Zakládám nové vlákno pro pivní turisty, notorické pivaře i příležitostné alkoholiky. Osobně na každé cestě procházím pivovary či většinu podniků s rukodělným ( craft ) pivem.Pokud budu vědět rád poradím jestli bude mít někdo zájem ;)https://drive.google.com/open?id...sp=sharing .

Cestuj pivně

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Díky za recenze na BUD...to se hodí, koncem listopadu se tam chystám, takže vyzkouším..

0 Citovat

V Budapešti doporučuji Monyo Tap House, pivnici asi nejznámějšího Budapešťskýho minipivovaru.

https://goo.gl/maps/yYtEr1HACTVjvzYp6

Je to kousek od centrální tržinice. Ceny okolo 800 HUF za 0,4 l a 450 za 0,2 l.

Szimpla Kert je ultra hipsterský místo, nejstarší z ruin pubů a velmi turistické místo, proto jsou tam ceny přestřelené.

0 Citovat

matej15 napsal(a):

V Budapešti doporučuji Monyo Tap House, pivnici asi nejznámějšího Budapešťskýho minipivovaru.

https://goo.gl/maps/yYtEr1HACTVjvzYp6

Je to kousek od centrální tržinice. Ceny okolo 800 HUF za 0,4 l a 450 za 0,2 l.

Szimpla Kert je ultra hipsterský místo, nejstarší z ruin pubů a velmi turistické místo, proto jsou tam ceny přestřelené.

Díky..jsem tam dvě noci, takže si musím něco vybrat, pokud nechci provozovat pub crawl do 4 hodin do rána :-)

0 Citovat

Pokud se dostanete do Dnipra, rozhodně nevynechejte podnik Кеды искусствоведа  https://www.facebook.com/kedspub/. Pěkný interier i atmosféra, večer narváno a hlavně parádní výběr převážně ukrajinských řemeslných piv, jejichž cena se mění dle momentální spotřeby.  Pěkně jsme se s Mr. E poměli:-)


img-20200118-142154.jpg

0 Citovat

Vyzera to velmi dobre...len ten Pilsner Urquell mi tam nesedi :)

0 Citovat

Ne každý má chuť nebo vůbec pije APA, IPA, stout atd. a chce si dát klasický pilsner. Jinak i podle tabule je vidět, že Plzeň je tam, i přes tu cenu, velmi populární (čím víc se pije, tím vyšší cena).

0 Citovat

Píšu si.

0 Citovat

eremi napsal(a):

Ne každý má chuť nebo vůbec pije APA, IPA, stout atd. a chce si dát klasický pilsner. Jinak i podle tabule je vidět, že Pilsner je tam, i přes tu cenu, velmi populární (čím víc se pije, tím vyšší cena).

Přesně tak. 

0 Citovat

Já myslím, že Zeman neměl pravdu, když tvrdil, že pivo Šariš si zaslouží, aby sloužilo k čištění zubních protéz a k ničemu jinému. Tak špatné být nemůže, liškám chutná...


84357701-2726621210792589-2986185371001290752-n.jpg

0 Citovat

@cali

Žízeň je věčná :-)

0 Citovat

Ja pil o vikendu IPA v cafe jericho v Opatovicke v Praze (pod Spalenou). Ten podnik mam moc rad, ale ta IPA je absolutne nepitelna! Vsechny timto varuju, vcetne lisek.

Naopak neurazi IPA v Meat Beer u hlavaku, pokud by si nekdo chtel zkratit dlouhou chvili pri cekani na vlak. Bohuzel skvelou tankovou plzen vymenili za hnusny Breznak, ale IPA, kterou maji jako special, fakt ujde. Ani nevim, odkud je. Na skle jen napis craft beer, to mi uplne nestimovalo, asi nejaka velkovyroba, ale citra chmel poznam a mam rad. Za ty prachy fajn pivo

0 Citovat

Chudák liška, ještě neví do čeho jde

0 Citovat

mozme tu pokracovat :)) 

Taky Vyhne - Steiger

a tuto blizko hranice na Zahori napr. ten Holic - Wywar alebo sympaticky Sandorf v dedinke Prievaly

V Trnave mame Sessler (ten sa capuje v par podnikoch) a vedla v Hrnciarovciach varia Karpat - ale ten som videl iba v Tescu a maju eshop 

0 Citovat

Tak na Slovensku je to hlavně Trenčínský Lanius a Kaltenecker z Rožňavy (ten se dá sehnat i v některých slovenských Billách). Ostatní pivovary jsou imho v porovnání s českými spíše průměrné až podprůměrné, respektive nic co by za ty slovenský, obecně vyšší ceny piva zase tak stálo.

0 Citovat

matej15, tak ked ides iba cisto na pivo, pomer cena/vykon naozaj nie je super extra, ale teda zvycajne to vynahradia scenerie a prostredie

0 Citovat

matej15 napsal(a):

Tak na Slovensku je to hlavně Trenčínský Lanius a Kaltenecker z Rožňavy (ten se dá sehnat i v některých slovenských Billách). Ostatní pivovary jsou imho v porovnání s českými spíše průměrné až podprůměrné, respektive nic co by za ty slovenský, obecně vyšší ceny piva zase tak stálo.

