mate niekto osobne skusenosti s cestovanim po tejto casti filipin ?zatial som si spravil mensi prieskum a nasiel tam kopu zaujimavych veci, ktore vsak vsetky za 3 tyzdne isto nestihnem . tak potrebujem pomoct so skrkanim resp novym napadom sa nebranimtoto mam vsetko v hladaciku :davaocagyan de orosamal islanddahican beachiliganlake holoncamiguin islandMusuan PeakMt. PalaopaoMount Matutummt apoMt. CapistranoMusuan PeakPalaopao MountainsMount KitangladAgusan Marsh Wild life SanctuaEnchanted RiverMount HamiguitanLake LanaoCebu Pacific Flight 387 Memorial Shrine .

Mindanao

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

12 reakcí

mate niekto osobne skusenosti s cestovanim po tejto casti filipin ?


zatial som si spravil mensi prieskum a nasiel tam kopu zaujimavych veci, ktore vsak vsetky za 3 tyzdne isto nestihnem . tak potrebujem pomoct so skrkanim resp novym napadom sa nebranim


toto mam vsetko v hladaciku :


davao

cagyan de oro

samal island

dahican beach
iligan
lake holon

camiguin island
Musuan Peak
Mt. Palaopao
Mount Matutum

mt apo

Mt. Capistrano

Musuan Peak

Palaopao Mountains

Mount Kitanglad

Agusan Marsh Wild life Sanctua

Enchanted River

Mount Hamiguitan

Lake Lanao

Cebu Pacific Flight 387 Memorial Shrine

0

Zdravim. Sice jsem byl na Filipinach jen v roce 2012, a to na Luzonu, ovsem v te dobe i od te doby jsme stale jen slychaval a cetl, ze bezpecne casti jsou Luzon a Visayas. Oproti tomu Mindanao na jihu stale problematicke kvuli zvysene kriminalite tamniho muslimskeho obyvatelstva. Nevim, jaka se je presne situace nyni, snad uz bude nebezpecne jen treba 10-20% uzemi ostrova Mindanao. Kdo to vi presneji?!

0 Citovat

asi by som sa orientacne riadil podla tejto mapku

https://www.gov.uk/foreign-trave...hilippines


170131-philippines-jpeg-1.jpg

0 Citovat

Papir toho znese :)

0 Citovat

a tak pravda, par tyzdnov po nasej navsteve tucet mrtvych aj na Bohole .. ja myslim ze zistis az na mieste kde je aka situacia

0 Citovat

Moje žena je z Cagayan de Oro, pokud chceš, napiš mi zprávu a ona odpoví

0 Citovat

Na Boholu zemřeli jen 2 civilisti a byl to jediný takový případ. Mindanao je minimálně v západní části opravdu nebezpečné. Já jsem byl na Camiguinu, který je bezpečný, a pokud neprší jako mě (začátkem března 2017), tak stojí za návštěvu určitě (1 den bylo hezky a je to tam pěkné). Už druhý den neletěl jediný spoj za den z ostrova kvůli dešti, tak mě přesměrovali z Butuanu, kam jsem s dalšími dojel minivany na trajekt a pak 110 km přes Mindanao.

Mezi zahraničními surfaři je populární Siargao, které je bezpečné a určitě by stálo za návštěvu i pro nesurfaře. Do ostatních míst Mindanaa zahraniční turisti až na pár vyjímek nejezdí, takže tady rady nenajdeš kromě kontaktů na místní jako ta manželka. Bezpečné je určitě Davao City a Cagayan de Oro a snad celkem bezpečné jsou i některé atrakce v jejich okolí. Musíš googlovat a najdeš pár blogů dobrodruhů, kteří třeba navštívili Cagayan de Oro a okolí:

https://www.travel-tramp.com/is-...travel-to/

 
0 Citovat

hej blogov som nasol uz kopu a to je problem, vsade je nieco co by som chcel navstivit, no vsetko sa neda :)

ale zhruba uz to mam spravene len sa rozhodujem medzi trekom na mt.apo (3noci) a 4 Peaks of Mindanao ( Mt. Kitanglad, Mt. Dulang-dulang, Lankayungan Peak and Nt. Maagnaw) (4noci)


o siargao som tiez uvazoval ale to si necham niekedy nabuduce

0 Citovat

Ty vole, prezil som teroristami ovladanu cast filipin skoro bez ujmy na zdravi.


Jednoznacne tuto cast filipin doporucujem.

0 Citovat

baca12 napsal(a):

Ty vole, prezil som teroristami ovladanu cast filipin skoro bez ujmy na zdravi.


Jednoznacne tuto cast filipin doporucujem.

Jak skoro!!!???. Tak jestli jsi se k nim přidal, tak není divu :-)))) Dej pak odkaz na nějaké fota popřípadě cestopis0

0 Citovat

Ambasada nechcela za mna zaplatit vykupne tak mi ufikli jednu dolezitu suciastku. Si mysleli, ze som nemec, ti platia :)


Link na cestopis v mojom profile, su tam v niektorych dnoch aj odkazy na albumy.


Cul smer sumatra a opicky:)

0 Citovat

baca12 napsal(a):


Cul smer sumatra a opicky:)

Tož si to tam uzij. Jestli budeš v Berastagi, tak si dej hambaca večer na ulici v centru nahoře vlevo. Vynikající :-)

0 Citovat

tak stale to je nie najbezpecnejsia oblast ... podobne ako Novy Zeland
https://edition.cnn.com/2019/01/...BotD3JdJjc

0
12 reakcí