Ahoj, od příští soboty ráno do úterý odpo, tzn 3,5 dne (15.12. - 18.12.) budu v Jordánsku (přílet a odlet z Ammánu) a snažím se vytvořit smysluplný itinerář. Cestuji sám, tzn půjčení auta je pro mě drahé, zbývá mi tedy cestování busem. Na různých webech jsem si přečetl, že nejlepší busy pro přesun z Ammánu do Petry jsou JETT, nicméně těm už několik týdnů nefunguje web a tak se o nich nedá zjistit žádné info. Pokud někdo máte čerstvou zkušenost, mohli byste mi poradit?Co je must see v Jordánsku (předpokládám alespoň 1 den Ammán a 1 den Petra)Jak se dostat z Ammánu do Petry a zpětMá smysl zvažovat místní cestovky např do Wadi Rum a nebo ne?Uvítám jakékoliv další tipy! :)  .

Jordánsko - Petra/Ammán/... must see a jak se pohybovat

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

[citace="temp7777"]

Je lepší, vybrat peníze z bankomatu, nebo vyměnit ve směnárně?


A co si představujete vojín Kefalin pod slovem “lepší”?

0 Citovat

Pár fotek z toho našeho blízkovýchodního Chorvatska, třeba to někoho k něčemu inspiruje. ;)

https://www.zonerama.com/Lemming...um/5103686


0 Citovat

To, že to tak oficiálně je, můžu potvrdit. Hlídačů je vzhledem k rozloze v areálu velmi málo. Ale jako rychlocestovatel můžu dodat - areál je obrovský a jen přejít ho z jedné strany na druhou trvá půlhoďku.

0 Citovat

Ahoj, koukal jsem, ze na webu JTT nabizeji pro cestu Amman - Dead Sea - Amman k jizdence navic tyto sluzby:

"Lunch and entrance dead sea beach access @ amman beach" za 18 JDs

"Entrance dead sea beach access @ amman beach" za 10 JDs

Chci se zeptat, jestli se to vyplati? Zejmena tedy tim, ze odpadnou starosti na miste. Protoze vstup na plaze jsem se nekde docetl, ze je za 10 JOD a k tomu obed za 8 JOD uz mi neprijde tak strasny a nepredpokladam, ze na miste bude neco priznivejsiho. Je tedy lepsi to koupit rovnou nebo az na miste? Diky za rady 

0 Citovat

Petr napsal(a):

Ahoj, koukal jsem, ze na webu JTT nabizeji pro cestu Amman - Dead Sea - Amman k jizdence navic tyto sluzby:

"Lunch and entrance dead sea beach access @ amman beach" za 18 JDs

"Entrance dead sea beach access @ amman beach" za 10 JDs

Chci se zeptat, jestli se to vyplati? Zejmena tedy tim, ze odpadnou starosti na miste. Protoze vstup na plaze jsem se nekde docetl, ze je za 10 JOD a k tomu obed za 8 JOD uz mi neprijde tak strasny a nepredpokladam, ze na miste bude neco priznivejsiho. Je tedy lepsi to koupit rovnou nebo az na miste? Diky za rady 


Ted v unoru si kamarad vyjednal slevu, za  10JOD vstup za 2 a meli v cene sisu. Nevim jestli to bude stejna plaz..


Edit: A k tomu caj..

0 Citovat

Mám otázku k Jordánsku:

Plánujem pobyt v Jordánsku a pobyt si chcem rozdeliť na dve časti - pred presunom na juh (Petra, WR) chcem byť pár dní (4-5) na severe a popozerať miestne zaujímavosti. Hľadám miesto, kde by som tých pár dní zakotvil. Určite to nebude Ammán - ten mi z predošlej návštevy prišiel ako jedno z najmenej zaujímavých blízkovýchodných miest, a ani nemám chuť každé ráno a večer po návrate riešiť miestny dopravný chaos a zápchy.

Tak hľadám nejaké miesto v oblasti severu Jordánska, kde by som "zakotvil".

Predbežne som sa rozhodol pre Madabu, ktorá na mňa z predošlej krátkej (hodinovej) návštevy pôsobila celkom pohodovým a kľudnejším dojmom.

Zaujímalo by ma, či je to z vášho pohľadu dobrá voľba, alebo či má niekto nejaký lepší tip, kde zvoliť "základňu" pri tom pobyte na severe Jordánska? 

Vďaka.


0 Citovat

Zdravím cestovatele,

v listopadu mám letět do Ammánu, nemáte někdo aktuální zprávy ohledně bezpečnosti v Jordánsku s ohledem na dění v Izraeli. Nebo to raději nepokoušet? MZV zatím nic nehlásí.

Díky za reakce Josef

0 Citovat

Momentálně jsme v Jordánsku, lidé to tady moc neřeší. Rozdíl je v častějších policejních kontrolách a na ulici je vidět více aut s vojáky. Místními jsme byli upozornění, že mluvit o Izraeli, zde není vhodné, jelikož potlačuje jejich lid. 🤷‍♀️
Měli jsme v plánu (v neděli) přejít hranice v Aqabě a odletět z Tel Avivu. Pozemní hranice jsou uzavřené (a touha navštívit Izrael nás už taky opustila), tak jsme koupili nové letenky z Ammanu.

Situace se však stále vyvíjí, tak je třeba sledovat aktuální info.

4 Citovat

Josef _7 napsal(a):

Zdravím cestovatele

Vrátil jsem se předevčírem... V Ammane na letišti se slavilo, nevím, jestli to mělo souvislost s utoky, ale řekl bych že ano. 

Každopádně, průvodce ve Wadi Rum mi říkal, že všichni Arabové jsou bratranci a sestřenice, tak bych se vyvaroval politických debat a když už by na to přišlo, tak neutrálně vyklouznout. Jinak si myslím, že Abdalláh II. je osvícený, ví že turisti nosí Jordánsku nemalé peníze, tak by jste neměl mít ohledně bezpečnosti nějaký problém. 

0 Citovat

"Jinak si myslím, že Abdalláh II. je osvícený, ví že turisti nosí Jordánsku nemalé peníze, tak by jste neměl mít ohledně bezpečnosti nějaký problém."

Především si snad pamatuje, jak se palestinští šmejdi vedení Arafatem, pokusili v roce 1970 zabít jeho otce.

1 Citovat

Král je osvícený, ale nemůže si dovolit dávat příliš najevo něco, s čím by hrubě nesouhlasila většina obyvatel, a nezapomínejte, že tam mají několik miliónů Palestinců.

Taky snad nezapomněl, že jeho otce chtěli palestinští náckovští šmejdi zavraždit už v roce 1951, kdy zavraždili jeho pradědečka zakladatele Jordánska.

0