Hellstork? Unorthodox?HopGrup Nitra? 

Neříkám, ceny mají vyšší ale rozhodně se můžou rovnat i s českou špičkou (neberu teda v potaz ležáky).

Ale pokračujte dále pánové. Začínám se těšit na pivní tour po Slovensku :)

0 Citovat

Jinak v Ostravě zatím všechny mini fungují, na to jaká tu je ne úplně široká základna nás místní dobře drží. Snad jim vydrží ten optimismus/alkoholismus  dlouho :)

0 Citovat

Btw, když se nedá cestovat, můžete podpořit české producenty přes https://zachranpivo.cz/

0 Citovat

tonic napsal(a):

matej15, tak ked ides iba cisto na pivo, pomer cena/vykon naozaj nie je super extra, ale teda zvycajne to vynahradia scenerie a prostredie

Jen kvůli pivu tam nejezdím, ale když je chuť na dobré pivko, tak je to pak těžké, něco slušného najít. Piva z malých pivovarů jsou na Slovensku často mimo jejich vlastí provozovny nesehnatelné. Hospod, co točí taková piva mimo Bratislavu a Košice moc není a ani v těch dvou to není zase taková sláva. Koupit někde lahvové to už vůbec ne. V Česku přeci jen poslední cca rok, dva už je celkem nabídka i v supermarketech, alespoň v těch větších. Vždycky mi přišlo úsměvné, jak na Slovensku velké množství hospod točí třeba Budvar nebo Bernarda a to klidně i na východě nebo v nějaký zakopaný vesničce na Oravě, přičemž najít v Česku v nějaké větší koncentraci hospody co točí Budvar mimo jižní Čechy je docela kumšt :D

Ale jak mi řekl jeden štamgast v Zuberci: Na co hnusný Šariš za 1,5 eura, když si můžeš dát dobrou borovičku za 1 euro :D

0 Citovat

matej15 napsal(a):

Jen kvůli pivu tam nejezdím, ale když je chuť na dobré pivko, tak je to pak těžké, něco slušného najít. Piva z malých pivovarů jsou na Slovensku často mimo jejich vlastí provozovny nesehnatelné. Hospod, co točí taková piva mimo Bratislavu a Košice moc není a ani v těch dvou to není zase taková sláva. Koupit někde lahvové to už vůbec ne. V Česku přeci jen poslední cca rok, dva už je celkem nabídka i v supermarketech, alespoň v těch větších. Vždycky mi přišlo úsměvné, jak na Slovensku velké množství hospod točí třeba Budvar nebo Bernarda a to klidně i na východě nebo v nějaký zakopaný vesničce na Oravě, přičemž najít v Česku v nějaké větší koncentraci hospody co točí Budvar mimo jižní Čechy je docela kumšt :D

Ale jak mi řekl jeden štamgast v Zuberci: Na co hnusný Šariš za 1,5 eura, když si můžeš dát dobrou borovičku za 1 euro :D


Tenhle přístup se mi hodně líbí :-D

0 Citovat

Liborek napsal(a):

Btw, když se nedá cestovat, můžete podpořit české producenty přes https://zachranpivo.cz/


Už se na tom pracuje, byl jsem si pro Únětice a potom ve Slaném pro Antoše. 

Jinak nemáte někdo zkušenosti s Bubenečským pivovarem? Nikdy jsem o něm neslyšel, tak jestli stojí za výlet.



0 Citovat

doctorex napsal(a):


Už se na tom pracuje, byl jsem si pro Únětice a potom ve Slaném pro Antoše. 

Jinak nemáte někdo zkušenosti s Bubenečským pivovarem? Nikdy jsem o něm neslyšel, tak jestli stojí za výlet.

Mám ho v podstatě za domem, není to nic extra, ale ani špatné. Ejly ujdou, ležáky spíš průměr, proti Úněticím horší. Spíš pokud už budeš v Bubenči, tak dopročuji zajet trochu dál na Letnou a tam je od lonského léta skvělý pivovar Lajka, který dělá o třídu lepší piva než Bubeneč a přitom má ještě trochu nižší ceny.

0 Citovat

Liborek napsal(a):

Btw, když se nedá cestovat, můžete podpořit české producenty přes https://zachranpivo.cz/

Pro středomoraváky můžu ze zachranpivo.cz vřele doporučit pivovat Jardníček z Náměšti na Hané. Byl jsem si v sobotu a jak ležáky, tak třeba černé jsou super.

0 Citovat

Liborek napsal(a):

Btw, když se nedá cestovat, můžete podpořit české producenty přes https://zachranpivo.cz/


Myslím, že několik z nás tu už pilně zachraňuje:-)

0 Citovat

cali napsal(a):


Myslím, že několik z nás tu už pilně zachraňuje:-)

Už se mi to ani do lednice nevejde, většina má jen 1,5 litru petky a to prostě zabere moc místa :D Zlatej Cobolis co má i 0,33l lahváče :D

0