Zakládám nové vlákno pro pivní turisty, notorické pivaře i příležitostné alkoholiky. Osobně na každé cestě procházím pivovary či většinu podniků s rukodělným ( craft ) pivem.Pokud budu vědět rád poradím jestli bude mít někdo zájem ;)https://drive.google.com/open?id...sp=sharing .

Cestuj pivně

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Marek Sourak napsal(a):

I ja jsem z tech fotek dostal slinu zas na brus 😀

JJ taky myslím ten Brus. Už je nějákou dobu sleduju.

Upřímně Mikeller je fajn ale že by mi to vystřelilo mozek zadkem bych úplně neřekl. No na místě určitě prubnu obojí a rozhodně i něco navíc. Pak nahážu do mapy :)


0 Citovat

Aktualita na osvěžení vlákna. Za poslední rok na Ukrajině v turistických letoviscích  u moře vyrostly výčepy piva, kde do petek točí několik druhů rádoby craft piv. Jsou to samozřejmě šméčka, řada má české názvy nebo rovnou připsáno, že se jedná o česká piva. Konkrétně všechna tato craft piva vyrábí klasický pivovar v Izmailu. Nejvíce mě zaujalo černé pivo Zeman😆 Tedy názvem, ne chutí...




img-20190707-213556.jpg
img-20190709-131356.jpg
img-20190708-223600.jpg

0 Citovat

No ja se teda  k nejakym velkym pivarum neradim  , na jihu si ve dvou dam radeji  vino , ale nikdy v zadne zemi  si neopomenu  dat  jejich pivo ..docela me treba  naposledy v Thajsku  prekvapilo jejich pivo  vyzkousel jsem 3  ,  ,ale na  Chang   Singhu i Leo  jsem narazil i v Brne  ,bohuzel za 80 Kc  -)

 V Irsku si kupuju  ceska piva  i kdyz jen nekdy, protoze  jsou pomerne draha ( myslim ty zname znacky )a v Lidlu je nemaji,  tak kupuju tretinkove nemecke ve skle   ve vetsim, baleni ,ale  u me  v miste maji  jakysi prazsky lager  v plechovce  4 za 5 euro pul litrove ,  takze  to vyjde  stejne jako kdyz  koupim v Lidlu 6 x 0.33  nemecky pilzner

  VDublinu se toci nebo tocilo asi 16 druhu v Cezch in,  jinak ve velkem jsou k mani polska  piva 

Irsti patrioti piji samozrejme guiness , nejak ho nemusim ,pochopitelne z ostatnch prevladaji nemecke

V CR kdyz priletim si dam nejradeji Kozla -)

Nebo mate na mysli jen ty male pivovary  jako je treba v Beskydech na Ostravici  a piva  s kratkou  spotrebni lhutou ?

0 Citovat

Jak "bohužel za 80Kč" ?? Chceš snad říct, že by sis ho koupil, kdyby bylo levnější?? V Brně??? Proboha proč???

0 Citovat

Tak prekvapilo me ze v Brne je k mani  thajske pivo  a uprimne ,mne osobne docela chutnalo v Thajsku ,dokonce mi ho zena upijela ,ktera se piva ani nedotkne  , uz jsem spechal  na letiste ,ale  vis ze klidne i dal  ,jen tak ze zvedavosti  jestli bude stejne  , nakonec kdyz si koupim v letadle v Ryanairu pivo za 5 euro , tak proc bych v Brne  nekoupil za 80 Kc  -)  To bohuzel tam  bylo jen vzhledem ceskym cenam ,ale jinak mas  pravdu  neni duvod 

Ale uz v predchozim  pisu hned na zacatku , ze nejsem typicky pivar , hodne dlouho jsem pivo vlastne  nepil vubec ,,jsem odchovany horama  a rumem -))

0 Citovat

V Thajsku je Chang samozřejmě výborný, řádně vychlazený, taky jsem jich tam vyzunkl nepočítaně, nic jiného jsem nepil, ale dávat si ho doma... jak říkáš, není důvod.

0 Citovat

mirjur napsal(a):

V Thajsku je Chang samozřejmě výborný, řádně vychlazený, taky jsem jich tam vyzunkl nepočítaně, nic jiného jsem nepil, ale dávat si ho doma... jak říkáš, není důvod.

