbím 24x7 na telefonu + do pár hodin u klávesnice, každý den se povrtám v nějakých provozních záležitostech...

Chiang Mai si píšu na seznam, rozpočet zkusím trošku navýšit ;-)

0 Citovat

To už snad radši ta Ostrava ;-) http://www.nationmultimedia.com/...s/30341186
Byl jsem tam, a je to opravdu znát. 

0 Citovat

Breathe napsal(a):

To už snad radši ta Ostrava ;-) http://www.nationmultimedia.com/...s/30341186
Byl jsem tam, a je to opravdu znát. 

Teraz je tá hodnota na 57, napríklad v porovnaní s Bangkokom (112) či Pekingom (163) to asi nie je také zlé

0 Citovat

ono asi aj zalezi od jobu, tiez by som mohol coworkingovat kolko chcem, lenze nepotrebujem zdielat jednu kreativnu miestnost plnu freelancerov. Najradsej by som mal nejaky cubicle, kde si mozem excelovat a confcallovat :D

0 Citovat

guessWho napsal(a):

Teraz je tá hodnota na 57, napríklad v porovnaní s Bangkokom (112) či Pekingom (163) to asi nie je také zlé


Tohle nadměrné znečištění  v Chiang Mai se týká jenom tzv. “burning season” - únor až duben kdy se v okolních lesích pálí pole a stromy. 

0 Citovat

Breathe napsal(a):


Tohle nadměrné znečištění  v Chiang Mai se týká jenom tzv. “burning season” - únor až duben kdy se v okolních lesích pálí pole a stromy. 

aha, nevedel som

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Hele, já sice nejsem ani hipster ani někdo kdo by mohl pracovat na dálku... ale v čem přesně je Chiang Mai legendární??? Respektive co se v tom městě dá dělat zhruba 4. až  x-tý den?


Kurvy, chlast & chlebicky :D :D :D
0 Citovat

Chlebíčky....? Tady mi něco uniká :D

0 Citovat

kickass1 napsal(a):


Kurvy, chlast & chlebicky :D :D :D

To jsou nase konicky :D

Jestli to nebude tim, ze ne vsichni nomadi vydelavaji 5000€ mesicne, aby mohli nomadit kde se jim zachce. 

Ja chapu Chiang Mai jako misto s dobrym pomerem cena X kvalita a infrastruktura. Proto legendarni

0 Citovat

kickass1 napsal(a):


Kurvy, chlast & chlebicky :D :D :D

Chlebíčky zajišťuju já, chlast kolega, na tobě jsou ty kurvy. 

0
21 reakcí