Zakládám nové vlákno pro pivní turisty, notorické pivaře i příležitostné alkoholiky. Osobně na každé cestě procházím pivovary či většinu podniků s rukodělným ( craft ) pivem.Pokud budu vědět rád poradím jestli bude mít někdo zájem ;)https://drive.google.com/open?id...sp=sharing .

Cestuj pivně

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

SDAN napsal(a):

Spíš se ty ceny tak nějak srovnaly se zahraničím (tím myslím východ, například Polsko, Ukrajina). Já vím, je to těžké, když tu máme nejnižší průměrnou cenu piva na světě.

Stále se  tu ale najde pár pivovarů ,které vaří solidní svrchňáky za nízkou cenu. Z mého okolí třeba Mordýř s cenou v pivovaru do 30Kč/0,5l.

Z mé zkušenosti je západ s průměrnou cenou tak na dvojnásobku našich současných cen, snad tedy mimo USA, kde se cena v obchodě pohybuje okolo 2$ za třetinku, na čepu ale úlet.

Jj souhlas. A myslím že to správný směr.

Samozřejmě konzumenti to neradi slyší.

Trh ale deformovali velcí hráči 30za IPA je podle mě na hraně výdělku, spíš pod.

Ale zase záleží na každém soudruhovi.

Kousek od nás je taky mini který prostě jede na nízkou cenu aby mu tam na sídlišti někdo chodil.

Jestli je to správná cesta? Za mě ne, ale 100lidi, 100nazoru

0 Citovat

SDAN napsal(a):

Z mé zkušenosti je západ s průměrnou cenou tak na dvojnásobku našich současných cen, snad tedy mimo USA, kde se cena v obchodě pohybuje okolo 2$ za třetinku, na čepu ale úlet.

No zrovna USA na poměry západu nemá zase tak hrozný ceny na čepu. Co jsem loni byl v různých craft pivorarech na západním pobřeží, tak opravdu špičkový piva byly okolo 6 USD za pintu, někde i za 5. To třeba ve Francii nebo Itálii za 5 eur máš nějaký hnusný europivo a to ještě v nějakém levném pajzlu, craft piva jsou za tuhle ceny třetinky nebo 2 deci. Vzhledem k tomu, že třeba Matuška ve své pražské hospodě prodává svoje piva za 69 Kč za 0,4l (takže vlastně 86 Kč za 0,5l) a to s obsluhou pouze na baru a víceméně na stojáka, tak pak ty US pivovary zase takový rozdíl v ceně nemají.

0 Citovat

jakob napsal(a):

Jj souhlas. A myslím že to správný směr.

Samozřejmě konzumenti to neradi slyší.

Trh ale deformovali velcí hráči 30za IPA je podle mě na hraně výdělku, spíš pod.

Ale zase záleží na každém soudruhovi.

Kousek od nás je taky mini který prostě jede na nízkou cenu aby mu tam na sídlišti někdo chodil.

Jestli je to správná cesta? Za mě ne, ale 100lidi, 100nazoru

Tak třeba Permon prodává svoji standardní řadu kolem 35 Kč za 0,5 lahváč  a okolo 1700 Kč za 30l KEG, včetně třeba Sherpa IPY. Přitom bych řekl, že patří k užší české špičce a určitě na tom neprodělává. Je tedy pravda, že jede poměrně ve velkým a má třeba i stáčecí linku, což asi náklady snižuje.

Některé pivovary bych řekl, že jedou spíš na dobrou zavedenou značku a ceny pak mají hodně nadhozený, čímž nechci říct, že by cena neodpovídala kvalitě, jen to, že jiné pivovary dělají srovnatelná piva i za třeba poloviční cenu. Například Matuška, Clock, Raven, Zichovec vs Antoš, Máša, Permon, Zhůřák...

0 Citovat

matej15 napsal(a):

Některé pivovary bych řekl, že jedou spíš na dobrou zavedenou značku a ceny pak mají hodně nadhozený, čímž nechci říct, že by cena neodpovídala kvalitě, jen to, že jiné pivovary dělají srovnatelná piva i za třeba poloviční cenu. Například Matuška, Clock, Raven, Zichovec vs Antoš, Máša, Permon, Zhůřák...


Narprostý souhlas. Tak dlouho jsem se rozmýšlel v Makru u lednice nad Matuškou a Zíchovcem za 115,-/0,75l, až jsem si radši zajel do Parovaru pro pivo za 60,-/0,75l. Kvalita srovnatelná, cena téměř poloviční. Za pivo se mi nad 100,- dávat nechce.
0 Citovat

nekdy bych se chtel zucastnit (nez)rizene degustace neoznacenych vzorku s bodovanim. myslim ze vysledky by byly prekvapive. matuska je lahoda, ale ceny ma dle me mimo a nejsem ochoten za sedmicku davat 4 libry a radeji "zachranim" a objevim nekoho mensiho. i kdyz to nyni na 112kg omezuji. ad parovar, taky tam ma v nabidce prusery, treba ta abyzz ci jak se jmenovala, neskutecny smradoch v nose i ustech. vim ze abyzz vyrabi cerpadla, nevzpominam si na presny nazev pivka.

