Filipíny - Cebu - přílet o půlnoci - hotel nebo noc na letišti?

Napsal Pajdulik 2019-01-06T22:22:39+01:00 ve fóru Tipy na ubytování
9 odpovědí

Ahoj všem, 

chystáme se na Filipíny a přílet do Cebu je plánován na cca půlnoc. Otázka  zní - doporučili byste v tuto hodinu a v tomto městě jet někam do hotelu, nebo je bezpečnější strávit zbytek noci do rána na letišti?

Děkuju, Adéla

aky ma zmysel travit noc na letisku v takej lacnej destinacii? 

Okolo letiště je 3(_|_) hotelů, kde se už za 500 Kč za pokoj v pohodě vyspíte, osprchujete, najíte atd. + Grab řekněme max. 100 Kč RT. Na druhou stranu nový terminál na Cebu je skvostný a asi by se tam dalo přespat úplně bez problémů, ale zvláště po cestě bych volil jistotu.

Obáváš se, že jet po půlnoci taxíkem do hotelu je tam nebezpečné, že se takto ptáš?

Libor_S napsal(a):

Obáváš se, že jet po půlnoci taxíkem do hotelu je tam nebezpečné, že se takto ptáš?

Ahoj, ano, jde mi právě o bezpečnost - levné hotely v okolí jsem našla, ale po přečtení informací na stránkách MZV právě o okolí Cebu, ještě k tomu v noci....mám obavu no :(

tonic napsal(a):

aky ma zmysel travit noc na letisku v takej lacnej destinacii? 

Jde mi o bezpečnost, ne o cenu za hotel..

Ach jo, prostě to musím napsat... Fakt je doba, kdy může cestovat kdekdo. Co jako Cebu? Kde je problém? Asi ne v Cebu City, ale možná na jihu ostrova Cebu, kam doufám nejedete. Když někam jedu, tak si zpravidla něco nastuduji.

edit: Šel jsem 30.12. v noci z divadla Václavákem do Vodičkový na tramvaj a bál jsem se víc než kdekoliv  na Filipínách...

cali napsal(a):

Ach jo, prostě to musím napsat... Fakt je doba, kdy může cestovat kdekdo. Co jako Cebu? Kde je problém? Asi ne v Cebu City, ale možná na jihu ostrova Cebu, kam doufám nejedete.

Mně to přišlo jako vcelku normální a vzhledem k destinaci legitimní dotaz. Na rozdíl od mnoha jiných... Lepší je snad se zeptat, než cestovat jako Anča a Tonča, ne? 

Tak pokud se bojí jet  2 km taxíkem z  letiště do nějakého hotelu na Mactanu, tak se jen bojím zeptat, co budou dělat dále... A tedy proč jezdí do z jejich pohledu nebezpečné destinace.  Anča s Tončou byla myslím vyšší liga.

Okolo polnoci tam prilietajú stovky turistov, takže keby takto každý rozmýšľal, je z toho nocľaháreň:))  tiež sme tak prileteli z Manikúra, zobrali Uber/Grab do blízkeho hotela a ráno pokračovali na Bohol trajektom. 

screenshot-2019-01-07-07-19-03-229-com-flightradar24free.png

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!