Tak třeba na chut a zavzpomínat? Nevím, proč bych si ho nemohl dát. Rum si taky někdy koupím a vzpomínám jak jsem ho někde slopal a není to třeba to nejlepší, co mi chutná.. Co je na tom divného :-) A klidně bych za něho 80 Kč dal. Jistě je lepší si ho dát v Thajsku, ale vždycky není čas tam zaletět :-). Každopádně Chang je jedno z nejlepších běžných piv, jaké si můžeš v JV Asii koupit. Aspoň z mé zkušenosti. Zrovna nedávno mi volal kamoš, at se za ním stavím do nějaké indické restaurace, že tam mají Kingsfisher. Hned jsem si vzpomněl, jak jsme ho v Indii chlemtali a kdybych měl čas, tak tam za ním jedu.

0 Citovat

Tak som v tom senku v tbilisi "naturale"

Nist moc pre mna. 

Pivo najskor nacapuje to plastovej flase a potom ho preleje do pohara 0.3l. 

Pol litraky nema.

Lager 0.3l za 2.5lari. chut nist moc ale po tretom mi to uz bude jedno, pardon po 6, bo je to male pivo

0 Citovat

Budte hodni na pejsky

Klasicka picovina z cechie


img-20190712-185827.jpg
img-20190712-185758.jpg
img-20190712-191023.jpg

0 Citovat

baca12 napsal(a):

Budte hodni na pejsky

Klasicka picovina z cechie

Tak dej pak vedet, jestli te zitra nebude bolet hlava.Kdyby ne, tak bych tam příští rok taky na 12 kousku zašel :-)

0 Citovat

Balim to po druhom.

Uplne nesympaticky podnik, pivo nahovno.

Potom miest za na sedenie je tu len 8.

Rozmer podniku cca 8x8m.

Obsluha mlady chalan, co tu ma svoju nadrzanu susuru. Pocitam, ze ked odejdem, na 5min zavru :)


0 Citovat

Tak nic :-) Zkus najít něco lepšího :-)

0 Citovat

Vidim to na budvar a na pevnost :)

0 Citovat

Crafted bar je moj favorit.

Dobra muzika, pivko, atmosfera, obsluha.

Vdaka za tip, bolo to tu v jednom cestopise

0 Citovat

baca12 napsal(a):

Crafted bar je moj favorit.

Dobra muzika, pivko, atmosfera, obsluha.

Píšu si

0 Citovat

Jo a hajzli bola nalepka teplousou ze sparty, uz tam neni.

Inac ludom tu uz dobre prepina :)

0 Citovat

baca12 napsal(a):

Jo a hajzli bola nalepka teplousou ze sparty, uz tam neni.

Inac ludom tu uz dobre prepina :)

Co tím myslis.”dobre přepína” omlouvám se za nechapavost, ale cely den jsem manuálně pracoval, takže jsem trosku mimo. :-))

Edit: Vzal sis ji jako suvenýr :-))

0 Citovat

Dobre prepina = idu sami za bar a roba bordel. Len dievocky chybaju

Edit = pouzil som misto hajzel papiru

0 Citovat

Pokud by tu byli nějací milovníci piva a Ukrajiny, tak na přelom září a října je plánována Great ukrainian cross country beer race:-) Ca. 10-14 dnů z Užhorodu, přes Žitomir, Kyjev, Charkov, Dnipro, Cherson, Oděsu a zpět. Pojede se autem s kámošem, dlouhodobě žijícím na Ukrajině a majícího tam byznys s pivem. Cestou návštěvy a degustace craft pivovarů a hektolitry piva a (nejen) Zakarpatského koňaku. Tedy nějaké památky a příroda jsou jen doplňkem:-)


brovar.jpg

0 Citovat

Zaujem, dam vedet na 100perc ale az po 10.8, bo nevim kedy sa budem muset ist hlasit na urad prace v septembri/oktobri.

0 Citovat

Jasan, teprve se budou ladit detaily:-) Dávej si zatím odvar z ostropestřce/pestreca ať máš játra v kondici:-))))

0 Citovat

Já teda nevím, jak Vám, ale mě ta až skoro hysterie kolem tzv. "craft pivovarů" a potažmo "craft beer" celkem přestává bavit. Kdokoliv nazve jakýkoli patok co uvaří "craft beer", ideálně čím silnější, tím lepší (aby se chuť co nejvíc ztratila a dalo se to prodávat co nejdráž) a čím dementnější příchuť tím taky líp, dá tomu nejaký "cool" název a nabízí v nějakým "hipster craft beer baru" má úspěch prakticky zaručen. Pak už stačí pár recenzí na Tripadvisoru od  "znalců" a valí se tam davy dalších "znalců", kteří budou kývat hlavou jaká je to pecka a jak těch 6 pětek za třetinku za to stojí, ale po odchodu z podniku stejně zajdou spláchnout to super cool pivo nějákým Zlaťákem ze čtverky na rohu za 25,- a bude jim chutnat minimálně stejně, akorát to nepřiznají :) Upřímně osobně si mnohem radši dám klasický ležák plzeňského typu z korporátního pivovaru než kdejaký "craft beer".  Na žízeň se "craft beer" pít nedá a na chuť po cca 2 pivu taky ne, protože minimálně za mě pivo není víno nebo třeba koňak, aby se daly ochutnávat další a další vzorky a bylo to fajn.