0 Citovat

V jednej krcme co mam kusok od domu, som zacal niekedy na jesen 2018 kupovat tie 0,75l sklenene lahvace, prave matuska, zichovec, clock atd, za 4,30e (mali jednotnu cenu v podstate) co mi prislo este ako tak ok. 

Teraz (resp pred par mesiacmi ked som sa tam siel pozriet naposledy) chceli za flasu uz 5,50e, co uz teda za "sedmicku" moc ochotny dat niesom a pride mi to ako solidny narast ceny za cca rok+. Preto som sa aj pytal vcera, co je za hlavne za tym narastom ceny, ci to ma nejake objektivne dovody, alebo proste len "popularita"

0 Citovat

Ad ceny. Myslím, že nejde úplně srovnávat ceny třeba v Makru s cenou v Parovaru, kde je to čistá ruka bez EET atd. Jinak vidím i ve svém okolí, že  ty rozvozy piva z hospod tedy šly do nereálných výšek, viz třeba Parovar mně nabízí za dvojnásobek než na místě... Ještě k ceně, chodím už zhruba 5-6 let každý druhý pátek na točeného Matušku, dle piva ca. 38-48 Kč za 0,4l. Což je ke kvalitě piva absolutně super a chodil bych i 2x týdně, pokud by to nebyla vegetariánská hospoda:-)  A klidně bychom platili více, shodli jsme se, že ten práh bolesti by byl někde okolo 60-70  Kč.  

0 Citovat

V hospodě je to trochu něco jiného. Ve slušnější hospodě dáš 50 i za půllitr Plzně. Ale v obchodě ji koupíš v akci za 20. Ty menší pivovary mívají vysokou i tu cenu "na doma".

0 Citovat

A tedy kolik chce Zichovec za sedmicku ve svem vlastnim pivnim busu v Trebizi a kolik Antos ve sve pivotece u silnice ve Slanem?

0 Citovat

Zichovec beru jako absolutní TOP v ČR. Nikdy sem od nich nepil nic vyloženě nepovedeného, což se mi u mnoha i cenově podobných pivovarů stalo. Další věcí je styl NEIPA, který nikdo jiný tady tak dobře neumí. Když ještě vezmu v potaz nepasterované pivo v plechu, které na je na výlet ideální a eshop (nabízí občas i jiné pivovary - Černý Potoka, Falkon, Antoš), tak je pro mě i přes vyšší cenu zatím bezkonkurenční.

0 Citovat

LukasAK napsal(a):

A tedy kolik chce Zichovec za sedmicku ve svem vlastnim pivnim busu v Trebizi a kolik Antos ve sve pivotece u silnice ve Slanem?

Antoš 70-90 Kč za 1 litr, Zichovec 100-130 za 0,7l. Ležáky byly ještě méně, za 50-60 za litr u Antoše a myslím že 80 u Zichovce, ale ty jsem nebral. Každopádně Tlustý Netopýr, jakožto Antošovo špička, byl za 91 a to bylo to nejdražší co tam měl. Pak ještě Mása v malých potravinách vedle Jednoty v Řevničově prodává okolo 75 za litr. Mimochodem David Máša je původní sládek z Antoše, který právě stojí za těma jejich nejlepšíma receptama včetně Netopýra nebo Choo Choo, takže jeho vlastní piva jsou srovnatelná neli lepší než Antošovo současná produkce. 

0 Citovat

Twe, já to neměl číst... Zjistil jsem si něco o pivech Máša, navíc je v Rakovníku prodává ve  vyhlášeném řeznictví Hendrich... Zítra tam jedu:-)

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Já tedy nechápu, co na těch speciálech máte. Z mých zkušeností čím větší speciál, tím větší hnus. Chutě jsou podivné, někdy to bývá různě nasládlé a voltáž je nesmyslná.

Přesně, někdy si říkám, že už to snad ani není pivo. Osobně si myslím, že je to taková dnešní móda mladých zbohatlíků pít drahá piva malých pivovarů. Kolik jich tak může za večer vypít? Cucá jedno? Nebo dvě? Těžko si představit, že by člověk denně nechal v hospodě třeba pětistovku za pár piv. Jsme národ pivařů a doufám, že časem nedopadneme stejně jako za hranicemi, kde je obsluha překvapena, když si chci dát druhé, nedejbože třetí... Teď jsem chtěl podpořit nějaký malý pivovar, když jsou na tom tak špatně, ale když jsem viděl ty ceny... to si radši koupím půlčák tvrdého nebo sedmičku vína. Kilo za pivo - u nás - ani omylem. Zatím.