0 Citovat

Tak ale race po ukrajine to je ina pesnicka :)

Ale spat ku craft, tbilisi senk v mape je humus,vid priblble odkazy nastene od roznych hipster narodnosti. 

V nr som bol tez v podobnom senku. Milion piv s roznymi nazvami a setcko nepitelene stanky. 

Davaj pivo a nepytaj sa na velkost ci znacku.to je senk podla gusta :)

0 Citovat

Ale dá:-) :-) Proto musíš na cestách ochutnávat, hodnotit a oddělovat zrno od plev.

Třeba jedno z nejlepších a nejpitelnějších ukrajinských craft piv je Kant ležák plzeňského typu http://www.kant.rv.ua/our-beer

0 Citovat

eremi napsal(a):

Já teda nevím, jak Vám, ale mě ta až skoro hysterie kolem tzv. "craft pivovarů" a potažmo "craft beer" celkem přestává bavit. Kdokoliv nazve jakýkoli patok co uvaří "craft beer", ideálně čím silnější, tím lepší (aby se chuť co nejvíc ztratila a dalo se to prodávat co nejdráž) a čím dementnější příchuť tím taky líp, dá tomu nejaký "cool" název a nabízí v nějakým "hipster craft beer baru" má úspěch prakticky zaručen. Pak už stačí pár recenzí na Tripadvisoru od  "znalců" a valí se tam davy dalších "znalců", kteří budou kývat hlavou jaká je to pecka a jak těch 6 pětek za třetinku za to stojí, ale po odchodu z podniku stejně zajdou spláchnout to super cool pivo nějákým Zlaťákem ze čtverky na rohu za 25,- a bude jim chutnat minimálně stejně, akorát to nepřiznají :) Upřímně osobně si mnohem radši dám klasický ležák plzeňského typu z korporátního pivovaru než kdejaký "craft beer".  Na žízeň se "craft beer" pít nedá a na chuť po cca 2 pivu taky ne, protože minimálně za mě pivo není víno nebo třeba koňak, aby se daly ochutnávat další a další vzorky a bylo to fajn.


S tím mohu souhlasit pouze velmi částečně. Je pravda, že mnoho českých craftových pivovarů za mnoho nestojí, ale také je jich hodně, které jsou opravdu špičkové. V současné době bych za vlajkovou loď označil asi pivovar Zichovec, dále se pak nešlápne vedle například s Chroustem, Matuškou nebo Ravenem, ale najde se i mnoho dalších.

Chápu, že někdo preferuje styl českého ležáku, ten ostatně vaří i naprostá většina českých craftových pivovarů. Mě ale přijdou daleko zajímavější jiné styly, které pivu dají rozmanité vůně a chutě. U nás se jedná především o svrchně kvašená piva typu ALE. Že se craftová piva nedají pít celý večer, tak s tím rozhodně nesouhlasím. Současně není pravdou, že se jedná o vyloženě silná piva. Třeba teď v létě se hodně vaří styl Summer ALE. Například na celkem povedený lze nyní narazit i v restauračních vozech Českých drah pod názvem Summer Express ALE, uvařený v pivovaru Chroust a obsahem alkoholu 3,8%. Mě osobně už nebaví celý večer trávit u jednoho piva, je to prostě nuda, ideálem pro mě je nějaká ochutnávková pivnice s více pivy na čepu z různých pivovarů.

Co se týká velkých pivovarů, tak tady bych byl velmi opatrný. Ano, mnohé střední průmyslové pivovary mají slušné pivo. To ale neplatí o nadnárodních koncernech, možná jakž takž s vyjímkou skupiny Plzeňského Prazdroje, ale s dílčími výhradami. Produkty skupin Heineken (Krušovice, Starobrno...) nebo Molson Coors (Staropramen, Braník...) jsou ale vyloženě pivní odpad.

Například v USA je rozdíl patrnný daleko více, tam se jiné než craftové pivo pít vůbec nedá.
0