0 Citovat

@cali: dle matej15 chce Zíchovec za sedmičku ve své vlastní prodejně stejné peníze jako v Makru, tak proč nesrovnávat cenu v Makru s cenou Parovaru. A cena za Matušku do 50 Kč/0,4l v hospodě se netýká Prahy, to ti ale nemusim říkat, viz. můj oblíbený Meat and Greet na Senovážném náměstí, kde je Matuška za 55,-/0,3l, resp. 79,-/0,5l. No nyní zavřeno...


@matej15: díky za info. Já byl v neděli v Beřovicích a cestou zpět omrknul tu pivotéku Antoše,ale měla zavřeno (otevřeno po - pa 9-18:00, so tuším 9:00 - 12:00)

0 Citovat

cali napsal(a):

Twe, já to neměl číst... Zjistil jsem si něco o pivech Máša, navíc je v Rakovníku prodává ve  vyhlášeném řeznictví Hendrich... Zítra tam jedu:-)

¨

V kolik? se přidám;-)
0 Citovat

LukasAK napsal(a):

@cali: dle matej15 chce Zíchovec za sedmičku ve své vlastní prodejně stejné peníze jako v Makru, tak proč nesrovnávat cenu v Makru s cenou Parovaru. A cena za Matušku do 50 Kč/0,4l v hospodě se netýká Prahy, to ti ale nemusim říkat, viz. můj oblíbený Meat and Greet na Senovážném náměstí, kde je Matuška za 55,-/0,3l, resp. 79,-/0,5l. No nyní zavřeno...


@matej15: díky za info. Já byl v neděli v Beřovicích a cestou zpět omrknul tu pivotéku Antoše,ale měla zavřeno (otevřeno po - pa 9-18:00, so tuším 9:00 - 12:00)

Tak ono za běžné situace se dá koupit i přímo v pivovaru v centru Slaného, kde to jede i večer a o víkendu spolu s restaurací, ale teď bohužel jen ta pivoteka. 

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Osobně si myslím, že je to taková dnešní móda mladých zbohatlíků pít drahá piva malých pivovarů. 

Lichotí mně, pokud mě řadíš také do této grupy😆👍 Ale já teď piju pivo přesně podle základního zákona dialektiky - přechodu kvantity v kvalitu...

0 Citovat

+1

Jinak já nemám problém polknout kuželku Radka 12 na žízeň, no když chci zkusit něco nového, nebo se těšit z něčeho co je pravidelně nebe v hubě tak si klidně priplatim.

Mám to jak se sýry. Eidam nebo průmyslová gouda taky není moc gastro zážitek. Za to postarší kozí gouda to je mi k pivu/vinu parádní parťák 🙂

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Kolik jich tak může za večer vypít? Cucá jedno? Nebo dvě? Těžko si představit, že by člověk denně nechal v hospodě třeba pětistovku za pár piv. 

Takych tych najbeznejsich specialov, co maju "voltaz" max okolo 14-15°, v pohode 5-6 kuskov vypijem na posedenie. Cenovo by to mohol byt ekvivalent takych 7-8 dvanastok, takych 10-15e podla typu podniku, miesta, mesta atd., co mi nepride nejak ujeta cena za vecer. Ale teda je fakt ze denne na pivo do krciem nechodim

0 Citovat

Když to tu čtu, souhlasím s mirjurem, za stovku už radši koupím sedmičku vína. Dost často růžového, to obvykle nebývá šáhnutí vedle. Typický pivař nejsem a pivo si dávám jen s kamarády. Hraniční cena za klasicku bývá 50 Kč/půllitr. Všechno nad to už je jen předražený podnik pro turisty. Speciály mi obvykle nijak extra nejedou :( Ale jak jsem psal, klasický pivař nejsem.

0 Citovat

Myslím podle toho růžového vína nejsi ani vinař;-)  Ale někdo má rád vdolky, někdo holky... Já oboje!

0 Citovat

cali napsal(a):

Myslím podle toho růžového vína nejsi ani vinař;-)  Ale někdo má rád vdolky, někdo holky... Já oboje!

Dostal jsi mě :D

0 Citovat

Tak když už cestujeme i vínově, tak dávám tip na Vinařství pod Radobýlem v Žalhosticích u Litoměřic, ze severu Prahy je to kolem 50ti minut cesty. Jejich Pinot Noir a Mopr jsou snad ty nejlepší český vína, co jsem kdy pil. Uvítám pokud někdo máte tipy na další skvělé vinaře v okolí Prahy :) Btw máte někdo zkušenosti s vinařstvím Kraus v Mělníku?

0 Citovat

my z moravy co jedem objemove. nejlepsi pomer cena/vykon. borsice u buchlovic


img-20200330-183415.jpg

0 Citovat

Tak pěkně se to rozjíždí a já musím do fabriky.. Na panské:-)

0